Hdd rack

poruka: 6
|
čitano: 8.303
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hdd rack
Pozdrav,


Ovako htio bi napraviti kučište za hdd tako da mogu interne hdd pretvorit u eksterne. Kutiju koju bi uredio za takvo nešto imam te također imam i one 3 hot swap ladice za diskove, pa me zanima dali mogu nabaviti neki obićan psu od kompjutera i koristit ga kao napon za pokretanje diskova te na koji naćin bi se to moglo napraviti s time da nebi imao matičnu niti ostale komponente. Dali bi funkcioniralo da se koristi onaj jumper za pokretanje psu sa crnom i zelenom žicom da se spoje? Hoće li to utjecat na psu ili bi trebalo sve normalno radit?


LP
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Hdd rack

Alo, kučište za HDD danas košta 60-100Kn, stvarno biš se išao zajebavati sa glupostima preko tih sitnih para?

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hdd rack
Diazz72 kaže...

Alo, kučište za HDD danas košta 60-100Kn, stvarno biš se išao zajebavati sa glupostima preko tih sitnih para?

Nemaju svi tih 60/100kn,promisli prije postanja.

A i zašto nenapraviti nešto homemade?

Mogao sam i ja tako kupiti sebi case a ne praviti,rofl.

Sony Z1 kontakt:evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
offline
Hdd rack

Da, možeš napraviti kučište, ali ti ne vrijedi puno kad moraš kupiti kontroler, tako da kao i što je kolega rekao nije baš isplativo, jer opet moraš trošiti novce...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hdd rack
kruskar kaže...
Diazz72 kaže...

Alo, kučište za HDD danas košta 60-100Kn, stvarno biš se išao zajebavati sa glupostima preko tih sitnih para?

Nemaju svi tih 60/100kn,promisli prije postanja.

A i zašto nenapraviti nešto homemade?

Mogao sam i ja tako kupiti sebi case a ne praviti,rofl.

{#} jedno je izrada kučišta za pc a drugo HDD...
Izrada kučišta ako imaš malo talenta za jeftinije pare može nešto ispasti...

 

Ovo dolaziš na iste pare a pitaj boga što će ispasti!!!

12 godina
neaktivan
offline
Hdd rack
imam već drveno kućište od linije koju sam raskopao i maknuo sam samo prednju straniocu od plastike a ostalo je sve drveno, i probušio sam bočne stranice za 2 ventilatora koji će hladit hdd, stražnja strana ima mali otvor za napajanje a s prednje strane budu 4 hot swap ladice, imam napajanje od 400w koje ne koristim, imam kučište i imam alat tako da samo novo kaj bude su sata kablovi i hot swap ladice tako da nije preskupo i košta me jeftinije nego kućišta za 4-5 hdd koja su 800kn na više a i ovo je lijepo drveno i moj unikatni rad tako da tolko o tome :) a vi kaj ne cjenite homemade stvari nego se ko potrčke neke i samo gledate na industrijsku proizvodnju je vaša stvar!
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice