Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.253
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
DDavorin kaže...

Ma neće oni ništa riješiti novim nadogradnjama samo mažu oči!! Wifi ne radi dobro ni sa jednim update! RN5 na 2.4 Ghz wifi mi očita samo 72Mbps a router ima propusnost 300Mbps. Na Mi4C uredno očita 300Mbps i daleko veće brzine imam nego na RN5. Ista stvar je na 5Ghz. A da ne govorim da RN5 ne radi 4G+ na 800+1800Mhz sve u svemu njesra od smarta.

 Za lovu koju RN5 Pro kosta, nista vise ne ocekujem... ak hoces te dodatne mogucnosti, plati si 1000-1500kn vise pa si uzmi samsung/huawei sa istim performansama ... meni sve odlicno radi, mobilna mreza pogotovo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
DDavorin kaže...

Ma neće oni ništa riješiti novim nadogradnjama samo mažu oči!! Wifi ne radi dobro ni sa jednim update! RN5 na 2.4 Ghz wifi mi očita samo 72Mbps a router ima propusnost 300Mbps. Na Mi4C uredno očita 300Mbps i daleko veće brzine imam nego na RN5. Ista stvar je na 5Ghz. A da ne govorim da RN5 ne radi 4G+ na 800+1800Mhz sve u svemu njesra od smarta.

 Šta to ti radiš da ti trebaju tolike brzine?

 

Ja sam svoga platio nekih 1050 kn i prezadovoljan s obzirom na cijenu.

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako je navedeno u spec onda i treba sve raditi kao i u specifikacijama! Hardver svaka čast ali software puno bugova kastrirane neke funkcije itd itd... Ako su mi dostupne brzine veće od 150Mbps zašto ih ne bi i koristio ionako imam previše GB napravim hotspot i u par min skinem što mi treba ujedno potrošim i GB. Ja sam samo naveo značajke koje ne rade ili nisu po specifikacijama a sigurno neki postotak ljudi i to zanima iako 90% bitna vam je kamera iskreno meni je bitnija bljeskalica nego kamera češće ju koristim. 95% događaja koje želim obilježiti i sačuvati fotkam foto aparatom ili snimam kamcoderom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni 4G radi odlicno na svim frekvama, bas nedavno gledao speed test, unutar granica za standard sve.

Za wifi ne znam, speed test mi je slican kao na laptopu, ali ap mi je 100.. u svakom slucaju, vdsl mi je 50/20, to izvuce bez problema. Za vece brzine mozda ipak trebas high end mob.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Meni 4G radi odlicno na svim frekvama, bas nedavno gledao speed test, unutar granica za standard sve.

Za wifi ne znam, speed test mi je slican kao na laptopu, ali ap mi je 100.. u svakom slucaju, vdsl mi je 50/20, to izvuce bez problema. Za vece brzine mozda ipak trebas high end mob.

 4G i meni radi ali ne radi 4G+ to mora pisati ako je spojen na dvije frekvencije! Mi4C nije high end pa ima trostruko veće brzine od RN5 na Wifi(Imaš par postova prije i slike wifi RN5 i Mi4C). Na Mi4C imam costum rom xiaomi DE koji radi super dok sa orginalnim  romom bio problem na wifiju kao i na RN5. Još jednom ponavljam ako u tvorničkim specifikacijama piše da to i to ima onda i smart u praksi to mora imati bio on šrot ili high end !

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 9:53 (DDavorin).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Iskreno ja nikada nisam imao problema sa wifijem, tu nemam nikakve zamjerke. Sto se tice nekakve deklarirane brzine nemogu ulaziti u to, ali evo npr. ovo je najjace sto sam ja do sada uspio da uhvatim, vise nego ok, mozda je netko uhvatio i jace. 

Speedtest Speedtest
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

 Ne vidi se al to je5Ghz wifi i nepoznanica taj hotspot pošto ima UL 250Mbps DL je sigurno 500Mbps tako su paketi na optici ako je DL500Mbps ti samo vućeš 16oMbps jednu trećinu a wifi na 5Ghz je na RN5 propusnost 866Mbps znači ni jedan Wifi ne može postići svoju teoretsku propusnost ali polovinu ili dvije trećine propusnosti može.

Evo jedan link da vidite da i drugi imaju iste zamjerke na Wifi

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/8uz19n/redmi_5_plus_150mbps_5ghz_wifi/

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 15:31 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

I ja primjetim da mi od zadnjeg updatea puca wifi (prije nije toliko). Ali se nadam da će to popraviti jer sam vidio ima 2 mjeseca da su se na MIUI forumima žalili ljudi , a ja se tada iščuđavao o čemu pričaju.. 

Nadam se da će brzo taj novi update sa Pie i da će pokrpiti ove neke zamjerke

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
myroman kaže...

Imam RN5 Pro Global i primjecujem da kad sam na nekom wifi-ju pa se udaljim, mob mi se uredno preswitcha na mobilnu mrezu ali brzina je jako spora (skoro pa se nista ne skida). Nakon sto prebacim na airplane mode, pa ga opet iskljucim, mobilna brzina postane opet "normalna".
Ima netko iskustva s time?

 i ja to primjetio ali sam primjetio da je to do signala, skoro da nema crtica. Vjerojatno neki bug koji treba softwerski pokrpati.

8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Što je sa projektom Treble ? Pričalo se da bi to proizvođaći omogučili od Android Pie dakle jednoj particiji bi bio osnovni nepromjenjen sustav i ažurirao bi ga direktno google, znači nebi bilo toliko bugova sa kojim se xiaomi toliko bori i sam krpa, a sučelje bi bilo na drugoj particiji i naravno i ostali dodaci koje xiaomi dodaje.

To bi trebalo Xiaomi i ostale poštedjeti muke, e sad pitanje je kada planiraju to uvesti.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa to i je uvedeno već. Zato i postoji malih milijun rom-ova za RN5. Druga stvar je kaj se Xiaomi bori s MIUI-jem i bugovima o kojima se tu svako malo piše.

 

Na RN5 možeš uredno pomoću, ajmo to nazvati "treble metode", flashati potpuno čisti Android "GSI" (generic system image)

Odn, da navedem primjer. Google izbaci novi Android Q (ili kako će se vez zvati) i s njim taj GSI. Ti već imaš na jednoj particiji osnovne stvari koje su potrebne da mob funkcionira (s obzirom da se ne kužim baš tolko, neću pisati stručne nazive), a na tu drugu particiju samo flashaš taj GSI koji sadrži novi Android os. 

Drugim riječima, možeš imati novi Android bez potrebe da se čeka optimizacija i prilagodba za tvoj uređaj (i bez potrebe da čekaš da proizvođači kao Xiaomi nakaleme svojih milijun stvar na stock android).

 

https://www.xda-developers.com/android-pie-gsi-project-treble/

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 11:03 (speedy56).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Tražim nekim AOSP ROM sa face unlock opcijom,ima takav ?
Klasika,da je stabilan,bez bugova i dobro ispeglan ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Tražim nekim AOSP ROM sa face unlock opcijom,ima takav ?
Klasika,da je stabilan,bez bugova i dobro ispeglan ?

 koristim havoc mod, odaneri pixel launcher kada budes jer se cini stabilniji.. obrisi sve sa moba..

+ magisk zadnji

+ ovaj patch za kameru koristim

 

ova kamera za night sight , prednja ne radi

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_BSG_Arnova-TlnNeun_Urnyx05-v4.0.apk

 

ova za prednju i zadnju

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk

 

night sight sampleovi

https://imgur.com/a/LB5Xqpn

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 14:08 (aloevera13).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Tražim nekim AOSP ROM sa face unlock opcijom,ima takav ?
Klasika,da je stabilan,bez bugova i dobro ispeglan ?

 Face unlock se veže za gapps (google smart lock ) tak da ti u pravilu svi to mogu imati. S tim da gappsi moraju biti minimum nano zip.

 

Ja preporučam aosip. Jako glatko radi, bugove nisam vidio, baterija mi je 2 dana 6h sot, s gps-om uvijek ukljucenim, dosta slusanja radia ili muzike s newpipea i h pravilu s jos dodatnim gps praćenjem (strava). Te stvari sve troše batku bez povecanja sot-a, tak da mislim da ok drži.

Koristim basic kernel. 

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Hvala ekipa,sad kad nadem slobodnog vremena malo cu flashati i igrati se.
Koji patch koristiti za GCAM na MIUI 10 jer mi 98% kamera crasha,a ako ne crasha odmah,krene crashati nakon 2-3 dana,za popiz*iti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Google camera pixel2mod arnova8g2

uz to najnoviji patch od nhappyman

 

ne radi prednja kamera, al na zadnjoj 100% sve radi 90% vremena

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Planiram kupiti Samsung Gear Sport smartwatch pa me zanima, ima li netko kakva iskustva u kombinaciji Xiaomi Redmi Note 5 Pro + Samsung Gear Sport?
Da li aplikacije i sinkroniziranje rade OK?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Imam ja, imao sam i gear sport a sad imam gear s3, notifikacije rade super samo postoji mali problem koji jos nisam shvatio kako rijesiti a to je da nekad pukne bluetooth veza...
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dosla nova zakrpa

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mrkac666 kaže...

Dosla nova zakrpa

 
Dobro su se sjetili...

Izgleda da nema ništa od tog Android Pie u Q1 na Redmi Note 5 Pro...

Kako ti se čini zakrpa? ima li ikakvih novosti? Razlike?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam primjetio razliku
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

zakrpa ne pomaže tamo gdje je najveći problem barem za mene!  Nema 4G+ na 800+1800 a dostupan mi je Netmonster apk ga očita

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Glupo pitanje, moze li biti da sim ne podrzava 4G?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Glupo pitanje, moze li biti da sim ne podrzava 4G?

 Moguče, ovisi od operatera i paket koji koristiš.

Pomalo, šegavo i vajka!
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jučer sam stavio notifikacije u wappu na zvuk (prije su bile silent).

 

I sad vratim na silent. U opcijama od wappa i preko settingsa u MIUI(pod installed apps , notifications).

 

Nikako i nikako da utišam notifikacije za poruke od whatsappa . Imao tko sličan problem? Već mi malo ide na onu stvar ovaj MIUI njihov.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jučer i danas kad pokušam reboot mobitela, mobitel mi ode u Fastbood mode. Nakon toga dva puta ga moram ugasiti pritiskom na power (držim nekoliko sekundi) i nakon toga se uredno podigne i sve radi OK.

Jučer mi je, btw, opao na asfalt s pola metra (zaštitni case i staklo su gore) ali nije bilo nikakvih problema u radu.

U čemo bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako zbog nečega promijenim tel onda će to biti zbog MIUIja. Nikad više tel sa njim. Vidjet ću još šta donosi Mi a3, a i konkurencija se cijenom polako približila u ovoj klasi sa Samsungom  a30/m30

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MRSKI kaže...

Ako zbog nečega promijenim tel onda će to biti zbog MIUIja. Nikad više tel sa njim. Vidjet ću još šta donosi Mi a3, a i konkurencija se cijenom polako približila u ovoj klasi sa Samsungom  a30/m30

Evo majke mi ja tako mislim. Nikad više MIUI, čekam A3 ali ako je baterija 4000mAh a ne 3100.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 18:37 (dar01).
5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
mrkac666 kaže...

Dosla nova zakrpa

 
Dobro su se sjetili...

Izgleda da nema ništa od tog Android Pie u Q1 na Redmi Note 5 Pro...

Kako ti se čini zakrpa? ima li ikakvih novosti? Razlike?

Leakan je pie beta rom, nisam probao, ali eto dolazi..

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
aloevera13 kaže...
Neuk kaže...
mrkac666 kaže...

Dosla nova zakrpa

 
Dobro su se sjetili...

Izgleda da nema ništa od tog Android Pie u Q1 na Redmi Note 5 Pro...

Kako ti se čini zakrpa? ima li ikakvih novosti? Razlike?

Leakan je pie beta rom, nisam probao, ali eto dolazi..

 

Je li se ikome dogodilo da se iznenada sam od sebe zaključa camera2api?

Naime, prilikom svakog redovitog updatea se camera2api vrati na početne postavke i treba ponoviti postupak otključavanja camera2apija.
To sam neki dan poslje zadnjeg updatea naravno učinio i sasvim normalno mi je radila Google Camera. Do jutros...!?
Apsolutno ništa nije nadograđivano i sam od sebe se zaključao. Kako je to moguće?
Je li se još ikome dogodilo išta slično?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice