Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 319.846
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Možeš i to napraviti. Mada se nekad zna dogoditi da naletiš na nekoga u HelpDesku tko nema pojma pa ti da krive podatke (znam za slične slučajeve u RH).

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Možda ih i ne moraš zvati, nego probaj poslati SMS, a ako ne dobiješ postavke probaj ručno konfigurirati kako piše dole (preuzeto sa stranica BH Telecom-a)

 

Ukoliko iz bilo kojeg razloga niste pohranili automatski dostavljene postavke ili ako ste promjenili model telefona, postavke ponovo može naručiti:

 

   slanjem besplatne SMS poruke sadržaja POSTAVKE na broj 061 1100

   putem weba

   pozivom na besplatan broj Pozivnog centra 1444

 

Manuelno podešavanje

 

Ukoliko mobilni telefon ne podržava automatsku konfiguraciju, telefon možete ručno podesiti koristeći detaljne upute:

Manuelno podešavanje GPRS pristupa za mobilne telefone, PC računar ili laptop

   APN: (active.bhmobile.ba)

   IP Adresa: 195.222.056.041 (nije potrebno za PC i laptop)

   PORT/PROXY: 8080 ili 9201 (zavisno od modela mobilnog telefona i nije potrebno za PC i laptop)

   Username: Ostaviti prazno

   Password: Ostaviti prazno

   Home page: wap.bhmobile.ba  (nije potrebno za PC i laptop)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
maxym kaže...

Možda ih i ne moraš zvati, nego probaj poslati SMS, a ako ne dobiješ postavke probaj ručno konfigurirati kako piše dole (preuzeto sa stranica BH Telecom-a)

 

Ukoliko iz bilo kojeg razloga niste pohranili automatski dostavljene postavke ili ako ste promjenili model telefona, postavke ponovo može naručiti:

 

   slanjem besplatne SMS poruke sadržaja POSTAVKE na broj 061 1100

   putem weba

   pozivom na besplatan broj Pozivnog centra 1444

 

Manuelno podešavanje

 

Ukoliko mobilni telefon ne podržava automatsku konfiguraciju, telefon možete ručno podesiti koristeći detaljne upute:

Manuelno podešavanje GPRS pristupa za mobilne telefone, PC računar ili laptop

   APN: (active.bhmobile.ba)

   IP Adresa: 195.222.056.041 (nije potrebno za PC i laptop)

   PORT/PROXY: 8080 ili 9201 (zavisno od modela mobilnog telefona i nije potrebno za PC i laptop)

   Username: Ostaviti prazno

   Password: Ostaviti prazno

   Home page: wap.bhmobile.ba  (nije potrebno za PC i laptop)

Sve to uradim, ali šta dalje. Poruku sam slao ali nisam dobio postavke, te sam uradio kako si mi napisao. Koji je sledeci korak.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Upravo sam narucio postavke preko web-a. Postavke su stigle. Iskljucio sam mobitel pa ga ponovo uključio, kako sada da vidim da li mi radi mobilni internet?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Upravo sam narucio postavke preko web-a. Postavke su stigle. Iskljucio sam mobitel pa ga ponovo uključio, kako sada da vidim da li mi radi mobilni internet?

Koji vam je k***c pa imas u postavkama preuzmi internet podatke i automatski ti instalirs

 

I moze pitanje jel si musko il zensko?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Pa gdje u postavkama da nadjem automatsko preuzimanje? Musko sam :-P

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Pa gdje u postavkama da nadjem automatsko preuzimanje? Musko sam :-P

Jel ti pise gdje u postavkama xperia i tu udi

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Ako si dobio postavke trebale bi se same instalirati. Provjeri u Postavkama da li imaš definiran APN.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Ovakve su mi postavke: 

Ime: GPRS

 

Naziv pristupne tačke: active.bhmobile.ba

 

Proxy: 195.222.056.041

 

Priključak: 8080

 

Korisničko ime: Nije postavljeno

 

Lozinka: Nije postavljeno

 

Server: wap.bhmobile.ba

 

MMSC: Nije postavljeno

MMS proxy: Nije postavljeno

MMS priključak: Nije postavljeno

 

MCC: 218

 

MNC: 90

 

Vrsta provjere autent. Nije postavljeno

Tip APN-a : Nijepostavljeno

 

APN protokol: IPv4

 

Nosilac: Nije specifirano

 

Ja koristim BH Telecom.

Kad sam ovo postavio otisao sam na Postavke - Xperia - Internet postavke te mi je pisalo: Telefon ce se sada povezati na Internet radi brzog postavljanja Interneta i MMS usluge. Moguće je zaračunavanje troškova za prenos podataka.  Zatim nekoliko minuta neka strelica u vrhu svijetli i onda mi piše nešto ako postavke nisu skinute... Sta da radim

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Ovakve su mi postavke: 

Ime: GPRS

 

Naziv pristupne tačke: active.bhmobile.ba

 

Proxy: 195.222.056.041

 

Priključak: 8080

 

Korisničko ime: Nije postavljeno

 

Lozinka: Nije postavljeno

 

Server: wap.bhmobile.ba

 

MMSC: Nije postavljeno

MMS proxy: Nije postavljeno

MMS priključak: Nije postavljeno

 

MCC: 218

 

MNC: 90

 

Vrsta provjere autent. Nije postavljeno

Tip APN-a : Nijepostavljeno

 

APN protokol: IPv4

 

Nosilac: Nije specifirano

 

Ja koristim BH Telecom.

Kad sam ovo postavio otisao sam na Postavke - Xperia - Internet postavke te mi je pisalo: Telefon ce se sada povezati na Internet radi brzog postavljanja Interneta i MMS usluge. Moguće je zaračunavanje troškova za prenos podataka.  Zatim nekoliko minuta neka strelica u vrhu svijetli i onda mi piše nešto ako postavke nisu skinute... Sta da radim

Kad ti je ta strelica gore u kutu znaci da se skidaju postavke i kad se skinu auto.. ce se instalirati

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Da li ti je u Settings -> Data Usage (treći meni od vrha) uključeno Mobile data (prvi switch u vrhu ekrana) i u More... (četvrti meni od vrha u Settings-ima) -> Mobile networks (u dnu ekrana) stavljena kvačica na Mobile data trafic  i pod Network mode možeš odabrati WCDMA only (brzi internet), GSM only (spori internet) ili WCDMA (prefered)/GSM (ako ga ima koristi brzi, a ako ne, koristi spori internet).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
VILLA18900 kaže...
xperiaP kaže...

Ovakve su mi postavke: 

Ime: GPRS

 

Naziv pristupne tačke: active.bhmobile.ba

 

Proxy: 195.222.056.041

 

Priključak: 8080

 

Korisničko ime: Nije postavljeno

 

Lozinka: Nije postavljeno

 

Server: wap.bhmobile.ba

 

MMSC: Nije postavljeno

MMS proxy: Nije postavljeno

MMS priključak: Nije postavljeno

 

MCC: 218

 

MNC: 90

 

Vrsta provjere autent. Nije postavljeno

Tip APN-a : Nijepostavljeno

 

APN protokol: IPv4

 

Nosilac: Nije specifirano

 

Ja koristim BH Telecom.

Kad sam ovo postavio otisao sam na Postavke - Xperia - Internet postavke te mi je pisalo: Telefon ce se sada povezati na Internet radi brzog postavljanja Interneta i MMS usluge. Moguće je zaračunavanje troškova za prenos podataka.  Zatim nekoliko minuta neka strelica u vrhu svijetli i onda mi piše nešto ako postavke nisu skinute... Sta da radim

Kad ti je ta strelica gore u kutu znaci da se skidaju postavke i kad se skinu auto.. ce se instalirati

U lijevom uglu strelica radi nekih 5 minuta (kao valjda skida) ali onda prestane i pise : Nije bilo moguće preuzeti Internet i MMS postavke

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Mislim da će morati još i kliknuti na njih, tj. kada se strijelica prestane pomicati prema dole treba otvoriti Notification area (swipe od vrha ekrana prema dnu) i klinuti na traku gdje piše da su postavke skinute.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...
VILLA18900 kaže...
xperiaP kaže...

Ovakve su mi postavke: 

Ime: GPRS

 

Naziv pristupne tačke: active.bhmobile.ba

 

Proxy: 195.222.056.041

 

Priključak: 8080

 

Korisničko ime: Nije postavljeno

 

Lozinka: Nije postavljeno

 

Server: wap.bhmobile.ba

 

MMSC: Nije postavljeno

MMS proxy: Nije postavljeno

MMS priključak: Nije postavljeno

 

MCC: 218

 

MNC: 90

 

Vrsta provjere autent. Nije postavljeno

Tip APN-a : Nijepostavljeno

 

APN protokol: IPv4

 

Nosilac: Nije specifirano

 

Ja koristim BH Telecom.

Kad sam ovo postavio otisao sam na Postavke - Xperia - Internet postavke te mi je pisalo: Telefon ce se sada povezati na Internet radi brzog postavljanja Interneta i MMS usluge. Moguće je zaračunavanje troškova za prenos podataka.  Zatim nekoliko minuta neka strelica u vrhu svijetli i onda mi piše nešto ako postavke nisu skinute... Sta da radim

Kad ti je ta strelica gore u kutu znaci da se skidaju postavke i kad se skinu auto.. ce se instalirati

U lijevom uglu strelica radi nekih 5 minuta (kao valjda skida) ali onda prestane i pise : Nije bilo moguće preuzeti Internet i MMS postavke

Mozda nemas signala pa pokusaj kasnije tako je meni bilo

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
maxym kaže...

Da li ti je u Settings -> Data Usage (treći meni od vrha) uključeno Mobile data (prvi switch u vrhu ekrana) i u More... (četvrti meni od vrha u Settings-ima) -> Mobile networks (u dnu ekrana) stavljena kvačica na Mobile data trafic  i pod Network mode možeš odabrati WCDMA only (brzi internet), GSM only (spori internet) ili WCDMA (prefered)/GSM (ako ga ima koristi brzi, a ako ne, koristi spori internet).

Sve sam uradio kako si napisao ali opet mi pise da postavke nisu skinute.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
VILLA18900 kaže...
xperiaP kaže...
VILLA18900 kaže...
xperiaP kaže...

Ovakve su mi postavke: 

Ime: GPRS

 

Naziv pristupne tačke: active.bhmobile.ba

 

Proxy: 195.222.056.041

 

Priključak: 8080

 

Korisničko ime: Nije postavljeno

 

Lozinka: Nije postavljeno

 

Server: wap.bhmobile.ba

 

MMSC: Nije postavljeno

MMS proxy: Nije postavljeno

MMS priključak: Nije postavljeno

 

MCC: 218

 

MNC: 90

 

Vrsta provjere autent. Nije postavljeno

Tip APN-a : Nijepostavljeno

 

APN protokol: IPv4

 

Nosilac: Nije specifirano

 

Ja koristim BH Telecom.

Kad sam ovo postavio otisao sam na Postavke - Xperia - Internet postavke te mi je pisalo: Telefon ce se sada povezati na Internet radi brzog postavljanja Interneta i MMS usluge. Moguće je zaračunavanje troškova za prenos podataka.  Zatim nekoliko minuta neka strelica u vrhu svijetli i onda mi piše nešto ako postavke nisu skinute... Sta da radim

Kad ti je ta strelica gore u kutu znaci da se skidaju postavke i kad se skinu auto.. ce se instalirati

U lijevom uglu strelica radi nekih 5 minuta (kao valjda skida) ali onda prestane i pise : Nije bilo moguće preuzeti Internet i MMS postavke

Mozda nemas signala pa pokusaj kasnije tako je meni bilo

Ma pokusajem vec dugo al svaki put isto mi pise : Postavke nisu skinute

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Instaliraj preko WiFi-a program Android System Info pa napiši što ti stoji pod Networks.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Maloprije se pokusao prijavit na internet i ovo mi izbacilo: Provjera autentičnosti putem proxy poslužitelja nije uspjela ???

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Oprosti što pitam trivijalne stvari, ali, da li imaš uključenu i aktivnu DATA uslugu od strane BH Telecom-a?

 

Najbolje bi bilo nazvati njihov HelpDesk i zamoliti ih da provjere da li je sve uredu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
maxym kaže...

Oprosti što pitam trivijalne stvari, ali, da li imaš uključenu i aktivnu DATA uslugu od strane BH Telecom-a?

 

Najbolje bi bilo nazvati njihov HelpDesk i zamoliti ih da provjere da li je sve uredu.

Ma da, to je najbolje. Sutra cu da ih nazovem i vidim u cemu je problem.

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Nazovi ih odmah, ne rade oni od 08:00 do 16:00 nego od 00:00 do 24:00. :-) Uostalom oni su to zvog tebe, a ne ti zbog njih.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Maloprije sam zvao podršku. Ništa mi novo nisu rkeli, nego mi ponovo poslali postavke. 

Opet mi se ponavlja isti problem: Provjera autentičnosti putem proxy poslužitelja nije uspjela.. -.-

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Ovo kod njjih piše:

 

Manuelno podešavanje

Ukoliko mobilni telefon ne podržava automatsku konfiguraciju, telefon možete ručno podesiti koristeći detaljne upute:

Manuelno podešavanje GPRS pristupa za mobilne telefone, PC računar ili laptop

  APN: (active.bhmobile.ba)

   IP Adresa: 195.222.056.041 (nije potrebno za PC i laptop)

  PORT/PROXY: 8080 ili 9201 (zavisno od modela mobilnog telefona i nije potrebno za PC i laptop)

  Username: Ostaviti prazno

  Password: Ostaviti prazno

  Home page: wap.bhmobile.ba  (nije potrebno za PC i laptop)

 

 

Kod mene je ovako:

APN: active.bhmobile.ba

Proxy: 9201

Priključak: Nije postavljeno

Korisnicko ime: Nije postavljeno

Lozinka: Nije postavljeno

Server: wap.bhmobile.ba

MMSC: Nije postavljeno

MMS proxy Nije postavljeno

MMS priključak: Nije postavljeno

MCC: 218

MNC: 90

Vrsta provjere autent. Nikakva

Tip APN-a: default.supl

AON protokol: IPv4

Nosilac: Nije specifirano.

 

Ne znam gdje onda problem pa nece da radi -.-

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Probaj staviti proxy: 8080

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
maxym kaže...

Probaj staviti proxy: 8080

I to sam pokušao, ali isto mi piše. 

14 godina
offline
Re: Sony Xperia P
Jel se isplati rootat P koji je na JB-u, tj da li se time dobije išta? Ima tko iskustva s tim? Mob mi je usporen da je koma i prilično je frustrirajuće koristiti ga.
Hvala
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
danijel0000 kaže...
Jel se isplati rootat P koji je na JB-u, tj da li se time dobije išta? Ima tko iskustva s tim? Mob mi je usporen da je koma i prilično je frustrirajuće koristiti ga.
Hvala

 

Samim rootom nećeš ubrzat mobitel.

Huawei Y300 user. Bonbon korisnik! :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
danijel0000 kaže...
Jel se isplati rootat P koji je na JB-u, tj da li se time dobije išta? Ima tko iskustva s tim? Mob mi je usporen da je koma i prilično je frustrirajuće koristiti ga.
Hvala

Da

14 godina
offline
Re: Sony Xperia P
Šta bi trebao napraviti?
Koliko se sjećam, mobitel mi je najnormalnije radio kad sam ga kupio lani, više se ne sjećam koja je tvornička verzija bila, ali sam se zeznio što sam ga updetao
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Nisi se 'zeznio što si ga update-ao', sasvim je normalna stvar napraviti upgrade na najnoviju verziju.

 

Ono što se nekad zna dogoditi prilikom upgrade-a (između različitih verzija firmware-a) je to da određeni program, ili kombinacija programa (pogotovo system utilitiy-i i sl.) napravi zbrku u sustavu i onda se sve ponaša čudno (usporen rad, pucanje programa, ili u najgorem slučaju rastartavanje samog uređaja).

 

Da bi to riješio trebaš napraviti Repair tj. clean install (znači instalacija nanovo sa pobrisanim sadržajem interne memorije, tu se misli na ona 2 GB sistemske memorije, a ne na 13 GB koji se nalaze u /sdcard folderu i 'glume' SD karticu).

 

Postupak je vrlo jednostavan, sinkroniziraj sve svoje accounte (imenik, kalendar itd.), napravi backup cijelog telefona (fotografija, videa, muzike, dokumenata (za svaki slučaj), i eventualno poslikaj screenshoot-e svih ekrana u Launcher-u da možeš napraviti isti raspored nakon reinstalacije.

 

Pokreni PC Companion ili (bolje) SonyUpdateService (imaš ga za downloadati na Sony-evim službenim stranicama) i pođi na System Update, kada prođeš cijelu proceduru i napiše ti da ti je System Up To Date, dobiti ćeš i opciju za Repair, to pokrenit, pričekaj par minuta dok sve zgotovi, i kada se Xperia P ponovo upali vidjeti ćeš Start Up Wizard (isto kao kada upališ novi uređaj iz trgovine), unesi sve podatke, napravi sinkronizaciju accounta da ti vrati kontakte, kalendar idr., i nakon toga instalraj samo one programe koji stvarno često koristiš.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice