Xiaomi Mi4c

poruka: 217
|
čitano: 51.566
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Igox kaže...
Može li u twrp mob oporavit bez spajanja na komp i ako može molim kratke upute.

 

Ne znam. Imaš na gornjem linku jednostavan postupak. Za ostalo ne znam, ne zelim ti reci nesto krivo.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Na Mi4c imam instaliranu Global stable verziju 7.4.8.

SOT mi je samo do 3h, ne izdrži jedan dan do idućeg punjenja.

Uz to, nerviraju me stalne reklame pop up i cijelo vrijeme mi se same od sebe instaliraju neke aplikacije...

Je li rješenje rootanje mobitela?

Imam i Redmi note 3 gdje je MIUI 8 i nemam ni s baterijom ni pop up probleme...

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Ja sam svog rootao i stavio AdAway i uopće nema reklama.

 

Šta se tiče SoT-a, ni meni nije bajan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Danas xiaomi potvrdio da mi4c dobiva nougat, pisalo na miui forumu
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Ispričavam se za dupli post, na mobu sam.
Kupio sam mi4c na grossoshopu prije 2 tjedna i gore je eu rom 6.5.5. Ja bih stavio noviji eu rom, pa me zanima kako da provjerim je li otključan bootloader, imam li twrp te kako ući u njega? I trebam li još što znati vezano uz romove?
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Rebootaj ga u recovery/vol+ i power/ i ako ti otvori TWRP onda imaš otključan bootloader. U tom sl. skini zadnji eu. Multi rom beta i pokreni ga iz TWRP-a.
Ako nije googlaj i čitaj triput...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Stigao mi danas ovaj mob iz neutrona u Pink verziji (za sestru je :D). Sto bi najbolje bilo sada staviti gore da imam Google Play, da nemam kineske aplikacije i po mogućnosti hrvatski jezik. Trenutno je gore koliko vidim MIUI 8.1 Stable, to je valjda onaj službeni kineski.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Skini sa njihivog store-a/plava ikona/ google play i ne diraj ništa, ostavi eng.
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Kineske aplikacije makni koje možeš, prvo promijeni tipkovnicu u gboard.
Obavezno kupi neki soft case ili whatever jer je mob sklizak do bola.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Za tatu kupio Mi4c s Honorbuya, stigao s MIUI by xiaomi.eu 7.2 stabilnom verzijom, 7.2.4.0.

Imam li potrebe nešto mijenjati? Korisnik je skroz nezahtjevan, bitno mi je da sve radi i da ne bude nekih jačih bugova..  

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Da su eu romovi koje sklepaju neki koji misle da su Steve Jobs, dobri, bili bi oficijelni od strane Xiaomija
Ovako su nešto poput jealbreaka i iOSa
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
@zarihno

Ništa ne diraj, rom je dobar i stabilan.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Kulin Ban kaže...
Da su eu romovi koje sklepaju neki koji misle da su Steve Jobs, dobri, bili bi oficijelni od strane Xiaomija
Ovako su nešto poput jealbreaka i iOSa

 Obično forum služi za pomoć i rješavanje problema stoga iznošenje netočnih činjenica i nije najbolje, obično druga strana krivo percipira stvari. lijepo se informiraj koja je baza svakog miui.eu roma.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Evo, stigao nam i nougat na xiaomi.eu.
Mada nisu ljudi nešto presretni s baterijom
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
E sad ne znam jel je to do eu roma ili do china iz kojeg je rađen.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi4c

povukli su nougat za mi4c dok ga ne srede (i za još neke modele)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Nakon 15 mjeseci korištenja, jučer se Mi4c ugasio i nema nikakve reakcije.

Baterija i nije bila tako loša, nekih 3- 3,5 sata bi izdržala.

Ima tko kakvu ideju?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Matična ?
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Pozdrav,

 

Pri pokušaju rootanja mobitela došao sam do recovery mode-a, međutim ondje su mi samo opcije reboot, wipe data te connect with MIAssistant. Nema opcije install da instaliram SuperSu. Ima li netko rješenje?

 

Btw, prošao sve postupke do 8) na: http://www.stechguide.com/root-and-install-twrp-recovery-on-xiaomi-mi4c/

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Kad uđeš u TWRP napravi reboot to recovery i onda format data da skineš enkripciju sa particije.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c

Dakle izaberem Wipe all data i tada bi mi se trebala otvoriti opcija za install from zip?

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Sad mi je jasno da je to bio stock recovery. Nikako da dobijem TWRP nakon flashanja...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Al ga stvarno kompliciraju. Sad sam u nekom stock ROM-u s više kineskih stvari i opet ne mogu otključati uređaj. Flashao sam zadnji developer Rom i putem Miunlocka dođe do 50% i couldnt verify the device.

Prvi puta je nakon flashanja developer ROMa uspjelo otključavanje... Pomoć ako netko želi...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c

Ovo je već sad stvarno frustrirajuće.

Na zadnjoj sam MIUI 8 7.4.11 Beta verziji kineskoj bez roota.

Pomoću MIFlash Unlock programa uđem u Fastboot te kliknem unlock, ali dođe do 50% i Couldnt verify device. Pokušao sve živo od savjeta npr. http://www.techbii.com/xiaomi-bootloader-stuck-50-couldnt-verify-device/

Svaki dan već eto desetak dana i ništa...

Pomirio se s tim, pokušavam Google play instalirat. Skinuo google sa njihovog MI app storea. Instalirao google aplikacije, pokrenem i "google services has stopped working". Opet tražim savjete na forumima da zaustavim framework, obrišem cache, restartam mob... Opet ništa.

Zadnja opcija, pokušavam se vratiti na Global stable verziju koju sam prije imao (koju sam maknuo zbog iritirajućih obavijesti), ali ne mogu ni to...

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c
nabujakk kaže...

Ovo je već sad stvarno frustrirajuće.

Na zadnjoj sam MIUI 8 7.4.11 Beta verziji kineskoj bez roota.

Pomoću MIFlash Unlock programa uđem u Fastboot te kliknem unlock, ali dođe do 50% i Couldnt verify device. Pokušao sve živo od savjeta npr. http://www.techbii.com/xiaomi-bootloader-stuck-50-couldnt-verify-device/

Svaki dan već eto desetak dana i ništa...

Pomirio se s tim, pokušavam Google play instalirat. Skinuo google sa njihovog MI app storea. Instalirao google aplikacije, pokrenem i "google services has stopped working". Opet tražim savjete na forumima da zaustavim framework, obrišem cache, restartam mob... Opet ništa.

Zadnja opcija, pokušavam se vratiti na Global stable verziju koju sam prije imao (koju sam maknuo zbog iritirajućih obavijesti), ali ne mogu ni to...

 

 Ja ti preporučam xiaomi.eu verziju.

samo nešto struže..
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Može link ili postupak? 

Taj ROM mogu flashati bez otključanog bootloadera i instaliranog TWRPa?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c
nabujakk kaže...

Može link ili postupak? 

Taj ROM mogu flashati bez otključanog bootloadera i instaliranog TWRPa?

 https://xiaomi.eu/community/threads/7-4-20.39708/

 

Nažalost mislim da se ovaj ne može instalirati bez TWRP-a

samo nešto struže..
16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

za svaki .eu ROM treba TWRP

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c

Hvala dečki na pomoći, a mogu li dobiti bilo što upotrebljivo bez otključavanja - mislim da bar google play radi...? Već 13 dana na tih 50%...

 

@Gogo, probat ću sutra s tim pa javim...

 

+ "However, I have messages that the versions don't work with higher MIUI ROM versions." - jA SAM NA ZADNJOJ 8 7.4.11...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 23:14 (nabujakk).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice