Front panel mesh MODDING

poruka: 76
|
čitano: 30.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Evo mog komada za mesh frontu

Sutra cu ici do jednog mestra za plastiku da mi izreze kuciste i ovo na mjeru

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

To je 1mm debljina pretpostavljam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

je Luci, inox 1mm, samo vrhunski materijali za vrhunske entuzijaste 

 

3mm rupice sa 2mm razmaka između

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 14:17 (lav1000).
8 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
lav1000 kaže...

je Luci, inox 1mm, samo vrhunski materijali za vrhunske entuzijaste 

Nego sta, nismo valjda balvani koji ubiru znanje o kompjuterima po bosanskim radijonama 

 

EDIT:

 

Na mom su 5mm rupice sa 2mm razmaka.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 14:24 (Lucidius).
15 godina
offline
Front panel mesh MODDING

Sve je to super lijepo i krasno i super je što se to pokazuje drugima.

 

No ako nisi dobio nista na temperautrama koji je smisao toga? Pokušavam shvatit.

Meni je čak default kuciste Lucijevo bilo lijepše što se tice vizuala.

Lave što i ti? Why?

 

Luci jel ti sad kuciste bucnije ?

Pusti one fore sve je idle kada ne igram a sve je najjace kada igram.

Zanima me opcenito i iskreno misljenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
toxic kaže...

 

Luci jel ti sad kuciste bucnije ?

Pusti one fore sve je idle kada ne igram a sve je najjace kada igram.

Zanima me opcenito i iskreno misljenje.

 Kuciste je malo bucnije, ali nista ono deal breaker za nekoga tko ima potrebu stalno imat ventove upaljene, mislim na LOW 800RPM dok stavim ventove mi je isto i sa staklom i sa meshom zato jer se ventovi nit ne cuju.

 

Kod mene na procu nema nekih pomaka vise od 2 stupnja zato jer je meni proc na vodenom na vrhu koje ima ventove okrenute da upuhuju zrak u radijator izvana tako da se uvijek hladi hladnim zrakom, dok je prava dobit na grafi koja je ovisna o svjezem zraku i tu sam dobio sigurnih 5 stupnjeva manje koliko sam upratio do sada, sa grafom veceg TDP-a bi se jos to dodatno izrazilo, sto termalno zahtjevnije komponente to vise razlike dobivas.

 

Najbitnija stvar mi je to kaj sad mogu ventove pomaknut kada cu trebat skroz naprijed do mesha, a onda naprijed imam mogucnost roknut radijator debljine koje hocu cak i preko 60mm debljine 

 

Dobra stvar kod kucista sa staklenim prednjim panelom to staklo uvijek mozes vratit jer nemas potrebe nista rezat ni razbijat kao u slucaju kucista sa plasticnim ili metalnim frontom.

 

I meni je ovako sad ljepse kuciste nekako, bolje se istice taj prednji panel i ledice od ventova...

7 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

isto kao Luci ne očekujem gain na CPU temperaturama, iako bit će ga sigurno

prvenstveno GPU temp, koliko sam testirao sa skinutom frontom, isto se dobije cca 5°C

 

s obzirom da moje kučište ima stavrno retardiran usis mislim da će ova modifikacija bar poduplati usis svježeg zraka

 

evo kako sam zamislio na slici, od dna kučišta gore do 5.25 ladice izrez sa cca 1 cm ostaviti sa svake strane da se može zalijepiti mesh

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Dobit ces ti i na procu bolje temperature jer ti je na prednjem panelu vodeno koji je trenutno jako zastopan za airflow...

 

Ovo ti je dobro smisljeno, nebi tu nista mijenjao 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 16:37 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

Naravno, nabrat ce se koji stupanj na cpu, ali najnizi vent bi trebao odigrati kljucnu ulogu u upuhivanju direkt zraka u kuciste, on je slobodan, bez radijatora na sebi

Nista sutra ujutro idem vidjeti da mi to izrezu, pa onda fini radovi

 

8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Ajde laviću, keep us updated  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Front panel mesh MODDING
Lucidius kaže...

Nego sta, nismo valjda balvani koji ubiru znanje o kompjuterima po bosanskim radijonama 

 Do jučer nisi ni znao kako se perforirani lim zove niti gdje se može naći pa si pitao na forumu za "mrežicu", dok ti bosanac nije linkao o čemu se radi, a sada si kao uber stručnjak koji ne ubire znanje po "bosanskim radijonama".

 

Prekopirao si ideju i postupak odavde i onda napravio kao svoj tutorial.

 

Teži fejker...

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Front panel mesh MODDING

offtopic no mi Hrvati smo toliko pametni da i sluzbeno misle da smo jedna od 5 najglupljih nacija.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

Jbt tisi upao u post shopping depresiju nakon kupnje monitora, baci koju partiju wota pa ce ti siemka boysi brzo pokazati da im nema premca po debilizmu

15 godina
offline
Re: Front panel mesh MODDING
lav1000 kaže...

Jbt tisi upao u post shopping depresiju nakon kupnje monitora, baci koju partiju wota pa ce ti siemka boysi brzo pokazati da im nema premca po debilizmu

 ?

Poanta price je da se rugamo nekom narodu a sami smo gori.

kakva fucking post shopping depresija...

 

ne volim kad se netko nekome ruga po bilo kakvoj osnovi a pogotovo nacionalnoj

7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

S cim se ti zamaras... opusti se u svom gamerskom kuticu, kokni par pl njubara u wotu i uzivaj...

15 godina
offline
Re: Front panel mesh MODDING
lav1000 kaže...

S cim se ti zamaras... opusti se u svom gamerskom kuticu, kokni par pl njubara u wotu i uzivaj...

 ah sad mi je jasno zasto smo medu tih top 5. 

8 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
toxic kaže...

 ?

Poanta price je da se rugamo nekom narodu a sami smo gori.

kakva fucking post shopping depresija...

 

ne volim kad se netko nekome ruga po bilo kakvoj osnovi a pogotovo nacionalnoj

 Pa i vicevi i posalice dovoljno govore o tome KLIK, a osobno poznajem velik broj bosanaca i ja osobno nikoga ne vrijeđam vec kazem svoje steceno misljenje na bazi poznanstva sa tim ljudima d anisu odvise bistri.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 19:23 (Lucidius).
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
toxic kaže...
lav1000 kaže...

S cim se ti zamaras... opusti se u svom gamerskom kuticu, kokni par pl njubara u wotu i uzivaj...

 ah sad mi je jasno zasto smo medu tih top 5. 

 jbt ti si malo odljepio danas...pozivaš se tu na neke članke sa index-a, koje su oni prenijeli sa nekih scam siteova...

da su poljaci pametna nacija nebi se ja morao jebavati s ovim entuzijazmom nego bi bar stavili normalan otvor na frontu za dva ventilatora, ali njubare nisu u stanju dovršiti pošten posao do kraja

15 godina
offline
Re: Front panel mesh MODDING
lav1000 kaže...
toxic kaže...
lav1000 kaže...

S cim se ti zamaras... opusti se u svom gamerskom kuticu, kokni par pl njubara u wotu i uzivaj...

 ah sad mi je jasno zasto smo medu tih top 5. 

 jbt ti si malo odljepio danas...pozivaš se tu na neke članke sa index-a, koje su oni prenijeli sa nekih scam siteova...

da su poljaci pametna nacija nebi se ja morao jebavati s ovim entuzijazmom nego bi bar stavili normalan otvor na frontu za dva ventilatora, ali njubare nisu u stanju dovršiti pošten posao do kraja

Vidim nisi razumio. Necu crtat sigurno.

Sretno s guranjem glave u pijesak.

7 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Update 

Odnio sam frontu i lim kod covjeka u Bestovje, sve ce mi on odraditi, izrezati frontu i lim te ce to zavariti

Eto necu ni ruke šporkati 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Prava si elita gotovanu jedan 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

pa nisam ti ja neki hajvan sa ryzenom 3 klokanim na 3.4ghz i tu prodajem pamet 

 

imat ću malo i ja posla, to posprejati i na dnu panela prekrojiti mrežicu koja je tamo stajala, u biti kroz nju najviše zraka je ulazilo, tu se dosta prašine skupilo, ovi bočni izrezi kao za zrak služe za ukras

 

update u ponedjeljak popodne ili utorak ujutro

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 13:51 (lav1000).
7 godina
odjavljen
offline
Re: Front panel mesh MODDING

utorak je, gdje je update? 

 

btw moj front panel je kod frenda, dao sam mu mjere da izreže laserom, trebalo bi dobro ispasti

 

lim još nisam našao, u mojem gradu ga nema sve sam dućane prekopao, morat ću do susjednog grada

8 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
phanteks kaže...

utorak je, gdje je update? 

 

btw moj front panel je kod frenda, dao sam mu mjere da izreže laserom, trebalo bi dobro ispasti

 

lim još nisam našao, u mojem gradu ga nema sve sam dućane prekopao, morat ću do susjednog grada

 Ipak ti vrag nije dao mira 

 

lav1000 

 

Gdje je tvoja skalamerija, ljudi su poceli prosvjedovat 

7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

Projekt malo kasni ali bit ce, ne brinite Luci i ostali PRO entuzijasti 

Idi tamo na bench temu gnjavi Stjepka da bencha, njemu treba podsjetnik ne meni 

7 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

Evo za nestrpljive

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
I sad nek meni netko objasni zasto tvornicki ne rade takva kucista vec useru air flow glupavim trendom restriktivnih prednjih panela...
7 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING

A mislim da je njima ovo u proizvodnji problem napraviti...sad je ovo pro kućište 

Evo da ovi iz modecoma zaposle mene i Lucija za pola godine fractal, nzxt, thermaltake i da ne nabrajam dalje svi u stecaju 

7 godina
protjeran
offline
Front panel mesh MODDING

malo sam isprobao gaming temp, praktično isto kao bez fronte zadnja 4 dana, možda pod velikim upitnikom stupanj više,

58-59°C sada , a prije bez moddinga 63-64°C ajmo reći pod istim opreterećenjem cca 1h gaminga

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Front panel mesh MODDING
lav1000 kaže...

malo sam isprobao gaming temp, praktično isto kao bez fronte zadnja 4 dana, možda pod velikim upitnikom stupanj više,

58-59°C sada , a prije bez moddinga 63-64°C ajmo reći pod istim opreterećenjem cca 1h gaminga

Dobro si ga upicajzlio , ajde zaljepi sada par kvalitetnih slika onako iz par kuteva pa cu staviti i slike tvog moda na prvi post i ubuduce ostale koji to naprave, tako da svatko tko napravi taj MOD odma bude na prvoj strani i da je odma sve u jednom pčostu i fino sve pregledno za nekoga kada se odluci na tako nesto da ima sve pred nosom a ne da trazi po komentarima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice