Vaš Desk

poruka: 4.813
|
čitano: 2.035.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vaš Desk

Nažalost nema dovoljno mjesta na stolu jer je zbog prostora uži stol a i nalazi se u sklopu dnevnog boravka, radio sam ga po mjeri a u tom trenutku sam imao laptop. Uzmite u obzir i da sam oženjen čovjek tako da sam se jedva izborio i za ovo :D a osvjetljenje se vidi lijepo iz hodnika, kuhinje i s kutne garniture tako da se moram zasad s tim zadovoljiti. Probao sam staklo okrenuti frontalno ali onda nogama dodirujem kablove :( Ništa dok jednog dana ne budem imao radnu sobu ali dotad prvo moram kuću izgraditi :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 20:36 (drama).
Moj PC  
10 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Vaš Desk
drama kaže...

Svaki prijedlog za eventualnim poboljšanjem ili greškama u setupu dobrodošao.

Mrak si to odradio, ali kad vidim ovaj AMD logo na hladnjaku procesora kako gleda u krivo,

kosa mi se diže na glavi lagano.

15 godina
offline
Re: Vaš Desk
Valentin17 kaže...
drama kaže...

Svaki prijedlog za eventualnim poboljšanjem ili greškama u setupu dobrodošao.

Mrak si to odradio, ali kad vidim ovaj AMD logo na hladnjaku procesora kako gleda u krivo,

kosa mi se diže na glavi lagano.

 Sve mi je bilo jako tijesno i nisam ga uspio staviti s prave strane, riječ je o wraith Max cooleru. Čak sam izvadio sve komponente da ga namontiram na ovu stranu. Jedino sad nisam gledao u žurbi dali postoji mogućnost da samo plastiku okrenem na ovako montiranom hladnjaku?

13 godina
offline
Re: Vaš Desk
drama kaže...
 Jedino sad nisam gledao u žurbi dali postoji mogućnost da samo plastiku okrenem na ovako montiranom hladnjaku?

Na Spire modelu je lako, ali s Prism modelom kao tvoj nisam imao posla tako da ne bih znao,

ma ostavi to tako kako je i bok, nemoj gubiti vrijeme bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 19:28 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Vaš Desk
pqweasdyxc kaže...

Složiš tako lijepi PC i onda ga staviš ispod stola 

 Meni je baš super tako. Na najlogičnijem je mjestu za cable managment, a i moraš shvatit da je to dnevna soba, a ne neki "battlestation room" 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
14 godina
odjavljen
offline
Vaš Desk

Evo i moj desk, sve je u tonu :) Moram još zamijeniti ledicu u wifi adapetru za crvenu kao što sam u mišu

 

Stol je moj "izum", daska ide iz zida, nema ništa ispod, nikakve noge. Bilo je u biti dosta komplicirano za izvesti.

 

Mogao bih i neke malo bolje slike staviti zar ne

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 21:28 (Jakovp).
 
29 0 hvala 5
10 godina
offline
Vaš Desk

Evo da i ja stavim moja 4 zida.


 
28 0 hvala 4
14 godina
offline
Vaš Desk

Jučer od čiče sa njuške uzeo radni stol 160x80x76, za 300 kn, pa rekoh da uploadam osvježeni setup. ;)

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
Moj PC  
32 0 hvala 6
15 godina
offline
Vaš Desk

Office se preuredio, laptop je otišao dalje kolegama iz prodaje te se zanjih dana rula komp iz Moj PC - Poslovno računalo 

 

I dalje, stol je isti iz prijašnjeg setup, samo je uklonjena polica koja je smetala ispod stola. Cable management moće biti još malo bolji, nestalo mi je velcro trake kad sam danas sređivao cable management ispod deska jer je otišlo nešto trake unutar računala za povezivanje kablova unutar Coolermaster Masterbox lite 5 da se ne vide jer je napajanje bez modularnosti (kad šef kupuje napajanje a ne posluša radnika koji savjetuje semi modular psu no dobro sad).

 

Prijedlozi, komentari i sve ostalo prihvaćam, čak štoviše trebam ideju za uređenje stola barem malo da ne bude monotono :P Koju podlogu uzeti novu jer se ova i nakon nekoliko pranja brzo prlja te bi htio ubaciti black-blue ili back-white kombinaciju jer je takav setup heh (iznimka je miš, trenutno je samo on crven nije baš RGB mouse).

 

Note: ako želite slikam i kolegin desk čim ga malo uredi jer kolega rula Dell P2418D jer je grafičar i dobro dođe QHD profi monitor te jaču mašineriju zbog povećih Photoshop/Illustrator fajlova koji znaju doseći do 2GB 

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
Moj PC  
20 0 hvala 3
11 godina
offline
Vaš Desk

Dodao police iznad stola,izbacio male zvucnike i ubacio Onkyo R-05 i dva JBL control zvucnika. Onkyu je riknila lampica za displej pa to moram zamjenit.

 

 

 

Moj PC  
16 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Konačno sve posloženo kako spada :)

#YOLO
Moj PC  
29 0 hvala 5
9 godina
offline
Re: Vaš Desk
AdR03 kaže...

Konačno sve posloženo kako spada :)

 

Odmah bi ubo one noctua chromax dodatke koliko bi me boja ta bola u oči, ali ovako.. predivno!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk

Znam da sam među rijetkima al meni je osobno ta noctuina smeđa brutalno sexy! 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: Vaš Desk
AdR03 kaže...

Znam da sam među rijetkima al meni je osobno ta noctuina smeđa brutalno sexy! 

 Kod cistih konfiguracija kao kod tvoje koja nema previse bljestavila noctua skroz pase, daje neki lijepi kontrast, al kod nekih brate mili uzas izgleda. 

13 godina
offline
Re: Vaš Desk

Stigao novi stol i malo sam sve preslozio ... 

12 godina
offline
Re: Vaš Desk
galinjo24 kaže...

Stigao novi stol i malo sam sve preslozio ... 

 Lijepo i uredno.

 

Kak si dolje s nogama? Printer i linija mi ne izgledaju ko da imaju čvrstu plastiku :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Vaš Desk
Ne lupam ih nogama 😆... Al to je privremeno... Vjerojatno cu se rjesavat linije.
15 godina
offline
Vaš Desk

UPGRADE.
Mali upgrade sa NZXT H500i kućištem jer je prethodno imalo katastrofalan airlow posebice u ljetnom "gaming" trenutku. Kutija je bila pregrijana zbog nemogućnosti ispuha zraka na gornjem dijelu kućišta a stražnji ventilator nije bio sposoban sam odradit posao iako je bio stvarno kvalitetan. Stoga MS Industrial SPECTRUM iz mog iskustva ako povremeno igrate igrice izbjegavati, kao Office PC funkcionira odlično.I moram primjetiti da novo kućište gotovo da i nema prašine. AMD logo na cooleru ispravljen :D Stavio sam i bijele custom cablove tako da osobno meni izgleda još i ljepše.

Konfiguracija :

Kućište : NZXT H500i
Matična ploča : ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming K4
Procesor : AMD Ryzen 5 2600
Cooler : AMD Wraith Max cooler
Grafička kartica : Sapphire RX580 Nitro + Special Edition, 8GB GDDR5
SSD : SanDisk X400 128GB
Hard disk : HDD Seagate BarraCuda 2TB
Memorija : 8 GB, GEIL Super Luce, DDR4 3000MHz, kit 2x4GB
Napajanje : GIGABYTE G750H, 750W, Modular, 80+ Gold
Miš : LOGITECH G203 Prodigy
Tipkovnica : MS INDUSTRIAL Thunder Pro S
Monitor : 23.8" Lenovo ThinkVision P24q black, QHD 2560x1440

Video :



Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 20:08 (drama).
Moj PC  
30 0 hvala 4
7 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Evo mali upgrade stola i par sati cable managmenta :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 10:17 (Cervinjo).
Moj PC  
24 0 hvala 5
14 godina
offline
Vaš Desk

Na samom rubu stola sam da imam mjesta raditi na elektronici pa se lijevi monitor "prelio" van stola, odnosno na zidnom nosaču je.

 

 

Trenutno pokušavam simulirati PS1 gamepad sa mikrokontrolerom. Još nema uspjeha

Moj PC  
16 0 hvala 5
13 godina
offline
Re: Vaš Desk

Malo sam preslozio da napravim mjesta za noge,i samo da jos sakrijem kablove kad mi stignu kanalice sa ebaya i samo ljepljive  trake...

14 godina
offline
Vaš Desk

Pozdrav,

 

imam pitanje:

 

za potrebe slaganje letve, NASa, UPSa i switcha...

 

ima li gdje samostojeće stalažice 20-30 cm širine, 40 dužine s nogama/stranicama od 20-ak cm, koje se mogu slagati jedna na drugu, nekakve metalne, mrežaste, plastificirane ..

 

ideja mi je to stavit uz zid ispred nogu, da dignem od poda (prašina, hlađenje, voda ako prolijem) i da ih malo odvojim jedne od drugih (2-3 takve stalaže na kat)

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 12:09 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš Desk

e daj mi reci kako funkcioniraju tako zvucnici na podu ispod stola? posto sam u slicnoj situaciji koristim liniju sa isto velikim zvucnicima a zauzimaju dosta mjesta na stolu. samo meni je stol dosta uzi tj. ima ladice do poda pa je malo skucenije ako ih stavim pod noge. planirao sam jedan zvucnik ostaviti na stolu a liniju i drugi zvucnik na pod pod stol.

 

zna netko jel se puno prasine skupi unutra, u stanu sam a prasine svaki dan za brisati haha tj cim vidim malo odmah mi se zivci dizu inace barem 2x tjedno usisam/pometem

13 godina
offline
Re: Vaš Desk
Ma slabo vise koristim liniju, pa sam je stavio pod noge.. Al mogu reci da je cak zvuk onako dublji i prodorniji... Stavi oba ispod nogu 😀😀
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 7:04 (galinjo24).
14 godina
offline
Vaš Desk

Mali update. Ugrabio 23" Full HD LED TV na njušci za 150 Kn (lijevi display).

 

Mislim da mi je dobar deal 

 

Edit:

Znam da moram odraditi kalibraciju boje na desnom monitoru, budem.

 

 

Edit2:

Evo jedna po danu da se neki bog i vidi.

Sad je lijevi preplavi, ugh...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 16:29 (Alkaline).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Vaš Desk

Batice tipkovnica ti je zakon, upravo ti tipkam sa iste hahah 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš Desk

Još samo da nabavim malo bolje zvučnike i drugo mi ne treba.

Moj PC  
28 0 hvala 5
8 godina
offline
Vaš Desk

[Deleted]

Steam: Cekpi7 Origin: Cekpi7 Youtube: Cekpi7
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 8:57 (Cekpi7).
Moj PC  
33 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Vaš Desk
Aportus kaže...

Batice tipkovnica ti je zakon, upravo ti tipkam sa iste hahah 

  Ako pažljivo pogledaš primjetit ćeš da ih samo na toj stranici ima 4 komada (5 s tvojom).

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 18:59 (Alkaline).
11 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Znam da se ovdje najviše cijene lijepi čisti setupovi, gdje je sve lijepo čisto, simetrično, usklađenih boja, sa ledicama oveone... ali ja ću ovdje predstaviti setup jednog oženjenog čovjeka... 

 

Kad nemaš puno mjesta, onda moraš kemijat di staviti sve drangulije koje su ti drage... možda nije najljepše, ali je funkcionalno i meni je to moj mali dom u mom domu. Žena tu ne sjeda, ne briše prašinu... MOJE!

 

... pa se ti ženi :)

 

Što se nekih meni dragih detalja tiče... tu su grafike printane na akrilu koje pokrivaju površine stolova, Sanyo pojačalo iz 1979-e, Texas Instruments digitron sličnog godišta, funkcionalna i kompletna 486-ica, komodorac, 40 godina star šah i naravno, moja smeđa, savršeno ružna kanta :)

Moj PC  
45 0 hvala 6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice