Zamjena stakla na mobitelima

poruka: 69
|
čitano: 148.102
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima

Hvala puno! Za nekih tjedan dana bi mi trebalo doći ljepilo i još 2 alata za skidanje stakla.
Nadam se da ću zamijeniti staklo bez većih problema hehe..

8 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Pozdrav! 
Pao mi Samsung S5 Neo, otišlo  mu staklo i display,frajer u servisu kaže da nema za Neo, samo za S5 dijelove, te da nije 100%siguran da li će odgovarati, ali probat će staviti. Cijena - kojih 1200 kn  
Pa mene zanima, zna li itko postoji li neki servis u Zg koji ima dijelove za S5 Neo, ili je to svejedno? Da li su dijelovi, tj. to što meni treba, isti? 
Hvala!

UPDATE: Zvala ih danas da vidim u kojoj je fazi to sve, rekli mi nema dijelova, da dođem po mobitel.  Rekoh ja, pa jel možete naručit? Provjeri lik i kaže vjerojatno da, da će me zvat sutra da mi kaže detalje, i novu cijenu..   

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 17:46 (KKiki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Evo jedna novost na temu zamjene stakla na iPhoneu. Nisam strucnjak, al prije je taj proces bio skuplji jer bi se cijeli komad (rekao sam da nisam strucnjak :D) trebao zamjeniti. Sto ukljucuje i touch funkcionalnost. Jedna firma u Zagrebu sad to radi sa nekim novim strojem koji su dopeljali iz Kine i to im omogucuje da odvoje staklo od ostatka i smanje trosak popravka. Za one koje bas zanima cijeli proces i dokaz da nije patka, ima i video na Youtubeu - 

 

Cijeli proces je dosta zeznut (nekoliko djelova koji naravno lako pucaju... na kraju krajeva iz nekog razloga se i radi zamjena stakla, jer je nesto puknulo). Tako da ako nekog zanima da li se moze promjenit "samo staklo" a ne sve komplet, moze, ali ne bas uz 100% uspjeh. E sad zasto ne uspije svaki put i sto je to sve kompleksno i koji su sve dijelovi u pitanju (ako nekog bas zanima) i gdje se moze javiti za takvu vrstu popravka evo drugi link https://www.icentar.hr/promjena-stakla-na-iphoneu/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Gdje mogu najjeftinije zamjenit prednje staklo na Iphoneu 4 u Zagrebu? Našao sam neki Idoctor al oni traže 350 kuna.

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima

Na njuškalo ti razni likovi nude zamjene za 200 kn, a sad ti biraj da li ideš u ovlašteni servis.

13 godina
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima

Misliš da mogu za takvog s puknutim ekranom dobit 400-500 kn? Crni 8 GB,bez drugih ogrebotina i problema

Battlelog:cro1911
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
CoKsA kaže...

Misliš da mogu za takvog s puknutim ekranom dobit 400-500 kn? Crni 8 GB,bez drugih ogrebotina i problema

 Teško, ispravni se prodaju za te pare.

8 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

pozdrav ljudi znam da nije bas ova tema al volio bi kada bi mi mogli pomoci!

 

ovako imam sony z3 kompakt koji je imao bliske susrete sa ralicom(zivim u gorskom kotaru)

ovako,ralica je polomila sve na mobitelu osim maticne i onih sitnih dijelova tako da sada sam nabavio komplet cijelo kuciste sa ekranom 

i zamijenio sam mobitel odlicno radi sve funkcije su kako trebaju biti jedino sto mi je kada zakljucam mobitel pozadinsko svijetlo mi ostaje

upaljeno i nemogu ga nikako ugasiti jel bi tko od vas znao kako da to rijesim 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

imam htc desire 728G (Dual sim) i razbio mi se ekran, touch radi i ima slike, ali je ekran napuknut..ja bih to mijenjala pa sad tražim najjeftiniju opciju..imate li ikakav prijedlog? jedan servis koji sam zvala mi je želio naplatiti 800 kuna, ali mi se to čini preskupo s obzirom na to da hrrpa ljudi kupi dijelove na ebayu pa da nekom da mu to zalijepi..

help pretty please :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Ako imas nekoga tko ti to zna napravit,onda daj njemu za cevape,al pazi da ima iskustva jer sam ja tak na svojem strgal i digitizer i ekran. A digitizer mozes nabavit za 50ak kn na ebayu (to je ono sto ti treba ako se boje nisu razlijale). Dok je zamjena kompletnog ekrana tak jednostavna da bi je vjerojatno znala i sama napravit, kompletni ekran se da nabavit na ebayu za 300 do 400 kn.
--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Imaš sad servise gdje ti razdvoje ekran i staklo, i zaljepe novo staklo samo. Ovisno o serviseru uvijek ostane koje zrno prašine između stakla i LCD-a ali to je najjeftinija opcija

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Stari ima Noa H4 (klon inew v7 kineza) i puknuo mu je ekran i sad na tom mjestu nema odziva.

Mob je još pod garancijom, al logično to je greška do korisnika pa su mu rekli da mu je promjena stakla 650kn.

 

To nam je puno pa smo gledali da bi sami naručili staklo i dali u neovlašteni servis jer je tako frendica radila.

 

Sad me zanima, jel to to što bi trebalo kupiti?

 

http://www.ebay.com/itm/New-Black-Touch-Screen-Digitizer-Glass-replacement-For-Inew-V7-cell-phone-/252077658832?hash=item3ab0ffd2d0:g:fzkAAOSwT6pV5qvG

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Gunner_V kaže...

Stari ima Noa H4 (klon inew v7 kineza) i puknuo mu je ekran i sad na tom mjestu nema odziva.

Mob je još pod garancijom, al logično to je greška do korisnika pa su mu rekli da mu je promjena stakla 650kn.

 

To nam je puno pa smo gledali da bi sami naručili staklo i dali u neovlašteni servis jer je tako frendica radila.

 

Sad me zanima, jel to to što bi trebalo kupiti?

 

http://www.ebay.com/itm/New-Black-Touch-Screen-Digitizer-Glass-replacement-For-Inew-V7-cell-phone-/252077658832?hash=item3ab0ffd2d0:g:fzkAAOSwT6pV5qvG

 

Itko?

Can't find a better Jam!
13 godina
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Gunner_V kaže...
Gunner_V kaže...

Stari ima Noa H4 (klon inew v7 kineza) i puknuo mu je ekran i sad na tom mjestu nema odziva.

Mob je još pod garancijom, al logično to je greška do korisnika pa su mu rekli da mu je promjena stakla 650kn.

 

To nam je puno pa smo gledali da bi sami naručili staklo i dali u neovlašteni servis jer je tako frendica radila.

 

Sad me zanima, jel to to što bi trebalo kupiti?

 

http://www.ebay.com/itm/New-Black-Touch-Screen-Digitizer-Glass-replacement-For-Inew-V7-cell-phone-/252077658832?hash=item3ab0ffd2d0:g:fzkAAOSwT6pV5qvG

 

Itko?

 Pa ako je touch samo otišao onda logično samo touch screen,samo ne znam dali je s LOCA ljepilom ljepljen lcd ili je samo touch ljepljen za kućište uređaja.

 

 

 

EDIT
Ako nije LCD ljepljen za Touch onda to sam možeš doma u 10 minuta i manje popraviti.

Touch se ne uzima od drugog uređaja,nego izričito od istog modela kakav ti imaš,jer evo primjer imam tu MG420 i MG480 uređaji na oko izvana identični i po HW-u maltene identični,no touch i lcd ne pašu s jednog na drugi.

Tako da moraš uzet od IDENTIČNOG modela.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 18:57 (kruskar).
16 godina
offline
Zamjena stakla na mobitelima

danas uspješno zamijenio display na mi4

 

ruke se još malo tresu ali operacija uspjela

 

naručen odavde

 

http://www.dragon-tt.com/

 

za svaku preporuku, original i radi odlično

 

došao za dva tjedna

 

 

MIUI HR TRANSLATOR
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Pozdrav na Sony Xperia M2 mi  je puklo staklo, imali neko iskustva s mjenjam? Jel mi se isplati sam ekpserimentirati s time (koje bi onda lijepilo trebo korisit) ili kome da se obratim?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Bok
Zanima me zakaj mi lcd ne zeli ocitat maticnu plocu, a staru zeli. Kad sam ga slozi s novom on je ne zeli ocitat, ali zvuk i sve ostalo radi, tj upali se. Samo mi lcd ne pokaze nista, nikakav logo. Sa starom je bio problem jer kad se upali mob onda pise samo samsung galaxy s2 i u lijevom kutu se pokaze mali crveni usklicnik. Ako bi itko znao nek mi pomogne zakaj ne zeli ocitat novu maticnu plocu.
Hvala!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Jesi 100% siguran da ti je ta nova maticna ispravna ?

iPhone 6s Space Gray (Samsung u ❤️)
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Poštovani,zanima me cijena zamjene prednjeg stakla bez ekrana na Nokii Lumia 635. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Naručite dio s ebaya,nađite nekoga da zna to promijenit platite mu cevape i izac ce vas puno jeftinije

L.P
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Di se može nabaviti staklo digitizer za NOA mobitele ? mislim da bude 10ak dolara kao što je za druge mobitele.

Vec sam mjenjao na par mobitela i sve sam bez problema rješio , doduse na S4 samsung nisam se usudio jer je zalijepljeno staklo.

Kod drugih ostalih mobitela ide bez problema.

Rodice imaju razne NOA smartphone , puklo staklo a nikako ga naci na ebay.

franc
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

imam pitanje, a kako zagrijati touch koja lampa se tu koristi..?

Xiaomi Redmi 3 (Developer 7.3.9 ROM)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Nikakva lampa, pahalica vrućeg zraka ili fen za kosu

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Postoji i separator ako misli više servisa obavljati no sumnjam da misli. Fen za kosu za sad najbolji priručni uređaj. Puhalica je meni bila dobra dok nisam krenuo radit fenom, puno brže zagrije a ne moram pazit da je negdje prejaka temperatura.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

Ima i ovaj mali drekec koji se stavi u mikrovalnu a isto služi za skidanje stakla

 

https://www.ifixit.com/Store/Tools/iOpener/IF145-198-6

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Zamjena stakla na mobitelima

puklo mi je staklo na xiaomi redmi note 3 mobitelu. Sve normalno mogu raditi na njemu jedini što je puklo staklno. Na aliexpresu sam naručio digitizer tj samo to staklo. Može li mi netko to zamijeniti, naravno za novac. Bilo bi dobro da je iz Osijeka ili u okolici, ali ako i nije, dogovorit ćemo se? :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 13:57 (tomislavdj2).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Greška u koracima, dtaklo je ljepljeno za ekran (OGS) i to je vrlo teško i dugotrajno za promjeniti (naročito bez dobre opreme) te je ishod upitan.
Za rn3 su ultra jeftini ekrani (cca 15 do 30 usd) pa si trebao komplet naručit.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Pozdrav !!!
Zanima me nesto u vezi stakla na Samsung Galaxy-u S7 Edge.
Koliki je rizik da se promijeni samo staklo, ne cijeli ekran samo staklo ?
I kakvo se lijepilo koristi ?
Hvala unaprijed na odgovoru !! 😊😊
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Veliki je rizik,slabo ko i radi zamjenu stakala na novijim samsungovim telefonima(S7,S8) .Zakrivljenost ekra na otezava posao.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena stakla na mobitelima
Imaš ih na njuškalu - samo 850 krznenih khm khm..ž
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice