Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 449.248
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Jest, oba su sa aliexpressa, ali nije to taj seller. Obavezno uvijek pogledaj malo u opis, pisat ce ako je oslobodeno carine sa dhlom. Evo da ti olaksam posao po zadnjim iskustvima ljudi ovo su shoppovi koji salju shemom u UK, i onda sluzbeno tebi tako da je to tehnicki posiljka iz EU:

 

Goldway

 

MI Global Store

 

Obavezno odaberi DHL i s time izbjegavas carinu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Trenutno je najbolje naručit mi5 sa honorbuy jer je ista cijena ko kod goldwaya ali je dostava puno brža. Inače, goldway je polako ali sigurno digao cijenu mi5 za 53$ (neko vrijeme je bio 230$+20$ shipping) a sad je 280$+23$ shipping. Lik doslovno diže cijenu malo po malo svaki dan.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Evo sad sam provjerio, sad je goldway i službeno skuplji od honorbuy i to 13$.
Ispričavam se na duplom postu al na mobu sam pa ne mogu editirat...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ja sam sa Honorbuy-a vec nekoliko puta narucivao i najvise cijenim njihovu brzinu.

Recimo narucim nesto u ponedjeljak ujutro i imam to vec u srijedu (imaju skladiste u Italiji), a i cijenom su vrlo konkurentni ili cak i jeftiniji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
A kako stoji honorbuy sa carinom?
10 godina
offline
Xiaomi Mi5

Nema carine, a i navedeno je kod nekih mobitela "stock in Europe" i svi oznaceni time dolaze sa skladista u EU (Italija uglavnom).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 10:55 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Je, i moja preporuka je honorbuy i da u zadnje su cak i izjednacili cijene, ako nisu i jeftiniji. Problem je sto je za bolju polovicu trebao mob i to zlatni, kojeg je samo u MI Global Storeu bilo

 

I da honorbuy nema carine, samo odabrati mob sa EU skladista.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi5

I jos nesto, kod Honorbuy-a na svaku cijenu koju vidite racunajte gore jos nekih 30$ koliko dodje slanje...to tek vidite kada artikl dodate u kosaricu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Hvala ekips! I jos jedno pitanjce, što je bolje uzeci, MI5, MI5s ili MI5x? Jer vidim da je razlika u cijenama izmedu svakog ne prevelika pa koji je zapravo najbolji od njih. I koji ima najbolju kameru? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 13:54 (gave233).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Tesko pitanje, MI5S ces tesko naci iako ga ima jos ponegdje.
MI5S ima najveci i najbolji senzor kamere kakav se ugradjivao i u Pixel, ali nema stabilizaciju kamere ako se dobro sjecam i prigovarali su mu u pocetku citac otiska prsta...MI5 je najpovoljniji i najstariji i po svemu solidan, a MI5X je tek izasao i ima najzanimljivije foto mogućnosti jer ima tele lecu za 2X uvecanje kao i MI6, a ima i najveci 5.5 ekran.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi5

Cinimi se da obicni mi5 ima bolji procesor... e sad ako ovaj x ima bolju kameru, isplati se njega uzeti

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav ljudi! Kakva su vaša iskustva kupovine mobitela preko honorbuy? Čitao sam po nekim forumima da se mobiteli nakon kupovine brzo kvare ili dolaze unaprijed s nekom greškom i kvarom. Kupio bih ovaj xiaomi mi5 mobitel pa me zanimaju vaša iskustva.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ljudi jel dobio mi5 android 7?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Tritone kaže...

Pozdrav ljudi! Kakva su vaša iskustva kupovine mobitela preko honorbuy? Čitao sam po nekim forumima da se mobiteli nakon kupovine brzo kvare ili dolaze unaprijed s nekom greškom i kvarom. Kupio bih ovaj xiaomi mi5 mobitel pa me zanimaju vaša iskustva.

 Naručio sam mi5 64gb sa honorbuya negdje u trećem mjesecu i platio sam ga dosta skuplje nego u drugim webshopovima ali nisam imao nekog izbora...

Stigao je za nekih 3-4 dana uključujući vikend. Hardverski je sve bilo okej jedino je imao problem sa wifijem i problem je nestao updateom miui-a (dakle jednostavni update preko aplikacije updater). Mob je došao sa global stable romom. Evo za mene je sve prošlo glatko, ako te još nešto zanima slobodno pitaj. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
thebatman kaže...
Ljudi jel dobio mi5 android 7?

 Mi 5 je bio među prvima koji je dobio Android N, još davnih dana...

Flashaj zadnju verziju Stable ili Developer ROM-a.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Tritone kaže...

Pozdrav ljudi! Kakva su vaša iskustva kupovine mobitela preko honorbuy? Čitao sam po nekim forumima da se mobiteli nakon kupovine brzo kvare ili dolaze unaprijed s nekom greškom i kvarom. Kupio bih ovaj xiaomi mi5 mobitel pa me zanimaju vaša iskustva.

 Ja sam uzeo u 10 ili 11 mjesecu prosle godine sa honorbuya, izaslo me cca 200 kuna skuplje nego recimo preko tada aktivnog TopOnea sa aliexpressa (Crni mi5, 64 gb). Za sada, a to je skoro godinu dana koristenja, mi5 me sluzi kao sat. Tih 200 kuna me nije ubilo s obzirom da je mobitel bio placen u ponedjeljka, a u srijedu u rukama.

Nikakvih problema, sve leti kao da je prvi dan Jos su sada cijene vise manj iste kao i u ostalim shoppovima koji salju iz kine, a tebi sa honorbuya mobitel bude u rukama unutar neka 3 radna dana. Tako da ogromna prednost honorbuya je brzina isporuke (posiljke idu iz EU skladista koje je u Italiji).

 

Da ovom prilikom bacim recenziju za MI Global Store sa Aliexpresa. Odabrao sam ih iz razloga sto nigdje nije bila zlatna verzija, koju naravno cura hoce.

 

Eto mob nekih 14 dana od kada je placen stigao u moje ruke. Zlatni 64 GB, skupa sa dostavom cca 1800 - 1850 kuna. Dostava prosla u redu, malo se duze cekalo da dode u UK, nakon toga u 24 sata je bio u Zagrebu. A tada je DHL odlucio da moj paket dalje iz Zagreba do Dubrovnika ide sa HP expresom i ocekivano duze je putovanje sa HPom od Zagreba do Dubrovnika trajalo od putovanja DHL Gatwick do Zagreba

 

Mobitel koliko mi se cini u redu, trazio sam da mi flashaju Global Stable Rom, sto su i ucinili. Nekako s moje strane ocekivano nije dosla zadnja verzija Global Stablea, ali po ure sa updater aplikacijom i tu je najnoviji 8.2.2.0.

 

Ukratko, kao i mnogima prije mene prosle sve pristojno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 21:44 (pajaro19).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Zahvaljujem puno na odgovoru. Imat cu onda ipak vidu kupnju mi5 preko honorbuy jer je trenutno cijena na goldway dosta viskoka u odnosu na prije koji mjesec.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Imam ponudu svoj note 4 sd verziju 4gb/64gb mijenjati za mi5 3/32

Misljenja?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Da li se isplati uzeti Xiaomi Mi5 Pro 4+128GB za 365 US dolara?

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
@thebatman

AFAIK ti si imao Mi5 i znaš da je bolji uređaj.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
A mijenjam ih stalno. Tako da ja mogu dat od 100 mobitela komentare ali samo u prvih mjesec/dva koristenja. Pa volim provjerit s ljudima koji imaju duze mob, kakav je s vremenom, jel baterijs jos ok, jel ga update softvera mozda zeznuo itd. A i drugo misljenje je uvjek dobro.

Recimo po mom sjecanju:

XRN4 bolji od Mi5
Vise rama i interne
Bolja baterija
Bolje pozicioniran otisak prsta
Prostraniji ekran
Štedljiviji cpu

Mi5 bolji od XRN4
Kompaktniji i laksi
Snazniji cpu
Bolja kamera

Al mozda ima neki detalj kojeg sam ja predvidio
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Isto kao i drugi, od uplate mislim da mu je 4 dana trebalo da stigne. Bez ikakvih probolema i išta, sve radi. Došao sa global stable 6 androidom, poslije preko OTA updatean na nougat. Također sam se odlučio za honorbuy zbog brzine dostave.

8 godina
offline
Xiaomi Mi5

Trebam savjet.


Moj LG G3 (3/32GB) je lagano na izmaku snaga pa je (nažalost) došlo vrijeme da mu nađem dostojnog zamjenika :D

 

Išao bih do 2000 kuna i tražim mob koji je po specifikacijama najmanje u rangu s G3-ojkom: veličina u rangu s G3-ojom, može i veći; ekran max 5.8, a min 5.1 (ako je već tako "malen", onda barem da ima kapacitivne tipke ispod ekrana), najmanje 3 GB RAM-a, dobra kamera s najmanje 12MP (bilo bi dobro da ima OIS), solidna/natprosječna baterija, najmanje 32GB pohrane.
Treba mi dobar all-round mob. Najviše ga koristim za surfanje, messaging, fotkanje, 1-2 puta mjesečno za igrice (tipa angry birds i slično).

 

Koliko vidim, sve te zahtjeve pokriva Xiaomi Mi 5 Prime (3/64GB) za 260 dolara s Honorbuy-a. Mišljenja? Ima li što drugo što bih mogao uzet. Znam da je rasprava konkretno za Mi 5, ali cijenim svako mišljenje i savjet u vezi Mi 5 ili nekog drugog moba. :)

Kupio bih Oneplus 3T, al nigdje ne mogu pronaći verzije na akciji u EU skladištu da ne plaćam carinu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 23:14 (mata94).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Sam sebe citiram
Danas mi ekran poprimil malo žučkastu boju, kaj bu mi prdnul ekran?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Da podsjetim u gornjem desnom kutu ekrana pojavila mi se žuta mrlja 2x10 mm
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Da podsjetim u gornjem desnom kutu ekrana pojavila mi se žuta mrlja 2x10 mm
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ne bude ti prdnuo ekran. To se meni događa na već trećem xiaomiu.evo i na mi5 već par mjeseci. To smo negdje stisnuli ekrane, ugl nebu prdnuo ali se ne bude ni popravio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
To ti se desilo zbog ovog na kraju videa

I to je jedina stvar zbog koje je ovaj uređaj realno smece, sve ostalo na ovom uređaju je za mene bilo odlicno, bas steta.
Imao sam ga i tocno to mi se desilo, ali sam od h18 uspio dobiti povrat love.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

To se kao često događa?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Jel koristi ko kakvu maskicu?


Na njemu mi je sada 8.2.2.0 stable. Isplati li se flashat sta drugo, moram priznat da je poprilicno manje fluidan i optimiziran nego note4, nadam se da ce miui9 to malo popravit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice