Front panel mesh MODDING

poruka: 76
|
čitano: 30.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

evo gospodine Lucidius nadam se da su zadovoljeni Vaši PRO kriteriji

7 godina
odjavljen
offline
Front panel mesh MODDING

mali update

 

jučer nabavio mrežicu u bauhaus-u, inače perforirani lim 50x25cm kod njih košta 80-90kn što mi je previše, ova mrežica je bila 30kn

 

mrežica izrezana na mjeru i pofarbana u crnu (trenutno se suši), večeras ide ljepljenje na front panel

 

 

gledao sam kako da riješim prednji lim na kućištu tako da mogu lijepo stati 3x120mm ventilatori, phanteks je usrao taj dio i ići će na pilanje i stavljanje novog lima te bušenje novih rupa za ventilatore

 

EDIT

 

front panel mesh gotov

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 16:52 (phanteks).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
lav1000 kaže...

evo gospodine Lucidius nadam se da su zadovoljeni Vaši PRO kriteriji

 Moze da prode, popodne editiram prvi post...

13 godina
offline
Front panel mesh MODDING

je netko od vas možda razmišljao o ovome ili nečem sličnom za stavit po rubu plastike, tj rezovima ??

https://www.amazon.co.uk/Protectors-Guards-Molding-Installation-Protects/dp/B076P98ZVB/ref=sr_1_50?s=automotive&ie=UTF8&qid=1513513328&sr=1-50&keywords=u+channel+rubber

recimo, danas sutra ako bi se ja na svojem define mini c odlučio tako nešto napraviti, sigurno bi stavio tu gumu okolo po rubu gdje je rezano da se sakriju moguće greške i da izgleda čišće / "tvornički"

je da sa tim mrežica ne može sjest skroz na plastiku, ali recimo ako bi se ljepilo sa silikonom ili debljom 3m obostranom trakom (ona koja je kao spužvica), mislim da bi to moglo još ljepše izgledati od čisto odrezane plastike, a i da ne govorim o tome da sa tim nema bojazni o tome da se ljepilo / silikon, ili što već, prelije sa prednje strane na panel

ova guma sa linka još ima i ljepilo u sebi, tj trakicu za zaljepit, pa ju je moguće lijepo stavit oko rupe da ne mrda nikamo, pa mi se čini kao idealna stvar za takav mod, samo ju treba nać negdje za kupit da ima dostavu u hrv

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 13:25 (matija656).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Ta guma je nepotrebna skroz i samo moze narusit estetiku. Inace, prvi post je editiran, ceka se Phanteks pa d ai njegovu sliku okacim na prvi post 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Front panel mesh MODDING

malo će potrajat, prvo moram naći čime ću ove 120mm rupe izbušiti

 

pa ispilat prednju stranicu kućišta, pofarbat i montirat

 

 

8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Pa izbusi busilicom sa tankim borerom za metal, a oko velicine rupe se nemoras previse cimat jer mozes kupiti i matice (samo pazi da imaju rupice širne manje od glave šarafa) pa onda na njih usarafiti šaraf.

 

EDIT:

 

Kad vec busis rupe napravi si i za 3 x 140mm ventove naprijed jer imas mjesta bez problema za to kao i za 420mm radijator na prednjem panelu (22:47min) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 0:15 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Front panel mesh MODDING

ma lako je za ove male rupe za montažu ventilatora, problem je za ove od 12cm velika rupa za ventilator a da lijepo ispadne, mislim da ću sa fleksom probati

 

neću nikad stavljati 14cm ventilatore tako da ću praviti fiksno za 12cm

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Probaj sa lemilicom rubove zarezat a onda nastavit pilom ako imas, tako da imas cistu ravninu.

 

Ovdje je detaljan video tutorijal NZXT H440 front panel mesh moda

 

 

EDIT:

 

Kaj se tice rezanja rupe od ventova evo ti vodeo turorijal:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 6:35 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Front panel mesh MODDING

napokon našao vremena da nastavim na čemu sam stao

 

ugrubo ispilane rupe za ventilatore na limi koja će zamjeniti prednju stranicu kućišta, sutra lagano dremelom završna obrada i farbanje, na tu limu se postavlja plastični front panel mesh

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Evo sada sam bas poslikao nekoliko kvalitetnih slika da vidite kako kuciste izgleda nakon MOD-a, samo skrolajte prema dolje KLIK

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

deluxe PRO entuzijast i točka 

8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Tako je, znas da sam ja hardveras visokih manira 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Front panel mesh MODDING

radovi pri kraju, ostalo još pobrusiti i ofarbati

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Front panel mesh MODDING

evo napokon gotovo 

 

rupe nisu precizno izbušene no na kraju dobro je i ispalo, razmišljao sam se između bijele i crne te na kraju ipak odluka pala na crnu pozadinu te izbacio bijelo-crvene ventilatore te ubacio crno-bijele

Moj PC  
7 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Fina kištra, eto i tebe ubacujem na prvi post 

Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice