Hi-Fi PC ;)

poruka: 70
|
čitano: 23.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

super projekt kolega, samo da nadodam, imao sam slićan projekt, umjesto VU metra sam dodao ekran sa pokvarene logitech g19 tipkovnice, na ekran si mogao dodat šta si htio od informacija. :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 11:32 (exe).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Danas imao vremena i volje pa sredio grafulju. Lim nisam dirao jer će ovak i onak bit maknut. Kako će grafulja bit polegnuta u kućištu, dodati cu cijev na blower koja će omoguciti da vent vuče svjež zrak izvana, a ne iz kućišta, preko rupe na gornjem dijelu kućišta (filter gore ofkors).
Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

Nisam baš imao vremena, ali sam napravio distancere (obojani čelik sa gumom na gornjoj i donjoj strani) za bakrenu ploču koja mora biti 40mm od dna kućišta kako bi sa prednje donje strane mogao postaviti stare prekidače koji su poprilično glomazni, a i kako bih mogao provesti USB kablove naprijed.

 

Zbog svega toga će diskovi biti smješteni u tom donjem dijelu kućišta, gdje će imati hrpu mjesta (3x 3.5" HDD i jedan 2.5" SSD) i neće imati problema sa zagrijavanjem, jer će se s lijeve strane nalaziti 140mm Noctua koja će izvlačiti zvak van iz kućišta, te tog dijela gdje su diskovi. 

 

Danas mi je došao Noctuin 1366 adapter za NH-L12S, tako da ga napokon mogu montirati na ploču... samo još da iz Čajne dođe PCIexpress riser da mogu grafičku polegnuti i onda će se unutrašnjost moći laaaagano finiširati... a usput treba i posložiti frontu da sve radi kak sam zamislio.

 

Također sam napokon skemijao frontu za LCD displejeve, jer sam htio da imaju brušeni aluminij look... riješeno cutanom naljepnicom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 19:56 (Montarinari).
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Hi-Fi PC ;)

Svaka čast, bit će prejebeno 

 

Nego, ne možeš okrenut vent i usis grafičke prema dolje a ispuh prema gore? Znam da kad sam kemijao na kučištu od kompa sa pozicijama ventilatora i kad je usis bio gore morao sam svakih par dana čistit filter al kad sam ga prebacio dolje to je bilo jednom, dvaput na mjesec..

 

Kad je vent bio gore komp je imao funkciju pročistača zraka 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 21:11 (gocc01).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Nemrem ga okrenut, mora vuc zrak odozgora... Gore ce biti filter, ali isto tako i "kapa" nesto kao otvor na haubama nabrijanih auta, tak da prasina ne pada direktno unutra
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)

Daily komp raskopan... No way back:) diskovi ugrubo postavljeni, na gumenim protukliznim nogicama, da ne plešu i da zrak struji svugdje oko njih. Matična izvadena i raskopana u svezi glede nekoliko kozmetickih zahvata i sve sam usput stavio na bakrenu plocu da vidim kak ce to otprilike u konacnici izgledati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 9:33 (Montarinari).
Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Admin, pliz obrisi samo ovaj post
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 20:00 (Montarinari).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Ploca slozena, novi cooler gore... Sve probe radi namjesteno u kucistu... Da, veselo... Ali ne vidim probleme, samo nove prilike za ispoljavanje svojih mogucnosti rijesavanja prepreka:)

Znam da hladenje izgleda kao problem, ali! Sve sam smislil:)
Moj PC  
13 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

Radovi se lagano nastavljaju, samo još da kinezi dostave sljedeće komponente i onda imam sve što mi je potrebno za završetak... od dijelova:

 

- USB Volume knob - da ga prebrikam na glavni knob na fronti, pa da upravljam glasnoćom u vindozama preko njega

- PCI express x16 riser - da mogu polegnuti grafičku u kućištu

- PCI express SATA3 kontroler - imam ga već, ali ovaj koji imam ima portove sa gornje strane što mi ne paše radi nedostatka prostora

- PCI Express USB3 kontroler - ovo je x58 ploča koja nema USB 3.0, a kad već radim, nek bude moderno :)

 

Danas imam u planu napraviti do kraja backplate gdje ide grafička (jučer sam samo složio glavni oblik iz plastike - dimenzije te pozicije rupa), te odradit kompletnu kozmetiku backplatea matične ploče.

 

Onda još "samo" izrezat stranicu gdje je bočni vent, tako da diskovi dobijaju friški zrak... isto napraviti sa druge strane... a onda generalno izrezat poklopac samog kućišta kako bi napravio rupe za bočni ventilator, otvor sa kontra strane, otvor za CPU cooler, otvor za fan od grafulje... sve to obložio iznutra sa metalnim meshom, ofarbao, te postavio filtere na sve to... a onda još "samo" posložiti cijelu frontu... ufff

 

Razgovor sa ženom jučer:

- a za koliko ćeš to prodat?

- pa, neću to prodat, to radim za sebe

- kak misliš za sebe? yebeš se oko svega toga za sebe?

- da draga

- ti nisi normalan

- da draga

Moj PC  
13 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Idemo dalje...

- Napravljen backplate za grafulju
- slozen potencionetar i prekidac za vent
- slozeni lcd-ovi i pripadajuci svichevi
- osmisljen kompletno novi poklopac cijelog kucista... Materijal nabavljen ali ga radim tek kad sve ostalo bude gotovo. Necu opisivat o cem se radi... Sve u svoje vrijeme:)

Žena me još uvijek trpi
Moj PC  
14 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)

Koji je krajnji rok radova

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Cekam dijelove jos iz kine, al kad to sve dode, tjedan dana.... Najzajebanije stvari su iza mene:)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
- Sve lampice slozene
- svi switchevi slozeni
- volume knob slozen

Moram jos uglaviti USBove napred i nabacit kompletno novi lak, jer sam opet morao rezat po limu... I onda poklopac i to je... To.... Mozda cak i ovaj vikend zavrsim!
Moj PC  
15 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Donio brusilicu i bušilicu doma... Kupio farbe... Idemo to probat zgotovit... Žena ima sve manje i manje strpljenja za djumbus:) viš mi lak!
Moj PC  
11 0 hvala 1
10 godina
offline
Hi-Fi PC ;)

Viš mi lak! Vidi ga!! 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Gotovo je. Sve radi savrseno i onako kako je zamisljeno. Prek vikenda ide pravi fotosešn i video, a do tada Ovo malo
Moj PC  
26 0 hvala 10
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Gotovo je. Sve radi savrseno i onako kako je zamisljeno. Prek vikenda ide pravi fotosešn i video, a do tada Ovo malo
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
kolega brutalno to izgleda, svaka cast nenormalan trud i neocekivano si brzo i kvalitetno to napravi. sta bi radi da imas cnc na raspolaganju..
7 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Svaka cast na mastovitosti, strpljenju, spretnosti i znanju! Komp osim sto je jedinstven, izuzetno dobro izgleda.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 20:45 (Darkoooo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Top-notch!!
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Hi-Fi PC ;)

Odlično izgleda! Mislim da čak zaslužuje barem mali dio stranice u jednom od sljedećih brojeva Bug-a. 

Moj PC  
5 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Hi-Fi PC ;)

Sve to divno i krasno - jedino sto ti treba jos dobra zvucna kartica,

i onda iskoristit potenciometar i prekidace da budu aktivni,

za pojacavanje/smanjenje glasnoce, te modove stereo, 2.1, 5.1.

 

E onda bi to bio pravi Hi-Fi picek. Ovako je samo picek u pojacalu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Čitatelj kaže...

Sve to divno i krasno - jedino sto ti treba jos dobra zvucna kartica,

i onda iskoristit potenciometar i prekidace da budu aktivni,

za pojacavanje/smanjenje glasnoce, te modove stereo, 2.1, 5.1.

 

E onda bi to bio pravi Hi-Fi picek. Ovako je samo picek u pojacalu :)

 Bolje čitaj opis... Glavni potneciometar i je spojen, te kontrolira glasnoću. Neki drugi od ovih prekidaća kontroliraju paljenje/gašenje dodatnih ventilatora.

 

Vjerojatno bi se dalo spojit i bass i treble i balance, ali čemu svrha? Kad je ikome trebao balans, osim da stoji na sredini? Modovi se mijenjaju ovisno što je uštekano u matičnu ploću, automatski...

 

Nije samo picek u pojačalu, puno je jači projekt od toga, ali očito nisi pročitao na početku objašnjenje što se radilo, kako i zašto.

 

Uostalom, modovi stereo, 2.1 i 5.1 se mijenjaju na AV receiveru pritiskom na jedan botun, koji služi za to. PC je izvor zvuka, ne AV receiver, pa nema smisla da na izvoru budu takve komande, kad se to inače nalazi na receiveru.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 9:51 (Filox).
14 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Montarinari kaže...
Gotovo je. Sve radi savrseno i onako kako je zamisljeno. Prek vikenda ide pravi fotosešn i video, a do tada Ovo malo

 Kapa do poda gospon; i za ideju i za izvedbu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Čitatelj kaže...

Sve to divno i krasno - jedino sto ti treba jos dobra zvucna kartica,

i onda iskoristit potenciometar i prekidace da budu aktivni,

za pojacavanje/smanjenje glasnoce, te modove stereo, 2.1, 5.1.

 

E onda bi to bio pravi Hi-Fi picek. Ovako je samo picek u pojacalu :)

Na ovo je spojena Asus Xonar U7 USB zvučna kartica, te je složeno da glavni potenciometar mjenja glasnoću u Windowsima.

Potenciometri sa lijeve strane kontroliraju brzinu vrtnje ventilatora, prva dva switcha pale i gase ventilatore, a sljedeća dva pale i gase LCD-eve.

Ovo će biti dio mog HiFi setupa i biti će spojeno na pojačalo, tako da mi ne treba nikakvo mijenjanje modova, jer slušam isključivo stereo.

 

U prilogu je slika svih komponenti koje imam, a najgornje pojačalo je ovo koje sam iskoristio za ovaj projekt.

5 godina
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Montarinari kaže...
Čitatelj kaže...

Sve to divno i krasno - jedino sto ti treba jos dobra zvucna kartica,

i onda iskoristit potenciometar i prekidace da budu aktivni,

za pojacavanje/smanjenje glasnoce, te modove stereo, 2.1, 5.1.

 

E onda bi to bio pravi Hi-Fi picek. Ovako je samo picek u pojacalu :)

Na ovo je spojena Asus Xonar U7 USB zvučna kartica, te je složeno da glavni potenciometar mjenja glasnoću u Windowsima.

Potenciometri sa lijeve strane kontroliraju brzinu vrtnje ventilatora, prva dva switcha pale i gase ventilatore, a sljedeća dva pale i gase LCD-eve.

Ovo će biti dio mog HiFi setupa i biti će spojeno na pojačalo, tako da mi ne treba nikakvo mijenjanje modova, jer slušam isključivo stereo.

 

U prilogu je slika svih komponenti koje imam, a najgornje pojačalo je ovo koje sam iskoristio za ovaj projekt.

 Dobro sam onda zapamtio, bio sam blizu.

 

Ej, svaka čast, stvarno je vrhunski ispalo. I dobro si rekao, fino izgledaju ovi LCD displayi. Ja sam ti govorio kako bi super bilo da su mogli VUmetri ostat, ali dobro izgleda i ovako.

 

10/10

Live long and prosper.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Filox kaže...
Montarinari kaže...
Čitatelj kaže...

Sve to divno i krasno - jedino sto ti treba jos dobra zvucna kartica,

i onda iskoristit potenciometar i prekidace da budu aktivni,

za pojacavanje/smanjenje glasnoce, te modove stereo, 2.1, 5.1.

 

E onda bi to bio pravi Hi-Fi picek. Ovako je samo picek u pojacalu :)

Na ovo je spojena Asus Xonar U7 USB zvučna kartica, te je složeno da glavni potenciometar mjenja glasnoću u Windowsima.

Potenciometri sa lijeve strane kontroliraju brzinu vrtnje ventilatora, prva dva switcha pale i gase ventilatore, a sljedeća dva pale i gase LCD-eve.

Ovo će biti dio mog HiFi setupa i biti će spojeno na pojačalo, tako da mi ne treba nikakvo mijenjanje modova, jer slušam isključivo stereo.

 

U prilogu je slika svih komponenti koje imam, a najgornje pojačalo je ovo koje sam iskoristio za ovaj projekt.

 Dobro sam onda zapamtio, bio sam blizu.

 

Ej, svaka čast, stvarno je vrhunski ispalo. I dobro si rekao, fino izgledaju ovi LCD displayi. Ja sam ti govorio kako bi super bilo da su mogli VUmetri ostat, ali dobro izgleda i ovako.

 

10/10

 Hvala ti ;)

LCD-ovi na fotkama ispadaju malo ružićasto... dok su u stvarnosti čisto crveni, što izgleda puno bolje.

Sutra je pravi fotosešn, pa će se valjda sve vidjeti kak spada ;)

13 godina
offline
Hi-Fi PC ;)

Gdje je napajanje zavrsilo, ne vidim ga na slikama?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hi-Fi PC ;)
Napravio sam nosač za njega sa zadnje strane, a kako je niže od kućišta, nevidljivo je:)
11 godina
neaktivan
offline
Hi-Fi PC ;)

To je to. Puno hvala svima na podršci i komentarima. Do sljedećeg puta ;)

Moj PC  
33 0 hvala 11
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice