DELL U2412M kalibriranje?

poruka: 12
|
čitano: 7.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
DELL U2412M kalibriranje?

Stigao mi je jutros u2412m, izvrstan je, mnogo veći od u2311h! (napravit cu usporedbu i recenziju) ali sad me zanima da li mi netko može dat najbolje RGB postavke? Trebalo bi ga malo kalibrirat. Brightness sam spustio na 30

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DELL U2412M kalibriranje?

Osobno sam ga podesio po ovima postavkama klik

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DELL U2412M kalibriranje?

znam ali ne mogu shvatit kako se ubacuju ovi profili?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DELL U2412M kalibriranje?
athlon64 kaže...

znam ali ne mogu shvatit kako se ubacuju ovi profili?

Samo podesi kako piše u postavkama monitora (za svaku stavku) i mislim kako sam i ja brightnes stavio na 30.

14 godina
neaktivan
offline
DELL U2412M kalibriranje?

Jedini profil koji ima napisani RGB je  98 88 92 a to mi je previše plavo, lošije od defaulta xd

 ( jel mi mozes procitat sta ti koristis)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 16:17 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: DELL U2412M kalibriranje?
athlon64 kaže...

Stigao mi je jutros u2412m, izvrstan je, mnogo veći od u2311h! (napravit cu usporedbu i recenziju) ali sad me zanima da li mi netko može dat najbolje RGB postavke? Trebalo bi ga malo kalibrirat. Brightness sam spustio na 30

  Ovako...

Imam isti monitor i, takoder, sam vrlo zadovoljan ali ako zelis poslusati. Nemoj ga kalibrirati sa gotovim profilima sa TFT Centrala zato sto su to profili radeni na razlicitim revizijama. Na pr. sadasnja revizija monitora kod mene je A02 a profili su za A00 i A03 (pise na straznjoj nalepnici)

 

  Ako bas zelis idi ovdje

http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

 

I pazi da to budu za tvoju reviziju i radeni od strane TFT Centrala (iam i korisnickih profila) Ja koristim TFT Centralovu preporuku za Brightness i Contrast (Brightness 35 <> Contrast 75)

Isto tako nije svejedno kakav profil skidas. Pored imena profila pise Standard i Custom a to se odnosi na Standard kao izabrani preset u Custom za korisnicko RGB podesavanje

 

Kada skines profil preimenuj ga za lakse snalazenje, na pr. >> dell_u2412m_standard_athlon64.icc i ovaj .icc stavis u C:\Windows\System32\spool\drivers\color

Dalje u Start ukucaj color i odaberi   Color Management  u device gledaj da pise  Dell U2412M (Digital) ako ne pise onda trk u Device Manager desni klik na monitor i update driver (Ima ga na Windows Update)

Sada natrag i stavi kvacicu na Use my settings for this device  klik na  Add >browsaj do C:\Windows\System32\spool\drivers\color i pronadi ona profil koji si skinuo >> klik na Set as default profile i zatvori prozor

 

Ja ne koristim profile. Sam ces vidjeti zasto. Ovo na slici je samo kao primjer

 

 

14 godina
neaktivan
offline
DELL U2412M kalibriranje?

Hmmm, izgleda da sam dobio reviziju A05, vidit cu ima li sta za nju, hvala na uputama

 

EDIT: nema nista za A05, shit :(

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 16:40 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: DELL U2412M kalibriranje?
athlon64 kaže...

Hmmm, izgleda da sam dobio reviziju A05, vidit cu ima li sta za nju, hvala na uputama

 

EDIT: nema nista za A05, shit :(

  Poslusaj me. Gubis vrijeme sa gotovim profilima. Stavi Brightness 35% i Contrast na 75% + uveliko rabi (ako hoces) modove kao sto su Text, Movie, Gaming

 

Za probu stavi Standard icc sa one strane i vidjet ces da njihove kalibracije ne pasu tebi.

Niti slusaj savjete na koliko trebas namjestiti RGB.

 

Kalibracija da ali samo u ovlastenu firmu ili osoba koja ima kalibrator.

14 godina
neaktivan
offline
DELL U2412M kalibriranje?

Znači da tako podesim brightness i kontrast a da onda koristim mod koji mi najvise odgovara?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DELL U2412M kalibriranje?

U pravu si, text i standard mod su super, puno bolji od out of box 100-100-100 preseta, a odmah cu vam rec led pozadinsko mi se dopada vise od ccfl-a. Iako boje izgledaju mrrrrvicu ispranije nego na u2311h. Bijela je puno bjelja i brightness može ići u nebo dok ccfl ekran cak i na 100% nije dovoljan kad je sunce. Zadovoljan sam s ekranom. Napisat cu iducih tjedana recenziju, mozda ekrana a mozda usporedbu led i ccfl.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: DELL U2412M kalibriranje?
athlon64 kaže...

Znači da tako podesim brightness i kontrast a da onda koristim mod koji mi najvise odgovara?

  Tako je zato sto tako podesen Brightness i Contrast nose ovaj monitor vrlo blizu sRGB standardu i nema devijacija u gami kao sa tvornickim postavkama. Sve je stvar navike

 

Brightness 100% nije ist sa brightnessom od 100% na TN LCD-u sa CCFL

14 godina
neaktivan
offline
DELL U2412M kalibriranje?

Istina. I moram rec da iz prvog iskustva ne mogu vjerovat kolika je razlika u radu na 23 16:9 ekranu i 24 16:10 ekranu. Masu je veći 24 16:10, cak je i dosta veći gušt igrat se. Boje su na u2412m kao što sam rekao mrvicu manje žive ali je zato bijela dosta bjelja nego na u2311h i neznam zašto ali mi se led pozadinsko pari više ujednačeno i ugodno za oći. Nekako na ccfl-u kad pofali svjtla podigneš brightness ali te onda počnu peč oći. A ovdje podigneš brightness,dobiješ svjetlinu a ekran ostane ugodan. Definitino cu napisat recenziju o tome ali neka mi prvo sitgne canon 600D da mogu poštene slike napravit.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 18:29 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice