Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 449.020
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

to mi nikad nece bit jasno.. zasto ga nema u crnoj boji a forsiraju odurnu zlatnu i bijelu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
domac5 kaže...

to mi nikad nece bit jasno.. zasto ga nema u crnoj boji a forsiraju odurnu zlatnu i bijelu

 Možda su odavno proizvedeni svi modeli, u istom broju, prvo su se prodali crni, a sad prodaju ostatke. (Više se ne proizvode od kad je izašao Mi5s ili Mi6)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
CyberDemonVZ kaže...
domac5 kaže...

to mi nikad nece bit jasno.. zasto ga nema u crnoj boji a forsiraju odurnu zlatnu i bijelu

 Možda su odavno proizvedeni svi modeli, u istom broju, prvo su se prodali crni, a sad prodaju ostatke. (Više se ne proizvode od kad je izašao Mi5s ili Mi6)

 Pa na su trebali racunat da ce crni bit najvise trazen, iako su proizvedeni u istom broju svejedno se crni prodavao za dosta vise para nego ostale boje 

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

jel se kome automatski skida stalno neki test video? prikazuje neke kineske vijesti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Ne

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav,

Imam ovaj mobitel oko 10 dana i super sam zadovoljan sa njim..

Jedino neznam kako staviti hrvatski jezik ili makar hrvatska slova na tipkovnici?

Moze pomoc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
dexxa86 kaže...

Pozdrav,

Imam ovaj mobitel oko 10 dana i super sam zadovoljan sa njim..

Jedino neznam kako staviti hrvatski jezik ili makar hrvatska slova na tipkovnici?

Moze pomoc?

 Možeš li napisati koji ROM imaš (Settings > About phone) ili uploudati screenshot ovdje?

Za tipkovnicu, ako koristiš Googleovu ili neku drugu, to bi trebao namjestiti u postavkama tipkovnice tako da odeš u Settigs > Languages & input.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Cromaki kaže...
dexxa86 kaže...

Pozdrav,

Imam ovaj mobitel oko 10 dana i super sam zadovoljan sa njim..

Jedino neznam kako staviti hrvatski jezik ili makar hrvatska slova na tipkovnici?

Moze pomoc?

 Možeš li napisati koji ROM imaš (Settings > About phone) ili uploudati screenshot ovdje?

Za tipkovnicu, ako koristiš Googleovu ili neku drugu, to bi trebao namjestiti u postavkama tipkovnice tako da odeš u Settigs > Languages & input.

 Tipkovnicu sam riješio..hvala

 Sada imam  MIUI Global 8.1 Stable 

           8.1.2.0(MAAMIDI)

12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Hrvatski jezik je 100% dostupan na Global Beta ROM-u ali ne i na Stable ROM-u još neko vrijeme.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Cromaki kaže...

Hrvatski jezik je 100% dostupan na Global Beta ROM-u ali ne i na Stable ROM-u još neko vrijeme.

 Onda cemo pričekati još..:)

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Dali vama radi auto brigtness na zadnjem dev.romu.
Uopće mi ne pokazuje light sensor u test modu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Netreba cekati...
Skinuti zadnji global stable rom( na stranici prije ima napisano otkud)
8.2.2.0 za mi5
Spojiti mob i komp i prekopirati ga u mob( ništa extaktati tak kak je skinut) u bilo koju mapu(zapamtiti koju).odabrati ažuriranja(app) stisnuti tri točkice ,zatim odabrati drugu sttavku po redu, odabrati mapu u koju ste spremili skinuti rom i označit je, starta instalacija. Mislim da prvo ide dekripcija ili tak nekaj, dalje sve potvrditi i za desetak minuta imate hrvatski jezik...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Grga1984 kaže...
Dali vama radi auto brigtness na zadnjem dev.romu.
Uopće mi ne pokazuje light sensor u test modu.

 

Meni radi normalno sve. I ima ga u CIT-u

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nakon 5 mjeseci korištenja mobitela pojavio mi se Burn in / Ghost Image display-a.. 😥😥

Kupljen u Neutrino shopu. Valja ga nositi na popravak. Probao s aplikacijama Screen Burn fix / Dead Pixel fix i popravi se na par minuta i opet po starom.
Mobitel se dosta grije. Može biti da je zbog toga nastao problem.

Ne znam jel itko od vas imao s ovim problem?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Imam mob od 11. mjeseca i sve je tip top, nemam takvih problema, niti drugih hardverskih problema. Mislim da me posralo 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
TIGER32 kaže...
Nakon 5 mjeseci korištenja mobitela pojavio mi se Burn in / Ghost Image display-a.. 😥😥

Kupljen u Neutrino shopu. Valja ga nositi na popravak. Probao s aplikacijama Screen Burn fix / Dead Pixel fix i popravi se na par minuta i opet po starom.
Mobitel se dosta grije. Može biti da je zbog toga nastao problem.

Ne znam jel itko od vas imao s ovim problem?

 Ne valja ti softwer ak ti se ovaj mobitel grije, ja toplinu osjecam jedino pod uvjetom da je spojen na punjac a ja slusam muziku i igram igricu.. inace u normalnom radu bez punjaca nikad ne osjetim bilo kakvu toplinu.. burn in ti se i pojavio zbog pregrijavanja

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Kaj je Xiaomi blokiral EDL zadnjim sluzbenim romom? Nema boga da udjem...
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

meni se već na trećem xiaomiu javlja burn in pokraj tipke za otključavanje, uz rub ekrana.

Pretpostavljam od pritiska.

Sada mi se i na Mi5 pojavila puno manji gotovo neprimjetan u gornjem desnom kutu.

Light i proximity senzor su proradili, otvorio sam tel. i preštekao senzor.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
ukay1000 kaže...
Kaj je Xiaomi blokiral EDL zadnjim sluzbenim romom? Nema boga da udjem...

 Treba ti specijalni kabel ( deep flash kabel ) ili otvori mob i spoji 2pina za EDL mod.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Azazriel kaže...

Popravljen Mi5 (opis kvara 2 str ranije) prema preporuci i uz svesrdnu pomoc mstaglicic

Izađe puno jeftinije (200kn + chip) nego slanje u Kinu gdje bi min platio pdv po povratu.

 

 

 Također popravljen mi5 i također zahvaljujem kolegi mstaglicic . Isti kvar pmi čipa. 

12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Kako se manifestira taj kvar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
cshadow kaže...

Kako se manifestira taj kvar?

 Meni se manifestirao tako da uređaj nije bio prepoznat od strane racunala . Jedino spajanjem u EDL mod bi prosao flashanje ali nakon toga nikako ga upaliti, jedino se zagrijava jako straznja strana u blizini tog cipa. 

 

Jos jedna bitna stvar je sto se cuje visokofrekventni ton iz tog cipa prilikom paljenja mobitela . Da bi to culi , treba skinut poklopac i bas doci do ploce .

 

Taj cip je vecinom greska na prvim serijama Mi5 ( proizvedeni do svibnja-lipnja prosle godine ) . 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 23:43 (mstaglicic).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Daj mi molim te reci, jel to mogu riješiti s promjenom MIUI verzije?
Imam Global Beta.

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Jel se to pojavljuje samo na novom ROMu ili? Kada ste kupili mob vi kojima se to desilo?

 

P.S. novi EU rom je vani, jel tko stavio? Pod logovima piše

 Phone
Fix - Echo could be heard during calls (05-16)

 

Jel netko probao dal se riješi onaj šum kod poziva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Uglavnom nikad vise xiaomi, barem ne preko honorbuya ili slicnih stranica. Nista bez garancije. Problemi s baterijom od prvog dana, sot nikad vise od 5h, moram ga puniti svakih 18-20h. Hvala
 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Koliko ljudi uopće znaš a da su imali hw problema sa Xiaomijem?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
memo85 kaže...
Uglavnom nikad vise xiaomi, barem ne preko honorbuya ili slicnih stranica. Nista bez garancije. Problemi s baterijom od prvog dana, sot nikad vise od 5h, moram ga puniti svakih 18-20h. Hvala

 Paa da.. nisi kupio redmi nego Mi s 3000 mah, kaj ti je tu cudno?

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Dovoljno ti je upisati u google problem sa senzorima. Evo ja prvi. Ne rade mi senzori uopce. Flashao cuda, zeznul Mi acc i sad mi mob stoji zakljucan. Xiaomi kaze na sve slike, Imei broj, serijski, racun bla bla - pls contact reseller. Srecom imam 2 komada Redmi note 3 pro pa me ne dira, ali i na njima problemi pa sad furam Lineage OS koji radi kao space shuttle. Desava se. Kaj mores...
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Znaci nisu hw problemi ako radi na LineageOS...

 

Btw ti isti problemi se ne manifestiraju na svim uredjajima?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Na mi5 neovisno o romu i verziji ne rade senzori. Na redmi note 3 (oba) na lineage osu nema problema (kasnjenje poruka, touch prestane raditi pa se mora resetirati, kamera nece fokusirati, notifikacijska ledica ne dela itd.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice