Project E30

poruka: 50
|
čitano: 13.207
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Project E30

Nećeš trpati HDD unutra?
Ma super to izgleda! {#}

 

Koje napajanje imaš? Jesi li skraćivao kablove ili? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Planiram unutra SSD, a hard u vanjsko kućište.

Napajanje je LC power 550W silent series , nisam jos nista radio na njemu, mislim da ću neke kablove skratiti i neke izbaciti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Project E30

Sretno onda! Nadam se samo da neće krepati. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Project E30

palo mi je na pamet neka maticna sa procom od laptopa, skupa s njom i napajanje...

manje mjesta zauzima, samo bi trebalo laserski izrezati rupe ili izraditi nekakav limic za izlaze na straznjoj strani.

Inace sada je za to prekasno a projekt ti izgleda sjajno.

Bravo {#}

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Project E30
plug-in kaže...

palo mi je na pamet neka maticna sa procom od laptopa, skupa s njom i napajanje...

manje mjesta zauzima, samo bi trebalo laserski izrezati rupe ili izraditi nekakav limic za izlaze na straznjoj strani.

Inace sada je za to prekasno a projekt ti izgleda sjajno.

Bravo {#}

Matična iz laptopa je veća nego ova mini itx,a šta se tiče napajanja postoji ovo, ali mislim da je to preslabo za ovu konfiguraciju šta ja planiram.

Ali već planiram jedno novo kućište, isto slično kao i ovo samo malo veće i da stane grafička i 3.5"HDD.

15 godina
neaktivan
offline
Project E30

kuciste prespremno izgleda, a meni vijci iskreno ne smetaju. Svaka cast!

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Evo mali update.

Sada je napajanje niže za 1.5cm i stavljen je scythe slim ventilator umjesto originalnog.. I sleevao sam kablove s crvenim paracordom i sada čekam da mi dođe bijeli s ebaya da završim.I stigli su mi ventilatori, pa sam na vrh stavio enermax 140mm. Imam u planu sada kupiti I3 3225 i ssd kingston v300 120gb. Tako da bi trebalo biti uskoro gotovo, ovisi kada će doći paracord s ebaya.

Moj PC  
11 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Stiglo su mi komponente prije dva tjedna ,ali nisam htio složiti unutra djelove jer sam čekao bijeli paracord s ebay-a koji mi nije došao i možda nikada neće ni doći. Pa sam odlučio ipak sve složiti unutra. Na kraju nije baš ispalo kako sam očekivao, kada sam sve složio unutra rubovi mi se nisu baš poklapali, gornji ventilator sam izbacio jer mi je bio glasan , ovako mi je potpuno nečujno računalo. Tako da sam malo izgubio volji za ovim kućištem i trebao napraviti dosta promjena pa sam odustao od njega, zasada ću ga ovako koristiti ,dok ne napravim drugo kućište, koje će vjerojatno biti s vodenim hlađenjem, jer sam upecao jako jeftino vodeno. {#}

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Project E30

Ma to je super, predivno izgleda. Kakve su ti temperature? 


Šteta što se vide vijci, ali nema veze. Da si zalijepio, bilo bi pitanje kako rastaviti i očistiti, ovako je koliko toliko jednostavnije.

 

Svaka čast!  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Project E30
turbojc kaže...

Ma to je super, predivno izgleda. Kakve su ti temperature? 


Šteta što se vide vijci, ali nema veze. Da si zalijepio, bilo bi pitanje kako rastaviti i očistiti, ovako je koliko toliko jednostavnije.

 

Svaka čast!  

Temperature su uredu, pošto se ovaj i3 jako malo grije.

14 godina
offline
Project E30

Stock cooler? 
Onda ni nemaš brige nikakve.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Da, koristim stock cooler koji bez problema odrađuje svoj posao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Project E30

Izgleda preje*eno. {#}

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Stavio sam ovo računalo na njuškalo, i već mi se par ljudi javilo za kupnju, pa sam mislio da napravim jos jedno takvo kućište ali bolju verziju. Imalo bi manje vijaka, i bilo bi par centimetara veće i ispravio bih sve ove greške koje sam napravio na ovom prototipu. 

Pa me zanima jel bi bilo zainterisiranih koji bi kupili ovakvo kućište jednog dana, i koliko bi dali za takvo kućište.

0 Kupio bih i platio do 150kn
30 Kupio bih i platio do 200kn
4 Kupio bih i platio do 250kn
5 Kupio bih i platio do 300kn
9 Ne bih kupio
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Hvala svima koji su glasovali u anketi   {#}

 

Evo jedna slika kako bi otprilike ozgledala nova verzija, nisam jos do kraja nacrtao. Znači ova crvena crta bi isla do 8mm prije kraja stranice, i smanjio bih broj serefa (najvjerojatnije bi bila samo 2 sa svake strane), i malo je veće 20*20*23cm.

 


Link za bolju kvalitetu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 22:18 (laux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Evo par novih rendera...nisam uplodao ovdje jer uništi kvalitetu.

1.

2.

3.

4.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

A vidim još jedan kockar {#}

Lijepo izgleda svaka ćast! {#}

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Project E30

Pozdrav. Sve pohvale na trudu i ideji. Mene zanima koliko bi koštala izrada nečeg sličnog? Znači služilo bi kao htpc računalo spojeno na lcd tv kao tipa kućnog kina, trebalo bi mi znaci sve najosnovnije od hdd, dvd-rw, proca, itd. I koji bi operativni sustav bi najbolje isao uz to? 

fichola
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Project E30
ficho7 kaže...

Pozdrav. Sve pohvale na trudu i ideji. Mene zanima koliko bi koštala izrada nečeg sličnog? Znači služilo bi kao htpc računalo spojeno na lcd tv kao tipa kućnog kina, trebalo bi mi znaci sve najosnovnije od hdd, dvd-rw, proca, itd. I koji bi operativni sustav bi najbolje isao uz to? 

Hvala, javio sam vam se u privatne poruke.

12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Sve komponente osim SSDa su prodane, tako da sada kućište ide u kolekciju mojih kućište i možda jednog dana ponovno dođe u upotrebu. Za kraj ovog projekta evo jedne slike mojih dva ljubimca. 

Sutra naručujem nove komponente i uskoro počinjem s novim projektom, isto mini itx ali malo veći.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice