Xiaomi Mi A1

poruka: 941
|
čitano: 258.517
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
djigibao kaže...
herrklisch kaže...
Disable.

 

Napravio prvo Force Stop pa onda Disable.

Nakon toga ugasio mob, sacekao 1 min, upalio mob, provjera update (nista), omogucio servis, provjera update i sad je doslo.

 

TNX  

 

EDIT:
Nije mi jasno zasto ovi updejti ne rade "normalno" nego se moraju izvodit ove egzibicije? 

 Rade oni normalno, samo kad nekome dođe prvome ljudi očekuju da će svi dobit odmah iste sekunde. A to ne radi tako.

Svima će doć update, bez obzira da li ga forsali na ovaj ili neki drugi način ili samo čekali da dođe sam od sebe. Samo ovako će ti doć odmah, a ako čekaš doć će za par dana.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Update radi normalno, ovo je da skratis vrijeme cekanja. Ja sam update za Oreo dobio sa 2 tjedna zakasnjenja u odnosu na ekipu na redditu, jednostavno sam morao cekati svoj red da mi Xiaomi pusti update (ne znam da li ovisi o regiji ili o necem drugom).Ovaj postupak je da skratis to vrijeme, update bi ti stigao ovako ili onako, samo bi ga vjerojatno dobio sljedeci tjedan ili tjedan iza toga.
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Evo sljedio korake i ja dobio update Jedino mi je to isto cudno malo sto treba napravit sve te carolije za update umjesto da ga fino izbace i to je to

13 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Toliko buke oko običnog security updatea. Došao danas, sutra, drugi tjedan, baš svejedno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi A1
Baš. Ja imam Oreo, siječanjska zakrpa i radi ko top. Ako ne daju nešto konkretno, do P verzije sam miran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
HolyPotato kaže...

Evo sljedio korake i ja dobio update Jedino mi je to isto cudno malo sto treba napravit sve te carolije za update umjesto da ga fino izbace i to je to

 Cek, jel si ti upravo zanemario sto su 2 komentara iznad tebe rekla ili?

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Ne... Pisao sam na mobitelu i s nekim razlogom nije mi ucitalo dva posta iznad, izvinjavam se na postu, tek kasnije vidio ta dva komentara. 

10 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Dva pitanja...jesu rijesili zvuk kod snimanja videa na Mi A1 i jel se placa carina ako se naruci sa Goldway i odabere DHL slanje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ovaj mobitel dolazi sa 4 GB Rama-a
zanima me koliko je dostupno (slobodno) od toga tj. koliko uzme OS i app odmah u startu.
Redmi note 4 pro ima 3 GB a vidim da je uglavnom dostupno od 1.2-1.4 GB. Pa me zanima kakvo je stanje kod ovog modela pošto je čisti android.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Ne trebaš brinuti koliko ti RAM-a koristi. Koristi mobitel bez da brineš oko toga, jer svatko koristi mob na svoj način, a OS će sam odrediti kako će baratati RAM memorijom

 

@ocean77

 

snimio sam minutu 4K videa i nikakvog problema sa zvukom nisam primjetio

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 16:40 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
kran kaže...
Ovaj mobitel dolazi sa 4 GB Rama-a
zanima me koliko je dostupno (slobodno) od toga tj. koliko uzme OS i app odmah u startu.
Redmi note 4 pro ima 3 GB a vidim da je uglavnom dostupno od 1.2-1.4 GB. Pa me zanima kakvo je stanje kod ovog modela pošto je čisti android.

 Efektivno ma 3.8 gb, kao što i redmi ima 2.8 ili tako nešto, a gledam kod sebe sad i kaže avg mem use 2.3 gb.

Kod susjeda kaže avg mem use 1,8 gb, kod drugog susjeda kaže avg mem use 2,7gb...

I kad usporedimo koliko prosječno imamo i koristimo raznih aplikacija i koliko jako koristimo mob ispada da je to u direktnoj povezanosti sa avg mem use.

Inače od Orea dalje Android sam odrađuje čišćenje rama, cachea i slično, čak i da bi se provjerilo ovaj podatak o avg korištenom ramu moraš otvorit dev options.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
kran kaže...
Ovaj mobitel dolazi sa 4 GB Rama-a
zanima me koliko je dostupno (slobodno) od toga tj. koliko uzme OS i app odmah u startu.
Redmi note 4 pro ima 3 GB a vidim da je uglavnom dostupno od 1.2-1.4 GB. Pa me zanima kakvo je stanje kod ovog modela pošto je čisti android.

 

Koliko god app da otvoris uvijek ces imat oko 1GB slobodno (u prosjeku oko 1.5GB FREE).

Maloprije bas gledam i pise mi free 1.3GB otvoreno mozda 5 aplikacija, otvorim (pokrenem) jos 20 aplikacija i imam 1.1GB FREE.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
zuper kaže...

 

 

snimio sam minutu 4K videa i nikakvog problema sa zvukom nisam primjetio

 

 

Dali je tvoj Mi A1 uopce imao problem sa zvukom?

13 godina
offline
Xiaomi Mi A1
Ne, nisam imao nikakvih problema
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Onda mi nisi od pomoci jer na netu sam vidio masu onih koji snimaju cudan zvuk na videu.

Mozda su to bile prve serije...

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi A1

Ja sam imao 'metalni' zvuk na videu na 7.1.2, ali nakon nadogradnje na 8.0.0 je normalan, popravili su.

...................................... funny facts
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
skorvy kaže...

Ja sam imao 'metalni' zvuk na videu na 7.1.2, ali nakon nadogradnje na 8.0.0 je normalan, popravili su.

Isto tako i kod mene

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Dosao mi je update za veljacu, skine ga i tokom instalacije stane uz poruku da se ne moze instalirati, malo sam guglao o tom problemu i ljudi navode da je to zbog gcam-a i da ga treba flashat. Ima li netko kakav savjet ili nesto vezano za taj problem? 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Došao i meni danas i normalno se instaliralo. Također imam gcam. Ne piše iz kojeg razloga se ne želi instalirati?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Nista posebno nije napisano, evo slika. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Ista stvar i meni samo sto meni gcam ne radi pa sam ga i obrisao... Ali update nece... I ocito je solucija flashanje, ali ja pojma, doslovno blagog pojma nemam o tome... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 22:03 (perix231).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Meni došao update jučer, bez problema se instalirao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Isto imam GCam i update se instalira bez ikakvih problema... Mozda imas krivu verziju GCama

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi A1
I ja sam dobio obavijest, ali radi ko urica i gcam je super pa jednostavno ne želim moguće probleme. Jel se može kako maknuti obavijest o updateu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Minneyar kaže...

Isto imam GCam i update se instalira bez ikakvih problema... Mozda imas krivu verziju GCama

 Kriva verzija? Aj mi onda posalji ako nije problem isto ono sto si i ti instalirao.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Danas sam kupio A1 za jednu stariju gospođu, sad ja to malo testiram i kamera je dosta lošija od moje S7. Jasno je meni da tu igra ulogu veliki omjer razlike u cijeni, ali vidim da se razgovarate za gcam pa me zanima jel fkt toliko bolja ta aplikacija te jel treba root ili samo skinem s g. play?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Blade18 kaže...
Danas sam kupio A1 za jednu stariju gospođu, sad ja to malo testiram i kamera je dosta lošija od moje S7. Jasno je meni da tu igra ulogu veliki omjer razlike u cijeni, ali vidim da se razgovarate za gcam pa me zanima jel fkt toliko bolja ta aplikacija te jel treba root ili samo skinem s g. play?

 Nema na gplayu toga. Tehnički gledano treba root, ali ima tu u temi tutorial gdje ti gcam programčić sam sve napravi i na kraju makne root. 

 

A gle, selfie kamera je drastično poboljšana. Ova zadnja nešto manje, ali po meni se isplati. Pa ti vidi.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
perix231 kaže...
Minneyar kaže...

Isto imam GCam i update se instalira bez ikakvih problema... Mozda imas krivu verziju GCama

 Kriva verzija? Aj mi onda posalji ako nije problem isto ono sto si i ti instalirao.

 https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585

 

Jos sam poslije updejtao kameru (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/) na 

 

Sto je omogucilo jos dodatne opcije i valjda nekakve fixeve itd. Ugl sve sljaka super, kao i OTA updateovi.

9 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Tocno to sam i ja instalirao ali meni nikako nije radilo. Uvijek bi mi pisalo camera has stopped working...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Svima kojima nakon gcam-a ne zeli instalirati update potrebno je flashat, vrlo je jednostavno i na ovom linku su objasnjeni koraci. Prije flashanja se samo treba odabrat opcija na dnu aplikacije save user data i za par minuta je sve rijeseno a gcam i dalje ostaje instaliran. https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/mi-a1-monthly-updates-t3750419

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice