Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 450.162
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pa kaj si ne instalirate neku temu, npr ja imam android n temu a ikone iz eureka 8 koje su mi puno lijepse nego na bilo kojoj drugoj temi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
matecro007 kaže...

Zanima me koliko se dobije realnog prostora iz 64gb verzije? Meni recimo prikazuje na explorer aplikaciji 57 a na file commander 53. Na exploreru 8gb zauzima ''other'' s tim da sam izbriso local backup. Na diskusage aplikaciji mi prikazuje 53 pa me malo cudi da je sustav velik 10 gigi.

 bump.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

@matecro007
Meni je na MIUI slobodno 58 gb. Kolko se sjecam tu negdje je bilo i na lineageos, meni i vise nego dosta prostora.

Edit : taj broj mi pokazuju postavke

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 1:19 (fpozar).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Jos jedan bug. Ne dozvoljava da se promjeni vrijeme za gasenje ekrana (sleep). 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Na zadnjem global? 8.5.3.0?
Evo ja sam sa minute stavio na 15 sekundi i sve ko sat.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Kod mene je onda nesto zapelo.

EDIT: Pod display ne mogu da promijenim vrijeme, ali pod lock screen -> sleep mogu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 12:16 (00dragan00).
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Upravo mi je prestao raditi senzor za otisak prsta. I nestale su mi postavke vezane uz otisak prsta iz menija. Čitam po netu, ima onaj test hardwareski i prolazi mi ga. Jel to do software-a ili? Jel imao netko sličnih problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
display name ivo kaže...

Upravo mi je prestao raditi senzor za otisak prsta. I nestale su mi postavke vezane uz otisak prsta iz menija. Čitam po netu, ima onaj test hardwareski i prolazi mi ga. Jel to do software-a ili? Jel imao netko sličnih problema?

 Meni isto tako, nekad radi, nekad ne.
Do software je, jer na nekim romovima mi normalno radi.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
dombak1608 kaže...
display name ivo kaže...

Upravo mi je prestao raditi senzor za otisak prsta. I nestale su mi postavke vezane uz otisak prsta iz menija. Čitam po netu, ima onaj test hardwareski i prolazi mi ga. Jel to do software-a ili? Jel imao netko sličnih problema?

 Meni isto tako, nekad radi, nekad ne.
Do software je, jer na nekim romovima mi normalno radi.

 Na kojim ROM-ovima radi? Ja sam na global stable 8.2.2.0.

 

Već mi je jednom tako prestalo raditi ali tada nisam koristio otisak prsta, samo je proradilo kasnije. Na istom sam ROM-u otkad imam mobitel.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
display name ivo kaže...
dombak1608 kaže...
display name ivo kaže...

Upravo mi je prestao raditi senzor za otisak prsta. I nestale su mi postavke vezane uz otisak prsta iz menija. Čitam po netu, ima onaj test hardwareski i prolazi mi ga. Jel to do software-a ili? Jel imao netko sličnih problema?

 Meni isto tako, nekad radi, nekad ne.
Do software je, jer na nekim romovima mi normalno radi.

 Na kojim ROM-ovima radi? Ja sam na global stable 8.2.2.0.

 

Već mi je jednom tako prestalo raditi ali tada nisam koristio otisak prsta, samo je proradilo kasnije. Na istom sam ROM-u otkad imam mobitel.

 POPRAVIO!!!

 

Rješenje je prebaciti na engleski jezik pa vratiti na hrvatski. Nema na čemu! :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 12:39 (display name ivo).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Logično 

Rvat katolik!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Meni je znao rikavati kad se mobitel navlaži (you pervs...). Nakon sušenja pomaže da se drži power tipka nekih 20ak sekundi, valjda je to neka vrta hard reboot-a. 

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav, Jel netko nabavio MI5 A1? Utisci?  Mi5 A1 je kao neka malko jeftinija,a i slabija, verzija za indijsko tržište, ima snapdragon 625,i 5.5" ekran. Mislim se nabavit jednog jer je cijenom cca sada na razini one koju sam platio za origigi MI5 (250$), a origigi MI5 em nestaje sa scene, em je došao preskup. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 14:28 (krofna).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
krofna kaže...

Pozdrav, Jel netko nabavio MI5 A1? Utisci?  Mi5 A1 je kao neka malko jeftinija,a i slabija, verzija za indijsko tržište, ima snapdragon 625,i 5.5" ekran. Mislim se nabavit jednog jer je cijenom cca sada na razini one koju sam platio za origigi MI5 (250$), a origigi MI5 em nestaje sa scene, em je došao preskup. Hvala.

 imas temu za 5x ..

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
krofna kaže...

Pozdrav, Jel netko nabavio MI5 A1? Utisci?  Mi5 A1 je kao neka malko jeftinija,a i slabija, verzija za indijsko tržište, ima snapdragon 625,i 5.5" ekran. Mislim se nabavit jednog jer je cijenom cca sada na razini one koju sam platio za origigi MI5 (250$), a origigi MI5 em nestaje sa scene, em je došao preskup. Hvala.

 Mi5 i A1 nemaju skoro nikakve veze jedno s drugim

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav, ne radi mi otisak prsta. Pokušala sam prebacit na engleski jezik, pa nazad na hrvatski i ništa. MIUi 9 global 7.9.22 beta . Ima li još nešto da pokušam?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
mungo kaže...

Pozdrav, ne radi mi otisak prsta. Pokušala sam prebacit na engleski jezik, pa nazad na hrvatski i ništa. MIUi 9 global 7.9.22 beta . Ima li još nešto da pokušam?

 Probaj prvo hardware-ski test napraviti da vidiš jel ispravan uopće čitač. To radiš tako da u postavkama pod o telefonu klikaš na verzija jezgre nekoliko puta dok ne uđeš u testiranje hardware-a. Zatim testiraš FPC fingerprint sensor. Ako ti prođe oba test onda je problem u software-u. Ako je stvar u software-u pitanje je da li ti ne radi otkad si prešla na MIUI 9 global 7.9.22 beta ili je kasnije prestao raditi?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Azuriranje je petkom, pa je vjerojatno bilo jucer jer sam stavila na automatsko. Znaci azuriranje jucer i danas nakon punjenja nestalo sve s fingerprintom. Ovo cu pokusat malo kasnije, nakon sta napunim mob do kraja. 

10 godina
offline
Xiaomi Mi5

Evo malo ja o svom mobitelu, koji softver koristim, koje sam male prinake napravio da ga prilagodim sebi za svakodnevni rad itd.

 

Znaci imam Mi5, bijele boje i 32Gb varijantu. S mobitelom sam prezadovoljan, jedino što bi volio da je baterija bolja, ali jebiga, tlacima ga od jutra do sutra. Također, da je 64gb bilo bi još bolje, ovako malo torrenti pate, al što je tu je. Ima tu i nekih stinica kao manjkav dt2w, nedostatak 60fps snimanja i sl, al nemoš sve.

 

Makao sam se od MIUI softvera, jer mi je nudio previse opcija, al opet ne neke osnovne koje mi trebaju. Tako da sam našao rom koji mi odgovara:

 

https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/rom-aospextended-rom-v4-2-t3606085

 

Rom mi nudi mogucnosti koje nisam našao na miui ili ih je bilo prekomplicirano postaviti:

 

- sistemski integrirani "always on" otisak prsta. Dakle nemam potrebu pritiskati tipku kad je zaslon zakljucan i iskljucen, vec samo dotaknem home tipku.

 

- sistemsko programiranje home tipke da na dvoklik, u bilo kojoj aplikaciji pali kameru. Na ovo sam se navukao na s6/s7 i od tada ne mogu bez toga.

 

Dakle radi se o dvije "gluposti" ali meni dosta olaksavaju korištenje telefona.

 

Manjak AOSP romova je uvijek kamera, međutim, tu volim vjerovat da je MI5 iznimka, velika. Naime neki lik je na xda portao sa Xiaomi A1 (baziran na android one projektu) potpuno funkcionalnu kameru. Tako da prakticno imam najbolje od oba svijeta Xiaomi miui kameru i goli, dorađeni android.

 

 

 

Što se tiće izgleda:

 

Substratum za teme, preko njega stavljen grey tema i cool font.

Također preko njega modan lock screen sa Xperia satom

https://forum.xda-developers.com/android/themes/theme-xperia-lockscreen-clock-t3633983

 

Dok sam tražio to, naletio sam i na Sony Album aplikaciju, najbolja aplikacija za galaeriju imho. Brza, bez reklama, pregledna, dosta mogucnosti, cak mi i fejs slike integrira.

 

https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-sony-album-6-1-0-14-ui-updated-22-t2378816

 

 

Nova launcher beta:

- maknut dock

- swipe up za app drawer

- pixel ikone

- pixel 2 wallpaper

- ovalan i polu transparentan google search na dnu

Nova Google Companion koji omogucuje google now integraciju

 

 

Evo par screenshotica

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
maks0806 kaže...
krofna kaže...

Pozdrav, Jel netko nabavio MI5 A1? Utisci?  Mi5 A1 je kao neka malko jeftinija,a i slabija, verzija za indijsko tržište, ima snapdragon 625,i 5.5" ekran. Mislim se nabavit jednog jer je cijenom cca sada na razini one koju sam platio za origigi MI5 (250$), a origigi MI5 em nestaje sa scene, em je došao preskup. Hvala.

 Mi5 i A1 nemaju skoro nikakve veze jedno s drugim

Sorry, pogubio sam se malo, Mi5x, Mi5c, Mi5s, Mi5 Pro, Mi5 Prime, pun mi ih je kua, imaju 700 verzija jednog te istog modela, a svaka se verzija u nečemu razlikuje. Ne bi to bog isus ispratio. Kakogod, moj model Mi5 (Prime) ne mogu više nigdje naći, ili je cijena u nebu ili je out of stock. Tko je jamio Mi5, jamio je. :)

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
@thebatman

Odličan setup, btw ja vrtim Xenonhd AOSP i miljama je bolji od MIUI-a.
Ima za Max-a odlična podrška na xda. Kernel također bolji. Baterija oko 10h SOT-a.
Probaj ako ima za Mi5 portana Gcam google camera HDR+ sa Pixela.
Definitivno najbolja kamera koju sam probao, nenormalno dobra pogotovo low light.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
thebatman kaže...

 

 

Makao sam se od MIUI softvera, jer mi je nudio previse opcija, al opet ne neke osnovne koje mi trebaju. Tako da sam našao rom koji mi odgovara:

 

https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/rom-aospextended-rom-v4-2-t3606085

 

Rom mi nudi mogucnosti koje nisam našao na miui ili ih je bilo prekomplicirano postaviti:

 

 

 

 Jel te muci deep sleep na tom romu? ja imam problem s tim, stalno je budan, maloprije sam stavio greenify pa cemo vidit situaciju 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nije, instaliraj spectrum i stavi na balansiran profil.
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Vec probao i nista, vratio ce cak na 4.5 verziju jer su rekli da je bolja i nema naga kernel kao 4.6 no svejedno nema promjena, nece jednostavno u deep sleep da ga jebes 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
domac5 kaže...

Vec probao i nista, vratio ce cak na 4.5 verziju jer su rekli da je bolja i nema naga kernel kao 4.6 no svejedno nema promjena, nece jednostavno u deep sleep da ga jebes 

 pogledaj sa better battery stats wakelockove

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Deutsch kaže...
domac5 kaže...

Vec probao i nista, vratio ce cak na 4.5 verziju jer su rekli da je bolja i nema naga kernel kao 4.6 no svejedno nema promjena, nece jednostavno u deep sleep da ga jebes 

 pogledaj sa better battery stats wakelockove

 hmm ne razumijem se bas u to, al sto bi mogao bit taj power manager? 

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Ovaj i prošli tjedan nije bilo ažuriranja za Global jer je eki kineski praznik pa prazniče po tjedan dana. Bit će idući petak.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav ljudi! Imam xiaomi mi5 mobitel vise od mjesec dana i danas odjednom su mi se javili problemi. Odjednom je prestao raditi double tap za buđenje ekrana i kod poziva zacrni mi se ekran i ne mogu vidjeti nista, niti prekinuti poziv. Napravio sam tvornicki restart, ali nista to nije pomoglo. imam stabilnu verziju softwarea 8.2.2.0. Je li imao netko slican problem i kako to popraviti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Tritone kaže...

Pozdrav ljudi! Imam xiaomi mi5 mobitel vise od mjesec dana i danas odjednom su mi se javili problemi. Odjednom je prestao raditi double tap za buđenje ekrana i kod poziva zacrni mi se ekran i ne mogu vidjeti nista, niti prekinuti poziv. Napravio sam tvornicki restart, ali nista to nije pomoglo. imam stabilnu verziju softwarea 8.2.2.0. Je li imao netko slican problem i kako to popraviti?

 Problem sa proximity senzorom - probaj kalibrirati . Imao sam slican problem na svom Mi5 i pomoglo mi je rastavljanje uređaja i samo iskopcat/ukopcat flat kabel od tog senzora.

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

hmm.. sto ga nisu napravili milimetar-dva deblje samo da ima bateriju kao redmi.. ccc hjooj.. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice