Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 285.763
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Hrvatski jezik je abominacija na smartfonima, njihovi kvaziprijevodi čisto da zvuči hrvatski su tuga, jad i čemer. Iskreno mi nije jasno kako ljudi koriste to na modernim telefonima

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ne koristim hrvatski cak ni kada ga imam, a sada ga isto imam na Pixelu.

Ako ukljucim hrvatski, gubim Google Assistant koji mi je neusporedivo korisniji od loseg prijevoda.

Kada ukljucim mobitel, comp, iPad ili bilo sto slicno automatski se presaltam na engleski.

Gledam taj engleski i zapravo ga i ne primjecujem dok netko ne napise ovakav post gdje trazi HR jezik...zaista mi nije jasno da danas nekome treba HR menu osim ako se ne radi o starijoj populaciji koja je nekada davno u skoli ucila francuski, ruski ili njemacki.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

gledam malo po postavkama i ne kuzim sta je tu vama lose prevedeno? 

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Mislio sam općenito...na Xiaomiu je cak i dobar prijevod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Pa nije loš, ali neprirodan je. Ono što na engleskom najnormalnije zvuči, na hrvatskom zvuči forsirano/iskaženo. Toliko toga slušam i tehnologiji na engleskom, od novosti do recenzija, pa mi je hrvatski na gadgetima totalno fuj. Kada se sjetim windowsa i office paketa u srednjoj na hrvatskom, bože pomozi

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

što se pjenite oko hr prijevoda?

pa ima nas koji volimo materinji jezik bez obzira na čemu

i kaj sad, svatko ima pravo koristiti kaj želi, jel tako?!

prvi glas da je loš ali da se nađe grešaka, to da

osobno ga prevodim 4-tu godinu

posebno gledam da je gramatički ispravno

nije prvi puta da sam naveo da ako nađete koju grešku da je prijavite

ipak je lakše kad vidiš neki pojam na mobitelu, onda znaš kako formulirati riječ/pojam/rečenicu pa urediti

što s etiče prijevoda, shema je slijedeća

dalje radim prijevod za svoj gušt za .eu ROM

za global više neću jer po novoj politici, Xiaomi za globalni ROM/jezik treba čovjeka koji živi u Kini i on je plaćen za taj prijevod

a Kinezi ko Kinezi, niti te obavijeste o tome nego saznaš sa strane

a sad ko voli neka izvoli

 

 

MIUI HR TRANSLATOR
 
12 1 hvala 9
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Evo pozdrav svima. Imam ova mobitel par dana i primjetio sam par bugova koje nisam zapazio do sad u ovoj temi. 

 

1. Zvuk na slušalicama se u random trenucima stišava sam od sebe. 

 

2. Bluetooth se povremeno gasi sam od sebe. Imam uparit Mi Band 2 s mobitelom i 2-3x dnevno mi se bluetooth zgasi pa ga moram ponovno paliti. Aplikacija za Mi Band ima sva dopuštenja za upravljanje bluetoothom, zaključana je u taskeru, štednja baterije je isključena itd.

 

3. Bluetooth je po defaultu javno vidljiv i nema opcije da se sakrije što predstavlja sigurnosni rizik.

 

Da li se te stvari dešavaju samo meni ili ih niste primjetili?

 

Svaki savjet je dobro došao. Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

1. Ne koristim njihovu app, a u Black Playeru mi se to ne dešava

2. Ne gasi se, imam i ja mi band 2

3. Mislim da se ne trebaš zabrinjavati oko toga. Dapače ide mi jako na živce jednom kada trebam nešto preuzeti bluetoothom, pa moram ići postaviti vidljivost. To samo sprečava da tebi drugi ne šalju gluposti. 

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Meni se to događa sa Youtube aplijkacijom. Iritantno je da ponekad povisim jačinu i on je odmah stiša. Za poludit.

 

Imao sam samo PRO verziju notify & fitness app. Sad sam dodao i Mi Fit pa će možda ona to držat bolje pod kontrolom.

 

To je jako zabrinjavajuće. Ako sam na konferenciji di je puno ljudi uvijek se nađe netko kome je dosadno i tko ti se želi pripojit. Moj Galaxy S4 je imao tu opciju, nevjerojatno je da je toliko noviji mobitel nema 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Pa kažem, nitko sad ne koristi bluetooth, meni je osobno bolje da nema tog međukoraka, nije da ti mogu išta napraviti, a zadnji put sam ga koristio zločeste svrhe kada sam bio 6i osnovne tako što sam curama iz razreda slao slike golih teta i tako ih prankao :P

Stvarno ne znam situaciju da itko ide ljudima danas slati gluposti na bluetooth, ne sekiraj se zbog toga. Na youtubeu mi se isto zvuk ne stišava. Koji rom imaš gore?

Hearthstone: Maks0806#2960
15 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Stalno koristim bluetooth, ne da bih slao gole slike curicama, nego u autu ili na bluetooth zvučnik. Nikad mi ne prekida. A i nikad mi se ne stišava zvuk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Hej, bilo je zabavno u 6om osnovne! Bio sam velika faca sa bluetoothom na mobu i 44mb memorije! 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Koliko vam se na zadnjem glibalu brzo pali kamera?

Meni i do 5 sekundi što stvarno nema smisla... 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
maks0806 kaže...

Koliko vam se na zadnjem glibalu brzo pali kamera?

Meni i do 5 sekundi što stvarno nema smisla... 

bome nema smisla :)

 

evo ovako, apk se pali odmah ali ima razlike u vremenima dok se ne pojavi slika

 

najsporije cca 2 sek dok ne vidim sliku treba za straznju kameru i to u automtskom modu, npr portret, rucni mod prikaze slike dupo brze znaci skoro odmah ajmo reci 1 sek

kad pokrecem apk i ako je namjesteno na selfi kameru, prikaze sliku odmah tj. 1 sek, ista stvar i kod videa, bilo na straznjoj kameri ili selfi

 

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Ma upali se kamera app odmah, ali slike do 5 sekundi ne bude. Iritira me iznimno, vrijeme je za neki update da to rješi, sve više mislim da bih trebao ostati na Mi6, bar je softverska podrška bolja. I da, zašto je tako tih na slušalicama Mi note 3?

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Vidim da svakim updateom problemi. Kad sam imao mob sa onim prvim Global softverom sve je radilo savršeno. Kamera se odmah otvarala, zvuk na slušalicama odličan, a i imao je Face unlock koji je super radio. Čudno baš...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Čudno da na istom updateu tih problema nema na Mi6. Nije da je zvuk loš, ali baš je tih jako. Ne znam dal da se zezam sa kineskom verzijom zbog toga ili ne. Mislim da ništa ne gubim, čak mi se i face unlock vrati (koji ne koristim)

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Jel.ima tko uparen note s bt autoradiom? Meni se connectira ali se gubi konekcija i ponovo spoji s radiom svakih 5 sekundi...jos to nisu uspijeli rijesit..tak.mi je bilo i s note 4 i mi a1 mi je normalno radio

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Meni radi fino bt u autu, al da otvaranje app kamere se usporilo?!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ivanec kaže...

Meni radi fino bt u autu, al da otvaranje app kamere se usporilo?!

 Znači između pokretanja i pojavljivanja slike u kameri do 5 sekundi, i onda prvo okidanje isto tako... Danas sam se pošteno iznervirao zbog ovog. Meizu M6 note gotovo instantno otvori kameru i okine fotku. Što su usrali, ne znam, ali bome me ljute

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
maks0806 kaže...
ivanec kaže...

Meni radi fino bt u autu, al da otvaranje app kamere se usporilo?!

 Znači između pokretanja i pojavljivanja slike u kameri do 5 sekundi, i onda prvo okidanje isto tako... Danas sam se pošteno iznervirao zbog ovog. Meizu M6 note gotovo instantno otvori kameru i okine fotku. Što su usrali, ne znam, ali bome me ljute

 kaj si ne flashas stari rom? meni dosla na mi 5 jucer nadogradnja na 9.5.3.0 i dobro pred spavanje stavim na punjac, stisnem da se azurira i ujutro jos uvijek stoji mi logo, citavu noc dok sam spavao vrtio se bootlop.. skinem i flasham preko mi flash tool i opet isto.. flasham stariju verziju 9.5.2.0 i normalno radi.. ovakve stvari s kamerom i s novim updateom za moj mob su nedopustive za jedan stable rom, razumio bih da sam na developer romu al izgelda da je postalo isti k stable i developer rom kad ih ne provjeravaju prije nego puste update 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

I hoću, imao sam developer rom na Mi6 i nikakvih problema, savršeno sve radi. Flashati ću ga, samo izražavam nezadovoljstvo da si kompanija koja je na najvećem usponu ikad, dozvoljava ovakve gluposti. Mislim da ću si Mix2 naručiti za 2200kn izvana, a ovog za 2000 frknuti i tjt. 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Stavio sam MIUI 9.1, kamera se otvara instantno, mob je glasniji na slušalicama i baterija je bolja. Thumbs down za Xiaomi zbog ovog

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

uvijek oni tako, jedan dobar update, 5 losih, 1 dobar pa sada ti instaliraj nesto :D

nikad se ne zna kod njih

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
maks0806 kaže...

Stavio sam MIUI 9.1, kamera se otvara instantno, mob je glasniji na slušalicama i baterija je bolja. Thumbs down za Xiaomi zbog ovog

 koji si stavio 9.1.3 il 9.1.4 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

9.1.4

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Thumbs down??? Misliš thumbs up?? Ili ja nisam nešto dobro skužio
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Čovjek je downgradeao verziju zato TD, po njemu ta stara verzija radi bolje...
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Thumbs down da moram čekati 72h da unlockam bootloader, resetirati cijeli mob i tražiti staru verziju androida kako bi mi neke stvari radile kako spadaju, te onda poslije se zezati sa ponovnim postavljanjem svega i nerviranjem oko stalne notifikacije da imam spremno ažuriranje. I stvarno, na 9.5 od stiskanja ikone kamere do okidanja prve slike prođe 6-7 sekundi nekad. Sada je gotovo instantno.

Mada, nabavljam Mi6 ponovno i ovaj ide u prodaju, pa ako nekoga zanima, dogovorimo se

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 15:54 (maks0806).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Idući mjesec dolazi MIUI 10 s baziran na Android Oreo.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
3 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice