Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 285.738
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ja bih radije probao sa Open Camera, ona mi i kod Galaxy S8+ izvuce maksimum...stavim RAW i po potrebi jos provucem kroz Lightroom.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Danas sam se malo družio sa ovim aparatom i mogu reć da je dobar uređaj, sve je fluidno, čini mi se da baterija dobro drži.Na MIUI sam se navikao jer sam koristio redni note 2.

E sad, kamera je jedan od razloga zbog kojih sam ga uzeo, i mogu reći da je u idealnim uvjetima jako dobra, ali kada je svjetla malo ili manje - kvaliteta je samo solidna, mislim da nije na tragu S8 koji sam koristio. Samo se potvrđuje ono što znamo odavno, još će proći vremena dok mob bude mogao zamijeniti fotoaparat, za sada teško da se mogu mjeriti čak i sa naprednim kompaktima, konkretno moj 5-6 god stari Samsung ex-f daje dosta bolje fotke sa f 1.7 od bilo kojeg mobitela, a može ga se nabaviti već za par sto kuna

S obzirom na cijenu vrlo dobar uređaj ali ništa više od toga, poslužiti će u nekom prijelaznom razdoblju. Nadam se da nisam neke od vas obeshrabrio ovim opisom, ali to je prvi dojam...

Probao sam Open kamera app ali ne vidim opcije bokeh ef (portret) pa ne znam koliko je iskoristiva na ovom aparatu

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 21:38 (braingym).
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Meni bi sutra trebao doci pa cu vidjeti kako stvari stoje.
S8+ koji mi je primarni mob je zaista odlican camera phone i to sve vise vidim iako mi u početku nije bas legao i sada bi ga se tesko odrekao.
Za vikend sam dosta fotkao po ZG, koristio ga maksimalno pa me i baterija ugodno iznenadila i ovaj Xiaomi bi ga jedino po bateriji mogao nadmasiti jer koliko citam ona je jos bolja...meni isto treba neki prijelazni mob, a taj Mi Note 3 mi se cini vrlo dobar za premostiti do neceg novog uz najmanji gubitak novaca u tim zamjenama...evo i par slika od Galaxy S8+ i nada da ce i Xiaomi moci ovako po noci fotkati. 😁

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/73Y868
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Ae ove fotke od S8 su jako dobre. Nisam slikao sa HHT ili HDR modom po noći pa bi možda bilo nešto bolje slike. Ali iskreno meni je kamera 4-5 stavka po prioritetu kod moba tako da je ova i više nego dobra.
BTW kako se može pogledati RAM usage na MIUI?
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Jučer stigao...neću sad jos nista na siroko pisat...ali da kažem za kameru.

Slike dnevne cista 5, a nocne 4. Mob me dosao 2300kn s dostavom. 

Ako usporedimo S8 koji sam imao i Note 3 - onda se Samsung moze sramiti ako usporedimo cijenu i kameru ta dva modela.

Ovih dana ce biti recenzija...detaljnija.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Dosao je i moj...na prvu jako ugodno iznenadjenje kakav mobitel ostavlja dojam sto se tice izrade i materijala.

Ekran je isto bolji od ocekivanja, omjer stranica je onakav na kakav smo svi navikli godinama, a ja sam u medjuvremenu navikao na ovaj novi 2:1 pa mi je to sada "mana".

Prikaz i svjetlina ekrana odlicni, a ovo malo sto sam kameru isprobao cini se dobra, ali vidjet cu kako ce biti kada ju isprobam u svim uvjetima...za ove novce odlican mob.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Xiaomi Mi Note 3

Ajmo, detaljnija zapažanja i par slika da vidimo kameru, stavite što prije! :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Možda sam malo bio prekritičan prema fotkama na mobitelima općenito, jer kao kamera freaku na svim mobačima fotografije su mi onako, meh...isto vrijedi i za mi note 3, općenito od mene kao mobitel ima dobre ocjene, ali nakon nokie 1020 niti jedan mob mi nije bio niti blizu gledajući isključivo kvalitetu fotki (molim bez smijanja :)), tako da uvijek radije teglim m4/3 ili DSLR, pa i kompakt koji sam gore spomenuo (vrijedan neku siću na tržištu, i uvijek bih odabrao lošiji mob + dobar fotić za istu lovu)- konkretno, u tamnijim uvjetima, pogotovo ukoliko želite uhvatiti pokret-zaboravite na mob, ako digneš ISO imaš nepodnošljiv šum, otvor blende khm, shutter da ne spominjem -očito još nije vrijeme da se iz malog senzora izvuku super slike u lošem osvjetljenju

Općenito,kao kompletan uređaj za tu cijenu nema konkurenciju na tržištu-kamera vrlo dobra ili odlična za mob, baterija je vrh, kvaliteta izrade je super (miljama daleko od redmi note 2 koji sam imao), ekran odličan - očito je sd660 vrhunski pogođen jer ne vidim nikakvu razliku u odnosu na 835

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

https://flic.kr/p/21A9WsC

 

https://flic.kr/p/22C3mzh

 

Evo jedna brzinska...uz malo truda je kamera odlična, ali je razlika u odnosu na Galaxy S8+ sto kod njega treba puno manje truda za dobar rezultat.

 

Prva je standardna kamera, a druga fotka je tele.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 19:34 (ocean77).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Telephoto ne radi kad je slabije svijetlo, pa ti je ova druga običan digitalni zoom
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Imam molbu da probas slikat sa google camerom, ali treba ti root za to

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
zuper kaže...
Telephoto ne radi kad je slabije svijetlo, pa ti je ova druga običan digitalni zoom

 

Od kud ti to...exif u potpunosti odgovara podacima sa telefoto kamere...zarisna daljina, otvor blende...kada bi to bilo kako ti kazes prikazivali bi se i dalje podaci od standardne kamere.

 

Vjerovatno si mislio na portret mode, a on ne radi kada je slabo svjetlo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 20:16 (ocean77).
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Pa jednostavno stavi prst na tele kameru. Meni ne radi u uvjetima slabijeg svijetla
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
zuper kaže...
Pa jednostavno stavi prst na tele kameru. Meni ne radi u uvjetima slabijeg svijetla

 

 

Ne moram stavljati prsta na kameru jer mi EXIF to pokaze...sada sam nasao jednu koja pokazuje blendu f/1.8, a koristio sam x2 zoom i tu ocito nije koristio drugu lecu, ali ova fotka gdje sam fotkao vrata auta je koristio telefoto lecu sto EXIF jasno pokazuje.

 

ƒ/2.6

6.1 mm

 

Najvise me baterija odusevila...dosao je sa 60% napunjenosti baterije, instalirao sam sve sto sam imao, koristio kameru, koristio sam ga kao hot spot i sada u 20:38 od ujutro u 11h nisam ga stavljao na punjac...trenutno je na 7% uz SOT 4:10min....od 60%.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 20:40 (ocean77).
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Pogledaj na netu, youtube-u. Tele kamera ima slabije leće, blendu od primarne i zbog toga je pri slabijem svijetlu bolje koristiti primarnu sa digitalnim zoom-om. I vidi se jer je slika mutnija. To rade svi (Note 8, iPhone, OP5...)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
zuper kaže...
Pogledaj na netu, youtube-u. Tele kamera ima slabije leće, blendu od primarne i zbog toga je pri slabijem svijetlu bolje koristiti primarnu sa digitalnim zoom-om. I vidi se jer je slika mutnija. To rade svi (Note 8, iPhone, OP5...)

 

 

Ja ne osporavam ovo sto ti pises vec samo kazem da je moja druga fotka (vrata auta) fotkana sa tele lecom...EXIF to potvrdjuje.

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Da napisem par dojmova ako netko misli uzeti ovaj mob.

Sto se izrade, kucista i materijala tice mob je odlican, dizajn mu nije u skladu sa novim trendovima, ali je barem citac otiska prsta tamo gdje treba biti i jako je brz.

Ekran je isto odlican, ima dobre kutove vidljivosti, dobro reagira, ima dobru ostrinu i vidljivost na suncu.

Sto se baterije tice mislim da mu je to najjaci adut, osjetno je bolja od one na Galaxy S8+, a on bas ima dobru bateriju.

Sto se brzine rada tice uopce ne primjetim bilo kakvu razliku u odnosu na S8+ koji ima jaci procesor, ali i 2GB rama manje od Mi Note 3.

Mob radi kao da je unutra S835...probao sam snimiti nekoliko 4K video zapisa i u mobu sam ih obradio sa Quik aplikacijom...odradio je to kao i S8+...igre ne igram tako da mi je taj dio nebitan.

Sto se kamere tice ona me ipak malo razocarala...kada se fotkaju staticne stvari i kada se malo poigra sa parametrima moze se izvuci rezultat kao i na Galaxy S8+, ali kao "point & shoot" nije tako dobra kao ona na Samsungu i tu je Samsung kralj, mislim da mu u tome nitko nije ravan.

Recimo sinoc sam vozio i probao iz auta po noci opaliti par slika i automatika jednostavno odabire krive parametre (premala brzina zatvaraca i krivi ISO) i dobiju se uglavnom mutne i lose fotke...imam dojam da su kod Galaxy-a S8+ svi ti silni senzori kojima raspolaze upregnuti cak i u svrhu kamere jer on ovisno o situaciji uvijek odabere optimalne postavke pa i fotke ispadnu cesce upotrebljive cak i u najslozenijim situacijama.

Visoki ISO isto nije bas dobar, ISO 1600 vec izgleda lose dok recimo kod HTC 10 ISO 3200 izgleda kao na Galaxy S8+ ISO 800...moram priznati da me rezultat na DxO cudi jer kamera ipak nema toliki potencijal koliko bi se dalo zakljuciti po rezultatu DxO.

Ako se gledaju dnevne fotke tu nemam zamjerke, usporedive su sa najboljima...nocne mogu biti dobre iskljucivo uz manualne postavke i ako znate sto radite...znaci treba truda.

Galaxy S8+ mozes staviti na automatiku i bez nekog truda ce fotke uvijek biti odlicne po noci.

 

Evo jedna nocna fotka sa Open Camera za koju mi se cini da je po noci nesto bolja od default-ne kamere:

 

https://flic.kr/p/22Dnbim

 

Video snimanje je isto odlicno, nemam zamjerke...zvuk snimke je isto dobar.

 

Sto se ostalog tice zvuk iz zvucnika je osjetno tisi nego kod Galaxy S8+, ali je barem stereo...uglavnom za 2300 Kn odlican mob, generalno sam jako zadovoljan i jedina zamjerka mi je kamera i to samo po noci i samo na auto mode.

 

 
6 0 hvala 4
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Nakon 3 dana intezivnog korištenja evo i moje recnzije.

 

Dizajn i kvaliteta izrade su na vrhunskoj razini. Tipke na bočnoj strani nemaju lufta i lijepo klikču. Dizajn je klasičan - gdje imam mesa gore i dolje. Nakon S8 mi iskreno to ne stvara neki problem.

Prednost tog dizajna je taj senzor otiska prsta koji je na logičnom mjestu. Senzor otiska prsta iza je patnja, tako da sam uvijek za ovaj klasičan način. Senzor otiska prsta radi munjevito brzo...brži od  S8.

Ekran je odličan - full hd., ne vidim neku veliku razliku naspram Amoleda. Na suncu je ekran normalno vidljiv., tako da ni tu nema problema. 

Miui zahtjeva određeno privikavanje jer ima dosta toga, ali nakon 3 dana sam svoj na svome. Jako fluidan mob., do sad najfulidniji. 6GB rama je brutala - uopće ne gasim aplikacije u pozadini

Baterija je brutalna - znači na 50% imam 4:23h sot-a (Samo 4G koristim i to je bitno naglasit)...sve je upaljeno - 2 e-maila, whats up, viber, facebook, instagram, još jedna aplikacija za komunikaciju, bluetooth...

Kamera - dnevni uvijeti 5, noč negdje -4,4 

Procesor - ovaj 660 se uopće ne grije. Znaći pun pogodak. Također kome je bitno - lovi 4G mrežu bolje od S8. Tamo gdje mi je Samsung imao 2-3 crtice ovaj ima doslovno 5. Ja iznenađen.

 

Mane - tipkovnica je za k... ta Google tipkovnica mi je nejasna i patnja mi je pisat na njoj. Onaj tko je navikao na Samsung tipkovnicu če se morat naviknut na Google tipkovnicu.

     

 

Note 3 prednost naspram S8 

- čitač otiska prsta - munjevito brz i na logičnom mjestu

- procesor - bolje lovu 4g mrežu 

- ram - 6GB - ma avion. Zakon.

- baterija - 50% bolja nego na S8. To mi je otkriće.

- dual sim

- Miui - nekako fluidniji od TW.

 

Prednosti S8 naspram Note 3

- AOD - meni odlična stvar

- kamera - prednost u nočnim uvijetima - automatika odrađuje bolje svoj posao., u dnevnim ništa bolja od Note 3

- Dual pixel - to fokusiranje je zakon.

 

Da se vratim na kameru :

Dnevne slike tipa - zgrade, auti, okoliš, priroda, ljudi i šta ja znam šta su iste kao i na S8. Sve savršeno. Puno detalja, nema šuma, sve odlično izgleda

Slike kao - zatvoreni prostor, umjestno svjetlo itd...itd.. također ništa lošije od S8

Slike kao - mrkli mrak ili tipa 10% svjetla (bez uključivanja blica) su lošije za jednu ocjenu. Ima šuma ali nista strašno. Mogao bi reći da su slike kao na S6.

 

E ima frend G6 i S8., pa ću napravit usporedbu fotografija ovih dana s Note 3 u nočnim uvijetima čisto da vidite.

 

Ako pogledamo cijenu koja je 2300kn s dostavom i sve što mobitel nudi, ovo je odlična kupnja. Po meni koji je prešao s S8 na Note 3 su slike odlične za tu cijenu. Bilo bi suludo očekivat da su nočne slike iste kao na S8, a razilka u cijenu 2700kn ako je S8 5000kn a ovaj 2300kn.

Kad sad vidim da sam davao gro love za mobitel., ne bi se čudio da pričekam MIX 3...a ne S9.

 

Iskreno baš se osječam sretno jer sam dao malo love a dobio više nego što očekujem. Više mi je draži sad ovaj mob nego S8. Nakon S6,S7,S8 malo mi dođe zasičenje Samsunga.

 

 

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi Note 3

Vidim da se dosta usporeduje model sa s7 ili s8 (kamere itd.), ali nitko ne spominje konstrukciju telefona, tj IP68 koju oba samsunga imaju.

Mid range xiaomijima je jedna od lošijih strana relativno "krhka" konstrukcija.

B-)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Rudy kaže...

Vidim da se dosta usporeduje model sa s7 ili s8 (kamere itd.), ali nitko ne spominje konstrukciju telefona, tj IP68 koju oba samsunga imaju.

Mid range xiaomijima je jedna od lošijih strana relativno "krhka" konstrukcija.

 

 

Nisam ga probao savijati, ali u ruci ostavlja odlican dojam.

Ima metalni okvir kao i S8 i staklo naprijed i nazad pa ne vidim nekakav razlog za zabrinutost oko toga kod normalnog koristenja.

Opcenito mob ima premium materijale i djeluje skupocjenije za razliku od ovih jeftinijih Xiaomia tipa M1 A1 ili Note 4X i jos neki...ovo je Mi6 sa vecim ekranom i nizom cijenom...po meni bolji deal nego manji Mi6.

Netko ce reci ima slabiji procesor...to nitko nece ni primjetiti jer mob zaista lijepo radi.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Kak sam se sad zainteresirao za ovaj mob s obzirom na cijenu, a i dost kvalitetnu kameru.

R36 drago mi je da ćeš usporedit sa G6 i S8 baš zato jer trenutno imam G6 i nisam zadovoljan s kamerom. Naravno najviše me zanimaju loši uvjeti, pa ako možeš stavit usporedbe di se ljudi kreću, di je svjetlo dosta slabo i tak, jer idem dosta po koncertima, a G6 je tu definitivno zakazao naspram G4 kojeg sam imao koji ima puno bolju kameru.

Da ga je bar kolega ocean77 nahvalio pri automatskim postavkama, vjerojatno bi ga uzeo, ovako ću još pričekat neke recenzije i usporedbe slika.
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Iskreno nećeš se ni sa ovim usrećiti ako puno slikaš po koncertima i klubovima. Za takve uvjete je potreban brži autofokus, nešto poput S7 sa DualPixel
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ako gledas kameru koja je dobra u slabijim svjetlosnim uvjetima bez da previse sam mrdas po postavkama uzmi neki Samsung...S7 npr.

To ti je moja preporuka.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Rudy kaže...

Vidim da se dosta usporeduje model sa s7 ili s8 (kamere itd.), ali nitko ne spominje konstrukciju telefona, tj IP68 koju oba samsunga imaju.

Mid range xiaomijima je jedna od lošijih strana relativno "krhka" konstrukcija.

 Što se tiće kvalitete izrade mislim da to uopće nije upitno. Note 3 je jako kvalitetno izrađen mob. Isti osječaj držanja u ruci S8 ili Note 3

Da, slažem se da je prednost IP68 - zaboravio sam to napisat. Ja ti mogu reči moje subjektivno mišljenje oko IP68.

S7 sam sredinom 6mj koristio pod vodom, jer smo bili kod frendice na viksi i ona ima bazen pa sam ja išao to isprobat. I da meni je bilo fora. Naludovao sam se s mobitelom pod vodom i nakon 2 dana me prošla volja. Nakon toga sam kupio S8 i nisam ga koristio pod vodom jer sam s S7 znao šta mogu očekivat a i več sam imao slika pod vodom.

Po meni najveća prednost IP68 je to što se ne moraš zamarat da li će netko slučajno cugu po stolu prolit...tako da sam tu bio miran. 

 

kbenzema kaže...
Kak sam se sad zainteresirao za ovaj mob s obzirom na cijenu, a i dost kvalitetnu kameru.

R36 drago mi je da ćeš usporedit sa G6 i S8 baš zato jer trenutno imam G6 i nisam zadovoljan s kamerom. Naravno najviše me zanimaju loši uvjeti, pa ako možeš stavit usporedbe di se ljudi kreću, di je svjetlo dosta slabo i tak, jer idem dosta po koncertima, a G6 je tu definitivno zakazao naspram G4 kojeg sam imao koji ima puno bolju kameru.

Da ga je bar kolega ocean77 nahvalio pri automatskim postavkama, vjerojatno bi ga uzeo, ovako ću još pričekat neke recenzije i usporedbe slika.

Čim ga ulovim ovaj vikend uzet ću mu mobtele i napravit usporedbu. 

Odmah ti mogu reći da je S8 po meni najbolji fotić za noćne uvjete na auto postavkama.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...

Ako gledas kameru koja je dobra u slabijim svjetlosnim uvjetima bez da previse sam mrdas po postavkama uzmi neki Samsung...S7 npr.

To ti je moja preporuka.

 Slažem se., S7 i S8 imaju minimalne razlike u kameri. Kod S8 su ti više bile prirodnije boje nego kod S7 a sve ostalo je bilo isto.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Pa hajde neka netko od vas stavi google cameru pa neka usporedi slike jer sigurno ce rezultati biti dosta bolji.Iskoristite cijeli potencijal kamere...

 

https://xiaomi.eu/community/threads/has-anyone-tried-the-ported-google-camera-on-mi-note-3.42273/

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 16:47 (Deutsch).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ekipa vidim da vas je doata zadovoljno ovim mobitelom

Ja.upravo trazim nesto za kupit....citam da ste zadovoljni kamerom I baterijom meni dosta hahahha 

Vidim svi spominjete cijenu od cca 2200-2400 kn zanima me odakle ate ga kupili,koliko ste cekali I kako funkcijonira garancija ako ga uzmete izvanka negdje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Honorbuy, ceka se nekoliko dana, a za jamstvo nemam pojma...zivim u nadi da mi nece trebati.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Nakon nekoliko dana usporednog koristenja ovog moba i Galaxy S8+ iznenadjen sam kako brzo radi ovaj Mi Note 3.
Odgovorno tvrdim da je Mi Note 3 u svakodnevnom radu brzi od S8+ unatoc slabijem procesoru...jos sam stavio i Nova launcher pa je mozda i do toga...mob je ugodno iznenađenje.
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice