Xiaomi Redmi Note 2

poruka: 4.472
|
čitano: 706.014
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Vidis da zbog tog loseg zalijepljivanja sam i pitao. Naime i meni se događa da nekad touch registrira stiskanje jer ekran nije 100% sjeo, ima ono 1mm prostora između ekrana i kucista.

Sta mislis da je to sigurno zbog toga sto nije dobro zaljepljeno ili je nesto drugo u pitanju? To ti se znaci nije događalo kada si stavio taj ekran sa kucistem? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 16:35 (Deutsch).
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdrav, 

 

imam navedeni mobitel i nesto me zanima. Naime danas sam htjela vratiti mobitel na tvornicke postavke, ali stalno mi se prikazivo neki izbornik na kojem sam mogla rebotat, instalirat itd. Uspjela sam obrisati sve postavke i kada sam ga ugasila i pokusala ponovno upaliti pise da os nije instaliran. Imate li kakve savjete? Jer mi se ne zeli uopce vise upaliti vec je samo njihov logo i ne mrda.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Tihana123 kaže...

Pozdrav, 

 

imam navedeni mobitel i nesto me zanima. Naime danas sam htjela vratiti mobitel na tvornicke postavke, ali stalno mi se prikazivo neki izbornik na kojem sam mogla rebotat, instalirat itd. Uspjela sam obrisati sve postavke i kada sam ga ugasila i pokusala ponovno upaliti pise da os nije instaliran. Imate li kakve savjete? Jer mi se ne zeli uopce vise upaliti vec je samo njihov logo i ne mrda.

 Mislim da ćeš se susresti sa ovim ako budeš željela sama odraditi stvar.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

@deutsch u mom slučaju je bilo radi prašine, rupa između okvira i ekrana se s vremenom širila a problem isto tak a problema s ovim ekranom sad nakon nekoliko mjeseci nemam 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Today Xiaomi announced a few other Mi phones can upgrade to MIUI9. Those models include the Xiaomi Mi 3, Redmi Note 2, and Redmi Note 3. Thus it turns out we are dealing with a symbolic number – there are up to 27 Xiaomi phones getting the MIUI9 update on December 27.

 

Stable ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 11:39 (Deutsch).
 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Evo jedan trik za bateriju.

Testirao sam to na cm 12.1 (aurora), miui 7.5 stable. Mislim da stvarno nema veze koji je rom.

 

Ovo nece i ne treba odma pocet djelovat, ali nakon par puta oce.

Naime svi ste shvatili da kada ostavite mobitel duze puniti nakon 100% da bolje traje baterija, ali ima jos nesto. 

Sporo punjenje. Da ne solim pamet imam bateriju staru 4-5 mjeseci tako da vjerojatno ja dobivam neke bolje rezultate, nego sto cete vi dobit. 

 

Znaci pod sporim punjenjem mislim na 500ma , DA, 500 ma.

Imam doma punjac sa kojime sam probao tako puniti viste puta i baterija( ta nova ! ) je bolje trajala nego kada sam punio sa 2000ma punjacem, ili se moze puniti preko pc slota koji isto daje 500ma. 

 

Zasto to pomaze? Vjerojatno zato sto charging controller nije kako spada napravljen ili /driveri nekakvi /mediatek/software opcenito ili jednostavno toplina, nekakvo skrtarenje na dijelovima u ovom mobu...

Ne bih znao objasniti, ali sam uvjeren da radi. Znam da je mutavo puniti tako sporo i da se to jednostavno ne moze uvijek, ali probajte par noci pa javite rezultate.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Bok, molila bi preporuku za sellera za ekran. Pojavio mi se žestoki ghost touch. 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Uzmi ovaj tu

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Od prvog dana kada sam uzeo note 2 (bio je gore neki kuhani rom) koristim romove sa xiaomi.eu stranice.

 

Zanima me bih li dobio nešto stavljanjem official global stable rom verzije tj. u čemu je zapravo razlika. Kakav je postupak za prelazak na official stable global rom?

 

Naime, uzeo sam neki dan za člana obitelji redmi 4x (kupljen kod nas) i primijetio da lovi 4G tamo gdje moj note 2 ne lovi. Je li moguće da podržava 800mhz 4G jer je EU verzija mobitela tj. došao je sa EU punjačem i global stable rom. Ili je stvar antene? Odmah sam pustio da povuče i instalira nadogradnje i gore je nougat s MIUI 9.

 

Ako netko ima kakvu info vezano za gore navedeno molio bih da napiše.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Hvala @deutsch budem te poslušala.. Nego interesira me taj ghost touch kako on funkcionira.. meni se pojavio odjednom.. mob nije ni pao ni ništa .. mob mi je bio neupotrebljiv 4 dana koliko je sam vrtio sve šta je stigao. Sinoć je odjednom sve stalo i za sad sve radi super. Da li da se nadam ili mu nema spasa?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
clint55 kaže...

Od prvog dana kada sam uzeo note 2 (bio je gore neki kuhani rom) koristim romove sa xiaomi.eu stranice.

 

Zanima me bih li dobio nešto stavljanjem official global stable rom verzije tj. u čemu je zapravo razlika. Kakav je postupak za prelazak na official stable global rom?

 

Naime, uzeo sam neki dan za člana obitelji redmi 4x (kupljen kod nas) i primijetio da lovi 4G tamo gdje moj note 2 ne lovi. Je li moguće da podržava 800mhz 4G jer je EU verzija mobitela tj. došao je sa EU punjačem i global stable rom. Ili je stvar antene? Odmah sam pustio da povuče i instalira nadogradnje i gore je nougat s MIUI 9.

 

Ako netko ima kakvu info vezano za gore navedeno molio bih da napiše.

 

Hvala.

 Ne, ne bi nista dobio. Ostani na xiaomi.eu.

Redmi 4x mozda ima podrsku za 800mhz ako je ta eu verzija, tj global.

BezNika kaže...

Hvala @deutsch budem te poslušala.. Nego interesira me taj ghost touch kako on funkcionira.. meni se pojavio odjednom.. mob nije ni pao ni ništa .. mob mi je bio neupotrebljiv 4 dana koliko je sam vrtio sve šta je stigao. Sinoć je odjednom sve stalo i za sad sve radi super. Da li da se nadam ili mu nema spasa?

 Taj ghost touch je hardverski problem i mozda je stvarno bolje da se ne nadas.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Prvi dan s Nohon novom baterijom.. SOT 2h za sada, bat na 53%. Zadnji xiaomi.eu rom. Prezadovoljan.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
GuardianOTB kaže...
Prvi dan s Nohon novom baterijom.. SOT 2h za sada, bat na 53%. Zadnji xiaomi.eu rom. Prezadovoljan.

 Meni sa tom baterijom nije previše bolje od stare baterije (oko 2-3h), na njemu je miui 9 global 8.1.1 beta, neznam dali bi sa nekim drugim romom bila bolja situacija. Možda nešto bude bolje sa miui 9 što treba da izađe, kada sam kupio mobitel prije 2.g. čini mi se da je baterija bila bolja (al nisam siguran da je), imam osječaj da kada sam na netu da vidim koliko brzo se prazni baterija.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ja ga imam 2ipo god. uredno mi je na istom romu u 4 popodne (iz isto koristenje) bat bila na 20ak%.
Trenutno SOT 3:06, bat na 26%
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Edit. Miui 9, 8.1.11 weekly.
 
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
clint55 kaže...

Od prvog dana kada sam uzeo note 2 (bio je gore neki kuhani rom) koristim romove sa xiaomi.eu stranice.

 

Zanima me bih li dobio nešto stavljanjem official global stable rom verzije tj. u čemu je zapravo razlika. Kakav je postupak za prelazak na official stable global rom?

 

 dobio bi

automatski OTA update čim se pojavi nova verzija MIU

a evo izaći će MIU 9

osim toga najbolje je optimiziran i sa minimalnim bugovima, ako ih uopšte i ima

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Deutsch kaže...

Evo jedan trik za bateriju.

Testirao sam to na cm 12.1 (aurora), miui 7.5 stable. Mislim da stvarno nema veze koji je rom.

 

Ovo nece i ne treba odma pocet djelovat, ali nakon par puta oce.

Naime svi ste shvatili da kada ostavite mobitel duze puniti nakon 100% da bolje traje baterija, ali ima jos nesto. 

Sporo punjenje. Da ne solim pamet imam bateriju staru 4-5 mjeseci tako da vjerojatno ja dobivam neke bolje rezultate, nego sto cete vi dobit. 

 

Znaci pod sporim punjenjem mislim na 500ma , DA, 500 ma.

Imam doma punjac sa kojime sam probao tako puniti viste puta i baterija( ta nova ! ) je bolje trajala nego kada sam punio sa 2000ma punjacem, ili se moze puniti preko pc slota koji isto daje 500ma. 

 

Zasto to pomaze? Vjerojatno zato sto charging controller nije kako spada napravljen ili /driveri nekakvi /mediatek/software opcenito ili jednostavno toplina, nekakvo skrtarenje na dijelovima u ovom mobu...

Ne bih znao objasniti, ali sam uvjeren da radi. Znam da je mutavo puniti tako sporo i da se to jednostavno ne moze uvijek, ali probajte par noci pa javite rezultate.

 

 

 

 

 nije to "sporo" punjenje (iako tako stvarno ispada) nego punjenje slabom strujom i to je poznata činjenica da baterija na neki način duže traje ako je punjena slabijom strujom

ko nema stariji punjač može ostavit na punjenju na PC ili laptopu gdje je takođe slaba struja punjenja

 

kvalitetnije punjenje sa slabom strujom je poznato kao fino punjenje i kod tehnologije akumulatora...naravno da to nisu uopšte isti tipovi baterija, ali očigledno ima veze taj isti princip punjenja sa slabom strujom

 

i ima još jedna caka koju sam ja skužio....još bolje napuni kad se mob ostavi upaljen tokom noći na punjenju, nego kada je ugašen pa se puni

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
ivan262 kaže...

 Meni sa tom baterijom nije previše bolje od stare baterije (oko 2-3h), na njemu je miui 9 global 8.1.1 beta, neznam dali bi sa nekim drugim romom bila bolja situacija. Možda nešto bude bolje sa miui 9 što treba da izađe, kada sam kupio mobitel prije 2.g. čini mi se da je baterija bila bolja (al nisam siguran da je), imam osječaj da kada sam na netu da vidim koliko brzo se prazni baterija.

 

I kod mene je tako. Nije do roma, nažalost

You only got one finger left And its pointing at the door
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Nakon 3 dana koristenja s Nohon novom bat.. mogu potvrditi da nije do roma. Testirao jucer: 4g, 3 programa s push notifikacijama, sync cijeli dan, chrome, nista YT, malo Trials frontier (40min), 3:50 SOT, na 7% ga stavio punit. Prezadovoljan.
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

jos uvijek si na  8.1.11?

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Taman instalirao veceras zadnji weekly pa cemo vidjeti.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

ajde pa javi

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Nesto je bolji SOT, ali na lockscreenu swipe s lijeva ne radi.. odnosno otvori izbornik visoko, i kada stisnes Contacts, otvori ih na tren i ponovno zakljuca screen.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Nohon... Ne znam kada ću ovaj mobitel mijenjati... :)
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
GuardianOTB kaže...
Nohon... Ne znam kada ću ovaj mobitel mijenjati... :)

 Koju ti čaroliju koristiš, ja ako izvučem 2.5h sam sretan 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Weekl 8.1.18. nohon nova baterija nakon 5 dana ciklusa.
Isplati se svaka kuna za novu bat. Meni je isto tako oko 2-2ipo sata SOT bio prije. Na istom romu, druga baterija.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
GuardianOTB kaže...
Weekl 8.1.18. nohon nova baterija nakon 5 dana ciklusa.
Isplati se svaka kuna za novu bat. Meni je isto tako oko 2-2ipo sata SOT bio prije. Na istom romu, druga baterija.

 Meni je isto taj rom, nikako srečesa tim baterijama  (-_-)

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Imas novu ili jos staru? Ja imam mob 2ipo god.
P.s. weekly za RN2 kasni ovaj petak. Nisam uspio otkriti zasto...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
GuardianOTB kaže...
Imas novu ili jos staru? Ja imam mob 2ipo god.
P.s. weekly za RN2 kasni ovaj petak. Nisam uspio otkriti zasto...

Imam novu bateriju istu kao i ti, a mobitel sam kupio prije 2g, ja sam na beti i meni je maloprije updatalo na 8.1.25 beta, moožda ta beta zeza 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ja na svakom rootanom uređaju imam instaliran Greenify da mi drzi aplikacije u stanju hibernacije. Bez task killera. Instaliraj pa probaj.
 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice