DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

poruka: 26
|
čitano: 2.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Zanima me što mi je bolje kupiti, VGA na VGA kabel ili DVI na DVI kabel od 5m, bitno mi je da mi slika ne puca, jer imam 5m HDMI na HDMI i slika mi puca i ne radi dobro, znači spajam monitor Samsung SyncMaster 2233BW na Msi GTX 770 Lightning, Tnx!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

ja imam 10m hdmi i nikakvih problema...kao i vecina moji frendova!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 23:32 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Kabel ti je smeće ili imaš nekih hardverskih problema. Do 15m mora raditi sigurno, tek preko može biti problema.

 

Definitivno DVI.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Ma dobro taj HDMI mi je bio spojen na TV Philips 32PFL6007K, tak da je možda u TV-u greška, pa me strah da dok mi dođe kabel da mi neće biti slike i na monitoru tj da će pucati. Inače monitor mi ima i vga i dvi pa zato pitam, možda bolje da uzmem DVI??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Između DVI i VGA nemaš što razmišljati, DVI uzmi.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
odjavljen
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Nemoj samo da VGA/DVI ide preblizu kakve struje ili nedaj bože paralelno uz nju.

 

Loš kabel (jeftin) + 220v == valovi na projektoru. Trebalo nam je cijeli dan da skužimo u čemu je problem dok netko nije slučajno odvalio kanalicu do naše i našao unutra par kablova od rasvjete

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m
XXX-Man kaže...

Između DVI i VGA nemaš što razmišljati, DVI uzmi.

Da, onda uzimam DVI 

Inače ovaj kabel je bio u pitanju, sad sam uzeo novi 2.0 verziju, ali od 2.5m i radi super

stari stari
novi novi
13 godina
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m
Sum_of_all_fears kaže...

Nemoj samo da VGA/DVI ide preblizu kakve struje ili nedaj bože paralelno uz nju.

 

Loš kabel (jeftin) + 220v == valovi na projektoru. Trebalo nam je cijeli dan da skužimo u čemu je problem dok netko nije slučajno odvalio kanalicu do naše i našao unutra par kablova od rasvjete

 Radim remont sobe i sad je problem da na strani gdje će mi biti TV nemam utičnicu i mislio sam napravit baš to kaj ti veliš, malo odštemat zid i uz lajsnu potegnut kablove (strujni produžni, taj DVI kabel, a mislio sam i antenski i LAN, al njih mogu prenesti na drugu stranu sobe, tak da oni možda otpadaju) E sad malo zeznuta stvar

13 godina
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Evo to inače ovak izgleda, ispred kreveta je TV, koji je povezan HDMi kablom na PC, a ispod TV-a je PC kučište koje bi povezal DVI kabelom od 5m na monitor koji je na radnom stolu. Svi kablovi bi išli dolje ispod prozora ispod lajsne, znači DVI, 2x USB produžni od 5m i možda lan i koaksijalni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m
Sum_of_all_fears kaže...

Nemoj samo da VGA/DVI ide preblizu kakve struje ili nedaj bože paralelno uz nju.

 

Loš kabel (jeftin) + 220v == valovi na projektoru. Trebalo nam je cijeli dan da skužimo u čemu je problem dok netko nije slučajno odvalio kanalicu do naše i našao unutra par kablova od rasvjete

 Ili kupi kvalitetan kabel :)

David87 kaže...

Da, onda uzimam DVI 

Inače ovaj kabel je bio u pitanju, sad sam uzeo novi 2.0 verziju, ali od 2.5m i radi super

 To su neki kablovi s ebay-a?

Ne izgledaju nimalo kvalitetno...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
12 godina
neaktivan
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Pozdrav. Monitor (Acer x243w) ima VGA i DVI-D ulaze, a grafička (Geforce GT 630) DVI-I, HDMI i VGA ulaze. Zanima me koja kombinacija je bolja, DVI-HDMI ili DVI-DVI (pročitao sam negdje da može DVI-D u DVI-I)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Spoji DVI-D kablom

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Kad već imaš izbor, DVI je bolji. Grafička kartica s DVI-I (analogni + digitalni signal) može se normalno spojiti na monitor s DVI-D (samo digitalni).

KaeR
14 godina
online
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Zamijeni HDMI kabel s nekim kvalitetnijim i slika ti neće pucati, najjeftinija i najbolja alternativa od svih predloženih riješenja. VGA zaboravi, DVI koristi ako nemaš izbora.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Svaka vam čast dečki, ali mislil sam da ste malo pametniji, normalno da ne daje sliku, dvi na dvi!!!!!!

 

Normalno sad se budete oprali s nekim drugtim argumentima, tak da ne ispadnete idioti, uglavnom, slike nema!!! Sad bude kabel ovakav onakakv, kabel, izgleda 5 puta bolje nego da ga radi neki "elektroničar" unutar 50km itd.!! Uglavnom budete srali gluposti!! Sad se moram jebat s tim pizdarijama da mi vrate tj zamjene za vga-...

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Ta konkretna kartica mora moći slati minimalno dva outputa u isto vrijeme u bilo kojoj kombinaciji - jedino što se može dogoditi da ti ne radi je ako je spojen HDMI i VGA onda DVI ne radi ali ako spojiš HDMI i DVI, onda mora raditi. I naravno, ako je samo jedan output spojen, mora i on raditi,

 

Malo lakše sa nazivanjem ljudi idiotima. Možda će ti neki od tih idiota opet trebat pa pazi kad ćeš dobit odgovor.

 

Kreni lijepo redom. Rezolucija, ispravan source na monitoru, driver, ispravnost samog monitora, Windowsi... Ne samo bezveze srat po ljudima.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 21:36 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Ne kenjam po ljudima, nego sam sve to isprobal. Iskopčal HDMI, ukopčal dvi u jedan i u drugi utor, ali nema ništa tako par puta, ali nema slike. Nazad ukopčal vga u vga +dvi konektor i slike ima, tak da ova solucija dvi na dvi neće proći :(

Sad opet čekaj 2 tjedna da ti stigne pravi kabel... Da imam para kupil bi novog monitora, ali jebiga, nemam :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Dakle, spojio si na VGA ulaz na monitoru a na PC sa DVI na VGA adapterom? I ta kombinacija radi?

 

Imaš problem sa DVI-D inputom. Naime, taj tvoj monitor podržava DVI-D i nema nikakvog razloga (osim hardverske neispravnosti) da to ne radi. Još jednom prekontroliraj sve, vidi je li uštekan DVI na pravi utor na grafičkoj (imaš dva, moraš na onaj koji je samo DVI-D), spoji na monitor i provjeri da li je slučano na monitoru odabran analogni input (imao sam taj monitor, znam što govorim).

 

Ako je sve ispravno, mora raditi. 100%.

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Monitor ima tipku sastrane Source s kojom se šalta sa Analog na Digital, kliknuo i slika je tu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Vidiš kako jednostavno... Nije da ti to nisam napisao....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
moderator
online
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m
David87 kaže...

Svaka vam čast dečki, ali mislil sam da ste malo pametniji, normalno da ne daje sliku, dvi na dvi!!!!!!

 

Normalno sad se budete oprali s nekim drugtim argumentima, tak da ne ispadnete idioti, uglavnom, slike nema!!! Sad bude kabel ovakav onakakv, kabel, izgleda 5 puta bolje nego da ga radi neki "elektroničar" unutar 50km itd.!! Uglavnom budete srali gluposti!! Sad se moram jebat s tim pizdarijama da mi vrate tj zamjene za vga-...

 

David87 kaže...

Monitor ima tipku sastrane Source s kojom se šalta sa Analog na Digital, kliknuo i slika je tu...

 Misliš li se sada ispričati, ili?

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Isprike svima koje sam uvrijedio ;) Inače taj dan me dosta toga rasp!zdilo, pa sam malo pukel

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m

Pozdrav, 

da ne otvaram novu temu bez veze jedno brzo pitanje ...

 

trebam spojiti monitor Dell 2407wfp kao sekundarni monitor za laptop Asus Rog G750JX

 

Koja vrsta konekcije bi bila najbolja i najkvalitetnija ??? 

Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m
HDMI - DVI kabel ili HDMI-HDMI kabel + adapter. Sve dobavljivo u Chipoteke i informatičkim dućanima.
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m
Luciano kaže...
HDMI - DVI kabel ili HDMI-HDMI kabel + adapter. Sve dobavljivo u Chipoteke i informatičkim dućanima.

Nazalost nemam Chipoteke blizu :(

ali vidim ogromnu razliku u cijeni izmedju HDMI->DVI  i  HDMI->DVI-D   


jel mogu uzet ovaj jeftiniji ili je to neko sranje od kabla ??

 

 

Keep calm because Valar Morghulis !!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: DVI na DVI ili VGA na VGA kabel 5m
Kako je riječ o digitalnom signalu, on prolazi ili ne prolazi. Jeftiniji kabeli imaju manje bakra, lošiju izolaciju, ali za spojiti laptop na monitor ne trebaš skupi kabel. Ako već imaš HDMI-HDMI kabel, uzmi rađe nešto ovako :

http://www.chipoteka.hr/artikl/114461/adapter-hdmi-z-dvi-m-goobay-68931-bulk
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice