Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.211
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Kako samo 3h SOT-a? Šta mu radiš?
Meni jučer čitav dan bio u ruci mobitel (igre, browser, youtube, WhatsApp...) i doslovno imao 7h SOT na 50%.
Nikad mi se to prije nije dogodilo.
Baterija je ludo dobra.

 Neradim mu nista, klasicna upotreba ali sa ukljucenim osvjetljenjem na max 100% (nemogu da ga smanjim ni na 90%, jednostavno navika i gotovo) + wifi ili 4G. 7h sota sam mozda nekad imao na pocetku kada sam ga tek kupio, sada je najcesce cca 6h.

 

MRSKI kaže...

Nažalost kod mene nema nekih velikih odstupanja što se tiče baterije. Oko 5 sati max SOT-a nekad i manje. Doduše svjetlinu držim max na automatskom, WiFi, podaci, GPS stalno upaljeni. Ne igram igre jer mi tel služi prvenstveno za pozive, Viber/whatsapp, web. Ne znam da li može biti do NOVA launchera ali se nikako ne mogu naviknuti na MIUI.

Jutros ga skinuo sa punjača, baterija na 89% a imam 29 min SOT-a. 

Koliko ja vidim meni je nekakav prosjek cca 6h sota, ali nema tu pravila, sve od dana do dana, nekad drzi ludjacki, nekad iscuri za tren, nisam pametan vise, evo sad mi upravo baterija 79% i 1h i 10 min sot. 

Inace jesi probao Poco launcher?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...
Neuk kaže...

 

MRSKI kaže...

 

Koliko ja vidim meni je nekakav prosjek cca 6h sota, ali nema tu pravila, sve od dana do dana, nekad drzi ludjacki, nekad iscuri za tren, nisam pametan vise, evo sad mi upravo baterija 79% i 1h i 10 min sot. 

Inace jesi probao Poco launcher?

 Ma jesam više njih i nisam primjetio neku razliku. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
exilestar kaže...

Ekipa koji je najbolji custom ROM za ovaj mob? 

 Ja sam na arrow OS-u, android pita je na njemu, baterija uredno drži, sve značajke rade , preporučam ga svima 

Trust nobody, become the best !
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stavio jučer Samsung Experience, 2x fluidniji, dosta brzi od Havoc OS 2.0,Pixel Experiencea i Liquid remixa koje sam do sada koristio.. Mislim da ću ostati na njemu. Camera 2api je omogućena po defaultu pa sam gore stavio modirani Pixel 2 cam sa nexus6p modulom za bolje slike.. Pokazao mi se boljim od Pixel 3 i MiA2 camere. 

 

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
exilestar kaže...

Stavio jučer Samsung Experience, 2x fluidniji, dosta brzi od Havoc OS 2.0,Pixel Experiencea i Liquid remixa koje sam do sada koristio.. Mislim da ću ostati na njemu. Camera 2api je omogućena po defaultu pa sam gore stavio modirani Pixel 2 cam sa nexus6p modulom za bolje slike.. Pokazao mi se boljim od Pixel 3 i MiA2 camere. 

 

 

 
Možeš li staviti link tog porta kamere kojeg koristiš? I ima li onaj noćni način za slikanje?

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nova stable nadogradnja 10.2: samo pohvale

  • više random ne nestaju navigacijske tipke
  • kamera je brža i responzivnija
  • animacije i generalni feel su malo brži
  • kamera bolje reagira
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

pozdrav,

apdejto ja na ovi zadnji 10 6..

svi govore nesto baterija sad ok, bolja, ovo ono,

meni ne izgleda tako..

napunim navecer od 10 11 do ponoca na 100

i sutra dan opet punim...

danas npr.. do 14:30 baterija na 35%

evo par slika da vidite..

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dual sim isto tako 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
hprodigy kaže...

pozdrav,

apdejto ja na ovi zadnji 10 6..

svi govore nesto baterija sad ok, bolja, ovo ono,

meni ne izgleda tako..

napunim navecer od 10 11 do ponoca na 100

i sutra dan opet punim...

danas npr.. do 14:30 baterija na 35%

evo par slika da vidite..

 
Koja ti je verzija MIUI-ja ? Napiši punu verziju, zbunjuje to što si napisao "10 6"
U mene je MIUI Global Stable 10.2.1.0 (OEIMIXM) i baterija je odlična za sada.
Da ti nisi na nekoj beta verziji?
Čudno da je tako loša baterija... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 8:37 (Neuk).
9 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Slažem se sa kolegom iznad. Čudno je da se baterija tako brzo istrošila. Ja sam svoj napunio na 93%, sad sam ga stavio na punjač sa 15%. Skoro 9 sati SoT-a, dan i pol na bateriji. Da ga punim do 100% i čekam da se isprazni do kraja vjerojatno bi i 10+ sati bilo. S tim da su wifi, mobilni podaci, sinkronizacija i sve điđe miđe stalno uključene, jedino mi je svjetlina smanjena (navika).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

pozdrav,

 je u pravu si, krivo sam, nije 6 nego ova zadnja

 Global Stable 10.2.1.0 (OEIMIXM) kao i tebi.

Mogu rec samo da otkako je mob dosao iz eu warehausa, bio je na miui 9. nesto. i mob baterija je trajala 2 dana.

onda je dosao miui 10.00 pa .1 stovec.. baterija 1.5 dan

sad je 10.2 baterija jos gora...

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
hprodigy kaže...

pozdrav,

 je u pravu si, krivo sam, nije 6 nego ova zadnja

 Global Stable 10.2.1.0 (OEIMIXM) kao i tebi.

Mogu rec samo da otkako je mob dosao iz eu warehausa, bio je na miui 9. nesto. i mob baterija je trajala 2 dana.

onda je dosao miui 10.00 pa .1 stovec.. baterija 1.5 dan

sad je 10.2 baterija jos gora...

 
Znači ista ti je verzija MIUI-ja kao i u mene... čudno
Jedino mi pada na pamet da ti nešto ne srče bateriju u pozadini?
Pregledaj programe koje imaš instalirane i vidi kakve sve dozvole imaju. Oni programi koji ne bi trebali raditi non-stop u pozadini zabrani im to.

A možda ne bi bilo loše i resetirati mobitel na tvorničke postavke, ili pričekaj veljaču i sljedeću veliku nadogradnju (možda će u veljači poslati upgrade na android 9.0) pa onda vrati mob na tvorničke postavke.

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Imam najfriškiji xiaomi.eu stable i ljudi mi se žale da me slabo čuju i da razgovor prekida. Ne sjećam se da se netko prije žalio. Ima li rješenja osim tvorničkog reseta?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima tko da je mobitel servisirao kod nas? 

Frendu je riknula volume up tipka pa ne znam di to sredit. 

Ima tko kakvu preporuku nekog? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Posalji mob u bijelic, vjeruj mi nisu skupi a ipak su ovlasteni, jedan gospodin kod nas novo dugme platio 35kn i 60kn ruke sa postarinom, tak da ono meni ok cijena
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Posalji mob u bijelic, vjeruj mi nisu skupi a ipak su ovlasteni, jedan gospodin kod nas novo dugme platio 35kn i 60kn ruke sa postarinom, tak da ono meni ok cijena
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne koristim često whatsapp snimanje pa nisam prije skužio, ali ne radi mi snimanje videa iz whatsapp aplikacije.

Je li to do njih ili do gcama koji imam instaliran? Jel itko jos ima ovih problema?

Kad pokušam snimati izbaci error i kaže da format nije podržan.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Ne koristim često whatsapp snimanje pa nisam prije skužio, ali ne radi mi snimanje videa iz whatsapp aplikacije.

Je li to do njih ili do gcama koji imam instaliran? Jel itko jos ima ovih problema?

Kad pokušam snimati izbaci error i kaže da format nije podržan.

 Ako imaš GCAM to je to njega... jesi instalirao možda one patcheve za kameru od happymana?

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam instalirao nikakve patcheve. Mobitel nije rootan. Nemam magisk.
Sve sam odradio preko fastboot toolsa preko PCja.
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako nema neke magisk patcheve, nebi smjelo biti zbog toga.

Camera2api nebi smio biti uzrok problema, a gcam (samo druga instalirana app) još manje.

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo baš sam sada provjerio. Kroz aplikaciju whatsapp mogu slikati i prednjom i stražnjom kamerom. Može se snimati i video sa prednjom. Ali snimanje videa stražnjom kamerom neslavno propadne uz poruku da format nije podržan.

Prije mi je radilo, ali rijetko koristim pa neznam otkad ne radi i zbog čega... Nadam se da je do nekog whatsapp problema i da ce se rijesiti updateom
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo zanimljivog testa i usporedbe kamera rn5 i rn7 od poznatog youtubera:

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 21:45 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Čudno.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Evo baš sam sada provjerio. Kroz aplikaciju whatsapp mogu slikati i prednjom i stražnjom kamerom. Može se snimati i video sa prednjom. Ali snimanje videa stražnjom kamerom neslavno propadne uz poruku da format nije podržan.

Prije mi je radilo, ali rijetko koristim pa neznam otkad ne radi i zbog čega... Nadam se da je do nekog whatsapp problema i da ce se rijesiti updateom

 Meni je isti problem, al imam camera2api i patcheve za rn5 kameru pa sam pripisao tome...očito nije

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mmmnnn kaže...

Evo zanimljivog testa i usporedbe kamera rn5 i rn7 od poznatog youtubera:

 

 Dok ne izađe neki Redmi s Snap710 ili 670, niti se ne isplati mijenjati Rn5.

 

Trebalo bi napraviti test gcam rn7 vs gcam rn5. Meni bi osobno to bilo relevantnije. 

Vidio sam na redditu baš neki dan da gcam i na rn7 znatno poboljša kvalitetu slika.

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav, da li se neko od vas susreo sa ovim problemom: 

 

Prije 2 tjedna sam kupio Note 5 AI global verzija 4/64 , telefon je super međutim imam probleme sa fotografijama u low light uslovima tačnije na automatskim settingsima na fotografijama se pojavi podosta pink/purple noisea. Kao da telefon pokušava da previše osvjetli fotografiju i ispadnu svjetlije nego što su ustvari uslovi. Problem mogu na neki način riješiti tako što pritisnem za fokus i onda vučem slider uz krug koji se pojavi prema dole dok ne dođem do nekog prihvatljivog nivoa ,tada nema tog noisea. Teško mi je opisati problem i ne znam do čega je to tačno,možda telefon bira pogrešan ISO? 

 

Evo primjer sa imgura, na prvoj fotografiji scene je kada ručno spustim slider na fokusu , druga je na auto settingsima 

 

 

https://imgur.com/a/r8Abg9I

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima li najava kada bi trebao sletiti android Pie na RN5? 
I zna li se šta će biti sa Gcamom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
dedzye1 kaže...

Pozdrav, da li se neko od vas susreo sa ovim problemom: 

 

Prije 2 tjedna sam kupio Note 5 AI global verzija 4/64 , telefon je super međutim imam probleme sa fotografijama u low light uslovima tačnije na automatskim settingsima na fotografijama se pojavi podosta pink/purple noisea. Kao da telefon pokušava da previše osvjetli fotografiju i ispadnu svjetlije nego što su ustvari uslovi. Problem mogu na neki način riješiti tako što pritisnem za fokus i onda vučem slider uz krug koji se pojavi prema dole dok ne dođem do nekog prihvatljivog nivoa ,tada nema tog noisea. Teško mi je opisati problem i ne znam do čega je to tačno,možda telefon bira pogrešan ISO? 

 Sjećam se da su kod nekog updatea spominjali tu ljubičastu nijansu, ali nemam pojma više kad je to bilo.

Ovak ne znam koji bi mogao biti problem...imaš zadnju verziju miui-ja?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
"Dok ne izađe neki Redmi s Snap710 ili 670, niti se ne isplati mijenjati Rn5."

Rn7 pro ce izgleda imati 675. Ne znam koja je razlika 675/670 :)
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kaj će ti Redmi kad već imaš konja za trku sa SD 710, a zove se Mi8SE
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice