Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 455.264
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Na meizu m2 note sam to lako riješio. Root je jako jednostavan i nakon toga ima adaway za reklame i ima i neki program za blokiranje reklam na youtube. Mene samo zanima gubi li se garancaija ako se uradi root, a mob je kupljen tu u HR? Zna li netko tu informaciju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kupio danas napokon XIAOMI Redmi Note 4X 3GB/32GB.

Kupljen u trgovini "Eurotrade d.o.o.", 1685kn na 6 rata, cijena se ne povecava zbog karticnog placanja i takva ostaje, znaci 280kn na mjesec.

 

Ovaj punjac sto sam dobio sam ustekao i pokusao istekat i skoro prste polomio jer naravno da je kineski i onda se EU pristeka na njega i to je ostalo unutra i sad mi se taj jedan pin na EU sj**ao...

Jel uopce nuzno puniti mobitel s tim punjacem ili se moze i sa ovim s kojim sam punio svoj S5? Da za svaki slucaj narucim sa ebaya ili gearbesta/aliexpressa neki original xiaomi EU plug punjac?

 

 

EDIT: Ili da mi netko posalje ovdje link s kojim bi najbolje bilo puniti mobitel da si ne pokvarim bateriju prerano. HVALA

 

 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 19:33 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

nije nuzno puniti sa time, ali koliko sam shvatio tebi je unisten samo taj dio sa eu plugom?

 

 

ja sam imao ovakav i odlicno je radio tako da mozes samo to kupiti

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

E super, tu se samo zasteka ovo cudo sa nonEU plugom i radit ce sigurno. HVALA!

Kovačić
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Nisam baš siguran da se punjač s takvim adapterom uopće smije prodavati u EU, jer je opasan po život.

 

Dosad si već trebao odustati od "samo s originalnim", kao da punjač s kojim mobitel dođe ima nekakve magične karakteristike i da treba njega i samo njega koristiti za punjenje (razumijem inače to - i moj stari je takav i moram se uvijek s njim boriti ako mi padne na pamet u njegov ili majčin mobitel uštekati "krivi" punjač ).

 

Struja je struja. Bitno je da napon AC-DC adaptera ("punjača") odgovara, a brzina punjenja će ovisiti o brzini punjenja punjača baterije koji se nalazi u samom mobitelu, te o jakosti struje (amperima) koje je AC-DC adapter spreman dati punjaču baterije u mobitelu. Nema nikakve opasnosti ako spojiš jači punjač (onaj sposoban dati veći broj ampera), jer maksimalnu struju punjenja određuje punjač baterije u mobitelu i neće puniti bateriju većom snagom od one za koju je cijeli sustav konstruiran. A ako spojiš slabiji punjač, punjenje će dulje trajati - neće se ništa loše dogoditi, nego ti slabiji punjač zapravo može produljiti životni vijek baterije! Pa eto - putem jakosti spojenog punjača možeš birati želiš li kraće trajanje punjenja ili nešto dulji životni vijek baterije.

 

Isto tako, ti ni ne moraš mobitel puniti preko AC-DC punjača - možeš ga puniti preko powerbanka ili recimo iz USB porta računala. Vrijedi isto što sam iznad napisao - neće mu se ništa loše dogoditi, a brzina punjenja će ovisiti o jakosti struje koju je sposoban isporučiti powerbank (mnogi danas idu do 2A, pa i malo preko, iako nije da je mobitel to uvijek sposoban iskoristiti) ili USB port na računalu (USB 2.0 portovi su ograničeni na 500 mA).

 

Koliko sam shvatio, SoC SnapDragon 625 inače podržava QuickCharge 3, ali je Xiaomi onemogućio tu funkcionalnost tako da ne bi imao profitirao od QC adaptera. Isto tako, ako mobitel spojiš na QC adapter, kakvi mogu davati struju od 9 i 12V, ništa mu se neće dogoditi. QC strujni adapteri komuniciraju s uređajem spojenim na njih i dižu napon samo ako uređaj zatraži viši napon - znači, posve su sigurni za korištenje i s uređajima koji ne podrđavaju QuickCharge.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

pridruzujem se klubu, narucen preko honorbuya danas i nadam se da ce sve proc u redu :)

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

evo prošlo 5 mjeseci kako je cura uzela note 4x - veli da je sa svim zadovoljna osim sa kamerom. nije neki power user, od igara igra hillclimb rally i to je to, od appova klasika - viber, whatsapp, fb i fb messenger, snapchat, bus timetable, 9gag, uber, pa oni leafletsi za lidl, konzum itd - znači klasika i uz pozive sat-dva dnevno dobije 2 dana baterije bez problema. nema usporavanja sistema, sve ide glatko. malo mi je bio bed kaj sam joj odabrao slabiji SD 625, a ne mediatek verziju, ali koliko vidim i ovaj odrađuje posao sasvim dobro.

imala je problema sa čitačem otiska, nije očitavao uzastopno 2-3 puta pa se mora kucati pin ili pattern, ali i to je rješeno od kad je nadogradila na miui9.

kamera je takva kakva je, može poslužiti definitivno, samo nije neka sreća- ali opet za 200 eura ne može se očekivati skroz zaokružen uređaj.

 

 

What could possibly go wrong?
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Stigao i moj redmi note 4. Za sada sam jako zadovoljan. Malo mi smeta ona zaštitna folija, ali nisam još kupio staklo i masku pa ću to pustiti. Baterija je bila na 26% i sada evo dosta brzo je na 86%. Sve si naštimao kao na meizu m2 note. Malo je sve potrajalo, ali isplatilo se. Ako ima netko prijedlog za koljeno staklo i masku da stavi link. Može i iz HR.  

 

Evo dva sata konstantno nešto radim na mobu i uzelo 10% baterije što me oduševilo:) Odabrao sam Google tipkovnicu i htio bi u postavkama malo sebi prilagoditi izgled, ali nikako naći gdje je ta app instalirana da uđem u postavke. Jedino da je izbrišem pa opet instaliram, nema druge.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 19:32 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Par puta pitao za preporuku za staklo i masku, ali nitko se ne javlja:( 

Jučer u 17.30 napunio mob na 100% redmi note 4 SD 3/32 i evo sad će ubrzo opet 17.30 i baterija mi je na 54%. Prezadovoljan sam:) Wifi upaljen non stop, viber, email, youtube, surfanje, razgovori... Jedino igrice ne igram. Nadam se da će to potrajati jer napokon ne razmišljam o punjaču:) Kamera solidna. Barem ja nisam neki zahtjevan, ali kao da fali oštrine. Možda treba neke postavke promjeniti. Ono što me najviše brinulo, a to su reklame pri surfanju. I to je za sada ok i nije problem. 

Nikakvi problemi sa notifikacijama. Nakon meizu m2 note ovo je 10/10:)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 17:25 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jeli netko flešao Rom Version: 7.11.16 (MIUI9) za Xiaomi Redmi Note 4 ?

Hvala

GS
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mariclius kaže...

1.Par puta pitao za preporuku za staklo i masku, ali nitko se ne javlja:( 

2.Jučer u 17.30 napunio mob na 100% redmi note 4 SD 3/32 i evo sad će ubrzo opet 17.30 i baterija mi je na 54%. Prezadovoljan sam:) Wifi upaljen non stop, viber, email, youtube, surfanje, razgovori... Jedino igrice ne igram. Nadam se da će to potrajati jer napokon ne razmišljam o punjaču:)

3.Kamera solidna. Barem ja nisam neki zahtjevan, ali kao da fali oštrine. Možda treba neke postavke promjeniti.

3.1.Ono što me najviše brinulo, a to su reklame pri surfanju. I to je za sada ok i nije problem. 

Nikakvi problemi sa notifikacijama. Nakon meizu m2 note ovo je 10/10:)

1.probaj u trazilicu upisat : staklo, maskica, maska, kaljeno, tempered... i naravno trazenje unutar ove teme

 

2.za to mislim da ne moras brinuti

 

3./3.1. da pokusas staviti google cameru, no mislim da za to treba root, kao i za reklame pri surfanju

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 17:53 (Deutsch).
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

stigao update preko OTA, 1.5gb.

nisam primjetio neke razlike.

jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ima splitscreen, par promjena u sučelju (DND mod pogotovo kad pojačavaš glasnoću), malo kao da je i bolji fingerprint reader (bar meni s obzirom da otisak skoro ni nemam) i još par sitnica.

Dobar update.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
grga_47 kaže...

Jeli netko flešao Rom Version: 7.11.16 (MIUI9) za Xiaomi Redmi Note 4 ?

Hvala

 Stavio 7.11.16 i nema nekih bug-ova, jedino baterija mislim da se malo brze trosi, pogotovo kad je mobitel na cekanju!

Razmisljam staviti EU verziju...Ima li netko EU rom i kakvi su dojmovi? Ili da ostanem na global beta?!

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Hvala!

GS
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Strm kaže...

 Slazem se, a sd verziju ako radis par tweakova, kao sto sam ja, mozes izvuci oko 13h sota... sto je po meni izvanredno

 koji su to tweakovi?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

pridruzujem se klubu, narucen preko honorbuya danas i nadam se da ce sve proc u redu :)

 sri 15.11.2017 11:55

dosao je u zg 17.11. , a kod mene danas. brzi su stvarno, ali to sam vec i sam znao..

 

evo malo dojmovi.

prije svega uzeo sam kaljeno staklo i maskicu sa honora za cca 4 dolara oboje, ali sam nasao neki kupon od 5 dolara tako da ispadne 0, odlicno po meni.

 

izgleda bas premium i ugodno lezi u ruci za 5.5 uređaj (matte black, hh)

malo sam sreckovic, ali dobio sam tianmu, fpc i samsung kamere 

 

fingerprint radi odlicno, ali sam primjetio da zna zastekat malo vjerojatno jer nije bas stable ispoliran, koristio sam rn2 pa znam dobro miui i jos me malo smetaju google aplikacije na global romu te jedva cekam otkljucat bootloader pa da obrisem to.

dosta je velika vjerojatnost da cu stavit neki custom rom, mozda cak i oreo zbog toga sto sam dobio fingerprint koji radi na oreu i vjerojatno malo napravit neke testove sa miui kamerom vs google camerom :)

 

ja zadovoljan i to je ono sto sam ocekivao, naravno baterija odlicna u usporedbu sa rn2 

 

nadam se da ce me i ovaj xiaomi posluzit 2 godine

 

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Ajde, ako staviš neki 8.0 Oreo rom, javi kako ti radi. Ja sam stavio final stable Resurrection Remix 7.1 rom, ubijao me agresivan RAM management na MIUI, pa mi se ne da baš opet skidati i stavljati 8.0 ako još nije ispeglan, ali sigurno je da ću ga kad-tad staviti.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Saky22 kaže...
grga_47 kaže...

Jeli netko flešao Rom Version: 7.11.16 (MIUI9) za Xiaomi Redmi Note 4 ?

Hvala

 Stavio 7.11.16 i nema nekih bug-ova, jedino baterija mislim da se malo brze trosi, pogotovo kad je mobitel na cekanju!

Razmisljam staviti EU verziju...Ima li netko EU rom i kakvi su dojmovi? Ili da ostanem na global beta?!

 jesi li probao face unlock? zanima me kako to funkcionira, nije da mislim da je sigurno, ali sam znatizeljan

milinho kaže...
Ajde, ako staviš neki 8.0 Oreo rom, javi kako ti radi. Ja sam stavio final stable Resurrection Remix 7.1 rom, ubijao me agresivan RAM management na MIUI, pa mi se ne da baš opet skidati i stavljati 8.0 ako još nije ispeglan, ali sigurno je da ću ga kad-tad staviti.

 mislio sam preko dualboota staviti, ali prvo da bootloader sredim...

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...
Saky22 kaže...
grga_47 kaže...

Jeli netko flešao Rom Version: 7.11.16 (MIUI9) za Xiaomi Redmi Note 4 ?

Hvala

 Stavio 7.11.16 i nema nekih bug-ova, jedino baterija mislim da se malo brze trosi, pogotovo kad je mobitel na cekanju!

Razmisljam staviti EU verziju...Ima li netko EU rom i kakvi su dojmovi? Ili da ostanem na global beta?!

 jesi li probao face unlock? zanima me kako to funkcionira, nije da mislim da je sigurno, ali sam znatizeljan

 

Trenutno sam na global beta romu koji nema face unlock...to je dodano na xiaomi.eu rom! Htio sam staviti eu rom ali neznam isplati li se?! Uglavnom korisnici kazu da radi ali nije nesto siguran taj face unlock...ne kao kod iphone-a x (vidim da cak ni taj nije siguran)...Uglavnom na eu romu face unlock radi,i to dosta brzo kako sam vidio da korisnici kazu!

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ovo nije normalno koliko dugo drzi baterija...

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

 

Trenutno sam na global beta romu koji nema face unlock...to je dodano na xiaomi.eu rom! Htio sam staviti eu rom ali neznam isplati li se?! Uglavnom korisnici kazu da radi ali nije nesto siguran taj face unlock...ne kao kod iphone-a x (vidim da cak ni taj nije siguran)...Uglavnom na eu romu face unlock radi,i to dosta brzo kako sam vidio da korisnici kazu!

 ma nemoj stavljat samo zbog toga ako nema u tome romu.

cak sam vidio na yt da radi odlicno, ali me uvijek zanimaju misljenja forumasa 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
milinho kaže...
Ajde, ako staviš neki 8.0 Oreo rom, javi kako ti radi. Ja sam stavio final stable Resurrection Remix 7.1 rom, ubijao me agresivan RAM management na MIUI, pa mi se ne da baš opet skidati i stavljati 8.0 ako još nije ispeglan, ali sigurno je da ću ga kad-tad staviti.

 Kakva ti se pokazala baterija na RR 7.1?

Pingu ;)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
milinho kaže...
Ajde, ako staviš neki 8.0 Oreo rom, javi kako ti radi. Ja sam stavio final stable Resurrection Remix 7.1 rom, ubijao me agresivan RAM management na MIUI, pa mi se ne da baš opet skidati i stavljati 8.0 ako još nije ispeglan, ali sigurno je da ću ga kad-tad staviti.

 pokusao sam u dual bootu, ali ipak mi se nije htjelo bootat pa mi se nije dalo zajebavat

Vapor kaže...
milinho kaže...
Ajde, ako staviš neki 8.0 Oreo rom, javi kako ti radi. Ja sam stavio final stable Resurrection Remix 7.1 rom, ubijao me agresivan RAM management na MIUI, pa mi se ne da baš opet skidati i stavljati 8.0 ako još nije ispeglan, ali sigurno je da ću ga kad-tad staviti.

 Kakva ti se pokazala baterija na RR 7.1?

 ako ti ista znaci ja imam du (dirty unicorns) +custom kernel-velvet,

50%-28% = 3:13 h,

 u idleu 15h

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

milinho , napisem sutra dojmove :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 21:30 (Deutsch).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Vapor kaže...
milinho kaže...
Ajde, ako staviš neki 8.0 Oreo rom, javi kako ti radi. Ja sam stavio final stable Resurrection Remix 7.1 rom, ubijao me agresivan RAM management na MIUI, pa mi se ne da baš opet skidati i stavljati 8.0 ako još nije ispeglan, ali sigurno je da ću ga kad-tad staviti.

 Kakva ti se pokazala baterija na RR 7.1?

 

 

Možda mi je mrvicu lošija od stock MIUI-a, ali kad bi bio isto tako agresivan RAM management mislim da bi to došlo na isto. Prije sam koristio aplikacije kao što su Greenify, Amplify i slične, ali otkad imam ovaj mobitel ni ne razmišljam o bateriji, čak sam u zadnje vrijeme prestao puniti mobitel preko noći, već ga stavim pola sata, 45 minuta preko dana kad ulovim vremena i tako uvijek kad mi zatreba. ☺️ Prije sam uvijek mobitel preko noći punio, a sad ga punim kad se sjetim, jer nekako uvijek imam baterije za "preživjeti". 😋

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 23:55 (milinho).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

milinho , napisem sutra dojmove :)

 

 

 Evo i ja sam stavio ovaj ROM, pa javim kakav je nakon par dana.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Miui 9.0.3.0 stock...

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

 

Ave.  Na MiHr temi baš nije bilo nekaj odgovora pa da pitam ovdje:

 

Planiram kupiti ovaj model Xiaomi redmi note 4 , 3 gb ram, 32 gb rom, octa core 2 ghz, global,..

i u neutrinomobile u zgb mu je cijena 1348 kn.

 

 

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-4-dual-32gb-lte-black-global.html

 

Da li je to ok cijena za takav uređaj, da li će taj mob uredno raditi na svim LTE frekvencijama u cro,

radi li na njemu uredno google play i te apk, ima li HR meni , nadograđuje li se redovno ( android 6.0  je defaultno na njemu ),

te što bih još bitnoga morao znati u svezi tog modela ( mane ...) prije nego se iskeširam za njega ?

 

Vidim i da daju neko svoje 2 godšnje jamstvo , pa ako ima i tko tih iskustava sa servisom u hr kad i ako nekaj rikne...

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

1. oke je cijena po mome misljenju + 2 god garancije, trebale bi radit sve lte frekvencije, znaci b20 ima.

2.radi uredno gplay i ima hrvatski jezik, 7.0 je na njemu.

3. mozes dobiti 3 senzora za kameru te neki su spominjali mrtve pixele na ekranu, no ne svi.. :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice