Vaš Desk

poruka: 4.813
|
čitano: 2.035.537
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vaš Desk
sushii kaže...

nije mi jasno odakle vam svi ovi stolovi (za pc? ) ? meni je ful iritantno kada su mi tipkovnica i mis na istoj visini kao i monitor.  meni je ispod ekrana jedna ladica za tipkovnicu a druga odvojena desno od nje za mis (40x40cm). sa time da je stol star jedno 15 god. i pretpostavljam da nije bio nis posebno skup, znaci smece od iverice koje ne moze doci vise od 200€ . ne kuzim kako si nitko ne kupuje tako nesto nego svi imaju ravnu dasku na kojoj stavljate sve. prakticki monitor vam je udaljen 3cm od laktova. 

Bez uvrede, ali te ladice su tesko smece, ja ju imam na stolu, ali je maknuta jer nakon duzeg tipkanja mi ruke otpadaju.

12 godina
offline
Re: Vaš Desk
sushii kaže...

nije mi jasno odakle vam svi ovi stolovi (za pc? ) ? meni je ful iritantno kada su mi tipkovnica i mis na istoj visini kao i monitor.  meni je ispod ekrana jedna ladica za tipkovnicu a druga odvojena desno od nje za mis (40x40cm). sa time da je stol star jedno 15 god. i pretpostavljam da nije bio nis posebno skup, znaci smece od iverice koje ne moze doci vise od 200€ . ne kuzim kako si nitko ne kupuje tako nesto nego svi imaju ravnu dasku na kojoj stavljate sve. prakticki monitor vam je udaljen 3cm od laktova. 

 Meni je najiritantnija stvar ikad koju sam imao vezano uz PC, ladica na kojoj su bili miš i tipkovnica.

Ako sam podizao noge tresnuo sam ju, ako sam malo jače gurnuo ušla je unutra, kad sam smanjio sensitivity miša nije bilo dovoljno mjesta, kad sam htio na brzinu nešto utipkati a ladica je bila spremljena, morao sam izvlačiti, utipkati i ponovo spremiti...

Uglavnom, toliko me iznerviralo da sam se sam sebi zakunuo da više nikad neću kupiti takav stol :D

 

A i kad smo kod toga, kad sam čitao nešto o ergonomiji sjedenja, nacrti su bili da su tipkovnica, miš i monitor u istoj razini, s tim da je monitor odignut stalkom, nagnut prema očima korisnika.

 

Evo, s Googla:

 
 
 
 

 

Ali, ima slika i s nižom tipkovnicom, tako da izgleda, kako kome paše!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Vaš Desk
sushii kaže...

nije mi jasno odakle vam svi ovi stolovi (za pc? ) ? meni je ful iritantno kada su mi tipkovnica i mis na istoj visini kao i monitor.  meni je ispod ekrana jedna ladica za tipkovnicu a druga odvojena desno od nje za mis (40x40cm). sa time da je stol star jedno 15 god. i pretpostavljam da nije bio nis posebno skup, znaci smece od iverice koje ne moze doci vise od 200€ . ne kuzim kako si nitko ne kupuje tako nesto nego svi imaju ravnu dasku na kojoj stavljate sve. prakticki monitor vam je udaljen 3cm od laktova. 

 to kaj je tebi iritantno je osobna stvar, ali ukoliko nemaš naslon za laktove na stolici (u slučaju dužeg korištenja računala na dnevnoj bazi!),

onda polako ali sigurno ideš prema problemima sa laktovima,zglobovima i kičmom u starosti ;) s tvojim setupom.

 

ukoliko prostor/lokacija dopušta, još uvjek je bolje imati malo veći stol te ikakvu podršku na podlaktici (pa makar sjedio malo bliže monitoru) nego, da kao tebi, vise laktovi u zraku jer brže dolazi do zamora i potencionalnih bolova.

 

osim toga, ljepše je vidjet sve zajedno na stolu, nego samo monitor a periferija posakrivana po policama i ladicama... ko da sam kod vulkanizera a ne u nekakvom radnom/gaming prostoru.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2016 23:33 (vrx).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk
vrx kaže...
sushii kaže...

nije mi jasno odakle vam svi ovi stolovi (za pc? ) ? meni je ful iritantno kada su mi tipkovnica i mis na istoj visini kao i monitor.  meni je ispod ekrana jedna ladica za tipkovnicu a druga odvojena desno od nje za mis (40x40cm). sa time da je stol star jedno 15 god. i pretpostavljam da nije bio nis posebno skup, znaci smece od iverice koje ne moze doci vise od 200€ . ne kuzim kako si nitko ne kupuje tako nesto nego svi imaju ravnu dasku na kojoj stavljate sve. prakticki monitor vam je udaljen 3cm od laktova. 

 to kaj je tebi iritantno je osobna stvar, ali ukoliko nemaš naslon za laktove na stolici (u slučaju dužeg korištenja računala na dnevnoj bazi!),

onda polako ali sigurno ideš prema problemima sa laktovima,zglobovima i kičmom u starosti ;) s tvojim setupom.

 

ukoliko prostor/lokacija dopušta, još uvjek je bolje imati malo veći stol te ikakvu podršku na podlaktici (pa makar sjedio malo bliže monitoru) nego, da kao tebi, vise laktovi u zraku jer brže dolazi do zamora i potencionalnih bolova.

 

osim toga, ljepše je vidjet sve zajedno na stolu, nego samo monitor a periferija posakrivana po policama i ladicama... ko da sam kod vulkanizera a ne u nekakvom radnom/gaming prostoru.

 vidis, nisam razmisljao o tome ali sada kada si rekao, da, citav zivot imam stolice koje imaju naslon za podlakticu. mislim da drugacije ne bih mogao funkcionirati pred racunalom. meni je osobno puno bolja varijanta kada je ekran na svojoj povrsini (koja je 7-8 cm visa od polica gdje su tipkovnica i mis) nego da se nabijam u monitor.  po toj logici stol bi mi morao biti "dubok" barem 1m da uspijem natrpati tipkovnicu i mis i jos odmaknuti ekran na pristojnu udaljenost. uostalom, ful ruzno izgleda kada je tipkovnica omdah ispod ekrana. to fura ekipa koji su se kod susjeda ogrebli za stol star barem 30 god. dok je renovirao stan i sada ga koriste kao "pc desk" a do jucer su se na njemu drzali tanjuri i case. jednostavno nije to to

15 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Evo da se nadovezem jer me bas ubola tema :D.

Znaci bas jucer sam rastavio stol koji sam dobio polovan i bilo ga je vrijeme zamjenit, da, ravnom plocom na kojoj ce sve bit poslagano. 

E sad, taj stol ( citaj dio stola) je bio pravljen od nekog neke uber kvalitetne iverice ali se na dosta mjesta ostetio furnir. Od iverice su bili znaci ploca(e) gore i okviri od ladica. Nioge i kostur su pravljeni od zeljeza i imao je mehanizam za dizanje i spustanje visine stola i jos zasebno samo za monitor. Inace kad sam ga rastavio na motoru sam vidio proizvodnja 1982 u dragoj nam Njemackoj. Ugl poanta svega , uvijek sam sve drzao u istoj razini jer mi je jedino tako bilo sve prirodno. Trenutno sklapam novi stol ali ima nekih modova pa mi se razvuklo ali ce i dalje sve biti u ustoj razini. Doduse jesam kupio i onu Alex dodatnu jedinicu sto moze na stol ali cu jos vidjeti da li cu je koristiti. Monitor mi ima jos podesavanje po visini tako da imam i te opcije. U svakom slucaju. Meni takodjer osobno te ladice za mis i tipkovnicu su teski promasaj , dobra ideja ali promasaj, a to sto je netko nekako naucio je njegova stvar :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš Desk

Sve manje slika sve više texta. Napravite si temu P&O Vaš desk ako već nema. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju.. PSN: ROZNER_GT
13 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

dakle o ovome sam pricao. meni je puno komotnija varijanta kada je ekran povisen i imas cijelu "dubinu" stola za stelati udaljenost koliko zelis, tipkovnica i mis su ti u ravnini naslonjaca za podlakticu i imaju odvojene klizne police. nije da je neki mega kutak opremljen najnovijom tehnologijom ali sto se tice gotivljena i relaksacije pred racunalom mislim da je ovo najbolja varijanta. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš Desk

Fala bogu pa danas postoje stolci kojima se moze podesiti visina, tak da je svejedno gdje su tipkovnica i mis. 

13 godina
offline
Vaš Desk

ja ne podnosim tastaturu i maus na onim pomicnim ladicama ispod povrsine ekrana...jbg, navika...

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš Desk

Pozdrav kolege! S obzirom da se unazad par dana govori o ergonomiji, odlučio sam se javiti u temu sa svojim iskustvima i zapažanjima. Cijelo ljeto sam preuređivao kuću (ženidba i sve što ide s tim) pa sam posebnu pažnju posvetio svojem kutku (nekoliko kvadrata samo za mene entuzijasta i moj hobi) Stoga sam dao sve od sebe da to bude kako treba, prije svega ergonomski, a onda i vizualno i praktično. Iz dugogodišnjeg iskustva sa stolovima, ne dolaze u obzir tzv. "pc stolići" s ladicom za tipkovnicu i miša što razni trgovci uvaljuju kao najbolje rješenje. Sjedeći za njima kičma polako dobija S oblik što dugoročno ne vodi dobrom. Najbolje rješenje je ravni stol dovoljno dubok da monitor, ovisno o duljini njegove dijagonale, bude na pravoj udaljenosti i pravoj visini u odnosu na oči. Kod mene je monitor 27" (novonabavljen) pa sam radio stol po mjeri za tu dijagonalu - dubina 100cm (na urezanom dijelu 90cm) tako da mi je tih 90cm i udaljenost očiju od ekrana. Isprobao sam više pozicija sa improviziranim stolom prije nego sam dao krojiti pravi, tako da sam našao idealnu mjeru za mene osobno i za monitor koji posjedujem. Naravno i stolac je bitna stavka. Ja sam se odlučio za DXRacer model Iron jer odgovara mojoj težini i visini. Stolac je izvrstan, podesiv, udoban, tako da je prvi doživljaj: gle, kičma stoji uspravno dok sjedim :-)

Zvučnike sam instalirao na visinu uha, s time da su i prednji i stražnji sateliti na jednakoj udaljenosti od glave. Prostor za PC radio sam tako da svi kablovi prolaze kroz zidove, a da su uvijek dostupni po potrebi. Isto tako i kroz stol.

LED rasvjetu sam izveo preko touch kontrolera na koji su spojene RGBW trake na zidu iza monitora i trake u kućištu. Tako je osigurano da ne blješte u oči po noći nego služe da osvjetljavaju prostor da se oči što manje naprežu gledanjem u ekran. Ako zatreba, u kućištu je i poseban kontroler za njegovo neovisno osvjetljenje.

S obzirom da sam nedavno završio s radovima, odlučio sam pričekati izlazak novih procesora pa sam se riješio stare ploče i kartice i s nestrpljenjem očekujem nove.

 

Sretna Nova 2017. i sve najbolje, ponajviše zdravlja i vrhunskog hardvera!

 

Moj PC  
82 0 hvala 16
16 godina
odjavljen
offline
Vaš Desk

Svaka čast kolga, složeno sa ukusom i stilom 

Moj PC  
7 0 hvala 4
13 godina
offline
Vaš Desk

Odlično, lijepo za vidjet u tak malo kvadrata. Jedino me brine Z-5500, prejaki zvučnici za tak malo mjesta, al naravno ne sluša se to glasno jer ih i ja u skoro 20m2 sobe rijetko kad opalim na više od 1/4 (čak i 1/8), stvarno nema potrebe za više.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Vaš Desk

Stari laptop prodan...nesto novih audio ''sitnica'' stiglo . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
18 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Mali upgrade tipkovnica i slusalice :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 11:19 (Zaba88).
Moj PC  
29 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk

tipkovnica mi je pre ... :D kako si zadovoljan njom ? vidim da je na ebayu nekih 40$ ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk

Imam ju tek mjesec dana, odlicno radi, ugodna za pisanje i lijepo izgleda, za sada zadovoljan. 

 

Platio sam ju 46,5$ na ebayu a seller se zove fairyard.

13 godina
offline
Vaš Desk

nema meni do full size tipkovnice...za sad devastator komplet me zadovoljava :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš Desk
RuskeGTT kaže...

nema meni do full size tipkovnice...za sad devastator komplet me zadovoljava :)

 Imam i ja devastator,za te pare odlićan! Samo miš je ostao u kutiji nisam ga ni otpakirao(G5 nezamjenjiv nakon MX 1000),jedino me muči što mi je nekak slabo pozadinsko osvjetljenje,frend došao s nekom xy tipkovnicom isto plavo pozadinsko i daleko jače svijetli naspram devastatora.

Najdraže mi na devastatoru što osijećaj kod pritiska tipke je skoro identičan onome na mehaničkoj.

 

 

EDIT
Sad malo promatram tvoju sliku i tvoja isto kao da jače svijetli naspram moje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 11:46 (kruskar).
13 godina
offline
Vaš Desk

meni je skroz ok osvjetljenje, ne treba jace :) ionako zadnjih god dve ne koristim puno komp po noci, dodem kasno s posla, na net s moba i bok :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš Desk

Kad uslikam bez blica kao da nije slabije,ali opet nekako slabo svijetli :/

I na sredini kao da najjače svijetli.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš Desk

Nisam siguran kako je na Devastatoru, ali Octane ima mogućnost podešavanja jačine osvjetljenja. Da nije možda u tome stvar?

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš Desk
Igzy20 kaže...

Nisam siguran kako je na Devastatoru, ali Octane ima mogućnost podešavanja jačine osvjetljenja. Da nije možda u tome stvar?

 Devastator to nema,ima samo tipku za paljenje svjetala i to je to što se toga tiče.

10 godina
offline
Vaš Desk

Da nije možda u ovome stvar? (slika)

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš Desk
SnakeST kaže...

Da nije možda u ovome stvar? (slika)

 Nije,već sam ju otvarao i provjeravao sve 5.

3.5v na osvjetljenju daje bez ikakvih padova napona :)

13 godina
offline
Vaš Desk

meni svjetli uravnotezeno i dovoljno jako da se vidi u svim uvjetima...neznam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš Desk
Zaba88 kaže...

Mali upgrade tipkovnica i slusalice :D

Odlična tipkovnica ako je za tu lovu..
Fora je što se sigurno lako očisti

Batllelog: sudy_freak
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk
sudy_freak kaže...
Zaba88 kaže...

Mali upgrade tipkovnica i slusalice :D

Odlična tipkovnica ako je za tu lovu..
Fora je što se sigurno lako očisti

 Nisam je jos cistio ali mislim da se lako da ocistiti dobio sam i key puller sa njom

11 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Gt Omega ili Dxracer?

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš Desk

Mali upgrade od mene.
Plan je još LED-ice staviti za bolji ambilight, al to je nešto bez čega se može 

Batllelog: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 1:09 (sudy_freak).
Moj PC  
47 0 hvala 6
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk
sudy_freak kaže...

Mali upgrade od mene.
Plan je još LED-ice staviti za bolji ambilight, al to je nešto bez čega se može 

 

 

svidja mi se jako stol, posebno ovi mali stalci za zvucnike  ja bi mozda jedino veci monitor 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice