Casebuild >TRON<

poruka: 69
|
čitano: 21.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Casebuild >TRON<

Pozdrav svima. Ovo je početak moding projekta "TRON" projekta koji će se protegnuti kroz nekoliko sljedećih mjeseci. Mod je inspiriran filmom Tron iz 1982. godine. Za prvi korak sam odlučio izraditi mali panel na kojem će biti smješteni pwr i reset gumbi te pwr i ide led diode. Panel je napravljen od inoxa(nisam kupoval imal sam doma) sa žicama prevučenim u crno/narančastu temu. Prevučeno je sa PET bužirom debljine 3mm(planiram i napajanje srediti) koji je kupljen na ebay-u(shootout za Josipa :D). Ovaj prvi dio nije baš bio pretjerano zahtjevan jer nemam baš puno vremena kao ni što neću imati iduća 2 tjedna (moram srediti par ispita) nakon toga nastavljam(najvjerojatnije slivanje napajanja i lakiranje).

 

Slike su priložen(slike sam stavio u .jpg format i 1024x768(cca. 250KB)rezoluciju da se netrebaju dugo loadati onome sa slabijom konekcijom stoga ako ovo nebu funkcioniralo mogu staviti u većoj rezoluciji). Ne kužim se baš pretjerano u fotografiranje dosta sam koristio makro tako da valjde će se nekaj vidjeti.

 

Ne planiram se žuriti sa projektom tako da će do idućeg updatea proči malo vremena.

 

Pozdrav još jedanput;

Tehnički crtež panela Tehnički crtež panela
obrađivanje inoxa obrađivanje inoxa
terminator! terminator!
konačni izgled - stražnja strana konačni izgled - stražnja strana
konačni izgled - prednja strana konačni izgled - prednja strana
elCid
 
48 0 hvala 19
12 godina
offline
Casebuild >TRON<

Imam predosjećaj da će ovo biti dobro. :D
Keep working bro! {#} 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
11 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Casebuild >TRON<

Odlično,samo naprijed.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Casebuild >TRON<

Zanima me kak ce to napredovat , al ovo za sad super izgleda !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Casebuild >TRON<

Mislim da ce ovo bit jedan od najzanimljivijih case buildova na forumu. Samo nastavi {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Casebuild >TRON<

Ako zatrebaš kakvu pomoć/savjet oko elektrotehnike, spajanja žica i slično slobodno javi :)

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

Dajte prestanite više s random postovima podrške. Svaki put se ponadam da je autor stavio nešto novo, a kad ono neka random poruka u stilu... "Želim ti puno sreće, šume, rijeke, drveće i cvijeće."

Kada bi pametni uvijek popuštali, svijetom bi vladale budale.
Moj PC  
27 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Casebuild >TRON<

Pozdrav;

 

Hvala svima na komentarima i pohvalama. Svaka pomoć ili savjet je uvijek dobrodšla. Evo prošlao je ljetni ispitni rok (uspješno) tako da sam uhvatio vremena za nastavak i uspio nakupiti materijala za update.

 

Update 2:

 

Evo plan je bio sve rastaviti (skinuti zakovice sa bušilicom tj. izbušiti glavu pa se sama skine) te sve polakirati. Odlučio sam se za kombinaciju crni mat lak/narandžasti akrilni lak. Sve je zamišljeno kao crno kućište sa minimumom narandžaste. Pri lakiranju sam obavezno koristio zaštitnu masku za usta. Što se tiće preinaka odrezao sam komad strane na koju se stavlja matićna ploča (da mogu žice lakše premještat) i skratio onaj lim na koji se pričvrsti nosač za hard disk. Vodio sam se za idejom (˝sve što ne trebaš je višak, odreži višak :D˝) Svo rezanje je obavljeno velikom brusilicom sa diskom od 1mm, mislim nije mi se isplatio kupovat taj dremel za ovak malo posla. Prednja strana je isto napravljena od inoxa, obrađena sa onom vunom i dodanim narandžastim detaljem.

 

Sljedeći korak je sve to spojiti sa zakovicama.  

Pribor za lakiranje Pribor za lakiranje
Prednja strana Prednja strana
Teče, teče jedan slap.... Teče, teče jedan slap....
Strana na koju dolazi matićna ploča i napajanje Strana na koju dolazi matićna ploča i napajanje
Mbo backplate Mbo backplate
Zakovice Zakovice
Disk za rezanje Disk za rezanje
elCid
 
23 0 hvala 6
12 godina
offline
Re: Casebuild >TRON<

Cant wait to see more :) Samo naprijed {#}

12 godina
odjavljen
offline
Casebuild >TRON<

Pozdrav;

 

Evo uspio sam spojiti cijelo kućište te malo posložiti ove žice. Nemam ništa puno za reći o ovom dijelu tako da ću probat napisati šta mi je još ostalo:

 

  • napraviti metalne držače za žice
  • polakirati napajanje i slivati žice (ovaj dio je negdje na pol puta gotov)
  • izrezati i polakirati bočne stranice
  • polakirati ventilatore u kućišteu
  • napraviti "backplate za grafičku karticu"
  • sve uredno posložiti u kućište
Prednja strana Prednja strana
Pwr i reset tipke Pwr i reset tipke
Žice od pwr i reset tipki Žice od pwr i reset tipki
Zadnja strana Zadnja strana
elCid
 
25 0 hvala 6
14 godina
offline
Re: Casebuild >TRON<

Super to sve zgleda...gj..;)

 

Sleeve sa MDPC-X-a?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Casebuild >TRON<

Odlicno izgleda {#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Casebuild >TRON<

Sa ebay-a (klik)

3mm PET sleeve za 0.72$ po metru dok je na MDPC-u 1.27$ po metru.

3 milimetarski je odličan ali je s njim teško raditi tako da preporučam 4mm ili čak 5mm.

 

Pozdrav;

elCid
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 14:50 (elCid).
12 godina
offline
Casebuild >TRON<

{#} {#}

Zna li netko možda koliko je debel MDPC-X sleeve?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Casebuild >TRON<

@dombak1608 - MDPC sleev je mislim 5mm vanjski, 4,5mm unutarnji promjer.

 

Evo završio sam posao oko napajanja. Trebalo je malo duže nego sam pretpostavljal ali mislim da se isplatilo. Ovaj 3 milimetarski sleev je kak se veli "snug fit" te ga je stvarno bilo teško staviti na žicu ali mislim da izgleda bolje od standardnog 5 milimetarskog.

 

Slike su priložene;

 

Pozdrav;

elCid
 
34 0 hvala 6
12 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

Jako, jako lijepo :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Casebuild >TRON<

Koje je to napajanje? Brutalno izgleda {#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Casebuild >TRON<
KrpaZG kaže...

Koje je to napajanje? Brutalno izgleda {#}

Napajanje je lc power 420H-12 v1.3. Nije baš neko napajanje ali je jeftino daje 180W ne +12V railu. Meni sasvim dovoljno za 90W am2 proc. i 60W grafičku koje ne treba nikakvo dodatno napajanje u vidu 6pinskog konektora. 

 

Prije nego sam posložio stare komponente u kućište malo sam ih počistio. Očistio i polirao sam hladnjak hladnjak od procesora, temperatura i idle-u je bila 7°C manja nego prije možda više zbog prašine između rebara koju sam maknuo nego samog poliranja. Trenutno imam asusovu am2 ploču, x2 4000+ proc i 2gb ram-a i 6670 gpu. Meni glavno da vrti autoCAD, eagle, gimp i dotu. Na jesen ću kad lova sjedne na račun kupit FM1 proc i ploču. Zatim sam posložio sve to u kučište. Nisam ništa to posebno uređivao jer za par dana mislim sve ponovo vadit. Još sam napravio ove male držače za kablove(nešto kao ovo ali homemade verzije :D).


Nije baš nešto ali ono fora je... Nije baš nešto ali ono fora je...
privremeno rješenje privremeno rješenje
zadnja strana zadnja strana
držači za kablove... držači za kablove...
od aluminija debljine 1mm od aluminija debljine 1mm
elCid
13 godina
offline
Casebuild >TRON<

Lijepo si ti to sredio !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

Ovo je najbolji modding koji sam ikad vidio na forumu(bez uvrede Pranja, timmyzg, Haf932 i ekipa) preljepa mi je crna- narančasta kombinancija, jesi razmišljao da staviš na neke dijelove fluroscentnu narančastu, pa da svijetli u mraku :D (nemora, samo prijedlog)

The truth is...I am IronMan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 10:55 (VALVE).
Moj PC  
6 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

E brate svaka čast,toliko sređenih detalja sam jedino vidio kod timiya i pranje,svaka čast {#}{#}

So say We All
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Casebuild >TRON<
VALVE kaže...

Ovo je najbolji modding koji sam ikad vidio na forumu(bez uvrede Pranja, timmyzg, Haf932 i ekipa) preljepa mi je crna- narančasta kombinancija, jesi razmišljao da staviš na neke dijelove fluroscentnu narančastu, pa da svijetli u mraku :D (nemora, samo prijedlog)

 

Da, razmišljao sam da polakiram ventilatore na kućištu i CPU hladnjaku  u fluro narančastu ili da stavim Xigmatekove narančaste LED ventove

ali nemogu ih naći u HR. Tako da je ovo pitanje još otvoreno :D.  (Odlično bi bilo ako netko zna gdje ima za kupiti ovih ventova - 120mm pa da napiše :D)

 

Nakon malog odmora ponovo sam se primio posla. Napravio sam uglavnom neke nacrte. Na nacrtima se vidi okvirno konačni izgled kućišta kao i okvirne mjere bočnih stranica za kućište i backplate lima za GPU. Ove bočne stranice su izrezane od jedne cijele stranice koja je par godina provela na tavanu pa je malo zahrđala tako da je sada prvi korat pošmiglati hrđu. Ovo zadnje je model backplate-a kojeg sam napravio iz korica stare teke(prije toga sam napravio još dva modela ali sam ih odlučio promijeniti - bolje sada na papiru nego poslje na aluminiju :D).

 

Tako da mi je ostalo još puno toga za napraviti.

 

Pozdrav;

 

Koncept &gt;TRON&lt; Koncept >TRON<
Prednja strana Prednja strana
Bočne strane Bočne strane
Backplate Backplate
Izrezane bočne strane Izrezane bočne strane
Hrđa hmm.....   :D Hrđa hmm..... :D
Papirnati model Papirnati model
elCid
12 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

Izbor boja ti je fenomenalan, a i napajanje ti brutalno izgleda. Stvarno svaka cast.

clock2much
 
4 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Casebuild >TRON<

Mali update prije vikenda:

 

Dakle, bočne stranice. Prvo sam potrošil par sati na skidanje hrđe brusnim papirom (360 gradacije i 800 prije lakiranja), zatim sam nanio predlak te crni mat lak (3 tanka sloja). Poslje kad se lak posušil stavio sam krep traku na stranice i izrezal oblik linija.  Za kraj sam stavil 2 tanka sloja narančastog laka i mokrom krpom umočenom u toplu vodu obrisao one tragove koji su ostali kad se skine krep traka. Nije ispalo baš savršeno mikroskopski precizno kao kad bi to radio neki profić sa airbrushem i šablonom ali meni je OK. Slike su priložene:

 

Pozdrav;

Skidanje hrđe Skidanje hrđe
:D :D
Krep traka Krep traka
Gotovo Gotovo
Makro snimak stranice Makro snimak stranice
elCid
 
36 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

jedva čekam nastavak, stvarno super izgleda {#}

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

Ovo preemocno izgleda. Svaka cast za ideju i naravno uspjesnu realizaciju. :)

 

I failed in some subjects in exam, but my friend passed in all. Now he is an engineer in Microsoft and I am the owner of Microsoft. Bill Gates
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Casebuild >TRON<

@NexT_T1 , Stjepan28;

 

Hvala dečki,

 

Nisam baš imao previše vremena ali ipak dosta da napravim neke sitnice. Prvo sam malo posložio kablove napajanja da ne strše na starnu i da budu u kombinaciji sa bočnom stranicom. Zatim sam još polakirao onu pločicu sa grafičke kartice na kojoj se nalaze konektori. Ostatak vremena sam potrošio na izradu nacrta za idući update.

 

Pozdrav;

 

 

Posloženo malo urednije Posloženo malo urednije
Skinuto i polakirano Skinuto i polakirano
Ponovo namontirano Ponovo namontirano
elCid
 
21 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Casebuild >TRON<

It's getting better and better..

The truth is...I am IronMan.
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Casebuild >TRON<

Ako ikd budem modao , pitat cu tebe za savjet, jer je ovo stvarno super. U zadnje vrijeme pratim moding na ovom forumu i nisam vidio nista ovako dobro od rapera i cosmos ftw-a.. Samo tako nastavi! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Casebuild >TRON<

Nije ti losa ova ideja s bojanjem ovih " plocica "u crno !  Mogao bih i ja kod sebe obojat , hvala !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
4 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice