Xiaomi Redmi Note 3

poruka: 5.327
|
čitano: 808.416
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Probam sam 4 punjača, i ipadov punjac koji je malo jaci (sa obicnim usbom).

Pa sam ga rastavio iskljucio ukljucio bateriju, nije radio, pa trlj brlj nekako uplalio, nakon sta sam karticu izvadio triput.

Cudno, kad se upalio bio je na 70% baterije, vjerovatno kako je nonstop na punjacu bio.

A cijelo vrijeme je treptio crveno dok je bio na punjacu i nije htio upalit nakon sto sam skroz bateriju ispraznio.

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

I, sad radi, ili opet isto?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
meni recimo puni samo sa punjačem koji je dosao sa njime dok sa svim drugim puni ali putevima korakom (cca 10% na pola sata dok sa njegovim punjacem puni jako brzo) mada je u zadnje vrijeme baterija pocela se dosta brze prazniti nego prije (star je cca god i pol). A sto se tice reklamacije na TopOne shopu taj shop vise ne postoji tako da od toga nista
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
CyberDemonVZ kaže...

I, sad radi, ili opet isto?

 Zasad radi, nemam blage veze do cega je moglo biti.

Ubi bene, ibi patria.
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Nedvno sam primijetila da mi Time stamp na slikama snimljenim defaultnom kamerom prikazuje datum u obliku YYYY-MM-DD.

Prije je to bilo u našem formatu, DD.MM.YYYY.

Ne vidim kako to podesiti. Jezik i sve druge postavke su Hrvatski...

Mob je RN3SE

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 22:28 (Ljiljana100).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Moj RN3 pro je jako spor na 4G uhvati jedva 22 Mbps downlad i oko 6 Mbps upload preko toga ne ide pa me zanima kako je kod vas ostalih.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
marijelo kaže...

Moj RN3 pro je jako spor na 4G uhvati jedva 22 Mbps downlad i oko 6 Mbps upload preko toga ne ide pa me zanima kako je kod vas ostalih.

 Vjerojatno ti je to brzine veze, na mojem u kući, s tim da su u zadnje vrijeme "pojačali" signal : speedtest

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 17:03 (Opalaa !!).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Neznam šta je ali isprobao sam sve opcije (mjenjao sim kartice, svoju sim karticu stavio u drugi mobitel) ali u glavnom brzina downloada ne prelazi 22 mb/s. Imam dvije sim kartice bonbon i simpa na obe je isto. Također sam zamjenio mjesta u ladici za sim opet ništa. Ima li netko sličan problem i kako ga riješiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 18:09 (marijelo).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Teško da ti je do telefona, probaj na nekim drugim lokacijama, drugi repetitorima itd.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
marijelo kaže...

Moj RN3 pro je jako spor na 4G uhvati jedva 22 Mbps downlad i oko 6 Mbps upload preko toga ne ide pa me zanima kako je kod vas ostalih.

 Kod mene, centar VŽa, u zgradi imam 15/5. Izmjeri na potpuno drugim lokacijama.

 

Nego, kak to da ti je 22 Mbps sporo? U HR većina ljudi još nema toliko ni na ADSLu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Ja sam trenutno na Oreo 8.1
prvi utisci vrlo dobar rom
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
marijelo kaže...

Neznam šta je ali isprobao sam sve opcije (mjenjao sim kartice, svoju sim karticu stavio u drugi mobitel) ali u glavnom brzina downloada ne prelazi 22 mb/s. Imam dvije sim kartice bonbon i simpa na obe je isto. Također sam zamjenio mjesta u ladici za sim opet ništa. Ima li netko sličan problem i kako ga riješiti.

 

Kakve to veze ima s mobom...to ti je do operatera i kvalitete repetitora.

 

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Kolko ste vi od Xiaomija čekali onu dozvolu za otključavanje bootloadera?

Poslao sam im zahtjev 18.12., još mi nisu poslali povratni sms, a kad spojim mobitel (u fastboot modu) u Miflash Unlocku mi samo piše da mobitel nije spojen (iako se čuje onaj zvuk od windowsa kad se ušteka usb)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Koja je brzina kod tebe
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
marijelo kaže...
Koja je brzina kod tebe

 Mi Note 3 ja imam. Meni je do 75 Mbps jer je bonbon mreža toliko dopušta.

 

Ja i dalje ne kužim što je tebi nejasno?? Šta te j... mala brzina??

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
R36 kaže...
marijelo kaže...
Koja je brzina kod tebe

 Mi Note 3 ja imam. Meni je do 75 Mbps jer je bonbon mreža toliko dopušta.

 

Ja i dalje ne kužim što je tebi nejasno?? Šta te j... mala brzina??

 Kako ne kužiš šta mi nije jasno, očito nisi dobrom pročitao šta sam ranije napisao. Evo da ti malo pojasnim. Ja imam xiaomi redmi note 3 pro ( snapdragon 650, 3 GB RAM, MIUI 9 Global 7.12.28 beta rom). Kad uključim mjerenje brzine preko speedtesta na 4G mreži pokaže mi oko 22 mbit/s download na simpa ili bonbon kartici, tu istu sim karticu stavim u neki drugi mobitel ( LG spirit, LG Q6, Motorola moto c+) tada je brzina downloada 80 mbit/s. Mjerio sam na raznim lokacijama u Pločama, Metkoviću i Splitu i uvjek je isti rezultat. Znači kad mjerim sa svojim RN3 pro brzina 4G mreže ne prelazi 22 mbit/s a kad stavim tu istu karticu u neki drugi mob brzina ide do 80 mbit/s. Prema tome to nije do operatera ni do repetitora nego do telefona. Ja sam samo postavio pitanje ljudima koji imaju isti telefon sa istim romom kao i ja kolika je brzina 4G mreže kod njih. Možda je do roma ili do nekih postavki u mobu ali sam siguran da ovaj telefon može postić veću brzinu od 22 mbit/s 4G mreže iako ni to nije malo. Ovo pišem iz razloga što želim nabavit pokućni TELE 2 bez ugovorne obaveze bez njihova rutera a sim staviti u mobitel. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
marijelo kaže...
R36 kaže...
marijelo kaže...
Koja je brzina kod tebe

 Mi Note 3 ja imam. Meni je do 75 Mbps jer je bonbon mreža toliko dopušta.

 

Ja i dalje ne kužim što je tebi nejasno?? Šta te j... mala brzina??

 Kako ne kužiš šta mi nije jasno, očito nisi dobrom pročitao šta sam ranije napisao. Evo da ti malo pojasnim. Ja imam xiaomi redmi note 3 pro ( snapdragon 650, 3 GB RAM, MIUI 9 Global 7.12.28 beta rom). Kad uključim mjerenje brzine preko speedtesta na 4G mreži pokaže mi oko 22 mbit/s download na simpa ili bonbon kartici, tu istu sim karticu stavim u neki drugi mobitel ( LG spirit, LG Q6, Motorola moto c+) tada je brzina downloada 80 mbit/s. Mjerio sam na raznim lokacijama u Pločama, Metkoviću i Splitu i uvjek je isti rezultat. Znači kad mjerim sa svojim RN3 pro brzina 4G mreže ne prelazi 22 mbit/s a kad stavim tu istu karticu u neki drugi mob brzina ide do 80 mbit/s. Prema tome to nije do operatera ni do repetitora nego do telefona. Ja sam samo postavio pitanje ljudima koji imaju isti telefon sa istim romom kao i ja kolika je brzina 4G mreže kod njih. Možda je do roma ili do nekih postavki u mobu ali sam siguran da ovaj telefon može postić veću brzinu od 22 mbit/s 4G mreže iako ni to nije malo. Ovo pišem iz razloga što želim nabavit pokućni TELE 2 bez ugovorne obaveze bez njihova rutera a sim staviti u mobitel. 

 

Imaš mob iz 2016 godine koji radi na 4G frekvencijama LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)., 3G  HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 

Imaš mrežu HT (Simpa/Bonbon) koja radi na 4G Band 20 (800), Band 3(1800), i na 3G 900/2100

 

Kad smo to zaključili, tebi bi mob trebao radit na 3G bez beda, kao što radi., a 4G ti fali band 20 (800). Pretpostavljam da u Metkoviću ti 4G ne radi baš zbog te frekevencije koju nemaš. 

 

Probaj vidjet APN postavke u mobitelu - za 4G ti mora biti internet.ht.hr (koliko se sječam)

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Probaj prebaciti na 3g i onda izmjeri.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
raza kaže...
Ja sam trenutno na Oreo 8.1
prvi utisci vrlo dobar rom

Jel to OTA update ili si ručno?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

OTA update.

Krivo sam pročita gornji post, kodmene nije Oreo, sory.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 14:35 (marijelo).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
marijelo kaže...
OTA update.

 Službeni OTA update?? Beta ili Stable?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Došlo je do zabune nisam odmah vidio da pitanje nije namjenjeno meni, kod mene nije OREO.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
R36 kaže...
marijelo kaže...
R36 kaže...
marijelo kaže...
Koja je brzina kod tebe

 Mi Note 3 ja imam. Meni je do 75 Mbps jer je bonbon mreža toliko dopušta.

 

Ja i dalje ne kužim što je tebi nejasno?? Šta te j... mala brzina??

 Kako ne kužiš šta mi nije jasno, očito nisi dobrom pročitao šta sam ranije napisao. Evo da ti malo pojasnim. Ja imam xiaomi redmi note 3 pro ( snapdragon 650, 3 GB RAM, MIUI 9 Global 7.12.28 beta rom). Kad uključim mjerenje brzine preko speedtesta na 4G mreži pokaže mi oko 22 mbit/s download na simpa ili bonbon kartici, tu istu sim karticu stavim u neki drugi mobitel ( LG spirit, LG Q6, Motorola moto c+) tada je brzina downloada 80 mbit/s. Mjerio sam na raznim lokacijama u Pločama, Metkoviću i Splitu i uvjek je isti rezultat. Znači kad mjerim sa svojim RN3 pro brzina 4G mreže ne prelazi 22 mbit/s a kad stavim tu istu karticu u neki drugi mob brzina ide do 80 mbit/s. Prema tome to nije do operatera ni do repetitora nego do telefona. Ja sam samo postavio pitanje ljudima koji imaju isti telefon sa istim romom kao i ja kolika je brzina 4G mreže kod njih. Možda je do roma ili do nekih postavki u mobu ali sam siguran da ovaj telefon može postić veću brzinu od 22 mbit/s 4G mreže iako ni to nije malo. Ovo pišem iz razloga što želim nabavit pokućni TELE 2 bez ugovorne obaveze bez njihova rutera a sim staviti u mobitel. 

 

Imaš mob iz 2016 godine koji radi na 4G frekvencijama LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)., 3G  HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 

Imaš mrežu HT (Simpa/Bonbon) koja radi na 4G Band 20 (800), Band 3(1800), i na 3G 900/2100

 

Kad smo to zaključili, tebi bi mob trebao radit na 3G bez beda, kao što radi., a 4G ti fali band 20 (800). Pretpostavljam da u Metkoviću ti 4G ne radi baš zbog te frekevencije koju nemaš. 

 

Probaj vidjet APN postavke u mobitelu - za 4G ti mora biti internet.ht.hr (koliko se sječam)

 Problem je riješen sad je sve u redu, APN postavke su bile automatski podešene pa nije štimalo, sad sam upisao internet.ht.hr sad je sve u redu.

Hvala!!!

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Cekaj r36, kaj nisi ti onaj koji je ne tak davno pisal da jedino samsung i apple valjaju i da je xiaomi shit? Ili sam te zamijenil? 😀
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
speedy56 kaže...

Kolko ste vi od Xiaomija čekali onu dozvolu za otključavanje bootloadera?

Poslao sam im zahtjev 18.12., još mi nisu poslali povratni sms, a kad spojim mobitel (u fastboot modu) u Miflash Unlocku mi samo piše da mobitel nije spojen (iako se čuje onaj zvuk od windowsa kad se ušteka usb)

 Staviti miunlock tool na c disk!!!! (meni je bio na d disku jer sve gluposti za flashanje mobova imam na d disku....)

Ako netko ima isti problem

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 3_aplikacija wallpaper carousel

pozdrav,koristim MIUI 9 BY XIAOMI.EU 7.10.26.BETA ..

 

PROBLEM ...učestalo pojavljivanje na zaslonu slijedeće poruke.istu aplikaciju ne koristim, a ne mogu skužiti kako isključiti notifikaciju..hvala

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 14:36 (espltd).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Imaš ju instaliranu. Deinstaliraj ju...
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Ne vidim gdje se nalazi.oa ju ne mogu deinstalirati...P.S.  disanje na drugi način.mislim da me neće više zezati.hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 8:40 (espltd).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
espltd kaže...

Ne vidim gdje se nalazi.oa ju ne mogu deinstalirati...P.S.  disanje na drugi način.mislim da me neće više zezati.hvala

 To je Miui-jev wallpaper, kao poseban app je instaliran.

U postakvama pod sistemskim aplikacijama bi ga trebao moći onemogućiti

Nemam trenutno uređaj kraj sebe, ali po sjećanju mislim da je to tam negde

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3


Pozdrav.

 

Sestra je kupila Redmi Note 3 davnih dana preko mobiexpressa. Mob je došao sa postavkama koje možete vidjeti na slici..

 

Moje pitanje. Da ne gubim sad deset dana prelistavajući sve, kako joj staviti drugi ROM, po mogućnosti sa HR jezikom i koji? Npr. kad bi joj htio staviti stable ROM sa službene stranice http://en.miui.com/download-301.html koja bi bila procedura?

 

thnx unaprijed

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice