Xiaomi ROM flash

poruka: 9
|
čitano: 2.021
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi ROM flash

Pozdrav! Vjerujem da dosta ljudi tu ima Xiaomi i da su flahali neki ROM pa možda netko može pomoći.

 

Fastboot metodom Mi Flash toolom pokušao sam flashati Official Global Stable ROM i Official Global Developer ROM. U oba slučaja mi flashanje traje 1 sekundu i javi successful ali ne bude nikakve promjene. Već mi se to prije bilo dogodilo ali ne sjećam se kako sam riješio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi ROM flash
Bilo bi dobro da das osnovne informacije, koji mob? koji tocno rom? verzija miflasha? Imas inace temu vjerojatno i za svoj mob, koristi trazilicu za forum
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Xiaomi ROM flash

Jesam ali ne odgovara nitko, a ovo koji uređaj i koji ROM ne vidim svrhu jer je gotovo identično za sve Xiaomi uređaje, baš sam zato i napisao ovako općenito.

 

Ako ti šta znači: mobitel je Mi4, android 4.4, gore je neki MIUI7 global stable za koji sumnjam da je modificirani jer stalno neke reklame iskaču. Za bootloader mi javlja da je zaključan. Znači fastboot metodom sam išao flashati najnovije Global ROM-ove.

 

Mi Flash i ROM-ovi skinuti na: http://en.miui.com/a-234.html

 

Xiaomi Mi 4 CDMA/WCDMA/LTE Latest Global Developer Version Fastboot File Download

 

Xiaomi Mi 4 CDMA/WCDMA/LTE Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 9:59 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi ROM flash

Mi 4 nema zaključan bootloader.

Uploadaj sliku od Mi Flasha da vidimo gdje je problem.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi ROM flash
Cromaki kaže...

Mi 4 nema zaključan bootloader.

Ne znam jesi vidio ali sad ti je fora da ti ROM preko OTA zaključa bootloader. To sam na svom doživio. Flashao sam Global Stable preko Mi Flash toola-a isto kako sam i sada pokušao s ovim drugim mobitelom, pazio da odaberem flash_all a ne flash_all and lock, sve je prošlo ok ali mi je odmah po pokretanju ponudio još neki OTA update koji sam prihvatio i nakon toga mi je zaključao bootloader nakon čega sam imao cijele procedure s otključavanjem da bih se vratio na Xiaomi.eu ROM. Slažem se da Mi4 dolazi s otključanim bootloderom ali osobno sam iskusio da ga novi ROM zaključa.

 

Ali, da li ima veze zaključani bootloader ako se preko Mi Flash toola fastboot metodom flasha Official ROM? Mislim da sam nedavno na jednom Redmi 2 kojem je isto bio zaključan bootloader uspio flahati Global Developer ROM.

 

Mobitel sad nemam kod sebe pa ne mogu sliku greše staviti ali Mi Flash je s linka koji sam gore stavio. Zadnji znači. ROM također.

16 godina
offline
Xiaomi ROM flash

 

 

Možda i da probaš neki drugi metod, ja sam, kada sam dobio svoj uređaj sa nekim nezvaničnim ROM-om, radio Recovery Update, a mislim i ovu varijantu direktno iz Updater aplikacije (doduše, nemam baš Mi 4, nego RN2).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 10:09 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi ROM flash
Mislim da je na starijim mobitelima, na kojima se preko adba moze u edl najsigurnije tak flashati, upute imaju na redditu u wiki
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi ROM flash

Može li mi netko tko koristi Global Stable ROM reći dali ima hrvatsko jezično sučelje? Pročitao sam negdje da ima, ali nejasno mi je dali samo neki uređaji ili svi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2017 13:35 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi ROM flash

Našao sam riješenje pa da napišem, možda nekome pomogne.

 

Problem je bio u verziji mobitela, Mi4 LTE-CT (China Telekom) koji koristi drugačiji ROM koji se može naći na Kineskom MIUI forumu. Dakle nije mi htio flashati ROM koji sam skinuo sa en.miui.com jer ROM nije kompatibilan s uređajem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice