Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

poruka: 1.242
|
čitano: 246.423
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
  • Instalirao mokee, sve radi dobro za sada, javim impresije nakon dubljeg testiranja. Puno brzi nego stock.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

pozz, moze preporuka koja zadnja verzija ima hrvatski jezik u sebi, na 36 multi language nema, vidim ovdje na forumu da je verzija 34, jel ima sta novije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

v41.0 is out

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
spojka kaže...

v41.0 is out

Nema jos OTA updatea

Hong / RedMi 1 - Hong / RedMi 1S
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
thebatman kaže...
  • Instalirao mokee, sve radi dobro za sada, javim impresije nakon dubljeg testiranja. Puno brzi nego stock.

Reci jel šta bolji od miui roma,jel svi senzori rade,kakav je wi-fi i bluetooth,koji je to točno rom,ako može link za download ?  Hvala !

10 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Dakle koristim mokee verziju koju je kolega pasko533 gore shareao.

 

Impresije:

 

- puno brži od miui, al masu

- lag koji mi je bio prisutan u miui pri šaltanju između aplikacija je na ovom romu ne postojec

- baterija se 30% brže puni, vjerojatno ima veze sa kernelom

- optimizacija rama je puno bolja, nema potreba za kilanjem aplikacija

- SVE RADI, svi senzori, kamere, zvučnici, aux izlaz, znači nisam pronašo niti jedan i najmanji bug

- split screen je super stvar

- cm11 teme rade perfektno na romu

 

 

Jako sam zadovoljan i ne vracam se na stock do miui6, a mozda ni tad.

 

Kako sam instalirao.

 

1) flash cwm

2) nandroid backup

3) wipe all

4) flash rom (treba bit na microSD)

5) flash gapps

 

resetirat i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Pozdrav

 

evo samo da javim da sam testirao kameru sa oneplus onea.

 

Kompletno je funkcionalna, svi modovi (hdr, panorama, timelapse video, fullhd video, itd.) nema buga niti nista.

 

Uploadao sam file na svoj dropbox, pa evo link (treba imat neki custom recovery):

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17401532/CameraNext.zip

 

Evo i koji screenshot

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Kakav je video na 1080p? Posto stock kamera snima max u 720p..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
10 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
majdo kaže...

Kakav je video na 1080p? Posto stock kamera snima max u 720p..

 

 

odlican, uploadam na jubito. 

13 godina
offline
redmi 1s

http://media.celogeek.com/roms/android/miui/redmi1s/xiaomi.eu_multi_armani_41.0.0_v5-4.3.zip

 

multi verzija v41 za redmi 1s

 

Messaging
• Optimization - Optimized time recognation method in a message (07-16)
• Optimization - Optimized the function of recognizing time information in messages (07-24)
• Fix - Sometimes failed to send SMS (07-01)
• Fix - Sometimes, sender showed as 'WAP Push' (07-08)
• Fix - Couldn't sync the settings when a private contact's messages were pinned (07-16)
• Fix - Private messages would be read out after enabling messages text -to - speech output in Car mode (07-17)
• Fix - Sometimes, messages with the same contact were not in the same folder (08-06)

File Explorer
• Fix - when using FTP, the management status didn't show in the status bar (07-03)
• Fix - Some items were invalid when sending files (08-13)

E-mail
• Optimization - There will be a prompt if a mail is not sent in 5 minutes (07-24)
• Optimization - 'Quick response' will be sent to all (07-24)
• Fix - Could not sync batch delete result to multiple devices (07-08)
• Fix - Sometimes, attachment tiles were empty (07-08)
• Fix - Errors in Foxmail default settings (07-08)
• Fix - Sometimes, deleted mails would show again (07-09)
• Fix - When using QQ mail, clicking on contacts avatars would cause display error (07-24)
• Fix - After pressing 'Refresh', the state displayed wrongly (07-24)
• Fix - Send later button didn't work when failed to send a mail (07-24)
• Fix - Some IMAP emails could not sync Sent mails (08-05)
• Fix - POP3 accounts did not show mails in Sent box (08-05)
• Fix - Keywords were not highlighted when searching local mails (08-05)
• Fix - When searching in Drafts, the result would show mails from all folders (08-05)
• Fix - Sometimes, it did not respond for a long time when replying or forwarding (08-05)
• Fix - App would FC if attachments names had special characters for some POP3 accounts (08-05)

Calendar
• Optimization - Added weekly view (07-15)
• Optimization - Use floating notification for calendar popup windows (07-15)
• Fix - Words in events were blurred in weekly/daily views (07-15)

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Je*li sebe, kad ce na obicnom redmiju updejtati.. :@

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Jel netko od vas možda čuo za ovu stranicu,jesu li sigurni i imaju li originale,našao sam tamo mi3 najjeftiniji je nego drugdje,GHdeal.com   

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
boban357 kaže...

Jel netko od vas možda čuo za ovu stranicu,jesu li sigurni i imaju li originale,našao sam tamo mi3 najjeftiniji je nego drugdje,GHdeal.com   

 

Najbolji ces savjet dobiti na temi o "kineskim" mobitelima.

Tamo pretresaju shopove, carinu i nacine dostave.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
thebatman kaže...

Dakle koristim mokee verziju koju je kolega pasko533 gore shareao.

 

Kako sam instalirao.


4) flash rom (treba bit na microSD)

 

InternalSD, kao i kad se flasha community MIUI?

 

Ili external?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
majdo kaže...

Sto se tice samog trajanja baterije, e to je ono gdje mobitel dolazi do punog izražaja.. Moram priznati da me cak i sokiralo sve ovo.. Unutra su dvije kartice, obje aktivne, wlan upaljen citavo vrijeme, sinkronizacija dva maila.. Radni dan je bio, sveukupno cirka oko 60-tak poziva je cura imala, 40-tak poruka, plus whatsapp, facebook i igrice candy saga i pet saga, i sve to je rezultiralo nevjerojatnim screen on vremenom od skoro 7 sati..

 

Ovih dana ce biti i screenshotovi koristenja baterije bez minute paljenja wlana, samo 3G.. 

Nemoj me ...bat, 7h screen?? Nexus 5 ima  4h, i to je top s upaljenim 3g, wifi, stvarno super, neam rijeci!! 

RAKIA connecting people!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
boban357 kaže...

Jel netko od vas možda čuo za ovu stranicu,jesu li sigurni i imaju li originale,našao sam tamo mi3 najjeftiniji je nego drugdje,GHdeal.com   

 

1670 kn za 16GB verziju i racunaj odmah 25% PDV, znaci pored mobicity-a isplativost 0.. I ovo je inace tema za Hongmi.. ;)

 

 

gymboy kaže...

Nemoj me ...bat, 7h screen?? Nexus 5 ima  4h, i to je top s upaljenim 3g, wifi, stvarno super, neam rijeci!! 

 

Baterija mu je apsolutno najveci plus, jedino mi je zao sto ne updejtaju toliko redovito obican Hongmi koliko 1S.. Jer ima bugova i problema koje ne ispravljaju, v17 je zadnja verzija preko 2 mj vec.. Dok se na 1S unazad 2 mj izmjenilo barem 7-8 verzija.. 

 

Meni osobno Nexus nije mjerilo, pa na mom MI3 ko od šale dobijem +5,5h SOT-a.. Osobno mislim da mi je najbolji rezultat bio 8,5h SOT-a, i to jos u putu uz sveukupno trajanje baterije od 1 dan i 5h..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
majdo kaže...
boban357 kaže...Ma znam ali mobicity ga nema na stanju i nemaju pojma kad će ga dobit....

Jel netko od vas možda čuo za ovu stranicu,jesu li sigurni i imaju li originale,našao sam tamo mi3 najjeftiniji je nego drugdje,GHdeal.com   

 

1670 kn za 16GB verziju i racunaj odmah 25% PDV, znaci pored mobicity-a isplativost 0.. I ovo je inace tema za Hongmi.. ;)

 

 

gymboy kaže...

Nemoj me ...bat, 7h screen?? Nexus 5 ima  4h, i to je top s upaljenim 3g, wifi, stvarno super, neam rijeci!! 

 

Baterija mu je apsolutno najveci plus, jedino mi je zao sto ne updejtaju toliko redovito obican Hongmi koliko 1S.. Jer ima bugova i problema koje ne ispravljaju, v17 je zadnja verzija preko 2 mj vec.. Dok se na 1S unazad 2 mj izmjenilo barem 7-8 verzija.. 

 

Meni osobno Nexus nije mjerilo, pa na mom MI3 ko od šale dobijem +5,5h SOT-a.. Osobno mislim da mi je najbolji rezultat bio 8,5h SOT-a, i to jos u putu uz sveukupno trajanje baterije od 1 dan i 5h..

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
boban357 kaže...
majdo kaže...
boban357 kaže...Ma znam ali mobicity ga nema na stanju i nemaju pojma kad će ga dobit....

Jel netko od vas možda čuo za ovu stranicu,jesu li sigurni i imaju li originale,našao sam tamo mi3 najjeftiniji je nego drugdje,GHdeal.com   

 

1670 kn za 16GB verziju i racunaj odmah 25% PDV, znaci pored mobicity-a isplativost 0.. I ovo je inace tema za Hongmi.. ;)   Ma znam,ali ga nemaju na stanju i neznaju kad će bit....

 

 

gymboy kaže...

Nemoj me ...bat, 7h screen?? Nexus 5 ima  4h, i to je top s upaljenim 3g, wifi, stvarno super, neam rijeci!! 

 

Baterija mu je apsolutno najveci plus, jedino mi je zao sto ne updejtaju toliko redovito obican Hongmi koliko 1S.. Jer ima bugova i problema koje ne ispravljaju, v17 je zadnja verzija preko 2 mj vec.. Dok se na 1S unazad 2 mj izmjenilo barem 7-8 verzija.. 

 

Meni osobno Nexus nije mjerilo, pa na mom MI3 ko od šale dobijem +5,5h SOT-a.. Osobno mislim da mi je najbolji rezultat bio 8,5h SOT-a, i to jos u putu uz sveukupno trajanje baterije od 1 dan i 5h..

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

RedMi 1S

 

CM11 ili Mokee? 

Koje su razlike i sta preferirate?!

Ili ste i dalje na MIUI 5?

Hong / RedMi 1 - Hong / RedMi 1S
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ako bi neko kupio 1s kupljen u wowshopa prije 15 dana nek se javi. 1000kn

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
thebatman kaže...

Ako bi neko kupio 1s kupljen u wowshopa prije 15 dana nek se javi. 1000kn

sta ne valja?

Hong / RedMi 1 - Hong / RedMi 1S
10 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Dobio desire 816, ovaj mi je visak :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Izasao stable 25 za hongmija 1. Jel tko isprobao?

 

http://xiaomi.eu/community/index.php?threads/25796/

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2014 15:01 (Gigimon).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Evo i CHANGELOG, sve neki sitni popravci, ali ono najbitnije nisu rijesili, to je problem s alarmom koji se pali sam od sebe.. Mene osobno recimo to najvise smeta.. 

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

zašto ne mogu da kopiram ništa sa PC-a na internal storage od mobitela konkretno novi rom

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
majdo kaže...

Evo i CHANGELOG, sve neki sitni popravci, ali ono najbitnije nisu rijesili, to je problem s alarmom koji se pali sam od sebe.. Mene osobno recimo to najvise smeta.. 

Meni sve odlično radi. Bez greške. 

15 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Oprostite ako je ovo ranije bilo al nisam nasao tocno sta me zanima.

Danas sam dobio xiaomi 1s, na njemu naravno nema hrvatski jezik vec samo kineski i engleski, pa kako bi mogao stavit hrvatski, dali je postupak slican kao i za obicni hongmi, dal su to isti romovi il trazim drugaciju vrstu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
MarioVk kaže...

Oprostite ako je ovo ranije bilo al nisam nasao tocno sta me zanima.

Danas sam dobio xiaomi 1s, na njemu naravno nema hrvatski jezik vec samo kineski i engleski, pa kako bi mogao stavit hrvatski, dali je postupak slican kao i za obicni hongmi, dal su to isti romovi il trazim drugaciju vrstu? 

 

LINK

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice