Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 319.489
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xperia P
anonymous_Zg kaže...

kada ce doc neki dobar JB rom ?? {#}

tek sad se pojavljuju i poliraju custom ICS romovi, a ti bi već JB? službeni valjda bude izašao negdje tokom prve polovice iduće godine (bar se nadam...)

a ako hoćeš neki brzi i čist custom rom preporučam OVO

nije dovršen, ima nekih probljema ko što možeš vidjeti i sam... no meni osobno šljaka čist oke. videje ionako ne snimam u nekoj velikoj količni i jedino što mi još ne radi je pozivi putem vibera.

ako ne možeš živjeti bez navedenih stvari, pričekaj neko vrijeme da ga dovrše ..

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Došao je neki novu upadate i sad ga ja nemogu instalirati ..kada mi se na ekranu od kompa pojavi da ga ugasim i da spojim preko usba i zadržim wolume down tipku ja to napravin a niš se ne događa

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
online
Re: Xperia P

Nešto ne radiš kako treba.

 

Kada ti se pojavi poruka da pritisneš Volume Down i uštekaš USB kabel, tipku moraš držati sve dok update ne počme, a ne samo dok uštekaš USB priključak.

13 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Izašao ICS update na T-Mobileu ver. 4.0.4. Mobitel ništa nije javljao, ali spojio sam ga preko usb-a i pc companion odmah javio.
Update prošao uredno i za sada je sve u redu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Ma brate mili drža san je 2 minute mislin da bi bilo glupo vise od dvi minute ..sto da radim ??

 

Edit..kada ustekam upali se zeleno nakon koje sekunde crveno a opet nakon koje sekunde narančasto i na ekranu se preikaže baterija i preko nje munja ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 13:35 (ante5656).
15 godina
online
Re: Xperia P

Baterija ti mora biti napunjena preko 70-80% (ako ti se pali narančasta znači da je baterija poprilično prazna.

 

Inače, kad napraviš sve ispravno, nakon uštekavanja kabela LED mora svjetliti plavom bojom, a nakon toga zelenom.

15 godina
online
Re: Xperia P
Lepy kaže...

Izašao ICS update na T-Mobileu ver. 4.0.4. Mobitel ništa nije javljao, ali spojio sam ga preko usb-a i pc companion odmah javio.
Update prošao uredno i za sada je sve u redu.

Možeš li vidjeti koja verzija firmware-a je to (zadnji broj u dnu ekrana na Settings -> About phone ) pod Build number.

 

Nisu valjda tek sad pustili verziju koja je izašla još prije 2-3 mjeseca.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Baterija je bial tocno 80 ali evo sam je stavio punit i kad se napuni probat cu ponovo

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

da vas ljudovi priupitam... xperia p iz t-coma je zakljucana? samo t-com brojevi mogu u nju?

http://g.bf3stats.com/pc/H4pfi0Bs/Bronthophobiaa.png
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

evo s 95 % baterije se upali i sekundu gori crveno pa 2 sekunde zeleno i onda opet 2 sekunde crveno i onda pise na njemu sony a lampica zeleno i ekran se ugasi i evo vec drzim 2 minute

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Build je 6.1.1.B.1.54 što bi trebao biti zadnji build. Čitam komentare na sony forumu o nekom camera bugu, ali kod mene toga nema...bar ne zasad.

13 godina
offline
Re: Xperia P
ante5656 kaže...

evo s 95 % baterije se upali i sekundu gori crveno pa 2 sekunde zeleno i onda opet 2 sekunde crveno i onda pise na njemu sony a lampica zeleno i ekran se ugasi i evo vec drzim 2 minute

ako sve radiš kako spada (ugasit mobitel, držati vol down i uštekati kabel) onda postoji mogućnost da ti driveri nisu instalirani na kompu. 

to je jedna od bitnijih stvari jer ako pc ne prepozna mob ili tek mora instalirati drivere, onda mob izlazi iz flashmodea/fastboota i nastavlja dalje (paljenje/punjenje).

druga solucija koju možeš probati je uštekati mob na drugi usb port na PeCe-ju. to isto nekada zna igrati ulogu. 

to mi za sad pada na pamet... mislim da do kabla najvjerojatnije nije tako da probaj ovo gore navedeno ako već nisi.

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Pa spaja san se ja vec ..zbog prebacivanja muzike a i  s moba san instalirao pc com..

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
online
Re: Xperia P
Lepy kaže...

Build je 6.1.1.B.1.54 što bi trebao biti zadnji build. Čitam komentare na sony forumu o nekom camera bugu, ali kod mene toga nema...bar ne zasad.

Da, to je zadnja verzija.

 

Da bi uspio reproducirati bug na kameri, moraš u opcijama uključiti format 8MP, i staviti da ti je flash aktivan. Nakon toga, svaka slika koju okineš (u uvjetima smanjene količine svjetla) će na lijevoj trećini ekrana biti crna, kao da flash nije dobro sinkroniziran sa okidačem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 15:53 (maxym).
15 godina
online
Re: Xperia P
ante5656 kaže...

Pa spaja san se ja vec ..zbog prebacivanja muzike a i  s moba san instalirao pc com..

Probaj napraviti repair iz SUS-a (Sony Update Service), prvo backupiraj sve podatke, i napravi clean install.

 

Ne bi trebalo biti bitno, ali uključi opciju USB debugging u Developer options (prva opcija), ovo treba za Flashtool, ali šta je tu je, probaj pa javi ide li.

14 godina
offline
Re: Xperia P
maxym kaže...
Lepy kaže...

Build je 6.1.1.B.1.54 što bi trebao biti zadnji build. Čitam komentare na sony forumu o nekom camera bugu, ali kod mene toga nema...bar ne zasad.

Da, to je zadnja verzija.

 

Da bi uspio reproducirati bug na kameri, moraš u opcijama uključiti format 8MP, i staviti da ti je flash aktivan. Nakon toga, svaka slika koju okineš (u uvjetima smanjene količine svjetla) će na desnoj trećini ekrana biti crna, kao da flash nije dobro sinkroniziran sa okidačem.

Ja imam tu verziju, probao sam to i radi normalno :D. Nema buga na kameri

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
ante5656 kaže...

Pa spaja san se ja vec ..zbog prebacivanja muzike a i  s moba san instalirao pc com..

Probaj na nekom drugom kompu to ako moš, meni na laptopu na isti način nije htjelo dogradit Arc S ali kad san ga na drugi komp utaka updatea je iz prve

IRebic
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Neznam ali nikako mi ne ide ..mogu li to ikako instalirati putem mobitela

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
Xperia P

mob je mrak, ja ga obozavam...

baterija je malo losija...

al men izdrzi cijeli dan, i nije mi problem stavit ga na punjenje prije spavanj...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
maxym kaže...
Lepy kaže...

Build je 6.1.1.B.1.54 što bi trebao biti zadnji build. Čitam komentare na sony forumu o nekom camera bugu, ali kod mene toga nema...bar ne zasad.

Da, to je zadnja verzija.

 

Da bi uspio reproducirati bug na kameri, moraš u opcijama uključiti format 8MP, i staviti da ti je flash aktivan. Nakon toga, svaka slika koju okineš (u uvjetima smanjene količine svjetla) će na lijevoj trećini ekrana biti crna, kao da flash nije dobro sinkroniziran sa okidačem.

 Jel slika na lijevoj trećini ekrana mora biti potpuno crna kod tog buga? Da li se to uvijek događa ili samo ponekad? Meni se do sada to nije pojavilo..postavke su mi kao što si opisao - 8MP, flash na auto. Ima nekog na ovom forumu sa tim bugom?

15 godina
online
Re: Xperia P

Kada sam probao reproducirati bug nakon update-a na svakoj slici od 8MP sa upotrebom fleša mi se događao ovaj bug, ali sada sam isprobao i zgleda da je sve OK.

 

:-?

 

Ali u Fotor-u je i dalje prisutan bug kod kojeg vidiš samo mali dio slike na ekranu (cca. jednu trećinu na desnoj strani, a sve ostalo je crno) ali se prilikom fotografiranja snima cijela slika.

 

Izgleda da će ova ekipa iz Sony-a morati opet na popravni. :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 9:50 (maxym).
16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

bas dodjoh priupitati kad ce ics kad ono eto ga :D

 

odlicno. mobitel je stvarno dobar :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xperia P

Ovo je već druga verzija ICS-a. Izgleda da t-mobile uopće nije izdao prvu verziju, nego su čekali prvi update pa onda izbacili njega.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
maxym kaže...

Kada sam probao reproducirati bug nakon update-a na svakoj slici od 8MP sa upotrebom fleša mi se događao ovaj bug, ali sada sam isprobao i zgleda da je sve OK.

 

:-?

 

Ali u Fotor-u je i dalje prisutan bug kod kojeg vidiš samo mali dio slike na ekranu (cca. jednu trećinu na desnoj strani, a sve ostalo je crno) ali se prilikom fotografiranja snima cijela slika.

 

Izgleda da će ova ekipa iz Sony-a morati opet na popravni. :-)

 Dakle - ako koristim nativnu aplikaciju za fotkanje sve je ok, ali ako koristim neku drugu (tipa camera360, fotor, etc.) nebu dobro?

15 godina
online
Re: Xperia P

Ovaj bug o kojem ja govorim mi se događa samo u Fotor-u i samo kada je odabrana veličina slike od 8MP, kada smanjim rezoluciju onda i u Fotor-u vidim cijelu sliku, a u druga dva programa (za HDR) koji koriste kameru nema tih problema na niti jednoj rezoluciji.

15 godina
offline
Xperia P

Ante jesi riješio ovo, meni se javlja ista stvar....

 

 

 

Edit: riješeno, prekinuti trenutni update, pa ga ponovo pokrnuti i radi bez problema {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 12:46 (rooswelt1991).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P

Evo još jedan ponosni vlasnik Xperie . mob je stvarno zvijer . Samo me zanima koliko imam memorije za aplikacije nisam bas skonto :)

So0ny ericsson live with wAlkaman
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

oko 1.5 gb

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P

aha . jel doso ics za ovu xperiu ja ga spajo na pc compain kad izbacuje neki update za 2.3.7 

So0ny ericsson live with wAlkaman
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

ako si na tmobileu je. ali ne znam sada kako tocno ide postupak. mozda prvo moras 2.3.7 pa onda 4.0.4 ICS instalirati.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice