4k ili 144hz

poruka: 49
|
čitano: 28.344
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
4k ili 144hz

Dakle kao subject... uzimam monitor novi uskoro pa da vidim vase misljenje... uzeti monitor istih dimenzija u 4k ili u fullhd sa 144hz??

 

wat?
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
4k ili 144hz

I ja sam u istoj dilemi samo ja razmisljam o 1440p 144hz.

single gpu all the way xD
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
kokek kaže...

Dakle kao subject... uzimam monitor novi uskoro pa da vidim vase misljenje... uzeti monitor istih dimenzija u 4k ili u fullhd sa 144hz??

 

Pretpostavljam monitor mjenjaš prvenstveno zbog igra. E sada tu dolazi i pitanje ako ideš na 4K rezu dali češ moči i igrati sa svojom konfiguracijom na 4K (nemaš ništa napisano pod Moj PC). Ja osobno bih rađe 144Hz nego 4K monitor.

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 17:28 (SoynTech).
13 godina
neaktivan
offline
4k ili 144hz

Mene vuce asus rog swift, ali u zadnje vrijeme sve manje i manje igram, a trebat ce mi sve vise radne povrsine zbog posla, graficka snaga kod mene nije problem, zanemirite trenutnu gtx 980.

single gpu all the way xD
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
Leopard_st kaže...

Mene vuce asus rog swift, ali u zadnje vrijeme sve manje i manje igram, a trebat ce mi sve vise radne povrsine zbog posla, graficka snaga kod mene nije problem, zanemirite trenutnu gtx 980.

Dopusti mi da kopiram jedan stari memphisov post:

"Hvala što si nas izvjestio o svojem trenutnom stanju i budućim planovima ... iako to malo koga zanima ... al nek se nađe" 

 

Autoru teme: Ako puno igraš a još pogotovo multiplayer FPS-ove onda 144Hz definitivno, u suprotnom 4K.

12 godina
neaktivan
offline
4k ili 144hz

a cuj mora se covik malo pofalit

autoru teme moj glas ide za 144hz. kad jednom probas neces vise na 60 nikada..

hebes 4k. em ces ocoravit em se teli em  ti treba komp skuplji nego auto 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 18:06 (=xfact=).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
Penryn kaže...
Leopard_st kaže...

Mene vuce asus rog swift, ali u zadnje vrijeme sve manje i manje igram, a trebat ce mi sve vise radne povrsine zbog posla, graficka snaga kod mene nije problem, zanemirite trenutnu gtx 980.

Dopusti mi da kopiram jedan stari memphisov post:

"Hvala što si nas izvjestio o svojem trenutnom stanju i budućim planovima ... iako to malo koga zanima ... al nek se nađe" 

 

Autoru teme: Ako puno igraš a još pogotovo multiplayer FPS-ove onda 144Hz definitivno, u suprotnom 4K.

 Heheh, jbg to je nama entuzijastima u krvi.

single gpu all the way xD
16 godina
offline
Re: 4k ili 144hz

kad bi vec isao u takvo ulaganje.. da pricekas neki model sa gsync ili freesync opcijom?

nije da monitor kupujes svake godine a ovo je super feature, pogotovo ako igras..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
4k ili 144hz

Šta će ti 144hz kad ljudsko oko vidi samo 12.

Moj PC  
9 16 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
k1klop kaže...

Šta će ti 144hz kad ljudsko oko vidi samo 12.

 Trofl.

single gpu all the way xD
11 godina
neaktivan
offline
4k ili 144hz

 k1klop

A sada fino deaktivirat račun.

 

 

 

144Hz.


Ova rezolucija nema smisla više, ubija oko. Koliko god to predivno izgledalo, Hzi su Hzi.

Nikada nisam vidio više od 60fps-a (nažalost, ako netko u Zg ima 120, ili  više, rado bih pogledao), želja mi je barem probat igrat na 120 ili 144Hz.

40 144Hz
2 4K
19 Kiklop nema pojma
Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
4k ili 144hz

slazem se s leopardom

asus rog swift i vozi

 

moj je na prodaji pa ako koga zanima :)) 

liquid
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 18:52 (zagy15061984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
4k ili 144hz

Ako vec kupujete 144hz monitor pogledajte ova dva videja.

 

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 19:12 (SoynTech).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
k1klop kaže...

Šta će ti 144hz kad ljudsko oko vidi samo 12.

Nitko nije skužio ironiju.. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz

Evo i mene :S Da malo igranja vise onako casual... ali mislim da ce ici 144hz u pravu ste vecina... a i 960gtx nemoze bas gurat 4k tako lako..

 

thx na misljenjima sad sam si baš happy

wat?
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
=xfact= kaže...

a cuj mora se covik malo pofalit

autoru teme moj glas ide za 144hz. kad jednom probas neces vise na 60 nikada..

hebes 4k. em ces ocoravit em se teli em  ti treba komp skuplji nego auto 

 ne spamaj.... nego spremi se za pivu platit u petak

wat?
14 godina
online
4k ili 144hz

Ja sam jučer naručio 4K monitor, mislim da je vrijeme da pređem s 8 godina starog TN panela (1680*1050) na nešto ovovijekovno.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
4k ili 144hz

Radije na 1440p 27" IPS ako se mene pita.

 

4K se još dobro ne skalira na Windowsima (sve će vam biti presitno na ekranu od kojih 27", no pretpostavljam da će se ispraviti s Windowsima 10), a i iskreno sumnjam da imate grafičke koje mogu vrtit 4K igre na više od 20-30FPSa (4K je kao 4 FHD monitora). Koliko sam upoznat trebaju vam trenutno najbolje grafičke i to u paru ak se hoćete pošteno igrati na toj rezoluciji.

 

Kvalitetan 2K IPS monitor na 27" s GSync ili Freesync opcijom (zavisno o kojoj grafici se radi) i vozi 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2015 12:51 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 4k ili 144hz
Danas nvidia i amd u driverima nude downsampling bilo koje rezolucije na bilo kojoj dijagonali, tako da definitivno moja preporuka ide za 144hz monitor, pogotovo ako se moze uzeti s 1440p rezom!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
Stjepanj kaže...
Danas nvidia i amd u driverima nude downsampling bilo koje rezolucije na bilo kojoj dijagonali, tako da definitivno moja preporuka ide za 144hz monitor, pogotovo ako se moze uzeti s 1440p rezom!lp

 Da ali downsampling nije dobar kao true 4K.

 

Sto se mene tice sve zavisi kakav gpu setup imas, sli/tri sli, onda 4k, jedna single gpu onda 1440p 144Hz.

12 godina
protjeran
offline
Re: 4k ili 144hz
Leopard_st kaže...
Stjepanj kaže...
Danas nvidia i amd u driverima nude downsampling bilo koje rezolucije na bilo kojoj dijagonali, tako da definitivno moja preporuka ide za 144hz monitor, pogotovo ako se moze uzeti s 1440p rezom!lp

 Da ali downsampling nije dobar kao true 4K.

 

Sto se mene tice sve zavisi kakav gpu setup imas, sli/tri sli, onda 4k, jedna single gpu onda 1440p 144Hz.

 ja sam probao dosta igara(sto novih sto starih) u 4k s evo ovom svojom ragom 280x kao i s gtx780, zapravo sam se i zacudio da ide odlicno cim malo smanjis detalje, stovise samo gasenjem AA koji je beskoristan se dobije dovoljno! 4k na 27" i 1440p ima razlike ali vjeruj mi neznatno jer je monitor ovako i onako 0,5+m dalje od ociju! tako da preporuka i dalje stoji da je "isplativije" preci na 120+hz monitor cisto iz tog razloga jer razlika stvarno nije velika!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
4k ili 144hz

4K bez 32 inca imho ne vrijedi ni razmatrati, pixel pitch je uzas.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
4k ili 144hz

Pa naravno da se ide na 21:9 monitor s 1440p rezom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
Zajeb kaže...

Pa naravno da se ide na 21:9 monitor s 1440p rezom.

 I kakav je feeling, citam mixed misljenja o 21:9 vide monitoru?

13 godina
offline
Re: 4k ili 144hz
Leopard_st kaže...
Zajeb kaže...

Pa naravno da se ide na 21:9 monitor s 1440p rezom.

 I kakav je feeling, citam mixed misljenja o 21:9 vide monitoru?

Iskreno neznam, osobno bi odma presao na tu rezu. Linus i ovih par tech youtubaša su odusevljeni. Lg je amo rec pionir u ovome jer ima puno 21:9 monitora, ostali sljede i ove ce godine svi imat ovakve modele, znaci cijena ce past. Lg ima problem sa bleedom na svim modelima te u kantunima jako svijetli. Dobra stvar ovog aspekta je sta mora bit dobar IPS radi sirine, TN bi imala dosta problema s bojama na kutovima.

 

A sad Acer ce imat 21:9, 1440p, 144hz monitor sad samo neznam ako ce to radit s TN matricom. http://www.guru3d.com/news-story/acer-predator-xr341ck-34-curved-gaming-screen-with-g-sync.html

 

 

 

14 godina
online
Re: 4k ili 144hz
lllnuclearlll kaže...

Radije na 1440p 27" IPS ako se mene pita.

 

4K se još dobro ne skalira na Windowsima (sve će vam biti presitno na ekranu od kojih 27", no pretpostavljam da će se ispraviti s Windowsima 10), a i iskreno sumnjam da imate grafičke koje mogu vrtit 4K igre na više od 20-30FPSa (4K je kao 4 FHD monitora). Koliko sam upoznat trebaju vam trenutno najbolje grafičke i to u paru ak se hoćete pošteno igrati na toj rezoluciji.

 

Kvalitetan 2K IPS monitor na 27" s GSync ili Freesync opcijom (zavisno o kojoj grafici se radi) i vozi 

 Znam ja to sve. Zato sam i čekao ovoliko dugo. Uzeo sam 40 inčni 4K monitor, a grafu ću isto mijenjati tako da, bez brige ;)

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: 4k ili 144hz

Mislis na tv valjda ? 

14 godina
online
4k ili 144hz

Ne, mislim na monitor.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 4k ili 144hz
softwaremaniac kaže...

Ne, mislim na monitor.

 i kaj ce ti 4k monitor?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4k ili 144hz
softwaremaniac kaže...
lllnuclearlll kaže...

Radije na 1440p 27" IPS ako se mene pita.

 

4K se još dobro ne skalira na Windowsima (sve će vam biti presitno na ekranu od kojih 27", no pretpostavljam da će se ispraviti s Windowsima 10), a i iskreno sumnjam da imate grafičke koje mogu vrtit 4K igre na više od 20-30FPSa (4K je kao 4 FHD monitora). Koliko sam upoznat trebaju vam trenutno najbolje grafičke i to u paru ak se hoćete pošteno igrati na toj rezoluciji.

 

Kvalitetan 2K IPS monitor na 27" s GSync ili Freesync opcijom (zavisno o kojoj grafici se radi) i vozi 

 Znam ja to sve. Zato sam i čekao ovoliko dugo. Uzeo sam 40 inčni 4K monitor, a grafu ću isto mijenjati tako da, bez brige ;)

 Koji si uzeo, philips onaj?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice