Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 382.746
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
LunKraljPonoci kaže...
Još samo da rijese notifikacije.

 I Netflix. I NFC (hehe, to nema).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
191x7 kaže...
LunKraljPonoci kaže...
Još samo da rijese notifikacije.

 I Netflix. I NFC (hehe, to nema).

 

 

Eh da, oboje koristim na dnevnoj bazi.

5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Notifikacije mi  ne smetaju,NFC i Netflix ne koristim,evo baterija izdržala 10 sati sot,60 posto 4g...ostatak WiFi...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Plaćam Google Payom. Netflix gledam u punoj kvaliteti, ali ne baš često na mobu. OnePlus.

 

Brz je taj Poco i rastura u Antutu, no zašto podbacuje u 3DMarku i još nekim aplikacijama?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cesare kaže...

Jedini nedostatak kod poca što sam primijetio zasad,senzor automatske svjetline zaslona nije baš podešen pa je ekran pretaman,to sam naravno isključio,i što kod upotrebe polariziranih naočala zaslon postaje nevidljiv,odnosno crn..

Inače što se tiče performansi i baterije posrami i duplo skuplje mobitele npr p20 pro a što se tiče izgleda kad su u masci na stolu p20 pro i poco ne vidi se nikakva razlika,a bome ni u ruci.

Što se mene tiče bolji mobitel od poca mi ne treba....

 

 

Ovo za svjetlinu je istina. Do pie updejta je učio podešanja i zadržavao željene razine, nažalost samo do reboota pa sve ispočetka štelati. 

Nakon pie je poblesavio totalno i stalno ide na preniske.... Bug je prepoznat da dovodi i do pwm flickera i trebao bi biti ispravljen u sljedećem stableu.

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Nakon 3 tjedna uporabe poco je super mob. Za 2600 kn 128gb verzija,nema potrebe tražiti dlaku u jajetu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
191x7 kaže...
LunKraljPonoci kaže...
Još samo da rijese notifikacije.

 I Netflix. I NFC (hehe, to nema).

I... lag na rubovima. I... lošu kameru.

 

Ali, tko god mi kaže da je kamera dobra laže sam sebe. Instalirajte si gcam pa ćete vidjeti koje smeće od softvera je ta Xiomi kamera app. 

Ja sam se preporodio s gcamom i imam osjećaj kao da mi je netko ugradio drugi senzor i objektiv. Slike su oštre i u fokusu, a u low lightu je moguće uslikati sliku bez da bude mutna, što mi je na stock app bilo nemoguće. Jedina mana gcama mi je popriličan oversharpening.

BOOMboy kaže...

Nakon 3 tjedna uporabe poco je super mob. Za 2600 kn 128gb verzija,nema potrebe tražiti dlaku u jajetu. 

Pa i nije baš dlaka u jajetu, dosta problema ima Poco samo ljudi ne žele priznati. Ajde cijena ga spašava, ali ima stvarno neke smiješne probleme. 

Ja sam ga uzeo za 2000 kn pa ajde još uvijek mogu preko svega preći. Iako, OnePlus je meni osobno bitno bolji uređaj, šteta samo što je postao skup.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Koji su to problemi? Il sam čorav pa nisam niti jedan primjetio🤗.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
BOOMboy kaže...

Koji su to problemi? Il sam čorav pa nisam niti jedan primjetio🤗.

Pa doslovno u tom istom postu su ti nabrojani. Notifikacije ne rade kako treba, NFC ne postoji, Netflix ne radi u HD-u i kamera je (u odnosu na skuplje uređaje) nepotrebljiva u low lightu te postoji ozbiljan problem s lagom na rubovima ekrana što se najviše osjeti kod tipkanja.

 

Ovo zadnje navodno ne pogađa svaki uređaj, nego samo dio njih, predzadnje se može riješiti gcam portom, dok za ovo ostalo nema lijeka još uvijek.

14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Mene je najviše smetao lag kod brzog skrolanja gore dolje, bilo to u app meniju ili u browseru.

To mi je jednostavno nešto, na što ne mogu zažmirit, ali to je moj osobni prioritet i ne mora bit vaš.

 

Nedavno sam se igrao s jednim, čisto da vidim dal je još pristuno i je.

Dal je u međuvremenu sređeno, ne znam.

Ali svakako taj POCO UI nije ispeglan kako spada i to mi je najveći minus.

 

Recimo često ga se uspoređuje sa OP uređajem, a UI ne može vode donijet oxygenu.

I to ne pričam zato što mi je rekla tetka, zato što sam vidio na yt i sl., nego zato što sam osobno imao uređaj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 10:13 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
BOOMboy kaže...

Koji su to problemi? Il sam čorav pa nisam niti jedan primjetio🤗.

 Problemi koje sam ja imao su bili toliko česti da sam upravo poslao uređaj nazad u Njemačku (na servis/zamjenu, whatever)..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

To je traženje dlake u jajetu. Lag taj nemam,te famozne notifikacije su irelevantne jer prosječan korisnik 100 puta u minuti zaključa i otključa mob i neš prčka po njemu. Jeb ga sad,ak več idem gledat flix onda ga sigurno nebum na mobu gledao. Nađi uređaj za te pare da je bolji od poca, buraz nema i kvit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
BOOMboy kaže...

To je traženje dlake u jajetu. Lag taj nemam,te famozne notifikacije su irelevantne jer prosječan korisnik 100 puta u minuti zaključa i otključa mob i neš prčka po njemu. Jeb ga sad,ak več idem gledat flix onda ga sigurno nebum na mobu gledao. Nađi uređaj za te pare da je bolji od poca, buraz nema i kvit.

 Nije traženje dlake u jajetu, nego korisnici iznose svoja mišljenja, koja zamisli, ne moraju bit baš uvijek držesna.

Za mene uređaj košta onoliko koliko i vrijedi i nema ga se potrebe dizat van tih granica.

 

Ponavljam, to je moje mišljenje i ne moraš se složit s njim,

Ali kad pročitam da je uređaj strašan, bomba bla bla, ispada da je uređaj bez mane, što naravno nije niti blizu.

Ima itekako dosta mana, a tvoje ili moje je dal će nam te bit prevelike ili ne.

 

Meni uređaj nije pasao i ja sam ga prodao.

Tebi paše i sve 5, ali ne treba onda govorit da netko ''traži dlaku u jajetu'', ako iznosi svoje negativno iskustvo.

10 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Evo lik uspio sredit da poco snima 4k 60fps HDR10.

Mob od 2000kn 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jel' netko koristi ovaj B-S-G GCam mod?

 

Čini se dobar, ali mi sporo okida i procesira sliku (treba mu nekoliko sekundi).

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 11:28 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cordas kaže...
BOOMboy kaže...

Koji su to problemi? Il sam čorav pa nisam niti jedan primjetio🤗.

Pa doslovno u tom istom postu su ti nabrojani. Notifikacije ne rade kako treba, NFC ne postoji, Netflix ne radi u HD-u i kamera je (u odnosu na skuplje uređaje) nepotrebljiva u low lightu te postoji ozbiljan problem s lagom na rubovima ekrana što se najviše osjeti kod tipkanja.

 

Ovo zadnje navodno ne pogađa svaki uređaj, nego samo dio njih, predzadnje se može riješiti gcam portom, dok za ovo ostalo nema lijeka još uvijek.

Ne poznajem nikoga tko koristi NFC. Netflix radi sasvim okej, ako ti primijetis razliku izmedju slike u HD-u i ne, na Pocou onda se javi negdje da imas supermoci. Osim toga, tko gleda Netflix na mobitelu jos? Ne gledam ga ni na WC-u. Kamera je odlicna, ne znam sto ocekivati u "low lightu"? Okidas slike u mraku? Kamera je takva da se kolega s najnovijim ajfonom zacudio.

Također, ja sam valjda jedan od sretnika koji nemaju problem s nikakvim lagom kod tipkanja.

Za cca 2500 kn, Poco je i dalje kralj. Ovakve gluposti smetaju samo one zadrte koji bi nasli i nesto deseto da svega navedenog nema.

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
8 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

A tako ti je to.. moraš braniti zašto si potrošio više na druge telefone... 

 

Ono što morate shvatiti - svatko ima svoje zahtjeve i kompromise na koje može pristati. 

Pocophone nije Note 9 za 2100 kn, ne pokriva zahtjeve kupaca skupih/najskupljih telefona da daju malo para, a dobiju isto što bi dobili sa najboljim telefonima - osim ako nisu spremni na neke kompromise.

Ali zato pokriva dobar dio zahtjeva korisnika iz nižeg segmeta koji su mislili te pare dati za samsung ili slično a s pocom dobivaju puno, puno više.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
DeniZg kaže...

Jel' netko koristi ovaj B-S-G GCam mod?

 

Čini se dobar, ali mi sporo okida i procesira sliku (treba mu nekoliko sekundi).

 ako si na stable romu, u postavkama ukljuci buffer lag fix

12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

A u qrac, ovdje ne smiješ reći niti činjenice, ono što je stvarno problem na uređaju samo eto zato što je <2500 kn. 

Onda ok, savršen mobitel. 

 

Ali nemoj me *ebat da je kamera na Pocu neki vrh i da je u rangu najboljih kad nije. I btw low light nije isto što je i mrak. 

Mislim, meni je isto dobar za taj novac, ali da ima mana - ima, da nije savršen - nije.

 

Uostalom, kupio sam dva Pocophonea i ako mi se nešto ne sviđa na njemu reći ću pa makar bio i besplatan.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Na ovom forumu je u svakoj mobitel temi podrzavano jedino u superlativu govorit, sve ostalo se smatra zadrtim, nazadnim i trolanjem.

 

Upravo iz tog razloga u zadnjih dvije godine prakticki ni ne sudjelujem u raspravljanju, jer prakticki nemas s kim argumentirano ni raspravljat.

 

Ne znam zasto ljudi uopce kupuju skuplje uređaje, kad za 2000kn imaju top, LoL.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 13:17 (zabranjeniples).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
"Za cca 2500 kn, Poco je i dalje kralj. Ovakve gluposti smetaju samo one zadrte koji bi nasli i nesto deseto da svega navedenog nema."

Ja sam fan xiaomija, imam nekoliko njihovih mobitela, definitivno nisam zadrt.

Ali ovi problemi koje korisnici prijavljuju definitivno nisu gluposti. Htio sam naruciti mob jer me izivcirala kamera na rn5pro, ali mislim da sam odustso za sad.

Notifikacije, lag kod skrolanja, lag na rubu ekrana, stock kamera ocito losa u low light modu... Meni sve izuzetno bitne stvari :/ Moze kostat i 1000kn, opet ga ne bi uzeo kad bi postojali ti problemi.

Btw volim i netflix na mobu gledat, ali slazem se da razlika u rezi nije presudna :)
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ajde probaj koristiti mob, posudi od prijatelja, odi u ducan... Jesam ja lud pa nemam tih problema?
Sto se Netflixa tice, neprimjetno je što nije u HD-u, to sam htio reci. Ne kuzi se razlika na tako malom ekranu uopće.
Never do today that which will become someone else&#39;s responsibility tomorrow.
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Op,op....   

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
mrzech kaže...
Ajde probaj koristiti mob, posudi od prijatelja, odi u ducan... Jesam ja lud pa nemam tih problema?
Sto se Netflixa tice, neprimjetno je što nije u HD-u, to sam htio reci. Ne kuzi se razlika na tako malom ekranu uopće.

 Nisi lud, imao sam 3 ili 4 poca i na nijednom nema tog problema. Ima ga još par frendova i kolega, sve eu uvoz, nikakav problem.

Što se netflixa tice, ne tice me se :p

Što se kamere tice, stock kamera vrlo dobra, gcam odlicna, na razini bilo kojeg flagshipa što se tiće fotografija,direktno usporedivo sa note 9 i p20 pro, imao oba, pa mogu rec iz prve ruke), video na noteu bolji, na p20pro lošiji.

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Jel ide gcam gore direkt na globalni rom ili treba flashat nesto?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
mcf kaže...
Jel ide gcam gore direkt na globalni rom ili treba flashat nesto?

 Na globalni rom ide samo instalacija, al treba ukljiucit fix u postavkama, ne radi night sight. Na developer radi sve.

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Sad ne znam u čemu je stvar sa developer? Zašto u stable ne radi? Zašto treba fix? I zašto treba root ? Ne da mi se sada root raditi... Jel gubim sve ako unlockam bootloader? I ako stavim twrp jel se može flashat stable preko njega?

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jel se vatromet smatra low light ili je to previse svjetla? :D

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 21:33 (eragon).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jel se vatromet smatra low light ili je to previse svjetla? :D

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Link za gcam apk,ako vam nije problem.samo.instalacija aplikacije,bez roota....

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 21:43 (Cesare).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice