Patriot Rage XT minimod - Canyon metal drive!

poruka: 1
|
čitano: 2.838
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Patriot Rage XT minimod - Canyon Aluminium drive!

Neki se od vas neće sjećati - ali evo da vas sve podsjetim - posjedujem Patriot XT Rage USB2.0

stick od 16GB - najbrži USB2.0 stick u svojoj klasi.

 

 
 

 

Koristi Toshibina dva čipa od 8GB te postiže brzine do 28MB/s pisanje te 39MB/s čitanje!

Klik here!

 

U praksi na svim računalima ide do 20/30 (pisanje/čitanje), sa ASRock XFAST-USB softwareom se najviše izvuče iz njega.

 

Bez obzira na svoju brzinu i petogodišnje jamstvo - kvaliteta plastike i nije za "power usere" koji ga dnevno koriste 12h,

i uštekavaju i u do 20ak računala, po 50 puta dnevno.

 

Plastika se brzo pohaba (bar meni) - i nakon skoro godine dana - nije za ništa korisno.

kućište u raspadu kućište u raspadu
 
bez elektronike bez elektronike
 

No da taj fantastični USB stick nebi morao baciti - iskoristio sam kućište od starog Canyon Aluminium USB drivea od 1GB - koji je

na žalost prije cca 5 mjeseci crknuo (imao sam ga skoro 7 godina - naflashirao se ploča i grafičkih iz DOS-a, služio mi je kao DOS stick sa ROM-ovima i flash toolovima).

 
 

E sada - kako preseliti Patriotovu elektroniku u Canyona? Teško - jer Canyon ima samo jedan memorijski čip - uži je i duži,

dok je Patriot deblji i kraći.

gore Patriot, dolje Canyon gore Patriot, dolje Canyon
 
lijevo Patriot, desno Canyon lijevo Patriot, desno Canyon
 
gore Patriot, dolje Canyon gore Patriot, dolje Canyon
 

Da bi ste sredili kućište tj. pripremili ga za Patriota - potrebno ga je izbrusiti iznutra tj. proširiti.

Za to je najbolje koristiti ručnu turpijicu za motorke. Moguće je i dremelom izbrusiti - ali pošto je

kućište aluminijsko - i poslije brušenja ostane jedva pol milimetara legure - bolje je ručno.

 
umetnuta elektronika, rupa proširena za milimetar i pol umetnuta elektronika, rupa proširena za milimetar i pol
 
nova elektronika upakirana u kućište nova elektronika upakirana u kućište
 
sve fino sklopljeno - stražnji poklopac zalijepljen sve fino sklopljeno - stražnji poklopac zalijepljen
 

I kao završni proizvod imamo Canyon Aluminium XT drive od 1GB (16GB) - čvršći i bolji nego ikad prije!

 

Potrebno je još samo stražnji poklopac zalijepiti super lijepilom, zato što je sad ipak stražnja rupa šira milimetar i pol.

 

I baš zato nikad ne bacam stare USB stickove - nikad se ne zna za šta će zatrebati. {#}

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2012 23:08 (Don Kihoty).
Moj PC  
11 0 hvala 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice