Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 319.871
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Xperia P
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 12:45 (Racoen).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xperia P

negdje sam na forumu procitao da se moze napraviti nevidljivi folder...

pa ako neko zna, da sad ne citam sve vezano za mobitele na ovdje...

- jer bi htio da mi se neke slike ne vide u albumu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
Stavis tocku ispred nazuva foldera ili fajl ".nomedia" u folder. S tockom
15 godina
offline
Re: Xperia P

SonyEricsson MH-750.

12 godina
offline
Re: Xperia P
achtung kaže...

Hvala na odgovorima ! Imam još jedno pitanje, dali znate   koji model slušalica (stock) dolazi s Xperiom P ? Nemam ih trenutno tu , a htio bi preko ebaya ili kud već naručiti nove.

  Model MH750.

 

EDIT: nisam vidio da je kolega odgovorio.

 

Evo link s ebaya

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 16:40 (assassin.st).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

i dalje mi se fotke vide u albumu...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
zokybob kaže...

i dalje mi se fotke vide u albumu...

 

nazoveš folder recimo ".slike" 

tako s točkom bez navodnika i album ih ne bi trebao prepoznavati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
Zoran kaže...
zokybob kaže...

i dalje mi se fotke vide u albumu...

 

nazoveš folder recimo ".slike" 

tako s točkom bez navodnika i album ih ne bi trebao prepoznavati.

hvala

14 godina
offline
Re: Xperia P

Ja mislim model MH410C

12 godina
offline
Re: Xperia P
šaki01 kaže...

Ja mislim model MH410C

Nije istina, evo u mene kutija od Xperie P i u kutiji neotvorene slusalice, model MH-750.

 

Ne vjerujem da se ovisno o operateru razlikuje sadrzajni paket isporucen s mobitelom.

15 godina
offline
Xperia P

MH 410C su "obične" slušalice, a MH 750 su "in-ear" slušalice i koliko mogu vidjeti po stranim forumima, samo one dolaze u paketu sa Xperiom P. Jedina razlika u retail paketima za Xperiu P je u tome što netko dobije i kožni etui, a rijetki i NFC tagove.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xperia P

Svi dobiju MH-750 slušalice. Ako se ne uzima kod operatera trebao bi dobiti i nfc smart tagove, a kod tele2 (čini mi se, nek netko potvrdi) se dobije dobije i kožni etui zajedno s tagovima.

 

Edit: ispravio sam, tele2 nije iznimka, kod njih se jedino dobije etui, a tagovi samo u dućanima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 19:19 (Iggx).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Xperia P

Kod tele2 se dobije etui, ali ne i tagovi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

T-Mobile ne daje tagove.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P

Jel postoji neka aplikacija s kojom bi mogao zabraniti koristenje internet podataka nekim aplikacija ?????

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xperia P

Naravno da postoji, zove se DroidWall i jedini zahtjev je da ti je mobitel root-an.

 

Sa njim možeš svakom instaliranom programu odrediti da li smije koristiti mobile data, WiFi data ili nijedno od navedenoga.

 

Po defaultu je data isključena svim novoinstaliranim (nakon DroidWall-a) programima, pa svakom od njih moraš omogućiti datu (naravno ako im treba).

 

To je pravi penicilin za razne bannere u free programima.

16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

ICS

Settings > data usage

 

Prvo postavi limit na bilo šta (defoltno je 5GB valjda)

 

Onda ispod imaš popis aplikacija i kad odabereš aplikaciju imaš opciju "Restrict background data".

Tako zabraniš aplikaciji da se spaja dok je u backgroundu. Ovo funkcionira samo na 3G. Kada si na wifi, aplikacija se može spojit  opet.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Pozz ljudi... ali se to i vam događa kao i men kupio sam xperiu p prije više od 2 mjeseca i baterija nemoze izdrzat niti 5 sati. Jako samvezan uz mobitel i glupomi je stalno nositi punjač uz sebe u strahu da će mi se baterija iprazniti... npr ako hoču upaliti neku igricu odigram  10 min. i baterija  ode za 10 do 15 %... mozeli se to nekako srediti ? ... postoji li mozda zamjenska baterija ili da se nešto napravi da baterija duže traje... hvala  {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xperia P
matej16 kaže...

Pozz ljudi... ali se to i vam događa kao i men kupio sam xperiu p prije više od 2 mjeseca i baterija nemoze izdrzat niti 5 sati. Jako samvezan uz mobitel i glupomi je stalno nositi punjač uz sebe u strahu da će mi se baterija iprazniti... npr ako hoču upaliti neku igricu odigram  10 min. i baterija  ode za 10 do 15 %... mozeli se to nekako srediti ? ... postoji li mozda zamjenska baterija ili da se nešto napravi da baterija duže traje... hvala  {#}

o.O šta sve imaš poinstalirano na tom mobu? moguće da ti se previše aplikacija vrti konstantno pa cuclaju malo previše resursa.

no ne mora ni to biti slučaj. možda ti je jednostavno baterija u banani. inače je opće poznato da se XP ne može pohvaliti naročito izdržljivom baterijom.

ali nisam znao da se baš za 5 sati može tek tako ispraznit. pretpostavljam da se nisi previše informirao prije nabavke telefuna :P

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
13 godina
offline
Xperia P

Dali je neko probao s xda foruma kernel i rom i koliko mu traje baterija nakon tog

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xperia P
marxone kaže...

Dali je neko probao s xda foruma kernel i rom i koliko mu traje baterija nakon tog

je je..kernel dobar. a romi ko romi... znaš sam šta pričaju za njih.

srsly? koji kernel, koji rom.? oš clocknut proc? oš rom za lockani ili unlockani bootloader? oš kerefeke tipa superduperprohdr camera? oš widgete raznorazne? 

 

moja preporuka je fxp (free xperia) rom sa pripadajućim kernelom. čist je, izvedenica cyanogen moda i polako ali sigurno napreduje prema savršenstvu. probao sam miui koji se bazira na fxp romu i moram priznat da me nije oduševio.

sporiji je, ne mogu se naviknut na to da nemam neki meni nego je sve na "desktopu" i ima nekih nekompatibilnosti te se freeza tu i tamo.

 

što se ostalih romova tiče mislim da ih nema puno vrijednih spomena. 

 

uostalom ne košta te probati sam. mislim da je to najbolji način za saznat što ti najviše odgovara ;)

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
13 godina
offline
Re: Xperia P
wh15tler kaže...
marxone kaže...

Dali je neko probao s xda foruma kernel i rom i koliko mu traje baterija nakon tog

je je..kernel dobar. a romi ko romi... znaš sam šta pričaju za njih.

srsly? koji kernel, koji rom.? oš clocknut proc? oš rom za lockani ili unlockani bootloader? oš kerefeke tipa superduperprohdr camera? oš widgete raznorazne? 

 

moja preporuka je fxp (free xperia) rom sa pripadajućim kernelom. čist je, izvedenica cyanogen moda i polako ali sigurno napreduje prema savršenstvu. probao sam miui koji se bazira na fxp romu i moram priznat da me nije oduševio.

sporiji je, ne mogu se naviknut na to da nemam neki meni nego je sve na "desktopu" i ima nekih nekompatibilnosti te se freeza tu i tamo.

 

što se ostalih romova tiče mislim da ih nema puno vrijednih spomena. 

 

uostalom ne košta te probati sam. mislim da je to najbolji način za saznat što ti najviše odgovara ;)

da izgleda ko stock npr. recimo ko ARHD kod One X-a. uzeo bih sestri mob taj al vidim da se dosta ljudi zali na bateriju. kolika ti je razlika izmedu stocka i tog nekog roma sto se tice baterije??

vidim da na xda komentiraju najvise sliding XP Kernelhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002202. ovaj tvoj rom nisam nasao( mozda na ovaj mislis http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876924) , za CM znam ali me zanima ako ima nesto ko stock kao sto sam vec napisao.hvala na odg

11 godina
neaktivan
offline
Xperia P

dobio sam sony xperiu p, zaključana na VIP, otključah ju pomoću koda, i sad preko t-mobile mi se neće spojiti na internet. molim pomoć, hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

puni se 2 sata i 20 min  ..............valjda jer ga punim sa drugim kablom pa nedolazi do učinka ono brzo punjenje ili kako več...XD

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
Pajco kaže...
lowrideros kaže...

Evo ako nekoga zanima kako drži baterija sa umjeremim korištenjem.

Baterija ti prilično dugo drži, koliko dugo ga ostaviš da se puni?

puni se 2 sata i 20 min  ..............valjda jer ga punim sa drugim kablom pa nedolazi do učinka ono brzo punjenje ili kako več...XD

15 godina
offline
Re: Xperia P
martinispy kaže...

dobio sam sony xperiu p, zaključana na VIP, otključah ju pomoću koda, i sad preko t-mobile mi se neće spojiti na internet. molim pomoć, hvala

Vjerojatno trebaš upisati postavke za spajanje preko T-Mobile APN-a:

 

Settings -> (Wireless & Networks) More... -> Mobile Networks - > Access Point Names

 

Internet

Name: TM Hr Internet

APN: web.htgprs

MMS protocol: WAP2.0

MCC: 219

MNC: 01

Authentication type: PAP

APN type: default

sve ostalo: <not set>(prazno ostavite)

 

MMS

Name: tm hr mms

APN: mms.htgprs

MMSC: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms

MMS proxy: 010.012.000.004

MMS port: 8080

MMS protocol: WAP 2.0

MCC: 219

MNC: 01

Authentication type: PAP

APN type: mms

sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

 

Postavke su kopirane sa interneta pa ne moraju biti 100% točne, ako budeš imao problema javi.

13 godina
offline
Re: Xperia P
marxone kaže...
wh15tler kaže...
marxone kaže...

Dali je neko probao s xda foruma kernel i rom i koliko mu traje baterija nakon tog

je je..kernel dobar. a romi ko romi... znaš sam šta pričaju za njih.

srsly? koji kernel, koji rom.? oš clocknut proc? oš rom za lockani ili unlockani bootloader? oš kerefeke tipa superduperprohdr camera? oš widgete raznorazne? 

 

moja preporuka je fxp (free xperia) rom sa pripadajućim kernelom. čist je, izvedenica cyanogen moda i polako ali sigurno napreduje prema savršenstvu. probao sam miui koji se bazira na fxp romu i moram priznat da me nije oduševio.

sporiji je, ne mogu se naviknut na to da nemam neki meni nego je sve na "desktopu" i ima nekih nekompatibilnosti te se freeza tu i tamo.

 

što se ostalih romova tiče mislim da ih nema puno vrijednih spomena. 

 

uostalom ne košta te probati sam. mislim da je to najbolji način za saznat što ti najviše odgovara ;)

da izgleda ko stock npr. recimo ko ARHD kod One X-a. uzeo bih sestri mob taj al vidim da se dosta ljudi zali na bateriju. kolika ti je razlika izmedu stocka i tog nekog roma sto se tice baterije??

vidim da na xda komentiraju najvise sliding XP Kernelhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002202. ovaj tvoj rom nisam nasao( mozda na ovaj mislis http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876924) , za CM znam ali me zanima ako ima nesto ko stock kao sto sam vec napisao.hvala na odg

tako je. mislio sam na free xperia project ilitiga cyanogen mod 9. mislim da osim njega imaš još miui i to je to što se tiče "čistih" rom-ova. 
ostali su više manje modificirani stock sa nekim dodacima od jačih modela tipa hdr, dodani switchevi u status baru, neki drugi sound engine-i itd.(xperia t,z i sl)  

probao sam manav, vision, dynamic i inifinity prije nekoliko mjeseci i oni mi se nisu svidjeli. a i zastarjeli su tako da sada nema nekog smisla.

nakon toga sam probao brainsrom u vrijeme dok je CM9 bio dosta bugovit pa mi se nije dalo patit s njime. on je isto modifikacija stock roma, definitivno bolji od ovih gore. no koliko vidim prestao se razvijati prije 2 mjeseca.

u principu ni sa jednim rom-om nisam bio zadovoljan koliko sa fxp-om (CM9) koji je unatoč kojekakvim bugovima puno brži. 

inače imaš u xperia p sekciji na xda forumu popis svih rom-ova, kernela, guide-ova i kojekakvih drugih stvari pa se slobodno posluži.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938296

 

no ak ti sestra nije neki advanced user onda nema nekog smisla prčkati po mobu. ionako će biti više nego zadovoljna stock ICS-om.

 

edit: baterija na fxp-u je nothin speshul. traje dan i to je to. uzmi u obzir da se dosta pali wi-fi/data, nonstop čitam nešto na njemu, tu i tamo opalim neku igru, odslušam mjuze kad idem nekamo itd. 

a što se sliding xp kernela tiče nemam puno za pisati. dok sam ga imao mobitel je šljakao čist oke. to je to više manje :D

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 11:27 (wh15tler).
14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

dali baterija na xperia s traje krace u odnosu na P ili je skoro isto? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xperia P
wh15tler kaže...
marxone kaže...
wh15tler kaže...
marxone kaže...

Dali je neko probao s xda foruma kernel i rom i koliko mu traje baterija nakon tog

je je..kernel dobar. a romi ko romi... znaš sam šta pričaju za njih.

srsly? koji kernel, koji rom.? oš clocknut proc? oš rom za lockani ili unlockani bootloader? oš kerefeke tipa superduperprohdr camera? oš widgete raznorazne? 

 

moja preporuka je fxp (free xperia) rom sa pripadajućim kernelom. čist je, izvedenica cyanogen moda i polako ali sigurno napreduje prema savršenstvu. probao sam miui koji se bazira na fxp romu i moram priznat da me nije oduševio.

sporiji je, ne mogu se naviknut na to da nemam neki meni nego je sve na "desktopu" i ima nekih nekompatibilnosti te se freeza tu i tamo.

 

što se ostalih romova tiče mislim da ih nema puno vrijednih spomena. 

 

uostalom ne košta te probati sam. mislim da je to najbolji način za saznat što ti najviše odgovara ;)

da izgleda ko stock npr. recimo ko ARHD kod One X-a. uzeo bih sestri mob taj al vidim da se dosta ljudi zali na bateriju. kolika ti je razlika izmedu stocka i tog nekog roma sto se tice baterije??

vidim da na xda komentiraju najvise sliding XP Kernelhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002202. ovaj tvoj rom nisam nasao( mozda na ovaj mislis http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876924) , za CM znam ali me zanima ako ima nesto ko stock kao sto sam vec napisao.hvala na odg

tako je. mislio sam na free xperia project ilitiga cyanogen mod 9. mislim da osim njega imaš još miui i to je to što se tiče "čistih" rom-ova. 
ostali su više manje modificirani stock sa nekim dodacima od jačih modela tipa hdr, dodani switchevi u status baru, neki drugi sound engine-i itd.(xperia t,z i sl)  

probao sam manav, vision, dynamic i inifinity prije nekoliko mjeseci i oni mi se nisu svidjeli. a i zastarjeli su tako da sada nema nekog smisla.

nakon toga sam probao brainsrom u vrijeme dok je CM9 bio dosta bugovit pa mi se nije dalo patit s njime. on je isto modifikacija stock roma, definitivno bolji od ovih gore. no koliko vidim prestao se razvijati prije 2 mjeseca.

u principu ni sa jednim rom-om nisam bio zadovoljan koliko sa fxp-om (CM9) koji je unatoč kojekakvim bugovima puno brži. 

inače imaš u xperia p sekciji na xda forumu popis svih rom-ova, kernela, guide-ova i kojekakvih drugih stvari pa se slobodno posluži.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938296

 

no ak ti sestra nije neki advanced user onda nema nekog smisla prčkati po mobu. ionako će biti više nego zadovoljna stock ICS-om.

 

edit: baterija na fxp-u je nothin speshul. traje dan i to je to. uzmi u obzir da se dosta pali wi-fi/data, nonstop čitam nešto na njemu, tu i tamo opalim neku igru, odslušam mjuze kad idem nekamo itd. 

a što se sliding xp kernela tiče nemam puno za pisati. dok sam ga imao mobitel je šljakao čist oke. to je to više manje :D

Aha. I koliko si otprilike dobio na bateriji sto se tice fxp rom_a i xp kernela naspram stock roma

13 godina
offline
Re: Xperia P
marxone kaže...
wh15tler kaže...
marxone kaže...
wh15tler kaže...
marxone kaže...

Dali je neko probao s xda foruma kernel i rom i koliko mu traje baterija nakon tog

je je..kernel dobar. a romi ko romi... znaš sam šta pričaju za njih.

srsly? koji kernel, koji rom.? oš clocknut proc? oš rom za lockani ili unlockani bootloader? oš kerefeke tipa superduperprohdr camera? oš widgete raznorazne? 

 

moja preporuka je fxp (free xperia) rom sa pripadajućim kernelom. čist je, izvedenica cyanogen moda i polako ali sigurno napreduje prema savršenstvu. probao sam miui koji se bazira na fxp romu i moram priznat da me nije oduševio.

sporiji je, ne mogu se naviknut na to da nemam neki meni nego je sve na "desktopu" i ima nekih nekompatibilnosti te se freeza tu i tamo.

 

što se ostalih romova tiče mislim da ih nema puno vrijednih spomena. 

 

uostalom ne košta te probati sam. mislim da je to najbolji način za saznat što ti najviše odgovara ;)

da izgleda ko stock npr. recimo ko ARHD kod One X-a. uzeo bih sestri mob taj al vidim da se dosta ljudi zali na bateriju. kolika ti je razlika izmedu stocka i tog nekog roma sto se tice baterije??

vidim da na xda komentiraju najvise sliding XP Kernelhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002202. ovaj tvoj rom nisam nasao( mozda na ovaj mislis http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876924) , za CM znam ali me zanima ako ima nesto ko stock kao sto sam vec napisao.hvala na odg

tako je. mislio sam na free xperia project ilitiga cyanogen mod 9. mislim da osim njega imaš još miui i to je to što se tiče "čistih" rom-ova. 
ostali su više manje modificirani stock sa nekim dodacima od jačih modela tipa hdr, dodani switchevi u status baru, neki drugi sound engine-i itd.(xperia t,z i sl)  

probao sam manav, vision, dynamic i inifinity prije nekoliko mjeseci i oni mi se nisu svidjeli. a i zastarjeli su tako da sada nema nekog smisla.

nakon toga sam probao brainsrom u vrijeme dok je CM9 bio dosta bugovit pa mi se nije dalo patit s njime. on je isto modifikacija stock roma, definitivno bolji od ovih gore. no koliko vidim prestao se razvijati prije 2 mjeseca.

u principu ni sa jednim rom-om nisam bio zadovoljan koliko sa fxp-om (CM9) koji je unatoč kojekakvim bugovima puno brži. 

inače imaš u xperia p sekciji na xda forumu popis svih rom-ova, kernela, guide-ova i kojekakvih drugih stvari pa se slobodno posluži.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938296

 

no ak ti sestra nije neki advanced user onda nema nekog smisla prčkati po mobu. ionako će biti više nego zadovoljna stock ICS-om.

 

edit: baterija na fxp-u je nothin speshul. traje dan i to je to. uzmi u obzir da se dosta pali wi-fi/data, nonstop čitam nešto na njemu, tu i tamo opalim neku igru, odslušam mjuze kad idem nekamo itd. 

a što se sliding xp kernela tiče nemam puno za pisati. dok sam ga imao mobitel je šljakao čist oke. to je to više manje :D

Aha. I koliko si otprilike dobio na bateriji sto se tice fxp rom_a i xp kernela naspram stock roma

pojma nemam {#} nikad se time nisam zamarao. jedino kada mi je bilo stalo do trajanja baterije je u vrijeme kada sam koristio se g502 ilitiga dummy phone (i prije toga sve ostale mobtele).

dođe mi na isto ko da kupim gejming laptop i onda se zamaram time kako mu neće trajat baterija 12 sati, nego 2-3 u najboljem slučaju. 

ako želiš sestri priuštit mobitel sa dobrom baterijom, preporučio bih ti da zaobiđeš xperiu p u širokom krugu. ne znam koje bi bile alternative, no vjerojatno ima nešto u tom rangu što se diči dužim trajanjem baterije. 

 

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice