Xiaomi - koji ROM koristite?

poruka: 27
|
čitano: 9.021
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Ako ima zainteresiranih koji bi se uključili u temu s komentarima koji ROM koriste na svom Xiaomi uređaju?, zašto?, što radi a što ne?

 

Ja na svom Xiaomi Mi4 LTE trenutno imam MIUI 8.2 by xiaomi.eu 7.1.19 | Beta

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

CM13 iz dva razloga. Na MIUI se ne može mijenjat DPI i nema double tap za last app. Kad se to pojavi na MIUI, vjerojatno se vraćam

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Već 3 godine isključivo China Developer ROM čisto zbog toga što nema Google apps i ima dodatne značajke koje Global ROM nema.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Mi-globe (bivši smiui) "kuhani" rom. Od kupnje rn2 nisam koristio druge romove već samo njihove. Uspoređujući screenshotove koje su drugi forumaši stavljali na temu, nisam primijetio da je baterija nešto trajnija nego na klasičnim romovima, ali ima par sitnica radi kojih sam im ostao vjeran (predinstalirani SuperSU, AdAway, Viper4Arise, izbačene defaultne miui aplikacije poput browsera itd.).

You only got one finger left And its pointing at the door
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Trenutno na global weeklies ROM, pa ćemo za dalje vidjeti

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
Redmi note 3 snapdragon, zadnjih par mjeseci global dev, zadnji update mi je bil 24.11. Nego, cromaki, koje to dodatne funcije ima, da ne instaliravamo da vidimo to haha
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
blackeagle29 kaže...
Redmi note 3 snapdragon, zadnjih par mjeseci global dev, zadnji update mi je bil 24.11. Nego, cromaki, koje to dodatne funcije ima, da ne instaliravamo da vidimo to haha

Smart assistant, dodatne funkcije u Scanner aplikaciji, updatanje sistemskih aplikacija kroz App Store, remote assistant, besplatan sadržaj u Mi Video aplikaciji, online music.

To su neke glavnije značajke koje mogu izdvojiti, naravno ima ih još ali nisu za uporabu izvan Kine tako da se ne isplati spominjati.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
13 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Mi5S plus, global dev 7.2.9

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
Ja sam probao global stable kratko, nema hrvatski jezik a navikao sam nekako. Ovaj Xiaomi.eu weekly koristim već duže ali u zadnje vrijeme ih baš ne ide, ima bugova koji mi baš smetaju pa razmišljam o prelasku na neki drugi, npr. global dev koji još nisam probao. Vidim da se općenito Xiaomiju zamjera da iz tjedna u tjedan dodaju sporedne mogućnosti a ne ispravljaju se greške iz prethodnih. Inače, MIUI mi se apsolutno sviđa tako da je za mene pitanje samo koji ROM koristiti. Samo nemam baš vremena za isprobavanje pa sam se nadao preporuci nekoj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

MIUI 8.2 by xiaomi.eu - 7.1.19 Beta. Za sada sve odlično radi osim kaj mi je boja notifikacije za Messenger zelena. Viber i Whats imaju svoje boje, jedino ovo smeće zeza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Šta to ne namještavaš u postavkama dodatnim pod notifikacije, boja obavijesti tako nekako?

 

Koristim 8.1.1 Global stable mod i zadovoljan sam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 19:09 (AnđeoGabrijel21).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?

SolidSnakeCRO koji mobitel?

 

Ja sam na istom primjetio da:

- Chrome se ruši (i još neki browseri, stock radi)

- rođendani iz kontakata se ne sinkroniziraju u kalendaru kako treba - budu razbacani

- notifikacije za gmail dolaze samo ako sve postavke uštede baterije koje se odnose na tu aplikaciju pogasiš

- žale mi se ljudi u zadnje vrijeme da me slabije čuju, sad ne znam jel do roma ili do operatera (na VIP-u sam)

- internet sporo nekako radi, i mobilni i wifi, dugo mi sve otvara (na global rom-u je brže, na kitkatu je bilo još brže)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 19:09 (display name ivo).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Xiaomi Redmi 3s, 16/2 gb verzija.

 

Meni sve radi kako treba, Chrome se nikada nije srušio, dobro čujem i dobro me čuju, internet je super jedino sam smanjio na 3g jer imam osjećaj da mi 4g prebrzo troši bateriju, jedino ovo za kalendar niti ne znam jer ne koristim.

 

E da, i gmail od googla radi ispravno, postavka baterije što se toga tiče je MIUI battery saver (recomended), sve omogućeno tamo u postavkama kod aplikacija.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 19:14 (AnđeoGabrijel21).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
AnđeoGabrijel21 kaže...

Šta to ne namještavaš u postavkama dodatnim pod notifikacije, boja obavijesti tako nekako?

 

Koristim 8.1.1 Global stable mod i zadovoljan sam.

 Nisam tamo nikad ništa dirao. Jednostavno su prije aplikacije same sebi namjestile boju. Whats - zelena, Viber - ljubičasta i messenger - plava. Dok uđem u postavke boje su totalno random: plava, bijela i žuta. Ko ga šiša, ne mislim se sad vraćati na neki stariji build zbog toga.

display name ivo kaže...

SolidSnakeCRO koji mobitel?

 

Ja sam na istom primjetio da:

- Chrome se ruši (i još neki browseri, stock radi)

- rođendani iz kontakata se ne sinkroniziraju u kalendaru kako treba - budu razbacani

- notifikacije za gmail dolaze samo ako sve postavke uštede baterije koje se odnose na tu aplikaciju pogasiš

- žale mi se ljudi u zadnje vrijeme da me slabije čuju, sad ne znam jel do roma ili do operatera (na VIP-u sam)

- internet sporo nekako radi, i mobilni i wifi, dugo mi sve otvara (na global rom-u je brže, na kitkatu je bilo još brže)

  Redmi 3 PRO.
-Browseri mi se ne ruše. Koristim UC, Brave, Stock, CM Browser.
- Kalendar je OK, iako imam upisano samo 2 rođendana pa ono..
-Gmail app ne koristim
-Za pozive mi se nije nitko žalio, T-Mobile
-Za internet se slažem da bi mogao biti i malo brži.

7 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
To se moglo sa light manager da svaka app svijetli drugom bojom, meni na stable radilo al na dev ne radi, trebal bi updateat pa probat opet
12 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Redmi 2 Prime ili Pro ili kako već (2014813 ugl.) ->xiaomi.eu 8.1.2 stable, bez nekih zamjerki, stabilan, notifikacije uredne, sve 5

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
Ja otkad sam upgrade napravio na Mi4 sa kitkata na marshmallov imam problema sa sporim internetom preko wifija. Imam T-comov ZTE 731 VII (50/10). Sad sam se dokopao mikrotik AP-a i ne mogu vjerovat koliko mi je brži wifi!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Xiaomi - koji ROM koristite?

Imam xiaomi mi note pro, na njemu kineski stable rom 9.2, moze mi mi netko objasniti postupak kako prebaciti na xiaomi eu rom.

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Imam jedan stariji model Xiaomi Redmi Note 4G. Koji ROM preporucujete za njega? trenutno je na njemu Android 4.4.4 i MIUI 9, ali sve jako sporo radi wifi 0 bodova...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
@cromaki Radoznao sam kako to funkcioniše. Ne koristiš ništa Googleovo, čak ni Play Store? Kineski bloatware je lakši od internacionalnog?
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 20:55 (Ivan(4)).
12 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
Ivan(4) kaže...
@cromaki Radoznao sam kako to funkcioniše. Ne koristiš ništa Googleovo, čak ni Play Store? Kineski bloatware je lakši od internacionalnog?

Sav "bloatware" se može pobrisati, odnosno tih nekoliko pre-instaliranih kineskih aplikacija koje nisu korisne izvan Kine.

 

Baš sam radio iz znatiželje gleda što mi treba od Google bloatware-a, samo da bi skinuo jednu aplikaciju s Play Store-a. 

Znači da bi zadovoljio svoju potrebu i preuzeo samo jednu aplikaciju tipa "Telegram", moram imati Google Play Store, da bi Play Store radio, moram imati Google Play Services, Da bi Play Services radili, trebam imati Google Services Framework, da bi to radilo moram imati Google Account Manager, naravno uz to se nameće i Google Contacts Sync i Google Calendar Sync.

 

Znači da bi preuzeo jednu najobičniju aplikaciju prisiljen bi bio pristati na sve živo i neživo, meni to zbilja nije potrebno kada postoji mnogo lakši i brži način.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
13 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Sto mislite o masik miui romovima? izgledaju jako lijepo s onim njegovim temama i ovako ima dosta opcija koje standardni rom nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
Cromaki kaže...

Sav "bloatware" se može pobrisati, odnosno tih nekoliko pre-instaliranih kineskih aplikacija koje nisu korisne izvan Kine.

 

Baš sam radio iz znatiželje gleda što mi treba od Google bloatware-a, samo da bi skinuo jednu aplikaciju s Play Store-a. 

Znači da bi zadovoljio svoju potrebu i preuzeo samo jednu aplikaciju tipa "Telegram", moram imati Google Play Store, da bi Play Store radio, moram imati Google Play Services, Da bi Play Services radili, trebam imati Google Services Framework, da bi to radilo moram imati Google Account Manager, naravno uz to se nameće i Google Contacts Sync i Google Calendar Sync.

 

Znači da bi preuzeo jednu najobičniju aplikaciju prisiljen bi bio pristati na sve živo i neživo, meni to zbilja nije potrebno kada postoji mnogo lakši i brži način.

 Ne znam kako nisam video odgovor do sada. Odakle skidaš, APK Mirror?

 

domac5 Ja ih koristim, trenutno imam najnoviji Global Stable na svom Mi 5s. Mislim da se gap u featureima malo smanjio (ne koristim second space, Explorer i Mi Drop su sada i na Play Storeu, tako da je moguće imati ih na svim uređajima i ROM-ovima...), ali sam navikao, lepo mi izgledaju i dobro mi funkcionišu. Takođe, često sam nailazio na komentare da na ne-MIUI ROM-ovima za Xiaomije uvek nešto ne štimuje, tako da ih nisam isprobavao. Oni sa xiaomi.eu su ok, ali ne vidim šta je kod njih bolje nego na zvaničnim.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Da, apk mirror je u redu za preuzet.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
@Cromaki rade li ti aplikacije za mobilno bankarstvo bez Google-ovih "nametnika" (ako ih koristiš)?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi - koji ROM koristite?

Ne koristim aplikacije za bankarstvo 

Ako želiš mogu isprobat aplikaciju samo reci od koje banke

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi - koji ROM koristite?
PBZ i Zaba.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice