Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.790
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
mrki_man kaže...
sarakuzza kaže...

Trebam savjet u vezi kupnje ovog uređaja, plan je nabaviti sa:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-8-6GB-RAM-128GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-845-Octa-Core-Mi8-6/32882945761.html

 

  • -  Ide li na njega EU rom bez većih bugova i je li preporučljivo odmah ga nabaciti umjesto postojećeg (koristim samo ENG, lokalizacija nebitna)? Bitno je samo da je maksimalno bez bloata.

-  Ima li sada problema kao prije sa notch notifikacijama, whatsapp porukama koje se ne prikazuju i slično. Jako mi je bitno da vidim nekakvu notifikaciju dok je lock screen.-  Radi li notifications led kako treba ili se dogodi da ignorira neke aplikacije bez obzira na postavke.-  Koji launcher preporučate a da ima "apps drawer" (volim koristiti 2 screena i ostalo u app draweru) - alternativno sve što ne koristim često trpati u jedan folder

 

Face unlock i gpay je nebitan trenutno.

 

Kamera:

-  Zvuk kod snimanja i dalje katastrofa na 10.2?

-  Gcam ispravlja i zvuk ili samo slike?

 

Pored mi8 sam gledao i neke druge uređaje i naravno otvoren za neki prijedlog u tom cijenovnom rangu.

 

Ovo i mene zanima. Ako može netko pojasnit...

 Ide eu rom i nema nikakvih problema na njemu, preporucujem ga..

Nema nikakvih problema sa notch notifikacijama, na eu romu ako imas notifikacija pokazuje ti ih u lijevom kutu, sakrije sat na 5 sekundi i pokaze ikone notifikacija, isto tako na lockscreenu pokazuje no mozda ces na nekim aplikacijama morat dat odobrenje da pokazuju na lockscreenu, ja koristim messenger i wap pa mi pokazuje na always on screenu ikone obavijesti..

Poceo sam koristit poco launcher i svidio mi se vise nego miui launcher jer ima vise opcija, app drawer i kad drzis dugo prst na aplikaciji pokaze ti sve sto hoces od deinstalacije do app info izbornika kao na nova launcheru.. 

Zvuk snimanja meni na mi mobitelima nikad nije mi bio problem, msm da je to samo kod redmija nekad bilo tako, prije ovog sam imao mi 5 i problema sa zvukom nije bilo kao ni ovdje.. 

Msm da ces tesko za te novce kupit nesto bolje ako ides kupovat preko goldwaya, ja cak vise redmi ne prepucujem nekome jer je minimalna razlika u cijeni izmedu njega i mi 8 se, a mi serija je ipak osjetno bolja kad gledas ekran, kameru, zvucnik, materijale a pravi mi 8 ide za manje od 2500 kn, odlicni mobiteli uz dobru podrsku na xda.. ja jedino ne volim tak veliki notch, na mi 9 to bude puno bolje rijeseno al jbg bit ce i skup u startu 

5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

 

Hvala puno na informacijama, tu se rješava dilema i iza ovih njihovih praznika će ići narudžba

 

 MIUI , Unlocked Bootloader, Official Global ROM, China Version, Support OTA Update.
                                (Inquiry is necessary if want to reflash firmware)
Tips: Because unlocked bootloader to install official global rom. Android pay will not working . If you need Android pay please  install Xiaomi.eu Firmware.

 

 

Nadam se da ne postoji mogućnost brickanja jer je ovo china ver. mob sa EU fw-om?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
sarakuzza kaže...

 

Hvala puno na informacijama, tu se rješava dilema i iza ovih njihovih praznika će ići narudžba

 

 MIUI , Unlocked Bootloader, Official Global ROM, China Version, Support OTA Update.
                                (Inquiry is necessary if want to reflash firmware)
Tips: Because unlocked bootloader to install official global rom. Android pay will not working . If you need Android pay please  install Xiaomi.eu Firmware.

 

 

Nadam se da ne postoji mogućnost brickanja jer je ovo china ver. mob sa EU fw-om?

 Ne, mislim da ces dobit china rom na njemu a eu firmware ako zelis moras sam skidat i stavljat.. eu rom radi i na china i na global verziji mobitela tako da nemas brige..

5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

To je to, bitno mi je da FW prolazi i na china uređajima. Mislim da se trenutno za ovaj novac ne može uzeti puno bolje. Već 5 godina koristim LG ali imaju svojih mana. Probao sam G7 Thinq i izgledom je odličan ali je mi8 ipak koplje ispred za manje novaca.

 

Poco launcher izgleda super. Sad vidim da ima i nekakvih rješenja za stiskanje notifikacija u lijevi notch-ako se pokaže potreba dobro je znati i to.

 

Nadam se da će poslužiti koju godinu, nisam sklon mjenjanju mobova :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Da li se za 52 usd više isplati uzeti 128gb verzija mobitela naspram 64gb... do sada sam imao mi 5 64gb bilo mi je dovoljno

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 13:38 (Frenkyca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Frenkyca kaže...

Da li se za 52 usd više isplati uzeti 128gb verzija mobitela naspram 64gb... do sada sam imao mi 5 64gb bilo mi je dovoljno

 To je i mene mučilo :D Ja sam uzeo 64GB jer mi 128GB nije bila dostupna u to vrijeme i nije mi se dalo čekati da dođe na stanje. Isplati ti se ako ti treba, ako ne treba ne isplati se, vrlo jednostavno. Meni je trenutno zauzeto nešto manje od 13GB jer mjesečno prebacujem slike na komp a igre ne instaliram.

5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Gdje je razlika 50 dolara?

387 je 128gb verzija sa DHL dostavom sa goldwaya

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Gledao sam izmedu mi 8 se  64gb i 128gb ipak sam uzeo 64gb

5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Zna li netko kakva je polarizacija na mi 8 amoled ekranu?

 

Ako je crno kada se nose polarizirane naočale to je ogroman -

 

Ima li netko mi 8 pa da provjeri sa svojim naocalama.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Vidi se super sa svim polariziranim naočalama , nema tog efekta kao kod npr redmi 5 plusa

5 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Vidio sam na poco da je prisutan efekt kao i na mi8 lite/SE

Zanimljivo ali a2 lite nema problema s tim. Nije mi baš jasna logika :)
Išao sam u sancta domenice ali im baš taj mobitel isključen/ne radi

 


thx 100white

12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Bome.

A xiaomi.eu romovi?

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Mi8 podržava samo ove 4g plus kombinacije: 

agregacija nosača 
B3 + B1 
B3 + B3 
B5 + B1 
B5 + B3 
B5 + B3 + B1 
B7 + B7 
B8 + B1 
B8 + B3 
B8 + B3 + B1 
B40 + B5 
B41 MIMO4x4 + B39 
B41 MIMO4x4 + B41 MIMO4x4 

3CA (samo za preuzimanje) 1 + 3 + 5 o 1 + 3 + 8 
256QAM DL 64QAM UL 
MIMO4x4 solo su B41 

U Europi je jedina moguća kombinacija B1 + B3

 

a to znači u Hr samo A1 ima ponegdje 2100+1800 zato se i događa da neki imaju 4G+u Hr većina ih nema.

A to je LTE-A (4CA) Cat16 1024/150 Mbps smartphone 4 benda bi trebao agregirati a kad ono za tu lovu mućak

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Gubi li mobitel na perfomansama ako instaliramo "zabranjene teme" miui teme .Koje za naše područje su službeno nedostupne.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Dok čekam isporuku svog MI8 pitam se je li potreban flash EU rom-a, vidim da ima nekih prednosti ali i povremenih stability problema.

 

Kako ekipa sa foruma vrti svoje MI8? "Global" ROM od sellera ili nešto drugo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
sarakuzza kaže...

Dok čekam isporuku svog MI8 pitam se je li potreban flash EU rom-a, vidim da ima nekih prednosti ali i povremenih stability problema.

 

Kako ekipa sa foruma vrti svoje MI8? "Global" ROM od sellera ili nešto drugo?

 Stabilnost kao na global romu a prednosti samo +.. normalno imas weekly i stable romove, mozda si na weekly mislio da nisu stabilni no nije ni global weekly stabilan 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
@sarakuzza Na prijašnjem Mi5 sam bio na weekly xiaomi.eu ROM-u i bilo je uvijek nekih bugova... Sad otkad imam Mi8 na global stable sam, najviše iz razloga što nemam vremena proučavati i pratiti novosti po pitanju bootloadra, twerpova i ostalog i neda mi se to više. Sve mi radi dobro, nemam teme i face unlock ako je regija postavljena na hrvatsku ali s obzirom da ni jedno od toga ne koristim ne smeta mi. Koristim PBZ net banking i android pay i sve radi super.
5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Definitivno nemam vremena svaki tjedan flashati ROM tako da bi u igri bio samo neki od Stable izdanja.

Banka mi nažalost ne podržava NFC plaćanja (OTP) pa trenutno to ne mogu koristiti svakako :D

Faceunlock nebitan i naravno lokalizacija - nebitna, mob će biti na engleskom.

 

Sve mi se čini da ostajem na global, samo se pitam ubacuju li kineski selleri romove naloadane sa adwareom i spywareom ili je po tom pitanju sve čisto.

 

Ali svakako planiram rootati pa maknuti bloat od MI-a koji mi ne treba.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
sarakuzza kaže...

Definitivno nemam vremena svaki tjedan flashati ROM tako da bi u igri bio samo neki od Stable izdanja.

Banka mi nažalost ne podržava NFC plaćanja (OTP) pa trenutno to ne mogu koristiti svakako :D

Faceunlock nebitan i naravno lokalizacija - nebitna, mob će biti na engleskom.

 

Sve mi se čini da ostajem na global, samo se pitam ubacuju li kineski selleri romove naloadane sa adwareom i spywareom ili je po tom pitanju sve čisto.

 

Ali svakako planiram rootati pa maknuti bloat od MI-a koji mi ne treba.

 Ne znam, ja sam na global stable i baš ne primjetim neki bloat... U odnosu na prijašnje ROM-ove koje sam imao na Mi5 skoro ništa. Baš ako staviš regiju na kinu ili tako neku onda ti se pojavi onaj njihov store ali inače ga nema ako ti je regija postavljena na hrvatsku. S obzirom na kompliciranja oko otključavanja bootloader-a nisam se time htio uopće baviti niti hoću dok god mi sve radi ok. Mi5 sam odmah flashao global stable rom-om za svaki slučaj ali mi8 ne, nema potrebe. Od prvog dana sve radi super, update-i dolaze dosta često, sve 5.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Evo da se i ja pohvalim, kupio Mi8 sa goldway-a. Došao je s nekom global stable verzijom, mislim da je to neki ROM od sellera. Uglavnom i bootloader bio otključan tako da sam odmah flashao TWRP i xiaomi .eu ROM. Prvo flashao global weekley, ali je nešto bugovit pa sam flashao stable verziju. Zasad zadovoljan...

 

EDIT:

Jedno mi nije jasno... navodno je na Mi8 omogućeno snimanje videa u 60fps. Kod mene i dalje nije. Postoji night mode, ali 60fps u fullHD-u i 4K nije omogućen. Nije bila opcija ni u developer verziji roma ni u stable verziji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 9:53 (mrki_man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
A jel imaš FHD 120 fps ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gogo222 kaže...
A jel imaš FHD 120 fps ?

 

Imam. I FHD120, 240 i 960.

10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-8-Mi8-Mobile-Phone-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-Core-6/32881540851.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.a6913c00lXoEJH

 

Pozdrav , jesam li se zaletio i da li da zaustavim narudžbu dok još mogu, (imam još 23 sata)... koja je razlika između china version, global rom (to je ovo na linku), i global version, postoji li uopće razlika?

Postoji li ikakva razlika u hardwareu i može li se flashati rom normalno (guglati ću, valjda ima po youtubeu). Ukratko, jesam li se zaletio bezveze ili je svejedno ako ću ga flashati...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Pitanja prožvakana bezbroj puta u ovoj temi, treba se samo vratiti par stranica. Na Kinesku verziju se može instalirati globalni ROM ali se mora otključati bootloader nakon čega plaćanje Google Pay-om više nije moguće. Globana verzija dolazi sa globalnim ROM-om i zaključanim bootloaderom. Ali navodno na custom ROM-ovima radi i na kineskoj verziji sve.
14 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Nisam 100% siguran, ali ako na kinesku stavis eu rom mislim da sve radi uredno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

imam kinesku verziju i eu rom

sve radi

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Hvala na odgovorima, skužio sam da sam postavio već postavljeno pitanje, al ne zamjerite, ulovila me panika kad sam stisnuo "pay now" i skužio da je china version...

Više me zanimalo jer vidim da flashani romovi (sa xda) zahtjevaju global firmware i vendore pa nisam bio siguran ide li to preko kineske verzije ili mora bit global version.

 

Sad ne kužim tek koja je razlika između "global version" i "china version / global rom", ali nije ni bitno (ako idu ti xda romovi poput lineageos  se daju instalirati na bilo koju verziju).

Hvala društvo :)

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Koliko vas ima eu ROM weekley? Jel netko uspoređivao bateriju između eu weekley i stable verzije? Ja sam na stable verziji 10.2.2, ali me svrbi prebaciti se opet na eu weekley. Čisto iz razloga što najnovije mogućnosti dolaze na eu weekley. Jedino što mi se ne sviđa kod toga što svaki put moram iznova flashat magisk. Ne znam jel postoji neka opcija u magisku da ostane instaliran kod updatea ROM-a.

Pozz
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Došao i moj MI8 sa goldwaya, kasnila isporuka zbog krivo napisanog poštanskog broja od strane kineza u UK. DHL je riješio problem nakon par poziva
Flashan EU stable ROM i radi super. 6:30 SOT (100% - 5% baterije). Isključiti dual 4G jer poždere bateriju. Sada testiram na 3G trajnost baterije, mogla bi biti čak znatno bolja.
Kamera super, obavezno instalirati gcam tj BSG cam port, noćne slike nemjerljivo bolje, kao da nije isti uređaj
Sve u svemu ne žalim kupnju.

Sada par zamjerki odnosno iritantnih sitnica:

Notification led je tu ali je slab i slabo svijetli.
Always on screen nema mogućnost osvjetljavanja samo kada dođe notifikacija, iskreno sat mi nije uopće bitan ali notifikacije jesu.
Ambient light isto tako ima jako neprimjetne ikonice aplikacija. Možda netko zna neki workaround?
Probao sam 3party apps ali ne funkcioniraju dobro u pozadini, sustav ih ubije redovito.

Isto tako notch modification mod:
https://mi-globe.com/miui-notification-icons-for-notch-phones/

Ne radi na EU rom-u (bootlopa) i nisam našao nekakvo slično riješenje, ima li netko prijedlog?

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice