Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 355.988
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Reichz kaže...

Koja je razlika između Official Global ROM i Global Version?

ROM-ovi su jedno a verzije uređaja drugo. Imaš China ROM (stable i developer) i Global ROM (stable i developer). A uređaj može biti da nije za naše tržište ili da ne podržava frekvencije koje naši operateri koriste, taj naziv globalna verzija je pojednostavljeno označavanje da se radi o uređaju koji podržava dovoljan broj frekvencija da bi se mogao koristiti u više država. Koliko mi je poznato to nije toliko izraženo kao prije, prije si baš morao paziti šta naručuješ.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Naručio sam Mi8 ali sam se zeznuo što nisam mrvicu proučio, pa će ići u prodaju. 

Dolaze sa otključanim bootloaderima, a ne mogu se zaključati na globalnim romovima, samo na kineskima se mogu. Znači ništa od google paya itd. Čeka se globalna verzija, ili jednostavno OP6 i nema glupiranja.

Dok mi stigne možda se situacija promijeni, ali zasad je ovakva glupost kvragu

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Naručio sam Mi8 ali sam se zeznuo što nisam mrvicu proučio, pa će ići u prodaju. 

Dolaze sa otključanim bootloaderima, a ne mogu se zaključati na globalnim romovima, samo na kineskima se mogu. Znači ništa od google paya itd. Čeka se globalna verzija, ili jednostavno OP6 i nema glupiranja.

Dok mi stigne možda se situacija promijeni, ali zasad je ovakva glupost kvragu

 Ja kao da imam osjećaj da će tako nešta biti pa još čekam :D Jel možeš napisati odakle ti ta informacija? Ja bi svakako probao kad izađe globalni ROM flashati i vidjeti iz prve ruke. Jasno mi je da google servisi nisu pravilno inegrirani kada se instaliraju na kineski rom pa možda neke stvari ne rade dobro, ali trebalo bi se moći flashati globalni rom i zaključati bootloader, to je ona opcija na mi flash toolu - flash and lock.

 

Inače, poslao sam upit Honorbuy-u gdje sam uzeo i prošli mobitel, globalna verzija će kod njih biti dostupna za 2 tjedna, ne zna se cijena.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

da, do sad sam i ja uvijek mogao zakljucat bootloader i na kineskom i na globalnom bitno da je official.. kaj je sad drukcije? ako i je tako kaj si ne flashas kineski rom onda pa zakljucas bl? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Na forumu ljudi pišu i ovi što su dobili mob pa pišu iskustva to kažu. Može se lockati bl samo na kineskom, ali ne bih htio kineski rom, radije bih globalni.

Ne sekiram se, prodati ću ga, dići bar 500kn i lako nabaviti global. Samo će biti skuplji garant

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

na xiaomi.eu google pay radi

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Na forumu ljudi pišu i ovi što su dobili mob pa pišu iskustva to kažu. Može se lockati bl samo na kineskom, ali ne bih htio kineski rom, radije bih globalni.

Ne sekiram se, prodati ću ga, dići bar 500kn i lako nabaviti global. Samo će biti skuplji garant

Evo koliko vidim ROM za Mi8/SE (valjda je isti za Mi8 i Mi8 SE) je izašao pa možeš probati. Inače, poslao sam upit Xiaomi supportu ali klasika, dobio sam odgovor u kojem nema spomena o tome što sam pitao:

 

"I understand your concern and would like to inform you that if your device is purchased from China, so there must be China ROM installed in it due to which you are unable to access Google. In order to access Google, you need to install the Global ROM. In order to go to Global ROM from China ROM, you need to flash the device for which you need to unlock the bootloader."

 

Premda se iz ovoga što su napisali da predpostaviti da nema takvih ograničenja koje si naveo što je i do sada bio slučaj: Kupiš Kineski i flashas globalni ROM i imaš globalni. Ako ti nije problem probaj baš pa javi kakvo je stanje.

 

PS: kako tražim Mi8 negdje gdje ću imati kakvo takvo jamstvo: "Xiaomi does not provide any warranty for the International purchase and the products which are purchased from the unauthorized seller." Tako da mi njihovo jamstvo nemamo, imamo jamstvo onog tko nam ga je prodao. A tu je najveći problem ako moraš slati nazad u Kinu: traje oko 2 mjeseca i pri povratku još platiš carinu opet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 7:27 (display name ivo).
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Odlučio sam ... Naručiti ću si Mi 8 6/128GB sa AliExpress iz Mi Global Store-a sa Nillkin maskom i staklom za 470$ s DHL dostavom ispada...

Sad me zanima ovo u vezi ROM-ova ... ako netko može pomoći bio bi zahvalan.

Ovo copy-paste s opisa:

"It's Chinese version. We will flash global ROM. It has multi-language and Google Play after flashing. It can upgrade by OTA."

Da li ima neke razlike ovaj Chinese version pa flashan na Global...

Vidim da u opisu stoji da ima B20... bitno mi je kad odem van grada ili na more da ipak imam brz internet.
Koja će biti razlika ako sačekam globalnu verziju i koliko treba čekati te eventualne razlike u cijeni, pretpostavljam na skuplje...?
Može li netko molio bi objasniti pluseve i minuse jer sad ne znam da li da čekam ili kupim danas/sutra...?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Nećeš moći koristiti bankovne aplikacije jer je bootloader otključan

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti bankovne aplikacije jer je bootloader otključan

Hvala na brzom odgovoru!

 

 Znači da ne kupujem... Koristim 3 bankarstva na dnevnoj bazi, jedan privatno i dva poslovno (OTP, PBZ, Erste) tako da ako neću moći koristiti onda j*** ništa...

Tražiti dalje ili uzeti A2, ali a2 mi nije kao Mi 8.

Zna li se kad će izaći Global version na kojem ću pretpostavljam moći koristiti internet bankarstvo, NFC mi nije za sada prioritet tako ako ga ima i može se koristiti onda je plus, a ako nema onda mogu i bez toga...

 

Vidio sam na xda forumu da nekima radi, nekima ne , neki rješavaju u hodu...

 

P.S. Je li tebi stigao tvoj, vidio sam par postova gore da si naručio...?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 13:45 (stype_zd).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti bankovne aplikacije jer je bootloader otključan

 Jesi probao flashati Global ROM na taj tvoj da isprobaš jel otključan bootloader? Mislim, čudno mi je to, otključavao sam na svom Mi5 isto i flashao Global ROM ali imaš opciju clean all and lock koja bi trebala ponovno zaključati bootloader, ne mogu vjerovati da to ne radi.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
display name ivo kaže...
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti bankovne aplikacije jer je bootloader otključan

 Jesi probao flashati Global ROM na taj tvoj da isprobaš jel otključan bootloader? Mislim, čudno mi je to, otključavao sam na svom Mi5 isto i flashao Global ROM ali imaš opciju clean all and lock koja bi trebala ponovno zaključati bootloader, ne mogu vjerovati da to ne radi.

 

 

 Na xda forumu ljudi javljaju kad flashaju Global ROM i zaključaju bootloader da im mob upadne u bootloop i da moraju otključati bootloader da opet radi...

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
stype_zd kaže...
Zna li se kad će izaći Global version na kojem ću pretpostavljam moći koristiti internet bankarstvo, NFC mi nije za sada prioritet tako ako ga ima i može se koristiti onda je plus, a ako nema onda mogu i bez toga...

 

Vidio sam na xda forumu da nekima radi, nekima ne , neki rješavaju u hodu...

 Izašla je već globalna verzija i može se naručiti. Ja isto čekam da dođe u jedan shop. I ROM je dostupan za skidanje od neki dan. Da je ovo i točno da se ne može na tom kineskom nakon flashanja globalne verzije zbog otključanog bootloadera koristiti internet bankarstvo, navodno se može na xiaomi.eu ROM-u.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti bankovne aplikacije jer je bootloader otključan

 na Mi 5 od pocetka imam otkljucan bootloader, vrtio sam na njemu miui i aosp romove i nikad problema s pbz aplikacijama.. izbaci mi upozorenje da je uredaj rootan al pita zelim li nastavit i dalje tako ili odustat..

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ali google pay neće funkcionirati, a to želim 

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
display name ivo kaže..

 Izašla je već globalna verzija i može se naručiti. Ja isto čekam da dođe u jedan shop. I ROM je dostupan za skidanje od neki dan. Da je ovo i točno da se ne može na tom kineskom nakon flashanja globalne verzije zbog otključanog bootloadera koristiti internet bankarstvo, navodno se može na xiaomi.eu ROM-u.

 Može koji link na mi 8 globalnu verziju...?

Potražiti ću na AliExpressu kasnije ali ako imaš već nešto molim pošalji ovdje ili na pm

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
stype_zd kaže...
display name ivo kaže..

 Izašla je već globalna verzija i može se naručiti. Ja isto čekam da dođe u jedan shop. I ROM je dostupan za skidanje od neki dan. Da je ovo i točno da se ne može na tom kineskom nakon flashanja globalne verzije zbog otključanog bootloadera koristiti internet bankarstvo, navodno se može na xiaomi.eu ROM-u.

 Može koji link na mi 8 globalnu verziju...?

Potražiti ću na AliExpressu kasnije ali ako imaš već nešto molim pošalji ovdje ili na pm

 https://www.aliexpress.com/store/product/Global-Version-Xiaomi-Mi8-Mobile-Phone-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/3010045_32891788499.html?spm=2114.12010612/itm2home-1.8148356.1.3a7e68a1C7PmEf

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Hehe, baš sam tog jučer stavio u wish list...
Kupujem sutra :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

 Neznam zašto je Global Version toliko skuplji od Global ROM. Recimo kod Mi MIX 2S razlika nije tolika. Mi8 Global Version je tek izasao pa je mozda zato toliko skuplji. Treba pricekati mjesec,dva. Ici ce cijene dole. Prije mjesec dana je Global ROM kostao 480$ a kad je izasao Global version cijena je pala na 435$

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Nestrpljiv sam haha, počinje mi moj Mi 4c pomalo otkazivati 

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pričaj mi o nestrpljivosti... svim silama se odupirem da naručim 64GB verziju iako bi htio 128GB...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Može li mi neko pomoc da me riješi dileme dali sam narucia pravu verziju mobitela,narucia sam mobitel s alyexpresa al mi piše "Chinese Version installed with Global ROM, support multi-languages, Google Play and OTA." ,dali ce mi sve radit kako treba? Moze mi neko neko nabrzinu odgovorit dok mob još nije poslan ,da mogu kanselirati naružbu ako sam narucia krivo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Nećeš moći koristiti google pay

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti google pay

 Aj ne govori čovjeku gluposti ! MOĆI ĆEŠ instalirati Google Play i to preko službenog Xiaomijevog Store-a, samo napiši na Youtube "How to instal Google Play on Xiaomi" i sve će ti iti objašnjeno u roku 2 min

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti google pay

 to mi nije ni toliko bitno,a sto je s mobilnim bankarstvom?(erste mobilno bankarstvo)

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
ivan159 kaže...
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti google pay

 to mi nije ni toliko bitno,a sto je s mobilnim bankarstvom?(erste mobilno bankarstvo)

 Ako radi mzaba onda će i erste, ne vidim razloga da ne radi.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Sickness kaže...
maks0806 kaže...

Nećeš moći koristiti google pay

 Aj ne govori čovjeku gluposti ! MOĆI ĆEŠ instalirati Google Play i to preko službenog Xiaomijevog Store-a, samo napiši na Youtube "How to instal Google Play on Xiaomi" i sve će ti iti objašnjeno u roku 2 min

 google pay, ne play.. navodno se neda zakljucat bootloader a to nece radit s otkljucanim, al opet s vremenom ce bit nacina kako zakljucat bootloader.. 700 kn razlika u cijeni za onaj globalni za zakljucanim bl, po meni glupost 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
display name ivo kaže...

Pričaj mi o nestrpljivosti... svim silama se odupirem da naručim 64GB verziju iako bi htio 128GB...

 Ako ces puno slikati i snimati, brzo ces napuniti 64GB. Uzmi da tih 64GB nije ono sto tebi ostane za koristenje. Android i aplikacije koje ces si odmah staviti zauzet ce sigurno 10-12GB. Razlika u cijeni izmedju 64 i 128GB verzije je jedna dobra i brza microSD kartica od 64GB, ali  kao sto znas ovaj uredjaj ih ne podrzava tako da ces morati sam odluciti da li ti je potrebno vise memorije ili je dovoljno 64.

 

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Google pay RADI na otkljucanom i rootanom mobu(magisk). mbpz takoder

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice