Xiaomi Mi A1

poruka: 941
|
čitano: 258.417
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Imate li vi na 8.1 opciju da isključi wifi za vrijeme mirovanja? Meni se to izgubilo a bilo je podešeno da wifi zadrži samo kod punjenja
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Samo da Vas pitam, koji Custom ROM koristite? Ja sam svog malo usrao sa nekim Unofficial Resurrection Remix, pa se sad nećkam dal da stavim Official Resurrection Remix, ili LineageOS?

Pa čisto da vidim kakva su Vaša iskustva sa navedenim ROMovima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ag008 kaže...
Imate li vi na 8.1 opciju da isključi wifi za vrijeme mirovanja? Meni se to izgubilo a bilo je podešeno da wifi zadrži samo kod punjenja

 ne mogu naci tu opciju ....

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ja koristim IFTTT, postaviš uvjete koje želiš.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Cadus kaže...

Samo da Vas pitam, koji Custom ROM koristite? Ja sam svog malo usrao sa nekim Unofficial Resurrection Remix, pa se sad nećkam dal da stavim Official Resurrection Remix, ili LineageOS?

Pa čisto da vidim kakva su Vaša iskustva sa navedenim ROMovima?

 Ja koristim crdroid 8.1 i za sad to radi jako dobro, nisam primjetio niti jedan bug i baterija traje ok, nema nikakvih anomalija.

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Nakon zadnjeg update-a mob mi se smrzava nekoliko puta na dan neovisno o kojoj se aplikaciji radi.

Pomaže jedino prisilni reset, dugo držanje power tipke.

Napravio sam " Factory data reset", ali se problem javlja i dalje.

Ima li tko slični problem? I da li je to razlog za reklamaciju.

Mob je kupljen u 2.mj. ove godine u NeutrinoMobile-u.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
kruno82 kaže...

Nakon zadnjeg update-a mob mi se smrzava nekoliko puta na dan neovisno o kojoj se aplikaciji radi.

Pomaže jedino prisilni reset, dugo držanje power tipke.

Napravio sam " Factory data reset", ali se problem javlja i dalje.

Ima li tko slični problem? I da li je to razlog za reklamaciju.

Mob je kupljen u 2.mj. ove godine u NeutrinoMobile-u.

 

 Ako ti se da zezat s mobitelom možeš ga vratiti na stariju verziju software-a. Ako ne ja bih ga nosio na reklamaciju...

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ja imam najnoviji sw pa nemam problema. Koje aplikacije koristiš?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Imam i ja najnoviji sw. Od aplikacija standardno: Messenger, WhatsApp, Viber..., uTorrent, Here WeGo, Office, Kodi, par igrica.

On se smrzava i kod korištenja kamere, usred pisanja poruke, itd..

15 godina
offline
Xiaomi Mi A1

da li koristite kakvo kaljeno staklo na Mi A1 i kakva su vam iskustva?

 

meni nijedno ne drzi dulje od mjesec dana (evo upravo jucer puklo 5D staklo)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Moje od 2.5$ vec 2mjeseca drzi. Jedino prsti ostavljaju bijele mrlje i pod odredenim kutem se vidi mrlja u duginim bojama na sredini ekrana, valjda tu malo slabije prijanja
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

5D je i u mene. jedno već puklo, drugo je sad na mobitelu (samo je sad dosta mjehurića ostalo).

nek pucaju zaštitna stakla, samo nek ne puca ekran! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

evo stavio sam i ja drugo .... mjehurice sam rijesio ...

do sada sam uzimao ovo:

https://www.aliexpress.com/item/CHYI-protective-glass-for-xiaomi-Mi-A1-5D-tempered-glass-9h-explosion-proof-nano-liquid-screen/32657212514.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dZrZQec

 

mozda je vrijeme da promijenim dobavljaca :)

13 godina
online
Xiaomi Mi A1

Koja je razlika između 2.5D i 5D?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
TomekK kaže...

Koja je razlika između 2.5D i 5D?

 5D je isto što i 3D, samo naprednije, bolja obrada i kvaliteta.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Ja sam uzeo ovo

https://www.aliexpress.com/item/OLLIVAN-9H-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A1-Screen-Protector-Film-Mi-A1-Screen-Cover-For/32873866369.html

Drži ok. Vama ne ostaju bijeli otisci po staklu?

 

Btw novi bijeli chrome mi baš ne paše.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
Xiaomi Mi A1

sto se tice otisaka i prozirnosti tu nemam zamjerke ... otisci se jedva vide..

 

takodjer, jednostavno se stavlja i automatski lijepi ... bez mjehurica

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1

https://www.aliexpress.com/item/5D-Curved-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Pocophone-F1-Mi-A2-A1-Mi8-SE-6/32848554909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dujFaIK

Ja imam ovo jedno 3-4 mjeseca i odlično je, pokrije od ruba do ruba i zaobljeno je na rubovima tako da se niti ne primjeti da je gore.

16 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Imam kakvih govora po netu o nadolazecoj devetki?...do kraja godine mozda ili...?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
djigibao kaže...

Imam kakvih govora po netu o nadolazecoj devetki?...do kraja godine mozda ili...?

 Negdje sam pročitao da će biti do kraja godine (Q4 2018).

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 21:26 (It'sMe932).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Nudi mi september update, je tko probao?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Provjerio, nudi i meni. Budem sutra updateao.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Ja sam od august update oprezan jer nekako uvijek nešto sfušaju sa tim updatetima, a trenutno mi radi sve super... onda je bio onaj LED notification issue, sad sam čitao nešto vezano za 3g,4g signal itd... savjet - pričekajte možda još koji dan...

MuWu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Takoder, isto sam inace istog trena updateao cim je dosao update, sada malo pricekam ipak. Pogotovo nakon brisanja onih smsova, ledica, cak mi se cini da je i battery drain bio problem prije augusta. Jos uvijek cekam nekakav valjani osvrt na xda ili negdje za novi patch. Neki pak kazu da je sve isto, neki pak kazu da je uredaj postao laggy, nek pak kazu da je battery life manji, nek pak kazu da je brzi. Pricekat cu jos kojih tjedan dana, ako ga ne povuku, updateam

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Pozdrav ljudi... Jesam li ja jedini korisnik Xiaomi mobitela koji je od prvog dana apsoltno užasno kronično nezadovoljan??

 

Uglavnom, A1 je u pitanju, nedavno kupljen (prije točno 2 mjeseca). Dosad nije bilo službenih problema, samo sam bila nezadoljna njegovim performansama, možda zato što sam razmaženi dugogdišnji Samsungov korisnik i obožavatelj. Sad sam silom prilika morala preć na Xiaomi i taman kad sam se počela mirit sa svojim novim ljubimcem A1, ovaj petak neugodno iznenađenje. Iz čista mira, najednom se nije dao uključit, odnosno dić/bootat. Isključio se uslijed prazne baterije, stavila ga punit, 10 min poslije ga normalno upalila, dođe do dijela otključavanja, prođe to i vrti ono android one 100 god... i tako opet i tako svaki put. Istažila opcije po internetu, pomoć, slična iskustva ali ništa. Pošto mi je hitno trebao (očekujem važne pozive za posao ovih dana) otrčala sam na servis, Neutromobile u Zgu, gdje su mi rekli da je softverska greška u pitanju i da nisam prva koja im je došla taj tjedan s istim problemom). Nevjeorojatno kako o tome nema ništa po netu..

 

Uglavnom, kažu da nema šanse niti za spas podataka, sam popravak nije skup (100tinjak kn) ali ne garantiraju niti da će nakon toga proradit. Upravo mi je NEVJEROJATNO da brand new mob nakon 2 mj ima softversku grešku i da mu nema spasa (podacima barem). Imala sam Samsunge S4, S5 i Note 4 sto godina i nikad ni najmanji problem, osim što mi se staklo razbilo. Ljuta sam ko ris, nisam ga još ostavila na servisu jer ga i dalje non stop palim i nadam se čudu, možda 101 put upali (tako su mi savjetovali i zaposlenici servisa a i iz vlastitog iskustva znam da nema pravila, da nekad i uapli). Ima li itko ovdje sličnih iskustava ili barem savjet??

 

Također, postoji li neki dobar servis za te kineze u Zgu? Znam samo za onaj novootvoreni MET u Novigradu i Svijet mobitela u Zaprešiću ali nemam auto pa sam malo ograničena prijevozom, a slat ga ne mogu u nedostatku vremena... Pliz pliz ako imate neke provjerene ifnformacije, molim vas za preporuke..

Ovaj prvi servis u koji sam ga donijela mi se čini ok, ali malo je sve zeznuto jer je pitanje koliko kolege imaju iskustva sa Xiaomi mobitelima, pošto su oni novi tj. tek došli u Hr i NAVODNO se baš i ne kvare, pa...

Popi*it ću. Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Nemaš sreće, ti si prva za koju sam pročitao da ima taj problem. Moj radi bez ijednog problema od kad sam ga kupio. 

A ono što će tebi servis napraviti je to da jednostavno odu u stock recovery i naprave factory reset. Za to će im trebati valjda manje od 30 sekundi a naplatit će ti 100 kn.

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

#nixaS5

 

bilo bi dobro da napišeš čime si točno nezadovoljna kod Mi A1 ....  greška se može dogoditi svakom i to se rješava u garanciji .. nažalost podatke ne možeš spasiti, za to postoji redovni backup ako ti je nešto bitno

 

 

imam Mi A1 i jedino čime nisam u potpunosti zadovoljan je proximity senzor .. ako ne pazim onda se ekran zna otkljucati tijekom razgovora... znači baš moram pazit na to da dio koji naslanjam na uho bude dio sa senzorom

također, volio bih da je malo lakši ... (u usporedbi sa HTC Desire 820 ovaj je teži) ali što je tu je ...

 

što se softwarea tiče to je stvar ukusa, netkome tko prelazi sa Samsunga dosta stvari neće odgovrati na čistom Goolge-u .. također i razlika u ekranu (LCD vs Amoled) je primjetna.

I meni je trebalo dosta da se priviknem nakon prelaska sa HTC Sense-a na čisti Google ... i još mi neke stvari ne odgovaraju (pogotovo kad mi se cijela aplikacija za pozive dobije bijelu boju nakon updatea  aplikacije)..

 

Baterija je odlična,  zvuk preko slušalica također ... a kamera me svaki put oduševi, pogotovo portret mod. Instalirao sam i google kameru koja briljira u uvjetima lošeg osvjetljenja...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 8:54 (BoTiA).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Ima li nixa tvoj mob kakvo jamstvo, gdje je kupljen i koji sw je na njemu?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Ja sam također zadovoljan sa mobitelom i smatram da nije bilo bolje opcije za tu cijenu. Ja sam svog kupio prije godinu dana i sve mi je ekstra radilo dok mi nije prije 2 mjeseca otkazao fingerprint senzor. Pretpostavljam da je to hardverska greška jer sam pokušavao factory reset i još neke sitnice i jednostavno mobitel ne očitava da ima senzor. Trenutno me to muči jer mi je baš bio prikladan taj senzor, ali generalno sam zadovoljan mobitelom. Btw ako neko ima nekakvu ideju za fingerprint senzor, slobodno predložite jer sam ja ostao bez.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi A1

nixaS5 pokušaj prije odnošenja na servis samostalno napraviti factory reset: Upute

 

Osobno ga imam skoro godinu dana i jedina zamjerka mi je loš prijem signala, puno više izraženije u roamingu kada izbacuje s mreže bez nekog jasnog razloga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice