Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 455.447
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kakvo je stanje kod vas koji imate BOA panele? ima li mrtvih i zaglavljenih pixela?

Evo kod mene na bijeloj pozadini vidim dva crna pixela (mrtvi), to mi je bilo out of box.

Na crnoj pozadini 4 zelena (zaglavljena pixela), naknadno se pojavila.

Nadam se da se neće pogoršati, poslao sam upit na honorbuy vezano za zamjenske LCD-e, imaju na stanju i BOA i Tainnma, ali jedini problem je što šalju random, dakle ne može se izabrati koji želim.

Inace sa ovim appom sam testirao https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ossibussoftware.deadpixeltest

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Upravo naručio crni, 4gb RAM / 64gb HDD International Version. Nadam se da će stići do ponedjeljka.

 

Maske i staklo naručeni još prije 6-7 dana preko AliExpressa kad je netko ovdje postao akcije, trenutno su na "Depart from transit country or district".

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Robilad kaže...

Kakvo je stanje kod vas koji imate BOA panele? ima li mrtvih i zaglavljenih pixela?

Evo kod mene na bijeloj pozadini vidim dva crna pixela (mrtvi), to mi je bilo out of box.

Na crnoj pozadini 4 zelena (zaglavljena pixela), naknadno se pojavila.

Nadam se da se neće pogoršati, poslao sam upit na honorbuy vezano za zamjenske LCD-e, imaju na stanju i BOA i Tainnma, ali jedini problem je što šalju random, dakle ne može se izabrati koji želim.

Inace sa ovim appom sam testirao https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ossibussoftware.deadpixeltest

 S istom aplikacijom ne vidim ni jedan loš pixel. Jedino malo screen bleed po rubovima, ali ništa strašno, na prošlim mobitelima je bilo izraženije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

+1

 

Ni ja nemam ni jedan mrtvi pixel na Boe ekranu, screen bleed jedva primjetan.

Ajd da sam bar u nečemu imao sreće...

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
H3rc0 kaže...

Pridružujem se klubu... Kupio nanovo Redmi note 4x (3/32GB). Kupnja kod nas, zbog garancije... pa je malo više mob izašao. Ali, itekako sam zadovoljan mobitelom. Vidim da ima rasprave oko prednje/stražnje kamere, te oko dispaya. Uslikao sam stanje kod svog. Valja li ovo?

 Odlično si prošao ! Pitao bih te gdje si naručio ali izgleda da je svejedno, čista lutrija, osim ako neki prodavači imaju novije zalihe u kojima je češće takvo stanje kao kod tvoga....Potpisao bih odmah da i meni moj naručeni crni Note 4 global s alija LINK bude kao tebi, jer sony zadnja kamera je sada iznimno rijetka, ako je i stavljaju uopće.

mind_challenge kaže...

Evo da se i ja javim, kupio Note 4 global u Wow shopu. 3/32 verzija. Dobio sam Samsung kamere i Boe ekran.

Mobitel je stvarno odličan, koliko sam primjetio u ovih 2 dana korištenja. Baterija traje i traje. Uzeo sam i MiBand 2 pa se malo i s time igram sada. 

 Navodno kod ovih verzija xiaomi mobitela samo boe ekrani znaju imati mrtve i zaglavljene piksele, ali ovako čitajući ankete po forumima oko 30% ljudi sa boe ima neki zaglavljen ili mrtav piksel. Tianma ekrani su znači premija za dobiti, rekao bih da boe češće stavljaju, ali nisam siguran.

 

Što se tiče kamere ne vjerujem da je ni omnivision primjetno lošija od samsunga, samo da me ne zadese mrtvi pikseli, lako za kameru...

 

Inače ekran za piksele mislim provjeriti sa guglanjem različitih boja, pa u mračnu prostoriju i osvijetljenje ekrana na max. Ne vjerujem da je za to testiranje potrebno instalirati ikakve aplikacije

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2017 8:47 (ALVIN).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
ALVIN kaže...

 

Što se tiče kamere ne vjerujem da je ni omnivision primjetno lošija od samsunga, samo da me ne zadese mrtvi pikseli, lako za kameru...

 

Inače ekran za piksele mislim provjeriti sa guglanjem različitih boja, pa u mračnu prostoriju i osvijetljenje ekrana na max. Ne vjerujem da je za to testiranje potrebno instalirati ikakve aplikacije

 Iskreno, samsungova kamera je sigurno znatno bolja, jer ova omnivision je totalna katastrofa čim nisu uvjeti osvjetljenja idealni, a po primjerima koje sam vidio na netu samsungova i sonyeva daju znatno bolje slike.

U usporedbi s ovim primjerima na videu, omnivision daje puno gore slike, ali baš primjetno.

 

A kaj se tiče testiranja ekrana na mrtve piksele, aplikacija baš i radi to, izmjenjuje boje na ekranu pri maksimalnom osvjetljenju.

Jednostavnije nego googlat pojedinačne boje, a i manje internet prometa potrošiš i praktičnije je.

Kruha i igala...
12 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kako funkcionira dostava preko DHL-a? Negdje sam vidio informaciju da dostavljaju 11-16h i ako me 3 puta nema doma, da vraćaju paket.

 

Radim cijeli idući tjedan popodne, odnosno nema me doma od 13h do 23h pa me zanima jel moguće da netko drugi preuzme paket umjesto mene?

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Kad vidiš da je paket došao kod njih na skladište možeš ih nazvati i dogovoriti dostavu ili čak preuzimanje na skladištu (u Zagrebu).

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 16:06 (XXX-Man).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Kad slikam sa kamerom kaže "Ne mogu se spojit sa camerom" ?????
Znal neko rješenje?
Redmi note 4x 3/32
Selfie camera radi uredno.
Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo da se i ja pridruzim nakon 2 godine na s6 kojeg sam utopio za 1800 istekla gara..nisam htio novu pretplatu...uzeo redmi note 4 pro global...3 32 sa snapdragonom all black....skuzio da imam samsung kamere to su one ofilm ? Ekran je neki mdss dsi nt 35532 fhd...tp je ofilm a fingerprint je FPC...jel to kaj valja? Imam ga 2 dana i baterija razvaljuje...s6 se moze sakrit...cis mi dosta fhd ekran s6 imao 2k...ja zadovoljan igre skoro dobro rafe kao i na s6....brutalna batka i screen on time...dual sim i podrska za sd....meni taman...provjerio upravo ekran s appom sto ste preporucili...nema nikakvih dead pixela..jedino malo na crnom se vidi valjda screen bleed na vrsku ekrana...ako je to ono malo sivkasto na vrhu...preporuka za kaljeno? Flip sam kupio u neutrinu s mobom neki luio kozni crni

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 20:45 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Mislio uzet s heliom ali ovaj s sd625 je bio napravljen po kutiji u 7.2017...a i cini mi se da s sd traje baterija duze....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
e.peace kaže...
Kad slikam sa kamerom kaže "Ne mogu se spojit sa camerom" ?????
Znal neko rješenje?
Redmi note 4x 3/32
Selfie camera radi uredno.
Hvala

Vidim da ima još ljudi s tim problemom, nadam se da nije hardwerski, guglaj ''miui redmi 4 note can't onnect camera''

mariolla79 kaže...

Evo da se i ja pridruzim nakon 2 godine na s6 kojeg sam utopio za 1800 istekla gara..nisam htio novu pretplatu...uzeo redmi note 4 pro global...3 32 sa snapdragonom all black....skuzio da imam samsung kamere to su one ofilm ? Ekran je neki mdss dsi nt 35532 fhd...tp je ofilm a fingerprint je FPC...jel to kaj valja? Imam ga 2 dana i baterija razvaljuje...s6 se moze sakrit...cis mi dosta fhd ekran s6 imao 2k...ja zadovoljan igre skoro dobro rafe kao i na s6....brutalna batka i screen on time...dual sim i podrska za sd....meni taman...provjerio upravo ekran s appom sto ste preporucili...nema nikakvih dead pixela..jedino malo na crnom se vidi valjda screen bleed na vrsku ekrana...ako je to ono malo sivkasto na vrhu...preporuka za kaljeno? Flip sam kupio u neutrinu s mobom neki luio kozni crni

 Da si pratio ili čitao malo razne Xiaomi teme znao bi da snapdragon ima puno bolju bateriju, bar 3 sata veći SOT, a neki kažu i duplo bolji.

 

Znači za ove podatke ukuca se:  dial *#*#6484#*#* then press 1. version information, ili tapkanjem na kernel verziju u about phone.

Ekran nt35532 je Boe, što je lošije, ali ako ti je na testu piksela prošao dobro, onda super, valjda se neće naknadno pojavljivati. Bolji ekran je Tianma nt35596 koji skoro da i ne pate uopće od tih problema sa pikselima.

 

Kod kamere se gleda onaj dio teksta nakon ofilm ili qtech

Oznake za kamere su: (poredano od bolje prema lošijima)

1.   Sony =  imx258 

2.   Samsung =  s5k3l8

3.   Omnivision =  ov13855

 

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

 Iskreno, samsungova kamera je sigurno znatno bolja, jer ova omnivision je totalna katastrofa čim nisu uvjeti osvjetljenja idealni, a po primjerima koje sam vidio na netu samsungova i sonyeva daju znatno bolje slike.

U usporedbi s ovim primjerima na videu, omnivision daje puno gore slike, ali baš primjetno.

 

A kaj se tiče testiranja ekrana na mrtve piksele, aplikacija baš i radi to, izmjenjuje boje na ekranu pri maksimalnom osvjetljenju.

Jednostavnije nego googlat pojedinačne boje, a i manje internet prometa potrošiš i praktičnije je.

 

Nećemo se složiti.

 

Tek sada sam otvorio ovaj video.

1. Kao prvo ovdje uspoređuju samo Sony i Samsung senzor

2. Kao drugo, note 4 ima drugi procesor, a i to utječe na kvalitet slike. Treba da su oba Note 4X sa SD 625, i to sa istim romom i jednakim postavkama.

 

Naletio sam upravo na youtube komentar gdje lik kaže da je Omnivision senzor nešto bolji od samsungovog, evo ovdje Saša Jovanović među komentarima

te daje link na jedan poljski forum sa primjerima slika sva tri senzora LINK prva dva reda sony, druga dva samsung i treća dva omnivision. Koliko se da skužiti iz poljskih podataka u pitanju je global rom sa default kamera aplikacijom. Očito je a i komentari spominju veću maglovitost kod samsung slika, nego kod omnivisiona. 

 

Za prosjek to su ok slike, a onaj tko puno slika i to u zatvorenom ili mračnijem prostoru, neće ići ispod nivoa slika koje daje jedan Xiaomi Mi5 ili samsung J7 2017.

 

Sony senzor više ni ne ugrađuju, bio je samo u početku, a i Tianma ekran je također izgleda rijeđi u novijim serijama. Bio bih sretan samo da nemam mrtvih/zaglavljenih piksela u mobu koji sam naručio, i da nije neka druga hardwerska greška. Ovaj mob mi je i tako samo prijelazni jer mi je trenutni od 5'' malo premali s obzirom da jako puno surfam. Čeka se Redmi 5 note, koji će navodno imati dosta bolju kameru (i prednju), možda lakši i manjih dimenzija.

 

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Nisam bas pratio temu ali sam mislio uzet xiaomi jer sam cuo za njega i da je jako dobar brand vec dugo..pogledao sam samo endurance na gsm areni i zbog toga sam odabrao sd 625...nadam se da ce me sluziti barem godinu dana kako treba...za sada zadovoljan..sad imam 75 % batke i 2.31 min Sot...samsung mi je s cijelom batkom doguravao jedva do 3.30 3.45 min

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
e.peace kaže...
Kad slikam sa kamerom kaže "Ne mogu se spojit sa camerom" ?????
Znal neko rješenje?
Redmi note 4x 3/32
Selfie camera radi uredno.
Hvala

Da li ti je možda u opcijama kamere uključeno "Dodaj oznaku vremena na fotografiju"? Ako jest, probaj to isključit.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Pozz
Nakon mjesec dana baterija mi izdrži 1 dan normalnog korištenja kad je stigao 2 dana bez problema. Vidim da mi sustav android troši 60% baterije. Preko noći potroši 15-20 % a kad je stigao 3-5 % da li netko zna u čemu je problem?
Hvala
legaliseit
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

ima bug na hrvatskom jeziku   još nisu riješili taj problem a na drugim jezicima radi dobro

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

prebacio sam mob na  global betu (mtk) i dobio sam miui 9 ništa specijalno kako su pričali

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
ja ga koristim 3mj i nemam nikakvih problema.
mozda si instalirao neki shit pa je povulko jos veci shit koji ti sada sise bateriju i radi stosta drugo u pozadini...
ja bi na tvome mjestu napravio backup slika i ostalih bitnih stvari na racunalo te vratio mob na tvornicke postavke (clean reset) i vjerujem da bi to rijesilo problem
jesus_tm1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
nisam ni na nesto ekstra primjetio.
baterija mi nesto dulje traje i nesto sitno brze prebacuje iz app u app preko recent apps.
ali primjetio sam da koristi puno vise RAMa nek prije (ne osjetim u radu uredajem da ga fali)

barem da je zadnji security patch od Googla :D
jesus_tm1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Da upaljeno je Time stamp,ali taj sam mobač ja poklonio pa nije trenutno blizu mene ali probat ću svakako.Hvala na prijedlogu.
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Da li još netko ima problem da mu se ne prikazuje GPS ikona u notification trayju za aplikacije koje traže lokaciju?

 

Imam Redmi Note 4 International 3/32. Kada omogućim GPS, ikona koja se pojavi kada telefon traži lokaciju prikazuje se samo kad pokrenem Google Maps. Ali ako lokaciju traži npr. Uber ili HAK-ova tražilica benzinskih postaja, ikona se neće pojaviti iako će me ispravno locirati (dakle, lociranje radi, ali ja ne mogu vidjeti kada je aktivno).

 

Prva slika pokazuje tu ikonu kada je upaljen Google Maps, a druga kako se ne vidi kad me traži Uber.

 

Mobitel je tek kupljen (imam ga 4 dana) i nije rootan, upgradeao se na Android 7. Ne znam da li je to radilo prije, jer je upgrade prvo što je napravljeno.

Google Maps Google Maps
Uber Uber
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Stigao Redmi Note 4, global verzija 4/64gb - dobio Samsung kameru i Tianma LCD. Na prvu zadovoljan, nema nikakvih tvorničkih grešaka i mrtvih piksela.

Ispalo me oko 1450 kuna preko HonorBuya, naručio u četvrtak navečer a stigao danas popodne.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo, sinoć naletio na novi problem, baš me krenulo. 

 

Ne radi mi video stream preko HRTi aplikacije. Kada hoću pogledati neku emisiju u videoteci, ne pokrene se ništa. Na mjestu gdje bi trebao ići video, samo je crno.

 

Ako hoću gledati npr. HRT1 live stream, javlja mi se greška "Došlo je do greške prilikom reprodukcije video sadržaja".

 

Isprobao sam na drugom mobitelu sa Androidom 7 (Huawei P9 lite) i tamo radi.

 

Ima li netko takav problem s HRTi ili je to samo do mog uređaja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Imam i ja takav problem. Dok je bio na Androidu 6 je radio HRTi, sad na Androidu 7 ne radi uopće. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
milinho kaže...

Imam i ja takav problem. Dok je bio na Androidu 6 je radio HRTi, sad na Androidu 7 ne radi uopće. 

 I na drugim mobitelima s nougatom je tako. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mind_challenge kaže...
 I na drugim mobitelima s nougatom je tako. 

A dobro, nije neka utjeha, ali bar nije do moba kojeg imam manje od tjedan dana. 

 

A i očito nije na svim uređajima sa Nougatom jer, ko što rekoh ranije, radi na P9 lite koji je isto dignut na Nougat.

 

Poslao sam i mail HRT-u, pa čekam hoće li uopće odgovorit. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MSX kaže...
mind_challenge kaže...
 I na drugim mobitelima s nougatom je tako. 

A dobro, nije neka utjeha, ali bar nije do moba kojeg imam manje od tjedan dana. 

 

A i očito nije na svim uređajima sa Nougatom jer, ko što rekoh ranije, radi na P9 lite koji je isto dignut na Nougat.

 

Poslao sam i mail HRT-u, pa čekam hoće li uopće odgovorit. 

 Meni na Moto G4+ nije radilo 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice