Ghosting monitora

poruka: 8
|
čitano: 1.722
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ghosting monitora

Pozdrav!

 

Imam problem koji me muči i nikako ga ne mogu riješiti, pa sam odlučio ovdje potražiti pomoć. Nisam točno siguran u koju temu bi ovo smjestio, pa sam stavio pod monitore.

Muči me ghosting na monitorima koje koristim (BenQ GW2270). Naime, prilikom pomicanja miša po desktopu za mišom ostaje trag/sjena koja je vidljiva i kad pomičem neki file/folder po tamnim podlogama. Također, prilikom igranja slova na znakovima uz cestu također dobivaju tu sjenu. 

Isto tako, čini mi se kao da slika na monitorima nije izoštrena do kraja, već lagano mutna.

 

Monitori su spojeni preko DVI kabela na DVI izlaz od grafičke.

 

Međutim, kad spojim monitor preko VGA kabela na laptop slika je čista, te nema ghostinga.

 

Poigrao sam se sa svim postavkama u monitoru, instalirao najnovije drivere, pokušao sa drugim DVI kabelom, ali ništa ne pomaže. Zanimljivo je da se istra stvar dešava i kad je monitor spojen na integriranu grafiku preko DVI, a ghosting se čak javlja i u BIOSU. 

 

Računalo normalno radi, ali ovo me smeta pošto sam dosta osjetljiv na takve stvari.

 

Konfiguracija je vidljiva pod ''Moj PC''.

 

Ima li pomoći za to ili da se jednostavno naviknem na ghosting?

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ghosting monitora

Znači probao si isključiti AMA u postavkama monitora?

9 godina
offline
Ghosting monitora

Da, i kombinirao da je na jednom AMA upaljena, na drugom ugašen i slično, ali ista stvar. Čak i ako priključim monitor na VGA od integrirane grafičke imam i dalje isti problem. Isto tako razne one postavke u driverima sam mjenjao, ali bezuspješno.

 

Monitori su ispravni jer rade na laptopu normalno, kablovi također nisu problem jer i sa drugim kabelom je ista stvar. Jedino još nisam isprobao neki live Linux da vidim kako će se tamo ponašati (čim uhvatim vremena i to ću isprobati) i nisam isprobao drugi monitor jer ga nisam u mogućnosti nabaviti/posuditi (iako, kao što je već navedeno, monitor nije problem).

 

Ne smeta toliko za rad, ali jednostavno pili živce kad znam da to može i treba biti bolje. 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ghosting monitora

Pretpostavljam da si probao isključiti FreeSync iz drivera od grafičke.

I možeš još probati spojiti monitor preko HDMI-a, ako ga podržava, pa vidjeti.

 

Ako jesi onda više nemam ideja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2016 3:01 (fandango).
9 godina
offline
Ghosting monitora

Hvala na pomoći!

 

 

Djelomično sam riješio stvar tako što sam stavio neki drugi wallpaper na desktop na kojem nije toliko izražen trag miša koji ostaje. Jedino je još u igrama prisutno, ali nije toliko strašno tako da se neću zasad više zamarati sa time.

Glavno da komp radi bez većih problema. :)

 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ghosting monitora

Mene ubija isti problem,fifa mi je npr totalno neigriva...ima kakvog riješenja osim prodaje monitora?

9 godina
offline
Ghosting monitora

Evo da se i ja javim ovdje. Ne znam za druge, ali ja sam skroz razočaran monitorima. S obzirom na iskustva koje sam čitao i preporuke koje sam dobio iznenadilo me sve ovo. 

 

Pokušao sam sve kombinacije, ali ghosting je i dalje tu. Mjenjao sam kablove, isprobavao opcije, jedan po jedan uključivao, ali ništa nije pomoglo. Čak sam mislio da je i grafička problem, ali ista stvar se događa i na integriranoj. Isto tako, kad gledam neki video na youtubeu pri 1080p ili 760p slika nije kristalna i čista kakva bi trebala biti. 

I isto tako, ono što me muči, a teško je objasniti, kad gledam u monitor slika kao da ''isijava'' (ne znam kako to objasniti, teško je) i dosta smeta za oči. 

 

SVe u svemu, čim bude prilike monitori idu u prodaju nekim nezahtjevnim korisnicima kojima to neće smetati, a ja uzimam nešto drugo. Nadam se da se i drugi puta ne budem opekao isto.

 

 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ghosting monitora

Dobit češ prstiće dole radi ovog posta...ma super je monitor, ima super crnu..na kojoj se super vidi ghosting,haha..šteta što imam krumpir od mobitela pa nemrem snimit taj očaj

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice