Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.694
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Kak vam se mob napuni od 0% do 100% na QC 4.0 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
A gdje ste nabavili qc4.0 charger?
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ja nigdje, nemam mobitel nego me zanima ako netko ima takav punjač kak brzo se mobitel napuni. Inače ja imam QC 3.0 za svoj

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Dobio sam otkljucan bootloader i miui 9 nazalsot, a ne 10

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 15:02 (Userino).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Moj Mi8 je global version, miui je 9.5 zasad.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Jup, kao i svi. Stavi global betu MIUI 10tke ako ti se da, ouno je bolji od MIUI 9 na ovakvom uređaju. Ili pak čekaj global stable

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 15:16 (maks0806).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Jup, kao i svi. Stavi global betu MIUI 10tke ako ti se da, ouno je bolji od MIUI 9 na ovakvom uređaju. Ili pak čekaj global stable

 Htio bi stavit MIUI 10-ku, ali citam o puno bricaknih mobova.... mi mozes ako nijue problem staviti kako si ti to napravio (ako si napravio).

Mob je unlockan kolko znam, sad bi samo trebao tutorial kako stavit twrp (google izbaci 10 nacina razlicitih) i onda flasaht miui 10.

 

 

Tipa ovaj tutorial ok?

 

https://www.teamandroid.com/2018/06/28/install-xiaomi-mi8-twrp-recovery/

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 15:21 (Userino).
16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

ok je tutorijal

možeš koristiti i minimal adb ako želiš

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Flasham sve prodje kao ok, ali opet se boota u xiaomiev recovery a ne twrp :(

 

sending 'recovery' (54268 KB)...
OKAY [ 1.156s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 1.041s]
finished. total time: 2.197s

16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

fastboot flash TWRP-3.2.1-0611-XIAOMI8.img

 

nakon toga

 

fastboot boot TWRP-3.2.1-0611-XIAOMI8.img

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 18:30 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

ak ti se neda upisivati toliko brojki preimenuj taj file od twrp recoverya u twrp, tak ja radim..znaci fastboot flash recovery twrp.img 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Uspio sam flashat zadnji miui 10 eu rom. Bilo je malo zajebancije, cak i bootloopa, ali potpuni wipe doslovno svega pa flash sve proslo dobro.

 

P.S raise to wake + face unlock je zakon.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Ima li tko problema sa velikim batery drainom na Mi8 SE? Ja imam fakat velik problema u zadnje vrijeme (citaj zadnjih tjedan-dva). Znaci preko noci mi zna sa 100% past na 70%. Nista nije ukljuceno i nikakve gluposti ne rade u pozadini. Imam 2H SOT-a a baterija na 40%. Ne znam gdje je problem pa ako jos netko ima problema ili nacina kako to rjesiti? Resetirao sam obicno uredaj vise puta, a factory mi se fakat neda radit... Zadnja verzija global china MiUi 9.5.11 je gore.
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Evo i meni napokon stigao Mi 8 prije par dana

Uzeo sam 6GB/128GB Global verziju s Ali-a i došlo je za dva tjedna.

Uzeo sam global verziju koja je nešto skuplja no nisam želio riskirati da nešto ne radi s bankarskim aplikacijama zbog custom rom-a ili otključanog BL... Zbog posla koristim aplikacije 3 različite banke pa sam ipak išao na "sigurno".

Prije same kupnje sam se dvoumio da li da ipak na kraju uzmem OP6 ali sam nekako više naginjao Xiaomi-u i na kraju ipak uzeo Mi8.
Dok je mobitel bio naputu razmišljao sam da li da ga ipak prodam kad dođe pa uzmem OP6 sa 8GB/128GB no sad kad sam ga dobio i koristim već par dana, zadovoljan sam i nemam ga namjeru mijenjati.

Mobitel je jako kvalitetno napravljen i dobro leži u ruci. Ekran je jako dobar i ovaj notch mi ne smeta ni malo iako vidim da se dosta ljudi žali na njega... meni je sasvim OK, bilo mi je čudno malo prvih sat vremena, a sad nakon 3-4 dana kao da sam oduvijek koristio mob s notchem, stvar ukusa i nekima odgovara, nekima ne, neke aplikacije ga ne iskorištavaju dovoljno no navodno je to rješeno s MiUi 10 pa ćemo vidjeti kad stigne update.

Mobitel je dosta brz i bez problema vrti istovremeno više aplikacija, otvorenih programa, više tabova u pregledniku itd... Za igrice sam ga dosad samo probao na Asphalt 8 sve na full postavkama i vrti bez ikakvih problema.

Kamera je jako dobra, tu nisam profesionalac i ne tražim dlaku u jajetu ali za moje potrebe (99% slikanja/snimanja po danu) je jako dobra ... i prednja i zadnja kamera su jako dobre, posebno mi se sviđa ovaj portret mod... Kamera je po mom dosadašnjem korištenju super i mislim da će zadovoljiti 95% ljudi koji ga kupe.

Tipke za glasnoću su postavljene s desne strane (navikao sam većinom s lijeve strane) poviše power tipke i to mi je iznenađujuće dobro, čak za moj ukus i bolje nego na lijevoj strani.

Senzor za otisak prsta radi odlično i nisam još naišao na probleme da neće očita otisak... Zgodno je za otključavanje zaslona , zbog same pozicije kad primim mobitel u ruku, prirodno mi legne kažiprst na senzor za otključati zaslon.

Osobno mi smeta pozicija zvučnika koja se nalazi u donjem desnom uglu pa recimo kod vodoravnog korištenja iliti u landscape modu smeta jer se rukom zna prekriti zvučnik pa zvuk zna imati efekt kao u tunelu  ili dosta malu glasnoču ...

 

Volio bi da ima 3.5mm audio izlaz za slušalice ali mogu bez toga, ima adapter sa USB-C na 3.5mm audio ili mogu koristiti bluetooth slušalice kojima je mana ako ih zaboravim napuniti...

To što nema SD utor mi ne smeta pošto sam uzeo 128GB verziju pa za moje potrebe ima i viška.

MiUi na koji se dosta ljudi žali u odnosu na stock Android mi je super. Trenutno je 9.6.4.0 Stable na mobitelu i čekam da izađe 10, zadovoljan sam s ovom inačicom no vidim da svi hvale da je puno bolja verzija 10 pa ćemo vidjeti... Osobno nisam koristio MiUi ranije, bio sam pomalo skeptičan i na neviđeno kupio mobitel tako da sam sad ugodno iznenađen i sviđa mi se. U kombinaciji s Nova Launcher Prime i Pixel Icon pack mi je super

Odmah uz mobitel sam kupio iz Nillkin trgovine staklo i maskicu za mobitel i stoji kao saliveno, ovaj Nillkin je malo skuplji ali su kvalitetni, već po samom pakiranju u kojem dođu vidi se da su par klasa iznad ovih koje sam do sada koristio...

Sve u svemu kroz ovih par dana korištenja sam i više nego zadovoljan! Mobitel je jako dobro napravljen i vrijedi novaca koje sam dao za njega.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...
Ima li tko problema sa velikim batery drainom na Mi8 SE? Ja imam fakat velik problema u zadnje vrijeme (citaj zadnjih tjedan-dva). Znaci preko noci mi zna sa 100% past na 70%. Nista nije ukljuceno i nikakve gluposti ne rade u pozadini. Imam 2H SOT-a a baterija na 40%. Ne znam gdje je problem pa ako jos netko ima problema ili nacina kako to rjesiti? Resetirao sam obicno uredaj vise puta, a factory mi se fakat neda radit... Zadnja verzija global china MiUi 9.5.11 je gore.

 Probaj wipe dalvik/cache u recovery

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Dobar je Mi8, ja sam zadovoljan. Ako bi išta morao izdvojiti kao loše to bi bio način na koji notch zaklanja ikonice pa se vide samo dvije dok ostale tek kada se povuče prema dolje. To mi najviše smeta kada stišam mobitel pa kasnije ne skužim da je stišan jer tu ikonicu ne vidim. Također, ne postoji mogućnost postavljanja baterije da se prikazuje kao postotak (nešto na što sam navikao i što preferiram). Najbolje stvari su mi ekran, brzina i geste umjesto navigacijskih tipaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

imas hide notch, problem je sto se gore samo zacrni sve i svejedno nema ikonica.. to bi se moglo puno bolje iskoristit nekim updateom pa nek si ljudi biraju kak im se svida, ako vec skrivas notch onda bi trebo bar ikonice imat normalne gore.. isto tako AOD bi mogao bi puno bogatiji opcijama kao kod samsunga.. bilo bi lijepo kad bi to malo doradili sve 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Dal AOD na Mi8 prikazuje sve notifikacije tipa WhatsApp Viber Instagram I sl. ili samo sistemske ko Huawei?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ne znam na kojem si updateu ali ja imam postotak baterije u ikonici. U postavkam pod notification i status bar ima ta opcija

U mene je china rom

svi su oduševljeni slikama uređaja 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Global stable rom... Ja nemam tu opciju za postotak baterije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

ja imam, xiaomi.eu rom.. nisam ni znao da je po novom ovako 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

@gam3r

 

na eu romu 8.16 ponekad ostane kamera upaljena i neda mu u sleep, na zadnjoj verziji (.30) toga nema.

Pa vidi da možda nije zbog toga

 

Ja ću si uzeti Pocophone a ovog ću proslijediti dalje, zadovoljan sam uređajem ali preslaba baterija za moje potrebe

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 7:58 (juwa).
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Pozdrav ljudi , molim Vas može li mi ko pomoći. U pitanjue je Mi8 kupljen s Ali-ja , "otključan" boootloader. Sinoć san išao flešati twrp i zapeo je u bootloop , a kada sam išao vratiti preko mi flasha stable rom brickao se , točnije treba mi račun s unlock ovlasti da ga pokrenem. Ne , nisam se prijavio prije za otključavanje , tako da sam ne mogu ništa. :(
* ako mi može tko pomoći preko svojeg mi računa za mi8 , priko teamviewera ili loginom bija bi najzahvalniji

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 12:39 (100white).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Evo jučer stigao stable 10miui

Sve super 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

nemojte azurirat magisk na v17.01 jer imat cete bootlop, ja sam na zadnjem eu weekly romu

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
domac5 kaže...

nemojte azurirat magisk na v17.01 jer imat cete bootlop, ja sam na zadnjem eu weekly romu

 Na MI8 nema bootloopa

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
manutdsnak3 kaže...
domac5 kaže...

nemojte azurirat magisk na v17.01 jer imat cete bootlop, ja sam na zadnjem eu weekly romu

 Na MI8 nema bootloopa

 koju si metodu instalacije odabrao od 3 ponuđene?

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

direct install, reboot nakon toga, normalno se OS dize
MI8, ne MI8SE, vidim da dosta ljudi ima problema s njim

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 19:06 (manutdsnak3).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
monitor22 kaže...

Evo jučer stigao stable 10miui

Sve super 

 Imaš kineski rom ili? Jer ja imam Global stable pa mi ne nudi još MIUI 10 stable.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2018 8:14 (display name ivo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

China rom da

Samo mi otkad je na 10ki nekad kad nekog zovem nit cuju mene nit ja njih :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice