Cijena Dell UltraSharp U2711

poruka: 83
|
čitano: 30.700
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

Evo prije tjedan dana kod nas je u prodaji monitor Dell UltraSharp U2711 i koštao je 8500kn (u Kodeksu sa PDV-om). Da bi tri dana kasnije cijena bila spuštena na 5500kn (s uračunatim PDV), što je gotovo identična prodajnoj cijeni u USA. U čemu je tu fora? (npr. model U2411 u USA je 2800kn a kod nas 4500kn što kužim kada se doda pdv i ostali nameti, ali gdje su ti nameti kod tog 27inčnog?).

 

Inače 5500kn za 27inča monitor sa rez. 2560 x 1440 i H-IPS matricom je čak i dosta jeftino. No evo još jednog apsurda. 27inčni Dellov monitor 2709w sa PVA matricom i 1920 x 1200 rez je skuplji za čak 2000kn od ovog novog iako je daleko lošiji po specifikacijama a i po review-ima.

 

Sad dali je to neki nagli pad cijene zbog recesije, ili nešto nevalja sa cijelom serijom pa su spustili cijenu? Inače u USA se čeka na dostavu istog čak 2 tjedna. Da i ovaj nema iste probleme kao imacov display sa žutilom pošto koriste identični display samo drugo pozadinsko osvijetljenje?

 

 

Ispada da se žalim što je monitor poprilično jeftin za to što nudi, ali nerazmjer cijena mi je svakako čudan.

 

Jeli ga tko kupio, kakav je? Htio bih ga kupiti no ne bi se htio zaletiti pa da se opećem.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

Panel koji se ugradjuje u U2711 nije identican kao i onaj u imac-u.Ja dobivam u2711 za 2 dana pa cu poslije testiranja podijelit sa tobom iskustvo!

dasHHa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
dasHHa kaže...

Panel koji se ugradjuje u U2711 nije identican kao i onaj u imac-u.Ja dobivam u2711 za 2 dana pa cu poslije testiranja podijelit sa tobom iskustvo!

i? ima li ko iskustva...i mene zanima.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711

Pa nije proslo dva dana ;)

16 godina
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

btw ja sam uzeo taj monitor. Prvi je imao izraziti plavi ton na desnom gornjem kutu. Odnio sam ga na servis i dali mi drugi.

Na drugom na sredini je bio žuti ton (poput žutog tinta na imacu) i desna strana je blago išla u plavi ton ali vrlo slabo se primjetilo, puno slabije nego na prvom.

Vratio sam i taj i tražio povrat sredstava.

 

Ne mogu suditi po svojim iskustvom da je cijela serija takva, ali neću tako uskoro uzet opet isti.

 

Inače nešto me zaintrigiralo. Na kutiji i specifikacijama piše Dell Ultrasharp u2711b. Neznam što znaći taj b u nazivu. Proizvodnja je češka republika.

 

Još nešto mi je bilo zanimljivo kada sam dobio drugi. Postavke monitora (kontrast, oštrina, svjetlina) nisu bile na tvorničkim postavkama. Da za hrvatsku ne šalju možda "refurbished" monitore pa od tuda i ta ista cijena kao i u USA?

 

Nadam se da dasHHa nećeš imati "sreće" kao i ja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2010 10:42 (PICART).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
ovo nisam znao.Idem sad progooglati ove ceske monitore.btw ja sam kupio u mikronisu za 6050kn.
dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711

Pozz ljudi, evo javljam se da i ja podjelim svoje iskustvo s ovim monitorom. Mogu reći da sam jako razočaran, još uvijek sam na 19" CRT Samsung monitoru a mislio sam da je DELL U2711 (također verzija "U2711 b") napokon pravi monitor kao dostojna zamjena za CRT. Kompjuter mi velikim dijelom služi za obradu fotografija, surfanje webom i ponekad igranje kojeg FPS-a, vožnje ili koje strategije. Najprije pozitivne stvari, monitor izgleda fenomenalno, veličina je taman odlična kakvu sam oduvijek htio. Dva browsera se komotno koriste + sa strane dodatno recimo skype ili slično. Rad u Photoshopu, Lightroomu i drugim foto programima je stvarno užitak. Crna boja je jako dobra, rezolucija je taman pogođena, nekom možda malo presitni pixeli ali meni je to jako odgovaralo. Kad sam tek izvadio monitor i priključio ga bio sam fasciniran veličinom, oštrinom, pa i boje su recimo jako dobre (iako mi se i dalje CRT sviđa nekako više što se boja tiče ali vjerojatno je to stvar navike). Nakon cca tri sata uživanja slijedio je hladan tuš. Preko cijele sredine i donjeg dijela ekrana baca na žutu boju! Kalibrcija ne pomaže kod ovog defekta. Nisam mogao vjerovat da nešto toliko skupo i hvaljeno može biti tako očajno. Žuti ton se ne primjeti ako se prikazuje neka fotografija i možda ne bi bio problem koristiti ga za obradu, ali u svim drugim aplikacijama (word, web i slično), kad sam jednom primjetio žutilo, uvijek je bilo vidljivo. Odlučio sam se vratiti ga i tražiti povrat novca iako su mi nudili zamjenski za 15ak dana kada dođe nova pošiljka. Jednostavno sam za sada odustao od kupovina LCD-a jer još nisu distigli standard koji mene zadovoljava. Za filmove i igranje je osrednji, osjeti se kašnjenje (input lag), ali to nije bila primarna namjena tog monitora kad sam se odlučio za njega. Veličina ekrana i rezolucija je jedini plus kod bilo kojeg LCD-a. Izgleda da će kod mene još neko vrijeme vladati "zastarjela" CRT tehnologija.

 

Šaljem i nekoliko fotografija mog primjerka, procjenite sami... (možda je to isti onaj koji je i netko od vas imao ili će ga dobiti). Pazite što kupujete.

16 godina
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
toncro kaže...

Pozz ljudi, evo javljam se da i ja podjelim svoje iskustvo s ovim monitorom. Mogu reći da sam jako razočaran, još uvijek sam na 19" CRT Samsung monitoru a mislio sam da je DELL U2711 (također verzija "U2711 b") napokon pravi monitor kao dostojna zamjena za CRT. Kompjuter mi velikim dijelom služi za obradu fotografija, surfanje webom i ponekad igranje kojeg FPS-a, vožnje ili koje strategije. Najprije pozitivne stvari, monitor izgleda fenomenalno, veličina je taman odlična kakvu sam oduvijek htio. Dva browsera se komotno koriste + sa strane dodatno recimo skype ili slično. Rad u Photoshopu, Lightroomu i drugim foto programima je stvarno užitak. Crna boja je jako dobra, rezolucija je taman pogođena, nekom možda malo presitni pixeli ali meni je to jako odgovaralo. Kad sam tek izvadio monitor i priključio ga bio sam fasciniran veličinom, oštrinom, pa i boje su recimo jako dobre (iako mi se i dalje CRT sviđa nekako više što se boja tiče ali vjerojatno je to stvar navike). Nakon cca tri sata uživanja slijedio je hladan tuš. Preko cijele sredine i donjeg dijela ekrana baca na žutu boju! Kalibrcija ne pomaže kod ovog defekta. Nisam mogao vjerovat da nešto toliko skupo i hvaljeno može biti tako očajno. Žuti ton se ne primjeti ako se prikazuje neka fotografija i možda ne bi bio problem koristiti ga za obradu, ali u svim drugim aplikacijama (word, web i slično), kad sam jednom primjetio žutilo, uvijek je bilo vidljivo. Odlučio sam se vratiti ga i tražiti povrat novca iako su mi nudili zamjenski za 15ak dana kada dođe nova pošiljka. Jednostavno sam za sada odustao od kupovina LCD-a jer još nisu distigli standard koji mene zadovoljava. Za filmove i igranje je osrednji, osjeti se kašnjenje (input lag), ali to nije bila primarna namjena tog monitora kad sam se odlučio za njega. Veličina ekrana i rezolucija je jedini plus kod bilo kojeg LCD-a. Izgleda da će kod mene još neko vrijeme vladati "zastarjela" CRT tehnologija.

 

Šaljem i nekoliko fotografija mog primjerka, procjenite sami... (možda je to isti onaj koji je i netko od vas imao ili će ga dobiti). Pazite što kupujete.

Gdje si ga uzeo?

Gotovo identičan slučaj je bio drugi koji sam dobio. Po sredini žuti tint.  

 

Mislim da ću dati 700kn više i kupiti 24inčni NEC. Vjerovatno nikada neću prežaliti tu super rez od u2711.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2010 21:17 (PICART).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711

PICART - kupljen u M-Computers ali sve to dolazi iz Kodeksa jer oni su zastupnik Dell-a. Ako imaš negdje zapisan serijski broj možemo usporediti.

Za mene je rezolucija od Dell-a baš na mjeru. Kako sam rekao, za sada sam odustao od ovakvih LCD-ova, čekam bolju tehnologiju. Nadam se da će uskoro S-IPS matrica na 200 Hz. Cool Siguran sam da ću se načekat ali u ovako manjkavim tehnologijama ne mogu uživati.

16 godina
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711

Ima više ovlaštenih distributera.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
tu nesto smrdi na uvoz modela sa greskom.Moj dell stize ujutro,ako je i ovaj sa greskom onda je sigurno uvezen po povoljnijoj cijeni.
dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
PICART kaže...

Ima više ovlaštenih distributera.

 

Ima, ali mislim da svaki drži neku domenu prodajnog asortimana. Prema informaciji koju imam Kodeks je za monitore, Megatrend za računala i servere itd. Vjerojatno je to najmanje bitno u cijeloj toj priči. Činjenica je da su ti monitori uvezeni na naše tržištu njesra.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
dasHHa kaže...
tu nesto smrdi na uvoz modela sa greskom.Moj dell stize ujutro,ako je i ovaj sa greskom onda je sigurno uvezen po povoljnijoj cijeni.

Žao mi je što ti vjerojatno unosimo nemir, ali provjeri stvar i javi nam dojmove.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
koliko ja znam sreca je sto dell daje garanciju bez posredovanja prodavca pa treba pokusati sa supportom u dellu traziti zamjenu.
dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
dasHHa kaže...
koliko ja znam sreca je sto dell daje garanciju bez posredovanja prodavca pa treba pokusati sa supportom u dellu traziti zamjenu.

Iz mog iskustva, zamjenu ili povrat novca nije problem ostvariti ni preko lokalnih distributera.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
toncro kaže...
dasHHa kaže...
koliko ja znam sreca je sto dell daje garanciju bez posredovanja prodavca pa treba pokusati sa supportom u dellu traziti zamjenu.

Iz mog iskustva, zamjenu ili povrat novca nije problem ostvariti ni preko lokalnih distributera.

Ali sto ako vrte modele sa greskom,ako nemaju na lageru ispravne modele ti trazis zamjenu i opet uvale sa greskom.Eto zato treba ici direktno na dell support

dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

mamicu im...a bas sam pomislio evo dobrog monitora. trenutno imam 23" mac cinema display koji je zakon.

 

Izgleda da ce moja namjera da predjem na 27" pricekat jos malo. ako bude kakvih dobrih dojmova s nekim drugim monitorom prijavite ih.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
PICART kaže...

Evo prije tjedan dana kod nas je u prodaji monitor Dell UltraSharp U2711 i koštao je 8500kn (u Kodeksu sa PDV-om). Da bi tri dana kasnije cijena bila spuštena na 5500kn (s uračunatim PDV), što je gotovo identična prodajnoj cijeni u USA. U čemu je tu fora? (npr. model U2411 u USA je 2800kn a kod nas 4500kn što kužim kada se doda pdv i ostali nameti, ali gdje su ti nameti kod tog 27inčnog?).

 

Inače 5500kn za 27inča monitor sa rez. 2560 x 1440 i H-IPS matricom je čak i dosta jeftino. No evo još jednog apsurda. 27inčni Dellov monitor 2709w sa PVA matricom i 1920 x 1200 rez je skuplji za čak 2000kn od ovog novog iako je daleko lošiji po specifikacijama a i po review-ima.

 

Sad dali je to neki nagli pad cijene zbog recesije, ili nešto nevalja sa cijelom serijom pa su spustili cijenu? Inače u USA se čeka na dostavu istog čak 2 tjedna. Da i ovaj nema iste probleme kao imacov display sa žutilom pošto koriste identični display samo drugo pozadinsko osvijetljenje?

 

 

Ispada da se žalim što je monitor poprilično jeftin za to što nudi, ali nerazmjer cijena mi je svakako čudan.

 

Jeli ga tko kupio, kakav je? Htio bih ga kupiti no ne bi se htio zaletiti pa da se opećem.

Gdje si kupio u2711?

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
toncro kaže...

Pozz ljudi, evo javljam se da i ja podjelim svoje iskustvo s ovim monitorom. Mogu reći da sam jako razočaran, još uvijek sam na 19" CRT Samsung monitoru a mislio sam da je DELL U2711 (također verzija "U2711 b") napokon pravi monitor kao dostojna zamjena za CRT. Kompjuter mi velikim dijelom služi za obradu fotografija, surfanje webom i ponekad igranje kojeg FPS-a, vožnje ili koje strategije. Najprije pozitivne stvari, monitor izgleda fenomenalno, veličina je taman odlična kakvu sam oduvijek htio. Dva browsera se komotno koriste + sa strane dodatno recimo skype ili slično. Rad u Photoshopu, Lightroomu i drugim foto programima je stvarno užitak. Crna boja je jako dobra, rezolucija je taman pogođena, nekom možda malo presitni pixeli ali meni je to jako odgovaralo. Kad sam tek izvadio monitor i priključio ga bio sam fasciniran veličinom, oštrinom, pa i boje su recimo jako dobre (iako mi se i dalje CRT sviđa nekako više što se boja tiče ali vjerojatno je to stvar navike). Nakon cca tri sata uživanja slijedio je hladan tuš. Preko cijele sredine i donjeg dijela ekrana baca na žutu boju! Kalibrcija ne pomaže kod ovog defekta. Nisam mogao vjerovat da nešto toliko skupo i hvaljeno može biti tako očajno. Žuti ton se ne primjeti ako se prikazuje neka fotografija i možda ne bi bio problem koristiti ga za obradu, ali u svim drugim aplikacijama (word, web i slično), kad sam jednom primjetio žutilo, uvijek je bilo vidljivo. Odlučio sam se vratiti ga i tražiti povrat novca iako su mi nudili zamjenski za 15ak dana kada dođe nova pošiljka. Jednostavno sam za sada odustao od kupovina LCD-a jer još nisu distigli standard koji mene zadovoljava. Za filmove i igranje je osrednji, osjeti se kašnjenje (input lag), ali to nije bila primarna namjena tog monitora kad sam se odlučio za njega. Veličina ekrana i rezolucija je jedini plus kod bilo kojeg LCD-a. Izgleda da će kod mene još neko vrijeme vladati "zastarjela" CRT tehnologija.

 

Šaljem i nekoliko fotografija mog primjerka, procjenite sami... (možda je to isti onaj koji je i netko od vas imao ili će ga dobiti). Pazite što kupujete.

Gdje si kupio u2711?

dasHHa
16 godina
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

Direktno kod distributora. Kodeks.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
hvala
dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

a da nisu u Dellu jednostavno neispravne matrice iz Apple-a prebacili u svoje monitore i pustili na ova, jadna istočna tržišta??

i Kodeks je jedin iza Dell u HR, druge tvrtke prodaju opremu, ali nisu uvoznici direktni.

možda sada, nakon što je Apple ispravio grešku u svojim 27'' i Dell primijeni te nove matrice.

a baš sam to mislio uzeti...

ako netko nabavi i sve bude OK neka samo javi da se zna gdje i po kojoj cijeni!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

Isti slučaj je bio sa modelom u2410. Oni su masovno imali zelene i crvene tintove. Navodno kod nove revizije je ispravljena ta greška.

Primječujem kod nas da se mogu kupiti jeftinija i skuplja verzija u2410 monitora. Možda ti skuplji nisu "tintilinići" :D

 

Očito je da se kod nas prodaje druga klasa u2711. Od tuda i ta relativno niska cijena istih.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

ja sam pronasao za 915(oko 6600kn) eura na njemackom portalu

http://www.cyberport.de/pc-hardware/tft-displays/alle-tft-displays/6136-108/dell-u2711-ultrasharp.html

Dali neko zna koja trgovina u hr prodaje ove skuplje,ispravne modele?

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2010 12:54 (dasHHa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
dasHHa kaže...

 

Dali neko zna koja trgovina u hr prodaje ove skuplje,ispravne modele?

to ti ovisi o distributeru sta on naruci izvana...

ocito su isli na nisku cijenu i pokupili sav škart sa svih tržišta.

a da li će i kada naručiti popravljene revizije to ti je teško znati.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
dasHHa kaže...
toncro kaže...

Pozz ljudi......

Gdje si kupio u2711?

Također Kodeks

16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711

Tnx

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

Evo upravo stigao monitor....sad vrtim testove i javim rezultate

dasHHa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Cijena Dell UltraSharp U2711

uh, pogledao sam one slike ekrana i zivi ocaj,

steta bas sam se zagrijao za jednoga,

 

sjecam se da sam surfao i cekao da dodje kod nas i kad sam vidio malu cijenu nisam mogao vjerovat

 

inace imam ASUS PW201 sa P-MVA matricom i odusevljen sam sa njime,

trabo bih nesto vece i Dell mi se cinio kao ispunjenje snova

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijena Dell UltraSharp U2711
dasHHa kaže...

Evo upravo stigao monitor....sad vrtim testove i javim rezultate

Ne znam koje testove za monitor koristiš, probaj s ovim: http://www.lagom.nl/lcd-test/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice