Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 455.384
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Stigao mi jučer Redmi Note 4 Global Version (Black, 3/32), kupljen sa aliexpress Xiaomi Mi Store

A već danas bih ga skoro i prodao za 900kn (ipak ne manje od toga) sa sve 3 maske, eto toliko sam ''zadovoljan'' !

 

 

Da još napomenem da na kutiji piše da je iz 07.2017. i unutra je 8.2.10.0 ROM, za koji sam čitao da je jedan od boljih po pitanju pouzdanosti i baterije. Dakle, prvo me zakačila najgora kombinacija, dvije samsung kamere i boa ekran (Omnivision je izgleda po onim testovima s foruma bolja). Zatim sam slikao par slika u osvijetljenoj prostoriji bez dnevnog svijetla, za koje sam se ipak nadao da će ispasti malo bolje. Vraćajući se kući po mraku sam snimio i jedan video s čijom sam kvalitetom zadovoljan ali continous auto focus malo iritira sa stalnim izoštravanjem pa je mislim bolje vratiti na defaultnu tap to zoom opciju.

 

 

Neugodno me iznenadilo da kad pregledavam sliku, double-tapom ju povećam, i sad tako povećanu kad ju scrollam, odnosno šetam se po njoj, na pola sekunde bude mutan taj novi dio slike prije nego li se razbistri ?????  To mi se nikada nije dešavalo na Redmi 3 Pro !  Da li će neki ROM to riješiti ili je ova full HD rezolucija zahtjevna za taj procesor pitanje je sad....

 

Također fingerprint mi se čini da ne radi savršeno, brži je nego na redmi 3 pro, ali otprilike 1 od 4 puta ''otključa'' samo na swipe screen, pa sam uključio radije double tap, malo mi i dosadilo stavljati prst pozadi za otključavanje, mislim da je ugodnije kada je sprijeda senzor.

 

I za kraj, šlag na tortu, jedan ili par zaglavljenih piksela u jednoj točki, nisam siguran jer je presitno. Mrtvih piksela na sreću nema. Isprobat ću onaj app za to riješiti, ali se ne nadam poboljšanju.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 5:31 (ALVIN).
 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ovo za povećavanje slike je i kod mene, i to od kad sam stavio kvalitetu na najviše, i onda su fotke od 13 megapixela često i po 10 MB !

Bilo bi stvarno lijepo da su barem ponudili izbor rezolucije, a nisu 

 

A kaj se tiče fingerprint senzora, slažem se.

Ako mi je prst malo smazan ili mokar nema šanse da očita.

Ista stvar i ako fulam kut.

Ali, od kad sam kupio flip case sad svaki put zbog oblika rupe na caseu pogodim točan kut i otključam od prve 

Ali, opet je nužno da je prst skroz čist.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Rezolucija se mijenja kada prebacuješ ovo High quality ili normal quality, također ako se odabere 16:9 ili 4:3, ovih 16:9 daje 10 megapixela, a 4:3 daje 13.

 

Za fingerprint znam jer imam i Redmi 3 pro, ne možeš s mokrim ili prašnjavim prstima, ali ovaj na noteu se ponaša drugačije, otključavam ga kao test 10 puta za redom i 3 puta će ga ''otključati'' samo do swipe screena. Baš kao da treba ubosti kut u milimetar, ne znam, zasad mi se sviđa double tap pa paternom otključat, isključio sam swipe, pa ide direktno nakon tapkanja na patern.

 

A ovo za slike su se na jednom forumu složili da je do aplikacije galerije, predložili su neke druge za instalirati. Probat ću i to ako ne budu postavke šta promjenile. I da, za one kao ja, koji nisu imali prilike isprobati ovaj uređaj u ruci, da, skliže se prilično, ne baš puno kao Redmi 3, ali ne osjećam se dovoljno sigurno držati ga u ruci, pogotovo je rizično kad se pokušava fotografirati. Recimo da bih mogao koristiti ga bez maske ali uz veliki oprez.

 

U svakom slučaju javiti ću malo kompletniji dojam nakon bar 7 dana korištenja i isprobavanja većine funkcija telefona.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kada registrirate otisak, nudi vam da ga pritisnete više puta. Treba za svaki od tih pritisaka pritisnuti prst drugačije, iz različitih kuteva i različitim intenzitetom. Kad tako napravite onda ga očitava bez ikakvih problema. Vlaga i prljavština na prstu su i dalje problem doduše, to se ne da izbjeći.

 

Što se galerije tiče, malo sam sada isprobavao pregledavati i zumirati fotke uslikane mobitelom, nisam primjetio problem koji imate. Inače koristim Google Photos za galeriju, pa i da postoji ne bi mi smetao.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ja sam stvarno oduševljen mobitelom. Fingerprint mi radi svaki put iz prve bez problema, slike su bolje nego na starom mobitelu, baterija evo na 53% a napunio sam ga samo u ponedjeljak preko noći - znači dan i pol umjerenog korištenja.

 

Jedino mi ide na živce što mi nijedna maskica sa Ali Expressa ne paše perfektno na njega. Jednoj loš fitment gore oko headphone jacka, a drugoj oko kamere i fingerprint senzora.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Google galerija mi nema tih problema, i slike izgledaju bistrije u njoj. E sad, meni je navika u slike ulaziti preko onog shorcuta kada sam u camera appu,puno je brže....postoji u settingsu od google photosa opcija da postavim shortcut u camera app, ali ne uspije to ubaciti tamo, nema promjene. Guglao sam i još se jedan lik na to požalio i nisu mu našli riješenje, znači isto mu nije prebacilo taj shortcut u camera app....taj shortcut dobro dođe jer je uvijek dobro odmah pogledati snimljene slike da se vidi jesu li ispale mutno i sl.

 

Da idem stavljati neku drugu camera app pa da onda probam, hmm, pa i ne bih, za ovu MIUI mnogi koji testiraju druge romove kažu da daje najbolje slike.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Bolja je google HDR+ camera, ali treba biti custoom rom sa camera 2 api funkcijom.
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Gogo222 kaže...
Bolja je google HDR+ camera, ali treba biti custoom rom sa camera 2 api funkcijom.

 Radi bez problema i na MIUI (uz root) treba samo u build.prop dodati liniju persist.camera.HAL3.enabled=1

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Pomoć!
Kupio sam novi Redmi Note 4 Global Version 4/64 GB s Goldwaya.
Zasad sve radi oke osim autobrightness-a koji uopce ne radi. Kad ukljucim automatsko osvjetljenje, nigdje se ne miče i moram ručno mijenjat jačinu osvjetljenja
Mob ima Stable ROM i čim sam.ga jučer prvi pura pokrenuo, stavio sam ga update-at na Android 7
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kupio bih  taj mobitel preko Neutrina sa SD 625 i 3/32 GB verzija pa me zanima jel itko od vas igrao GTA ili neke slične zahtjevne igrice na njemu i kako se ponaša(zagrijava li se,rusi li se ili na neki način štekaju li igrice)?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

treba mi dobra futrola za rn4, tražim ali nikako nać neku dobru ili nisam na pravom mjestu tražio, može pomoć...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Mt90 kaže...

Kupio bih  taj mobitel preko Neutrina sa SD 625 i 3/32 GB verzija pa me zanima jel itko od vas igrao GTA ili neke slične zahtjevne igrice na njemu i kako se ponaša(zagrijava li se,rusi li se ili na neki način štekaju li igrice)?

bug je to  http://en.miui.com/thread-842480-1-1.html

ili si radi downgrade ili upgrade na global beta miui9 ili pak cekaj novi stable update.

 

EDIT: Krivo sam quote-o, odgovor je za @mata94

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 21:56 (Robilad).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Robilad kaže...
Mt90 kaže...

Kupio bih  taj mobitel preko Neutrina sa SD 625 i 3/32 GB verzija pa me zanima jel itko od vas igrao GTA ili neke slične zahtjevne igrice na njemu i kako se ponaša(zagrijava li se,rusi li se ili na neki način štekaju li igrice)?

bug je to  http://en.miui.com/thread-842480-1-1.html

ili si radi downgrade ili upgrade na global beta miui9 ili pak cekaj novi stable update.

 

EDIT: Krivo sam quote-o, odgovor je za @mata94

 Sad mi je MIUI Global 8.5 na mobu (stabilna 8.5.4.0, Android 7.0)
Mob je došao s Androidom 6, ali nisam sve funkcije moba isprobavao nego ubrzo stavio na update softvera pa ne znam jel na Androidu 6 automatsko osvjetljenje radilo normalno.

 

Ako napravim factory reset, vratit će mi se na Android 6 s kojim je došao?
P.S. sada mi je nakon restartanja lagano počela radit automatska prilagodba. Primjetna je promjena kod ulaska iz tamne u osvjetljenu sobu, ali nije velika. I treba nekih 5 sekundi da se prilagodi osvjetljenje.

 

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

kad radiš factory reset ostaje ti andorid 7, da vratiš na 6 moraš ovako: http://en.miui.com/a-233.html

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jesu rijesili problem bluetootha ? Meni se spari s jvc bt radiom u autu..ali u toku poziva se svakih 10 sekundi diskonekta pa ponovo spaja...s s6 nikakvih problema nisam imao

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

taj šaomi je to toliko zakompliciral, neznam koji na kraju uzet...

 

znači treba mi mob 3/32 (ili više ako stane u cijenu), SD verzija, baterija preko 4k mAh, i da ima taj famozni B20 do nekih 170-180€ s poštom..

 

našao sam ovaj model https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-Special-Edition-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM-MTK-Helio-X20/32766122092.html

samo u linku piše da je MTK, u opisu proizvoda da je Snapdragon...

 

ima netko da je uzimao taj dotični i da potvrdi dal je SD ili MTK...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4
T0mB1ll kaže...

Valjda su preko tog linka prije prodavali MTK verziju pa je zato to ostalo u samom linku, a ne i u nazivu proizvoda i u opisu.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Tomek.Klc kaže...

Ja sam stvarno oduševljen mobitelom. Fingerprint mi radi svaki put iz prve bez problema, slike su bolje nego na starom mobitelu, baterija evo na 53% a napunio sam ga samo u ponedjeljak preko noći - znači dan i pol umjerenog korištenja.

 

Jedino mi ide na živce što mi nijedna maskica sa Ali Expressa ne paše perfektno na njega. Jednoj loš fitment gore oko headphone jacka, a drugoj oko kamere i fingerprint senzora.

 

ja sam naručio ovu masku prefektno odgovara na mom mob

 

https://nl.aliexpress.com/item/xiaomi-redmi-note-4-pro-case-ipaky-Brand-silicone-Back-Cover-xiaomi-redmi-note-4-Silm/32789877133.html?spm=a2g0z.search0104.3.1.4bpu3g&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_5460015_10152_10065_10151_10068_10344_10342_10343_10340_10341_5470015_10307_10301_10137_10303_10060_10155_10154_10056_10055_10054_10059_100031_10099_10338_10339_5380015_10103_10102_440_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10326_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10179_143_10312_10313_10314_10078_10079_10073-10102,searchweb201603_11,ppcSwitch_5&btsid=17cab7bb-062c-4a98-b900-7d0ab5f2d3bd&algo_expid=8cd828a7-a258-49a4-8d03-15e01f202d7e-0&algo_pvid=8cd828a7-a258-49a4-8d03-15e01f202d7e

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Ekipa... Uvidio sam jedan problem kod Xiaomia (kod mene Note 4x 3/32). Naime, kada snimam zvučnu nekome preko wappa, sve uredu. Ali kada je pjesma u pozadini, malo glasnija, zvuka nema nikako ili krči, ili malo radi malo ne radi! Isti slučaj i sa instagramom. Isti slučaj i kod snimaka, slika je uredu ali zvuka ili nema ili tako krči. Kod cure isti problem (Redmi 4x 2/16)...
Znaci, to se događa kada je jako glasno. Npr. u disku, party...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Danas sam sve riješio i podesio na mobitelu, provjerio većinu toga, i radi. Aplikacije i notifikacije sam si sredio, sve ok...Izgleda da su na MIUI 8 maknuli kontrolu nad ''message delivered'' izboru melodije, koja je osim toga jako tiha, ne vidim da se to nekako može kontrolirati ? A kontrola glasnoće ''ringtone'' kontrolira i glasnoću primljene poruke ? Ne znam, čini mi se da su i SMS i Viber poruke dosta tihe u odnosu na zvono telefonskog poziva. Šteta što kontrole glasnoće za poruke i pozive nisu odvojene

Imam taj jedan zaglavljeni piksel, koji ne smeta, pa sam išao iz znatiželje pogledati kako stoji s time godinu i pol stari Redmi 3 Pro. Mrtvih piksela nema, ali ima zaglavljenih barem 100 komada sve po središnjem dijelu ekrana, crveni, zeleni, žuti, nisam ni primjetio do danas. Na njemu možda i pokušam sa onom aplikacijom za odglavljivanje piksela....Xiaomi izgleda ima tradiciju sa nešto slabijim displejima, bilo bi zanimljivo vidjeti kako s time kotiraju druge kompanije

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Provjeri čije ekrane ti imaju mobiteli.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...

Provjeri čije ekrane ti imaju mobiteli.

 U prvom postu na ovoj stranici sam napisao da mi Note 4 Global Version ima Boe ekran, i samsung kamere, a stari Redmi 3 Pro ima LCD nt35521s HD720p video EBBG, googlom nisam našao koji je to proizvođač, ali po tome što su zadnja dva broja mali rekao bih da je boa. Ali nije mi toliko frka sada kada znam da ih nisam skužio ni stotinu zaglavljenih i to na 720 pixelnom displayu, u svakom slučaju da sam dobio Tianma bilo bi bolje.

 

Xiaomi mobiteli su na nekom glasu da znaju imati slabo snimanje zvuka, provjerio sam glas za vrijeme video snimanja kamerom i običan recorder zvuka default aplikacijom, meni je to ok, normalno, možda nije nešto vrhunsko ali zadovoljan sam. Speakerphone radi super, ljepše se čuje nego na Redmi 3 pro.

Kamerom sam zadovoljan, lijep je to nivo, pa i u lošijem osvijetljenju prolazna ocjena.

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ipak sam naletio na onaj problem koji ima većina na MIUI romovima, znači kad telefoniram jako slabo me čuju kada telefon legne u vodoravan položaj. Ako se pazi na držanje mobitela, bez izležavanja, onda je ok. Nadam se da ću naći neki fix za taj ''noise cancellation'' bez da mijenjam ROM, ako ne dati će se i s time dalje.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Dugo sam bio na windowsphoneu,pa mi treba info.Kako odabrati u postavkama da mi fotke i sl. snima na memorijsku karticu,a ne na tel.Redmi note 4 koristim.Nije rootan i sve je sluzbeno,dakle nikakvi beta romovi i sl.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
To ti je poznati noise cancellation problem, imam slično. Pokušao sam sa nekim preporučenim postavkama koje sam izguglao, ali nije pomoglo. Najviše uspješno riješenih problema ima pak sa promjenom nekih sistemskih postavki mikrofona koje zahtjevaju root. Tako da sada važem da li ću moći ovako dalje, ili pokušati sve samo da se to riješi.

Najlakše je skuziti problem kad zoveš neki govorni automat i pričaš i ti istovremeno, a taj telefonski razgovor snimaš ugrađenim call recorderom. Ta snimka poslije zvuči očajno, jedva se razumije. Svejedno da li razgovaraš na zvučnik ili obično.



 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
To je odgovor za @hrcu par postova gore....ne radi mi edit
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel se isplati vratiti xiaomi note 4 3/32 i doplatiti i uzet mi max 2 4/64 ili je bacanje novaca?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Ja imam Max-a i odličan je.
Ako ne trebaš baš veliki 6.44" uzmi RN4.
Oba su vrhunska.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Imam rn4 jedno 7 dana...ali bi mjenjao jer je max nesto veceg storiga i rama te ima zastitu gg3 ak se nevaram i vecu bateriju....koliko sota imas na maxu? Mislim mjenjat za max 2

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 15:35 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

dosa mi jucer 4/64... sve pet al boje izgledaju uzasno isprano u usporedbi sa redmi note 2... boe ekran.

koliko sam skuzio ne moze se nista stimati osim topline boja u opcijama za kontrast (meni je na srednjem settingu). nisam primijetio da baca na zuto kao sto dosta ljudi na netu spominje.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice