Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 774.768
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja ipak nakraju naručio ovu masku. Sviđa mi se baš, a i tanka je dosta.

 

Još mi samo preostaje kupiti neko kvalitetno kaljeno staklo. Ima netko kakvu preporuku? Inače sam uvijek kupovao Nilkinova kaljena stakla zato jer su najbolja, ali sada nemaju full cover nilkin staklo za ovaj model što je po meni glupo (to kao da imaš poluproizvod pošto je pokriveno staklom 3/4 ekrana). Ne kužim zašto su to napravili.

 

jaZey kaže...

https://www.aliexpress.com/item/Cafele-Matte-TPU-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note-5-Pro-Dual-Camera-Soft-Flexible-TPU-Cover/32865246129.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.657e4c4dvmQBPx

 

Koristim njihove casove vec godinama, vrhunska kvaliteta izrade i traju mi jako jako dugo, evo zadnja je na RN3 vec 9 mjeseci i dalje je kaoprvog dana

 Hvala na preporuci za masku. Zbog tebe sam je kupio  

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 19:34 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
zamzungxde kaže...

Stiga i meni mob, 4/64 verzija sa geekmaxija.

 

Zasad super zadovoljan, stiga je sa nekih 70% baterije, do 10% je ima ~5ipo sati SoT uz puno instaliranja itd.

Updejtan je na 9.5.13, oreo 8.1 , zasad nema bugova.

Regiju san stavia na India da imam face unlock.

 

Zanima me jel ima načina bez roota obrisat/disablat hrpu bloatwarea?

Ono preko "app unistaller" aplikacije neradi, a preko playstore samo 4-5 sam uspio disejblati.

 

Nebi ga ni rootao niti stavljao romove,ovaj MIUI mi je baš na mistu.

Dosta lagan rom,sve leti, nema laga nema prevelikog opterečivanja.

 

Svidja mi se i defultna maskica sta je dosla u pakiranju,malo je "viša" od kamere pa nedopušta da staklo kamere dere po stolu itd.

 

 Pitanje, koje su aplikacije po tebi bloatware ???  Nisam ništa primjetio da mi smeta i usporava.  Jedino sam primjetio da mi google play želi povuči aplikacije koje sam imao na starom mobu i htio je povuči i one koje sam dobio defaultno uz stari mob koje se na starom nisu mogle obrisati, ja sam maknuo svugdje kvačice jer su mi nepotrebne, sve što xiaomi ima je dovoljno jedino sam ostavio one koje sam ja sam naknadno instalirao i smatram korisnim među njima su i neke igre koje volim imati na mobu kao i aplikacije za vijesti.

 

Primjetio sam da Xiaomi želi da koristim njihov cloud a ja ne želim, rađe bi se držao googleovog drivea jer nudi više prostora i po meni je sigurniji jer će Google to imati puno duže nego ijedna druga kompanija da se ne desi ono sto je Canonical uradio tj tvorac ubuntu distribucije tj gurali su svoj cloud Ubuntu One i na kraju su odustali od njega i svima koji su ga koristili dali su rok do kada smiju imati podatke jer  planiraju ugasiti i ugasili su ga.

 

 

Ja sam sa svojim mobom prezadovoljan, prvo jer nemam više brige koje sam imao na starom, dakle nisam obavezan staviti mob na punjač navečer  da bi ga mogao ujutro koristiti i slobodno mogu da zaboravim staviti jer će ostati jos barem 40-50% baterije ili više ovisi koliko je ostalo. Posebno mi je interesantno brzo punjenje koje dosta brzo puni :)

Svima bi preporučio mi-band zbog budilice i notifikacije .

 

 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Baldurion kaže...

Ja ipak nakraju naručio ovu masku. Sviđa mi se baš, a i tanka je dosta.

 

Još mi samo preostaje kupiti neko kvalitetno kaljeno staklo. Ima netko kakvu preporuku? Inače sam uvijek kupovao Nilkinova kaljena stakla zato jer su najbolja, ali sada nemaju full cover nilkin staklo za ovaj model što je po meni glupo (to kao da imaš poluproizvod pošto je pokriveno staklom 3/4 ekrana). Ne kužim zašto su to napravili.

 

jaZey kaže...

https://www.aliexpress.com/item/Cafele-Matte-TPU-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note-5-Pro-Dual-Camera-Soft-Flexible-TPU-Cover/32865246129.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.657e4c4dvmQBPx

 

Koristim njihove casove vec godinama, vrhunska kvaliteta izrade i traju mi jako jako dugo, evo zadnja je na RN3 vec 9 mjeseci i dalje je kaoprvog dana

 Hvala na preporuci za masku. Zbog tebe sam je kupio  

 Kako nema? 

Nillkin staklo s obojanim rubovima aliexpress

 

Imam neko takvo s obojanima isto i super izgleda tj. niti se ne skuži da je staklo gore ,ali ne valja ništa ,masti se i točkice se vide na suncu nažalost. 

Možda ću naručiti ovo nillkin ,a na nekoj telegram grupi mi je netko ovo preporučio ;

5d staklo note 5 ali

 

 

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma da na global verziji u teoriji i nema nekog bloatware-a...cak su i s ovim zadnjim updateom maknuli par aplikacija tipa one za promjenu temu jer navodno krše neka EU prava.

 

Telefon je dosta brz vrlo sličan po performansama sa s8 plus kojeg sam imao prije. Jedine vece mane su slabija kamera u mraku i ekran. Mada i ekran nije tolika mana, nego sam jednostavno naviknut na amoled od samsunga.

 

Za 1500kn je odlican...za koliko se moze najmanje nabaviti.

 

Sada ce samo vrijeme pokazati koliko je izdrzljiv kod klasicnih padova....a svakome barem nekoliko puta telefon slucajno padne u odredenim situacijama.

 

Ima jos nekih musica poput ledice koja radi lila ali da se to srediti da radi ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako si riješio problem s notifikacijama s ledicom? Za wapp mi ih malo ima ,malo nema...

Kad se mijenja regija svašta se gore nainstalira . Ja sam si stavio Croatia samo stvarno mi ne treba unlock.

 

 

Da li tko ima preporuku kakvog lakog music playera da ima widget i da ok radi s ovim MIUI-om? Ovaj od MIUI-a nema ,a to mi je nešto što često koristim . 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Skuzio sam da treba ici u postavke-notifikacije i proci sve bitne aplikacije za koje zelis da te notificira jer po defaultu iz nekog razloga ne stavlja automatski, barem ne sve. Npr viber po defaultu ne šljivi 5%. 

 

I to funkcionira super ako je telefon na standby-u. Ali ako ga samo otkljucas a npr ne procitas novu viber poruku ledica vise ne svijetli.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

 Kako nema? 

Nillkin staklo s obojanim rubovima aliexpress

 

Imam neko takvo s obojanima isto i super izgleda tj. niti se ne skuži da je staklo gore ,ali ne valja ništa ,masti se i točkice se vide na suncu nažalost. 

Možda ću naručiti ovo nillkin ,a na nekoj telegram grupi mi je netko ovo preporučio ;

5d staklo note 5 ali

 

 

 Hvala ti! Evo ja naručio nilkinovo kaljeno preko cijelog ekrana sa tvog linka. Oduvijek sam koristio nilkinove proizvode i imam samo riječi hvale za njihova kaljena stakla 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 21:42 (Baldurion).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koja se app koristila za promjenu tema, se moze stavit naknadno? Imam potrebu s vremenom mjenjat temu :) inaće ja sam si stavio nemu app za wallpapere i stavio da svakih 12 sati mjenja wallpapere a skida ih samo preko wifi. Huawei ima to super sređeno po defaultu pa htio i ja nest slično.
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
Koja se app koristila za promjenu tema, se moze stavit naknadno? Imam potrebu s vremenom mjenjat temu :) inaće ja sam si stavio nemu app za wallpapere i stavio da svakih 12 sati mjenja wallpapere a skida ih samo preko wifi. Huawei ima to super sređeno po defaultu pa htio i ja nest slično.

 Probaj staviti regiju na Indoneziju , čini mi se da onda stavi aplikaciju za teme. 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Baldurion kaže...

 Hvala na preporuci za masku. Zbog tebe sam je kupio  

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...
Markić7 kaže...
Koja se app koristila za promjenu tema, se moze stavit naknadno? Imam potrebu s vremenom mjenjat temu :) inaće ja sam si stavio nemu app za wallpapere i stavio da svakih 12 sati mjenja wallpapere a skida ih samo preko wifi. Huawei ima to super sređeno po defaultu pa htio i ja nest slično.

 Probaj staviti regiju na Indoneziju , čini mi se da onda stavi aplikaciju za teme. 

Hvala,  Kako se zove aplikacija ???

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

A themes ili tako nekako se zove. Kad prebaciš na indonesiu trebao bi ti se shortcut pojaviti na screenu drugom.

 

Temporary Suspending of Themes App & Mi Message Services in Some Markets

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 14:28 (protest431).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...
exilestar kaže...

Ekipa moze li neko linkat par kvalitetnih caseova i neki kvalitetan tempered glass,ovaj  case koji sam uz mob dobio  već popusta,a tg s honorbuya je oprostite na jeziku zesce njesra,prima otiske prsta ko ludo i mob mi stalno izgleda na stolu ko da je staklo umakano u mast

 Ja mislim da ću naručiti nilkin staklo samo. 

Imam ovo staklo s aliexpressa i ima onu matricu s točkicama i isto se lijepi mast na njega kao da u mesnici radim.

 

 

I ja sam kao i vi naletio na isto go*no od kaljenog stakla. Kud je pun nekih tačkica kud otisci ostaju kao da su mi prsti u margarinu bili. Razmišljam naručiti Nilkinovo staklo :/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Naručite ono koje sam ja, nema matrice a i nisam primjetio otiske. Ja vidim otiske samo pod određenim kutem na svijetlu ali ne jako. Sad neznam u kojoj mjeri su vama otisci :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
Naručite ono koje sam ja, nema matrice a i nisam primjetio otiske. Ja vidim otiske samo pod određenim kutem na svijetlu ali ne jako. Sad neznam u kojoj mjeri su vama otisci :D

 Može link 

Cvky
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mean-muscul kaže...
Markić7 kaže...
Naručite ono koje sam ja, nema matrice a i nisam primjetio otiske. Ja vidim otiske samo pod određenim kutem na svijetlu ali ne jako. Sad neznam u kojoj mjeri su vama otisci :D

 Može link 

 https://www.aliexpress.com/item/HD-Tempered-Glass-For-xiaomi-redmi-4a-4x-note-4-note-5-Pro-Screen-film-Protection/32863557766.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.34b94c4dyekTnI

 

a ovdje sam stavio sliku ambalaže https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-note-5-pro/251519.aspx?page=27&jumpto=5677468&sort=asc&view=flat

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
mean-muscul kaže...
Markić7 kaže...
Naručite ono koje sam ja, nema matrice a i nisam primjetio otiske. Ja vidim otiske samo pod određenim kutem na svijetlu ali ne jako. Sad neznam u kojoj mjeri su vama otisci :D

 Može link 

 https://www.aliexpress.com/item/HD-Tempered-Glass-For-xiaomi-redmi-4a-4x-note-4-note-5-Pro-Screen-film-Protection/32863557766.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.34b94c4dyekTnI

 

a ovdje sam stavio sliku ambalaže https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-note-5-pro/251519.aspx?page=27&jumpto=5677468&sort=asc&view=flat

 

 

 hvala , da još pitam jel to staklo paše sa ovim silikonskim caseovima npr ovim 

https://www.aliexpress.com/item/Cafele-Matte-TPU-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note-5-Pro-Dual-Camera-Soft-Flexible-TPU-Cover/32865246129.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.270.30453c00HpkeFP

Cvky
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja koristim Nilkin prozirnu i savršeno odgovara. Staklo pokriva potpuno ekran i bijeli rub van ekrana. Po rubu je malo zaobljeno i uz maskicu dobro sjeda. Ja ti ne mogu garantirati 100% da bude savršeno, naruči još jedan tip stakla od drugog proizvođaća pa usporedi, stavi oboje na ekran bez da lijepiš samo da vidiš koji je bolji ionako je to samo par dolara. Ja si budem opet isti naručio da se nađe jer kasnije kad mob ostari teže je naći za stare mobove maskice i stakla jer se orijentiraju na nove.
Inaće kod stakla koje imam nisam pogodio izprve položaj, kad sam upalio prednju kameru bilo je na dnu bijele magle, pa sam bolje namjestio i sada je savršeno.


6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koju preklopnu torbicu naručiti? 

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

pitanje u vezi geek maxi...na webshopu imaju normalno dva modela...sa 4gb i 3gb

 

na ovom sa 4gb rama ima izbor i da se uzme verzija u 3gbrama ali u zlanoj boji, i ta je verzija 179 eura

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html#/7-colour-gold/74-storage_capacity-3gb_32gb

 

dok ovdje zasebna verzija sa 3gb rama kosta 189 eura a sve isto...

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-redmi-note-5-3gb-32gb-smartphone-724.html

 

u cem je fora?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
GSP kaže...

pitanje u vezi geek maxi...na webshopu imaju normalno dva modela...sa 4gb i 3gb

 

na ovom sa 4gb rama ima izbor i da se uzme verzija u 3gbrama ali u zlanoj boji, i ta je verzija 179 eura

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html#/7-colour-gold/74-storage_capacity-3gb_32gb

 

dok ovdje zasebna verzija sa 3gb rama kosta 189 eura a sve isto...

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-redmi-note-5-3gb-32gb-smartphone-724.html

 

u cem je fora?

 

 

 

Ova skuplja je in stock što znači da je imaju na skladištu,a ovu drugu ćeš vjerojatno malo dulje čekati jer ide kina- njihovo skladište- pa tek onda šalju k tebi.

 

Ovo ti je 5 eura kupon;

"Coupon: HY8Y16HF"

Još se registriraj (napravi račun s drugim mailom ako treba ), to ti je još 2 posto i onda se još pretplati na newsletter na stranici i to ti je još 4 posto.

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da samo sto se kuponi nemogu kombinirati

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
GSP kaže...

Da samo sto se kuponi nemogu kombinirati

 Šteta. Nisam znao da se ne zbrajaju. Ja sam samo onoga od 4 posto stavio jer mi je istekao onaj od registracije.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stigao mobitel danas! Kvaliteta izrade nije ništa lošija od puno skupljih mobitela (možda jedino donji i gornji rubovi su od plastike, to je kao mali minusić) 

 

Imam jedno pitanje... Znate neki dobar software sa kojim bi backupao svoj samsung note 4 i prebacio stare podatke na redmi note 5? Htio bi sve kontakte, poruke, slike prebaciti na novi mob.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 17:07 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam sve to ručno ,ali ljudi preporučuju Mi Mover.

Ide se settings >search >"mi mover" i dalje slijedi što treba u njemu, na stari mob bi trebalo staviti mi mover aplikaciju. Iz nekog razloga je više nema na playstoreu pa ćeš trebati na googleu pronaći.

 

 

Ako ti se neda tražiti apk onda pod tools - mi drop - receive na xiaomiju ; na stari telefon ga stavi s google playa ; Mi Drop google play ; na starom ideš na send i pošalješ na novi (ovo riješi fileove i aplikacije ). 

+ kontakte sinkronizirati preko google računa  +  SMS-ove uz pomoć ove aplikacije SMS Backup & Restore

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Usput da ja pitam

Može li se spremiti raspored, mape i popis aplikacije koje su u tim mapama u Miui sučelju. Da napravim backup za slučaj
Ako mjenjam mob za novi xiaomi, rikne ili mjenjam rom. Najviše me zanima da spremim kofiguraciju Miui-a
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Wondershare mobiletrans si skinite (ima načina za skinuti full verziju)   Sa jednim klikom napravite backup i sa još jednim prebacite podatke na novi mob. Meni je prebacilo podatke sa samsung note 4 na redmi note 5 bez ikakvih problema 

 

Možete backup i transfer sljedeće: kontakti, poruke, aplikacije, slike, glazba, video, kalendar, lista poziva

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 19:44 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li se mogu ova slova na virtualnoj tipkovnici na mobitelu povećati (da ima veći razmak između slova ili neš)? Već mi se masu puta dogodilo kada pišem poruku da fulam slovo. Ide mi na živce 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 11:34 (Baldurion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Baldurion kaže...

Da li se mogu ova slova na virtualnoj tipkovnici na mobitelu povećati (da ima veći razmak između slova ili neš)? Već mi se masu puta dogodilo kada pišem poruku da fulam slovo. Ide mi na živce 

 Drži zarez - settings ikonica- settings- preferences- keyboard height-stavi kako ti paše. 

 

 

Kako su vama temperature ? Jučer se igrao neku igru sat dva i neke senzori skaču i do 49? Baterija onako tipa 39.

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima li netko iskustva sa neutrino mobile dućanom u smislu uređaja koji su "povrat od kupca"? Isplati li se uzeti takav uređaj obzirom da je 150 kn jeftiniji od novog ili ne?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice