Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.538
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
Nemo nemo kaže...

Baš kad se ja odlučio za verziju 4/64, nestašica u https://neutrinomobile.hr/smartphone/filter/brand/xiaomi/model/redmi-note-5.html!

I tako, tražim ja po njuškalu i naiđem na verziju 6/64 sa globalnim romom!? A negdje sam pročitao da nje nema van Kine/Indije?

Sada, da li je to neka muljaža ili su ju zbilja dali u prodaju za EU?

 Koliko ja vidim gledajuči kineske shopove nema te verzije sa global rom. Ali to ne znači da mu nisu stavili globalni rom da bi podržavao Hrvatski jezik. Vjerojatno je stavio taj rom kupac ili trgovac koji isto može po zahtjevu kupaca.

To je uglavnom kineska verzija koja ne podržava b20 frekvenciju i dođe dosta niže od globalne verzije. Ako ne možes u Hrvatskoj trgovini onda kupi preko Alzashopa to je EU trgovina i čujem da ljudi imaju dobra iskustva sa njima također i ja tj kupio ja prije kod njih Asusa i nisam požalio. Nisam imao potrebu za koristenjem garancije ali čujem da oni preuzimaju na svoj trošak paket i poprave ga, buduči da je u EU popravak bi trebao biti skoro slični rok kao da ga popravljaju u Hrvatskoj.

 

Dali ti doista treba 6 giga rama ??? Lijepo je imati više rama ali postoječe aplikacije ne zahtjevaju toliko ali bi tada morao jako jako puno aplikacija pokretati i to neke koje zahtjevaju toliko rama ja mislim da je 4 giga dovoljno za iduće 2 godine korištenja, a 3giga nije dosta tj to ujedno znači da ima i 32 giga interne memorije a meni ne dolazi u obzir ništa manje od 64giga.

Ja nebi kupovao preko njuškala jer to ujedno znači za mene još veći RIZIK da nešto ne štima i ujedno kako preko jamstva kod trgovca popraviti mob. Jer ga nisi ti kupio, već taj koji ti ga želi prodati i on ga je kupio sa neke kineske stranice .

 

Ako želiš uštedjeti kupi kao nas većina preko Goldwaya ili preko one stranice za koju neki kažu da ima i servis u Italiji .

 

 

 

 Hvala na odgovoru! Sačekaću da dođe u Neutrino! Dan više manje. Volim fizičku trgovinu da mogu mob primiti u ruke i vidjeti da li.ne to.to! A po potrebi "gnjaviti" ih ako nešto ne valja!

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

po meni je to ludost kupovat xiaomi kod nas i dat 600 700 kuna više spram realne cijene...kupuju se ti mobiteli da se uštedi a dobije dobar mobitel

 

meni dosao iz kine global version vec 3.put mi je ovo da uzimam xiaomi i sve 5

 
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
GSP kaže...

po meni je to ludost kupovat xiaomi kod nas i dat 600 700 kuna više spram realne cijene...kupuju se ti mobiteli da se uštedi a dobije dobar mobitel

 

meni dosao iz kine global version vec 3.put mi je ovo da uzimam xiaomi i sve 5

 Meni je jedan od presudnih faktora uzeti mob u ruku i osječaj, da li je to to. Osim toga, još nikad nisam naručivao iz vana a samim time nemam ni PayPal. U Neutrino mobile cijena je, koliko vidim, veća za Max 40 eura, a možeš platiti i na rate. I platiš i nosiš! Nekoliko kolega je kupovalo u Neutrino mobile (dućan u Tratinskoj) i prenose mi samo pozitivno iskustvo, od ljubaznosti do susretljivosti. A meni je i to važno. 

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

omašio si cijenu prije 80 eura razlike nego 40.nemoras imati PP da platis mozes i direkt sa kartice

 

vidim da note 5 global 3/32 kosta 2000kn u neutrino

 

ja sam ga u kini uzeo za 1300 kuna....po meni to nije malo za takv phone

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 11:31 (GSP).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...
GSP kaže...

po meni je to ludost kupovat xiaomi kod nas i dat 600 700 kuna više spram realne cijene...kupuju se ti mobiteli da se uštedi a dobije dobar mobitel

 

meni dosao iz kine global version vec 3.put mi je ovo da uzimam xiaomi i sve 5

 Meni je jedan od presudnih faktora uzeti mob u ruku i osječaj, da li je to to. Osim toga, još nikad nisam naručivao iz vana a samim time nemam ni PayPal. U Neutrino mobile cijena je, koliko vidim, veća za Max 40 eura, a možeš platiti i na rate. I platiš i nosiš! Nekoliko kolega je kupovalo u Neutrino mobile (dućan u Tratinskoj) i prenose mi samo pozitivno iskustvo, od ljubaznosti do susretljivosti. A meni je i to važno. 

 mozes i ovako, odes tamo, uzmes mob u ruku i osjetis, ako ti se svidi vratis se doma narucis, malo cekas dok dode i bam 700 kn usteda.. 

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja bih isto probao u dućanu pa naručio ako se neće uzimati na slijepo. Nekako mi se gubi cijela poanta uzimanja kineskoga mobitela kad ga kupiš tu kod nas za hrvatsku cijenu . Ima i neki aloalo.hr . Tamo sam vidio za 1700 32/3 gb pa to možda pogledati. Wow shop ga isto ima za 1700 mislim.

 

GSM Arena review

 

Navode QC 3.0 da kao pozitivno ,ali koliko sam gledao po netu da samo 2.0 radi. Isprobao tko?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 14:37 (protest431).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel itko isprobao novi miui 10 na note-u? Kako se ponaša, grijanje, baterija, kamera?

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Ja bih isto probao u dućanu pa naručio ako se neće uzimati na slijepo. Nekako mi se gubi cijela poanta uzimanja kineskoga mobitela kad ga kupiš tu kod nas za hrvatsku cijenu . Ima i neki aloalo.hr . Tamo sam vidio za 1700 32/3 gb pa to možda pogledati. Wow shop ga isto ima za 1700 mislim.

 

GSM Arena review

 

Navode QC 3.0 da kao pozitivno ,ali koliko sam gledao po netu da samo 2.0 radi. Isprobao tko?

 Za tu cijenu izvana dobijes mi note 3 tako da cijena nema poantu.. 3/32 rn5 je 200$ sto je oko 1250-1350 kn

 

Edit: opa miki cijena je pala i to dobro !

 

165$ zlatni 3/32 + 24 dostava, 178 crni

194$ zlatni 4/64, crni  206..

Best buy definitivno :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 20:43 (Deutsch).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

I ja mislim da je definitivno best buy makar ga još nemam fizički u rukama.

 

Sad se još dvoumim da li da uzmem model 3+32gb ili 4+64gb.

 

Za 200kn+ bolje uzet 4+64gb 

 

MI store je isto kao HK goldway? Bez PDV-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 9:43 (megan2711).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
megan2711 kaže...

I ja mislim da je definitivno best buy makar ga još nemam fizički u rukama.

 

Sad se još dvoumim da li da uzmem model 3+32gb ili 4+64gb.

 

Za 200kn+ bolje uzet 4+64gb 

 

MI store je isto kao HK goldway? Bez PDV-a.

 

 da samo su postali sporiji od goldwaya 

14 godina
moderator
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Uzmi 4/64, isplati se

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Uzmem onda prek goldwaya, ako su ovi sporiji.

 

4/64gb it is 

 

Znate možda kojim danom šalju iz goldwaya? Znam da je bilo dvaput u tjednu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 11:23 (megan2711).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...
GSP kaže...

po meni je to ludost kupovat xiaomi kod nas i dat 600 700 kuna više spram realne cijene...kupuju se ti mobiteli da se uštedi a dobije dobar mobitel

 

meni dosao iz kine global version vec 3.put mi je ovo da uzimam xiaomi i sve 5

 Meni je jedan od presudnih faktora uzeti mob u ruku i osječaj, da li je to to. Osim toga, još nikad nisam naručivao iz vana a samim time nemam ni PayPal. U Neutrino mobile cijena je, koliko vidim, veća za Max 40 eura, a možeš platiti i na rate. I platiš i nosiš! Nekoliko kolega je kupovalo u Neutrino mobile (dućan u Tratinskoj) i prenose mi samo pozitivno iskustvo, od ljubaznosti do susretljivosti. A meni je i to važno. 

 Kakav osjecaj lol... prodes sve zive i nezive video recenzije i znas jel to za tebe ili ne. 

 

Uostalome nema nis bolje za tu lovu pa nemas kaj puno mudrolijat.

 

Kod nas u ducanima je visa cijena sto je logicno jer mora bit i neka marza, pa ako hoces pravo jamstvo bez natezanja s kinezima ta razlika je isplativa ma sto drugi rekli.

 

Sta znaci 500kn jeftiniji telefon ako moras placat slanje u kinu i bit bez uredaja xy tjedana.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
megan2711 kaže...

Uzmem onda prek goldwaya, ako su ovi sporiji.

 

4/64gb it is 

 

Znate možda kojim danom šalju iz goldwaya? Znam da je bilo dvaput u tjednu.

 

 

 I ja jucer uzeo iz Goldwaya. Mozemo si javljat u kojem su nam stanju narudzbe. Trebalo bi nam doci isti dan u HR.

 

Prosli put mi je od njih doslo za 9 dana, nadam se da ce ovaj put brze.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...
Nemo nemo kaže...
GSP kaže...

po meni je to ludost kupovat xiaomi kod nas i dat 600 700 kuna više spram realne cijene...kupuju se ti mobiteli da se uštedi a dobije dobar mobitel

 

meni dosao iz kine global version vec 3.put mi je ovo da uzimam xiaomi i sve 5

 Meni je jedan od presudnih faktora uzeti mob u ruku i osječaj, da li je to to. Osim toga, još nikad nisam naručivao iz vana a samim time nemam ni PayPal. U Neutrino mobile cijena je, koliko vidim, veća za Max 40 eura, a možeš platiti i na rate. I platiš i nosiš! Nekoliko kolega je kupovalo u Neutrino mobile (dućan u Tratinskoj) i prenose mi samo pozitivno iskustvo, od ljubaznosti do susretljivosti. A meni je i to važno. 

 Kakav osjecaj lol... prodes sve zive i nezive video recenzije i znas jel to za tebe ili ne. 

 

Uostalome nema nis bolje za tu lovu pa nemas kaj puno mudrolijat.

 

Kod nas u ducanima je visa cijena sto je logicno jer mora bit i neka marza, pa ako hoces pravo jamstvo bez natezanja s kinezima ta razlika je isplativa ma sto drugi rekli.

 

Sta znaci 500kn jeftiniji telefon ako moras placat slanje u kinu i bit bez uredaja xy tjedana.

 500kn radi jamstva ? Daj molim te. Od gearbest sam dobio 4 mobitela vec i niti jedan nije dosao sa greskom. Sa Honorbuya narucio prijatelju mob, dosao za dan i pol, takoder radi bez greske. Imas problem sa mobitelom, posaljes mail njima... nazad ti dolazi mail gdje imas za isprintat DHL naljepnicu, posaljes i bok. U roku tjedan dana imas mobitel nazad. U hrvatskoj im treba tjedan dana da zaprime mobitel, stave novi software i vrate ti ga nazad kakvog si ga dal.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
SimeKZ kaže...
amd freak kaže...
Nemo nemo kaže...
GSP kaže...

po meni je to ludost kupovat xiaomi kod nas i dat 600 700 kuna više spram realne cijene...kupuju se ti mobiteli da se uštedi a dobije dobar mobitel

 

meni dosao iz kine global version vec 3.put mi je ovo da uzimam xiaomi i sve 5

 Meni je jedan od presudnih faktora uzeti mob u ruku i osječaj, da li je to to. Osim toga, još nikad nisam naručivao iz vana a samim time nemam ni PayPal. U Neutrino mobile cijena je, koliko vidim, veća za Max 40 eura, a možeš platiti i na rate. I platiš i nosiš! Nekoliko kolega je kupovalo u Neutrino mobile (dućan u Tratinskoj) i prenose mi samo pozitivno iskustvo, od ljubaznosti do susretljivosti. A meni je i to važno. 

 Kakav osjecaj lol... prodes sve zive i nezive video recenzije i znas jel to za tebe ili ne. 

 

Uostalome nema nis bolje za tu lovu pa nemas kaj puno mudrolijat.

 

Kod nas u ducanima je visa cijena sto je logicno jer mora bit i neka marza, pa ako hoces pravo jamstvo bez natezanja s kinezima ta razlika je isplativa ma sto drugi rekli.

 

Sta znaci 500kn jeftiniji telefon ako moras placat slanje u kinu i bit bez uredaja xy tjedana.

 500kn radi jamstva ? Daj molim te. Od gearbest sam dobio 4 mobitela vec i niti jedan nije dosao sa greskom. Sa Honorbuya narucio prijatelju mob, dosao za dan i pol, takoder radi bez greske. Imas problem sa mobitelom, posaljes mail njima... nazad ti dolazi mail gdje imas za isprintat DHL naljepnicu, posaljes i bok. U roku tjedan dana imas mobitel nazad. U hrvatskoj im treba tjedan dana da zaprime mobitel, stave novi software i vrate ti ga nazad kakvog si ga dal.

 A ovdje ako dobiješ mob s greškom odeš u trgovinu i daju ti novi bez slanja i glupiranja. Također možeš kupovati na rate. Nekome je to bitno i nije blesavo dati 500kn za garanciju u hr od 2godine. Ne nužno meni ili tebi, ali nekome da.

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

koristim ga tjedan dana....."sabija"...baterija i zaslon brutalni...kolega na poslu ima s9...kad sam mu rekao koliko sam platio RN5 lik skoro povratio lol..

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Deutsch kaže...
protest431 kaže...

Ja bih isto probao u dućanu pa naručio ako se neće uzimati na slijepo. Nekako mi se gubi cijela poanta uzimanja kineskoga mobitela kad ga kupiš tu kod nas za hrvatsku cijenu . Ima i neki aloalo.hr . Tamo sam vidio za 1700 32/3 gb pa to možda pogledati. Wow shop ga isto ima za 1700 mislim.

 

GSM Arena review

 

Navode QC 3.0 da kao pozitivno ,ali koliko sam gledao po netu da samo 2.0 radi. Isprobao tko?

 Za tu cijenu izvana dobijes mi note 3 tako da cijena nema poantu.. 3/32 rn5 je 200$ sto je oko 1250-1350 kn

 

Edit: opa miki cijena je pala i to dobro !

 

165$ zlatni 3/32 + 24 dostava, 178 crni

194$ zlatni 4/64, crni  206..

Best buy definitivno :)

 

 

 O kom telefonu pričaš? Nisam shvatio...

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tomislav10 kaže...
Deutsch kaže...
protest431 kaže...

Ja bih isto probao u dućanu pa naručio ako se neće uzimati na slijepo. Nekako mi se gubi cijela poanta uzimanja kineskoga mobitela kad ga kupiš tu kod nas za hrvatsku cijenu . Ima i neki aloalo.hr . Tamo sam vidio za 1700 32/3 gb pa to možda pogledati. Wow shop ga isto ima za 1700 mislim.

 

GSM Arena review

 

Navode QC 3.0 da kao pozitivno ,ali koliko sam gledao po netu da samo 2.0 radi. Isprobao tko?

 Za tu cijenu izvana dobijes mi note 3 tako da cijena nema poantu.. 3/32 rn5 je 200$ sto je oko 1250-1350 kn

 

Edit: opa miki cijena je pala i to dobro !

 

165$ zlatni 3/32 + 24 dostava, 178 crni

194$ zlatni 4/64, crni  206..

Best buy definitivno :)

 

 

 O kom telefonu pričaš? Nisam shvatio...

 

O note 5 cijenama na goldwayu priča.

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa crni 4/64 je 196 $. Sa DHL-om te izađe cca 1420kn. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dakle dvoumim se između mi a1 i note 5 oba 4/64 GB.

Kojeg bi vi prije?

1 mi A1
14 redmi note 5
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mi a1 je duze u prodaji a prednost mu je čist android,0 usb typec

Note 5 ima 6 inć a mi a1 5,5 inća uzmi u obzir da mi a1 ima puno mesa gore i dolje da ti mob bude skoro iste veličine ko note 5.

Note 5 ima bolju bateriju on je po meni puno bolji od mi a1
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni neki dan prestao raditi senzor rotacije, ni reset ni nista nije pomoglo. Nakon laganog pada proradio.

 

Kolegi prestao raditi iati dan volume up gumb.

 

Znao sam da nije kvaliteta proizvodnje kao neki high end modeli, ali ipak dobro dode jamstvo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako se ostvaruje garancija za mobač kupljen preko goldway-a?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 13:41 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Meni neki dan prestao raditi senzor rotacije, ni reset ni nista nije pomoglo. Nakon laganog pada proradio.

 

Kolegi prestao raditi iati dan volume up gumb.

 

Znao sam da nije kvaliteta proizvodnje kao neki high end modeli, ali ipak dobro dode jamstvo :D

 Igrate nogomet s njima ili samo od sebe? 

 

tomislav10 kaže...

Kako se ostvaruje garancija za mobač kupljen preko goldway-a?

 Tu je s njihove stranice opisano.

Nečije iskustvo s reddita.

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ne ja sam osoba koja nikad u zivotu nije razbila ekran na mobu, rub ili nesto slicno.

 

Telefon uvijek u maskici, i kaljeno staklo....Kad radim nesto fizicki onda nije kod mene i to je tajna umijeca.

 

Poanta onog sto pricam je makar su best buy telefoni evo i ja kolega odmah imali problema, s time da sam ja dobro prosao..barem za sada pa ga ne moram reklamirati.

 

Naravno da sam potiho razocaran jer se radi o novim telefonima. Mozda je samo peh ali kao korisnik samsunga punih 10 godina sa doslovno 0 hardverskih problema jako me zanima koliko ce xiaomi dugo raditi kako treba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Mislio sam da možda često pada kada si rekao da si ga padom popravio. 

 

Šteta za čuti, dva za koja znaš da imaju problema ne zvuči obećavajuće što se tiče hardvera. Najbolje da i ne googleam ostale i nadam se najboljem.

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

A gle po iskustvu sve ovisi koliko imas srece, ali da je puno veca sansa neispravnog hardwera na xiaomi nego npr na samsungu ili iphonu to garantiram.

 

Nije problem u jeftinijim komponentama koliko u brzini slaganja istih.

 

Mada moram napomenuti kako je xiaomi u zadnjih godinu dvije jako napredavao kaj se tice slaganja telefona. I to Vam velim kao lik koji radi u servisu gdje dnevnom otvorim desetak razlicitih telefona.

 

Vrijeme prije notea4 telefoni su bili jako lose slozeni. Ekvivalent danasnjem vivaxu ili quadru.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja imam redmi 3 vec dvije i pol godine...nikakvih problema snjim...kao da su ga.rucno sastavljali

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Vrijeme prije notea4 telefoni su bili jako lose slozeni. Ekvivalent danasnjem vivaxu ili quadru. 

 

 Što to znači da su bili "jako lose složeni"?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice