AOC monitori - kvaliteta

poruka: 30
|
čitano: 34.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AOC MONITORI ----- kvaliteta

zanima me kai su to monitori i koliko su kvalitetni

Imam satelicku karticu za komp jel kome treba?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
14 godina
neaktivan
offline
AOC monitori - kvaliteta

A ovisi za što će vam.Čitao sam malo iskustva ljudi po forumima i nema baš da ih netko preporuča.Ako nemaš love i ne patiš za karakteristikama i "brandovima"onda je to solidan izbor.Možda više ovako,za uredski rad i surfanje.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: AOC MONITORI ----- kvaliteta

TN monitor ko TN monitor... Nema tu neke velike razlike, možda pojedinim primjercima više ili manje probija pozadinsko osvjetljenje... Cijena mi se čini vrlo ok. A ako dobro tumačim ove x/- oznake, ima i DVI konektor?? Pregledaj ga prije kupnje (mrtvi pikseli/probijanje pozadinskog osvjetljenja na crnoj podlozi) i ako ti se čini ok, kupi. Za sve ostalo, tu je trogodišnje jamstvo Smijeh 

Alfa Romeo is latin for: Yes I will, but only because of your special car.
15 godina
protjeran
offline
RE: AOC MONITORI ----- kvaliteta

E i mene zanima taj monitor!

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr skype:ma
16 godina
odjavljen
offline
AOC monitori - kvaliteta

stvarno nisu skupi,kad bih znao da li mu je kvaliteta slike kao na t220 odmah bi ga uzeo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AOC monitori - kvaliteta

Pojam kvalitete je danas relativan pojam kad se većina stvari radi u Kini (PRC-People´s Republic of China) i nekim kvazi zemljama. Najbolje je na licu mjesta pogledat kvalitetu samog prikaza slike te vidjeti koliko dotični proizvod ima granaciju (što dulje to bolje). Nažalost i neke renomirane marke imaju problema sa kvalitetom i tu i tamo se zalomi kakva lošija serija.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2010 13:45 (F1-IVO).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AOC monitori - kvaliteta

aoc2434PW

ovaj isto nije skup,po specifikacijama izgleda dobro,nema jedino DVI,ali se valjda može spojit sa grafičkom putem HDMI

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
M4X kaže...

aoc2434PW

ovaj isto nije skup,po specifikacijama izgleda dobro,nema jedino DVI,ali se valjda može spojit sa grafičkom putem HDMI

Ako ima HDMI onda može. Samo ako na grafi imaš DVI onda ti treba DVI to HDMI konektor koji obično dolazi sa grafuljama.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
16 godina
odjavljen
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
F1-IVO kaže...
M4X kaže...

aoc2434PW

ovaj isto nije skup,po specifikacijama izgleda dobro,nema jedino DVI,ali se valjda može spojit sa grafičkom putem HDMI

Ako ima HDMI onda može. Samo ako na grafi imaš DVI onda ti treba DVI to HDMI konektor koji obično dolazi sa grafuljama.

5850 ima 2 dvi,displayport i HDMI

15 godina
neaktivan
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
M4X kaže...

5850 ima 2 dvi,displayport i HDMI

Mislim da u to slučaju nemaš beda. Upikneš kabel i vozi:)

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
14 godina
neaktivan
offline
RE: AOC MONITORI ----- kvaliteta

Uskoli smo imali AOC monitir i bio je užasan.Slika dise da se zaprepastiš

14 godina
protjeran
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
M4X kaže...

aoc2434PW

ovaj isto nije skup,po specifikacijama izgleda dobro,nema jedino DVI,ali se valjda može spojit sa grafičkom putem HDMI

 

U firmi imam 6 AOC monitora, doma imam baš taj AOC2434Pw i predobar je.

 

Do sad u 2 godine nije ni jedan AOC vraćen niti prijavljen bad pixel.

 

2434PW je inače dobitnik nagrade za najbolji dizajn u 2009 godini. Podesiv po visini,

odlična slika, HDMI sa prijenosom zvuka (tko nema zvučnike u firmi -> idealna stvar),

touch tipke.

 

Preporučujem taj model, nećete se razočarati. Već ga je par ljudi sa PCP foruma uzeolo,

i prezadovoljni su.

 

Za malo novca se dobije fullHD monitor sa HDMI ulazom, HDMI kablom, D-SUB kablom,

te strujnim kablom kojem je strujni adapter izvan samog monitora (zato recimo ima dvije odvojene ćelije

da se sakriju kablovi, super stvar, a kad bi naponska jedinica otkazala,

lako se uzme zamjenski adapter dok drugi ne dođe sa reklamacije, ne mora se cijeli monitor slati na servis).

 

 

Evo naši monitori u firmu su stari 5, 4 i 3 godine.

 

Svi naši zaposlenici imaju AOC monitore, i zadovoljni su. Najviše njih prodajemo, pa Phillips, pa Samsung/Acer monitore.

AOC se pokazao kao odličan izbor.

 

PS - Možda jedini nedostatak na 2434PW je touch tipke, ali to je po meni subjektivno. Ja imam ćevape, i terbalo mi je bar 30 dana da se na to priviknem,

ali sad mi je to super i nebi mijenjao touch tipke za nijedne druge).

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
AOC monitori - kvaliteta

Ja ga planiram  uzet s 5850 za Gaming šta mislite oće bit dobarCool

xxx
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
sale786 kaže...

Ja ga planiram  uzet s 5850 za Gaming šta mislite oće bit dobarCool

Pa možeš cijeli dan gledati u nju, ali sliku neće dati... Ako nađeš, pošalji m i link gdje AOC proizvodi 5850HD.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
neaktivan
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta

Jel netko uzimao LED primjerke kako se nose??

14 godina
protjeran
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
petric1 kaže...

Jel netko uzimao LED primjerke kako se nose??

 

Jesam ja, 20'' i 22''.

 

Oba su tanki i vrhunski odrađeni, jedva 1cm.

 

Stalak je fiksan a služi i kao mountig plate za zid.

 

Kvaliteta slike je vrhunska, pozadinsko osvjetljenje ne probija po rubovima,

možda minimum minimuma ako se stavi skroz crna podloga, ali neprimjetno nasprem klasičnih LCD-a.

 

Cijena je isto vrhunska.

 

Jedini nedostatak za mene je ta što pojedeni modeli imaju samo D-SUB, no za 20'' ne treba DVI/HDMI,

no za veće monitore sa većom rezolucijom definitivno.

 

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
11 godina
neaktivan
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta

krajem 2011 sam kupio AOC e2334F2 ... prezadovoljan ... posto igram igre savrsen je ... tanak .. prelijep dizajn LED .. odziv 2MS ... dok ostali imaju 5MS ... povezan sa HDMI kablom na 9600GSO ... 3 godine jamstva ... za 1200kn .... ma nema boljeg .... preporucam ga svakome 

12 godina
offline
AOC monitori - kvaliteta

Bok ljudi.

Danas sam kupio AOC i2353FH, kad sam drugi put ostavio komp u mirovanju nekih 30-40 minuta, monitor se nije htio "upaliti".

Prvi put se "upalio" na pritisak tipke na tipkovnici, kako sam i očekivao, drugi put nije reagirao uopće pa sam ga ugasio - upalio na dugme.

Nisam ga još podešavao niti instalirao drivere i ostali software koji je došao s njim.

Ako netko može dati savjet, bio bih zahvalan.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
nix2811 kaže...

krajem 2011 sam kupio AOC e2334F2 ... prezadovoljan ... posto igram igre savrsen je ... tanak .. prelijep dizajn LED .. odziv 2MS ... dok ostali imaju 5MS ... povezan sa HDMI kablom na 9600GSO ... 3 godine jamstva ... za 1200kn .... ma nema boljeg .... preporucam ga svakome 

Slažem se da je dobar, probao sam ga, no 2ms i 5 ms ne primjetiš i ne bi trebale biti odlučujuće pri odabiru monitora.

Jedan kvalitetan monitor s IPs, S-PVA matricom i 6 ms ubije ovog s 2 ms {#}Zezam se, ne primjetiš razliku ni pod razno, ghostinga nema.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
Pošto posijedujem monitor AOC i2352Vh koji u sebe nema nikakvu opciju podešenja visine,zakretanj i
slično tojest posijeduje fiksni stalak,e sad zanima me dali možda postoji nekakvi posebni odvojeni stalak koji ima te funkcije pa da se može namijestiti na monitor tako što se pričvrsti i spoji na one 4 rupe koje su namjenjene VESA spajanju?
14 godina
protjeran
offline
RE: AOC monitori - kvaliteta
From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AOC monitori - kvaliteta

Američka firma:

http://en.wikipedia.org/wiki/AOC_International

 

Po pouzdanosti su za mene broj jedan - iz pouzdanog izvora (Hr. brand managera za AOC)

ti mogu reći da AOC u HR godišnje ima povrat pod POLA POSTO na servis.

 

Dakle 0.5% monitora se pokvari. Dakle jedan na 200 komada.

 

Samsung ima više od 7% povrata, LG 5%, DELL oko 4% (gledano za HR).

 

Dakle budi siguran da nećeš fulati sa AOC-om.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
offline
Re: AOC monitori - kvaliteta
Spiridon kaže...

Bok ljudi.

Danas sam kupio AOC i2353FH, kad sam drugi put ostavio komp u mirovanju nekih 30-40 minuta, monitor se nije htio "upaliti".

Prvi put se "upalio" na pritisak tipke na tipkovnici, kako sam i očekivao, drugi put nije reagirao uopće pa sam ga ugasio - upalio na dugme.

Nisam ga još podešavao niti instalirao drivere i ostali software koji je došao s njim.

Ako netko može dati savjet, bio bih zahvalan.

Hm... Stvar je ista i nakon 11 mjeseci. Frend mi je rekao da ga spojim VGA-VGA i vidim kako reagira (sad je HDMI-HDMI), no bio sam malo lijen zavlačiti se pod stol.

Uglavnom, screen saver se uključuje "kak mu prdne", bude uključen 1 minutu pa se makne, a buđenje iz sleep-a valjda ovisi o tome što je na ekranu.

Valjda kad dođe e-mail to ga zbuni i neće se uključiti micanjem miša ili pritiskom na tipkaru.

Stari CRT nije imao tih boljki pa pomalo sumnjam da nije u pitanju HDMI izlaz na grafičkoj kartici.

Inače, slika je ok...

Nisam ja ništa prčk'o.
11 godina
offline
AOC monitori - kvaliteta

LP... molio bih pomoc, ako netko zna koja je razlika izmedu :

AOC monitora E2250SWNK cijena : 774kn
AOC monitora E2250SWDNK cijena: 782kn

Evo link : http://www.supernet.hr/led-monitor-22

Planiram uzet jedan od tih 2. Al mi nije jasno koja bi mogla bit razlika jer pod specifikacijama i za jedan i drugi monitor pise isto.
Dal je to greska trgovine ili?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2013 15:55 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AOC monitori - kvaliteta
Sandro HR Zagorje kaže...

LP... molio bih pomoc, ako netko zna koja je razlika izmedu :

AOC monitora E2250SWNK cijena : 774kn
AOC monitora E2250SWDNK cijena: 782kn

Evo link : http://www.supernet.hr/led-monitor-22

Planiram uzet jedan od tih 2. Al mi nije jasno koja bi mogla bit razlika jer pod specifikacijama i za jedan i drugi monitor pise isto.
Dal je to greska trgovine ili?

Hvala

Tehničke karakteristike su iste,Nevinašce ali postoji jedna bitna razlika između ta dva modela E2250SWDNK ima DVI priključak a to je vrlo bitno.Ovaj drugi model ima samo prastari i analogni VGA ili D-SUB priključak znači to nije dobar izbor.

 

Monitor koji ima samo taj stari priključak, a nema ništa drugo kao DVI ili HDMI danas se ne kupuje niti pod razno i to je to.Znači kad kupiš monitor onda ga obavezno spoji preko DVI utora, ako slučajno ne dobiš DVI kabel uz monitor onda ga kupi nije skup i nema frke.Cool

 

http://www.scan.co.uk/products/215-aoc-e2250swdnk-led-monitor-full-hd-1920x1080-5ms-250cd-m-dvi-vga-200000001-vesa

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
protjeran
offline
AOC monitori - kvaliteta

Gledao sam AOC monitori..Ekonomska klasa,prilično izdržljivi,neš kao nekadašnji jeftinjaci Belinea monitori..Dobbiva se rudimentarna kvaliteta,za malo novaca,no uspoređivati ga sa flagshipovima HP-a i DELL-a je neozbiljno..

Dakle,prilično dobri za malo novaca,nekom je to ok,onaj tko može više odvojiti za kvalitetniju sliku,nek gleda gornju klasu DELL-a i HP-a..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC monitori - kvaliteta
rambox kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...

LP... molio bih pomoc, ako netko zna koja je razlika izmedu :

AOC monitora E2250SWNK cijena : 774kn
AOC monitora E2250SWDNK cijena: 782kn

Evo link : http://www.supernet.hr/led-monitor-22

Planiram uzet jedan od tih 2. Al mi nije jasno koja bi mogla bit razlika jer pod specifikacijama i za jedan i drugi monitor pise isto.
Dal je to greska trgovine ili?

Hvala

Tehničke karakteristike su iste,Nevinašce ali postoji jedna bitna razlika između ta dva modela E2250SWDNK ima DVI priključak a to je vrlo bitno.Ovaj drugi model ima samo prastari i analogni VGA ili D-SUB priključak znači to nije dobar izbor.

 

Monitor koji ima samo taj stari priključak, a nema ništa drugo kao DVI ili HDMI danas se ne kupuje niti pod razno i to je to.Znači kad kupiš monitor onda ga obavezno spoji preko DVI utora, ako slučajno ne dobiš DVI kabel uz monitor onda ga kupi nije skup i nema frke.Cool

 

http://www.scan.co.uk/products/215-aoc-e2250swdnk-led-monitor-full-hd-1920x1080-5ms-250cd-m-dvi-vga-200000001-vesa

Aham...hvala stari. Da mi nisi reko , zejbo bi se.  Znaci da onda uzmem E2250SWDNK model ? i daj mi jos molim te preporuci onda koji da DVI kabel uzmem sa te stranice. SUperNet

 

Ima jedan za 53kn ICIDU DVI-D 2M single link

   i

Ima za 59kn ICIDU DVI-D 2M dual link

 

Koja razlika izmedu single i dual link-a?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2013 16:27 (Sandro HR Zagorje).
16 godina
offline
Re: AOC monitori - kvaliteta
Sandro HR Zagorje kaže...

Aham...hvala stari. Da mi nisi reko , zejbo bi se.  Znaci da onda uzmem E2250SWDNK model ? i daj mi jos molim te preporuci onda koji da DVI kabel uzmem sa te stranice. SUperNet

 

Ima jedan za 53kn ICIDU DVI-D 2M single link

   i

Ima za 59kn ICIDU DVI-D 2M dual link

 

Koja razlika izmedu single i dual link-a?

Uzmi ovaj Dual Link DVI kabel, koji podržava visoke rezolucije na nekom monitoru mala je razlika u cijeni pa nema problema.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice