HDMI to DP adapter - iskustva

poruka: 18
|
čitano: 5.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
HDMI to DP adapter - iskustva

ekipa htio bi malo igrat ps4 na svom monitoru, ali nemam hdmi port pa sam malo istražio po netu, vidim da ima nekih adaptera, znači trebao bi mi ženski ulaz za hdmi i muški za displayport, vidim po netu da ima tako nešto npr. ovo: http://adapteri.net/hr/internet-trgovina/konverteri-extenderi-razdjelnici-adapteri/hdmi-konverteri-razdjelnici-adapteri/optimus-dp-na-hdmi-adapter-konverter-detail.html

 

zanima me jel netko to isprobao, jel to štima, jel se isplati uzeti, dakle općenito iskustva

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva

Meni je ta kombinacija radila na laptopu koji je imao DP a telka HDMI

15 godina
offline
HDMI to DP adapter - iskustva

Ja koristim takav adapter preko godinu dana sve 5.

Imas na e bayu gotovih kabela hdmi-displayport povoljno.

 
0 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
Cansee kaže...

ekipa htio bi malo igrat ps4 na svom monitoru, ali nemam hdmi port pa sam malo istražio po netu, vidim da ima nekih adaptera, znači trebao bi mi ženski ulaz za hdmi i muški za displayport, vidim po netu da ima tako nešto npr. ovo: http://adapteri.net/hr/internet-trgovina/konverteri-extenderi-razdjelnici-adapteri/hdmi-konverteri-razdjelnici-adapteri/optimus-dp-na-hdmi-adapter-konverter-detail.html

 

zanima me jel netko to isprobao, jel to štima, jel se isplati uzeti, dakle općenito iskustva

 Ček malo...ti imaš HDMI na ps4 i DP na monitoru? Koliko znam ps4 nema DP izlaz... Ili?

 

Uglavnom, sa adapterom sa linka to ne možeš spojiti.

DP > HDMI adapteri su jednosmjerni i uvijek pretvaraju DP signal u HDMI, nikad obrnuto.

 

Postoje jedino aktivni konverteri koji su skupi (cca 700kn)

Primjer: https://www.startech.com/AV/Converters/Video/?filter_AVINPUT=HDMI&filter_AVOUTPUT=DisplayPort

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 12:35 (XXX-Man).
9 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
XXX-Man kaže...
Cansee kaže...

ekipa htio bi malo igrat ps4 na svom monitoru, ali nemam hdmi port pa sam malo istražio po netu, vidim da ima nekih adaptera, znači trebao bi mi ženski ulaz za hdmi i muški za displayport, vidim po netu da ima tako nešto npr. ovo: http://adapteri.net/hr/internet-trgovina/konverteri-extenderi-razdjelnici-adapteri/hdmi-konverteri-razdjelnici-adapteri/optimus-dp-na-hdmi-adapter-konverter-detail.html

 

zanima me jel netko to isprobao, jel to štima, jel se isplati uzeti, dakle općenito iskustva

 Ček malo...ti imaš HDMI na ps4 i DP na monitoru? Koliko znam ps4 nema DP izlaz... Ili?

 

Uglavnom, sa adapterom sa linka to ne možeš spojiti.

DP > HDMI adapteri su jednosmjerni i uvijek pretvaraju DP signal u HDMI, nikad obrnuto.

 

Postoje jedino aktivni konverteri koji su skupi (cca 700kn)

Primjer: https://www.startech.com/AV/Converters/Video/?filter_AVINPUT=HDMI&filter_AVOUTPUT=DisplayPort

e jebiga, a taman se ponadao, ps4 ima samo hdmi a moj monitor ima dp, pa sam mislio koristiti hdmi kabel od ps4, dovući ga do monitora i spojiti ga sa konverterom/adapterom (kao ovim na linku u prvom postu) na dp ulaz na monitoru

edit: monitor ima i usb 3.0 al ne znam jel to kako može pomoći 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 13:22 (Cansee).
9 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
batly kaže...

Ja koristim takav adapter preko godinu dana sve 5.

Imas na e bayu gotovih kabela hdmi-displayport povoljno.

  e u kakvoj kombinaciji ti koristiš? jel ide iz dp u hdmi ili iz hdmi u dp?

14 godina
moderator
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
Cansee kaže...

e jebiga, a taman se ponadao, ps4 ima samo hdmi a moj monitor ima dp, pa sam mislio koristiti hdmi kabel od ps4, dovući ga do monitora i spojiti ga sa konverterom/adapterom (kao ovim na linku u prvom postu) na dp ulaz na monitoru

edit: monitor ima i usb 3.0 al ne znam jel to kako može pomoći 

 Kao što i sami naziv takvih adaptera govori, to su DP na HDMI adapteri, ne obrnuto.

 

Nažalost to neće funkcionirati.

 

Jedino aktivni konverter koji je skup.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva

iz dp u hdmi

9 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
XXX-Man kaže...
Cansee kaže...

e jebiga, a taman se ponadao, ps4 ima samo hdmi a moj monitor ima dp, pa sam mislio koristiti hdmi kabel od ps4, dovući ga do monitora i spojiti ga sa konverterom/adapterom (kao ovim na linku u prvom postu) na dp ulaz na monitoru

edit: monitor ima i usb 3.0 al ne znam jel to kako može pomoći 

 Kao što i sami naziv takvih adaptera govori, to su DP na HDMI adapteri, ne obrnuto.

 

Nažalost to neće funkcionirati.

 

Jedino aktivni konverter koji je skup.

 

a sta je ovo? kolko vidim piše hdmi na dp https://www.chipoteka.hr/artikl/130590/adapter-hdmi-a-m-displayport-12-z-delock-62667-crni-6129272392

 

onda bi ubo ovaj adaper u ps4, a dp priključak koji mi trenutno ide iz monitora u pc bi samo ubo u ovaj ženski dp, jel to ima smisla? vidim da je i cijena viša pa reko da je to možda ok

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 14:21 (Cansee).
14 godina
neaktivan
offline
HDMI to DP adapter - iskustva

jep, to ce ti raditi. Svakako mozes zamijeniti u roku 14 dana ako i ne bude radilo. Pare nazad, no questions asked :)

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
Cansee kaže... 

a sta je ovo? kolko vidim piše hdmi na dp https://www.chipoteka.hr/artikl/130590/adapter-hdmi-a-m-displayport-12-z-delock-62667-crni-6129272392

 

onda bi ubo ovaj adaper u ps4, a dp priključak koji mi trenutno ide iz monitora u pc bi samo ubo u ovaj ženski dp, jel to ima smisla? vidim da je i cijena viša pa reko da je to možda ok

Da, taj bi trebao raditi.

 

Jedino ga baš i nemaju...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
9 godina
offline
HDMI to DP adapter - iskustva

šta znači ovo hdmi-a ?

 

bijeli je izgleda dostupan, to je ista stvar jel? https://www.chipoteka.hr/artikl/130589/adapter-hdmi-a-m-displayport-12-z-delock-62496-bijeli-6129272391

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 14:34 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva

Slovo označava vrstu konektora.

A - standardni HDMI

B - dual link HDMI

C - mini HDMI

D - micro HDMI

itd...

 

Uzmi bijeli slobodno.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
4 godine
offline
HDMI to DP adapter - iskustva

Da ne otvaram novu temu... meni treba obrnunto: znači tražim DP to HDMI. I našao sam na net-u, ali pitam da li će funkcjonirati s mojom kombinacijm, tj:

 

Imam 2 monitora,

glavni ASUS i ima: 1xHDMI, 1xDVI, 1xVGA

pomoćni SAMSUNG i ima 1xDVI, 1xVGA

 

Koliko znam za pomoćni samsung taj 1xDVI je digital, jer kad souce-a traži signal pokazuje ANALON... DIGITAL... i tako

 

E sada, graf koju bi kupio ima 3xDP i 1xHDMI. Ja sam mislio HDMI u ASUS-HDMI, a DP u adapter (DP->HDMI), pa preko HDMI kabla do adaptera HDMI->DVI koji bi zapravo bio pri monitoru SAMSUNG. (Taj HDMI->DVI imam)

 

Jel će to funkcijonirat?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva

-prvo dvi, da, to je digitalni .. ali može i analogni, tj može oboje + može i audio mada nije bio dio standarda video signala.. (u doba tih izmjena primarno vga-dvi vrijeme).. dok za vga-analogni na gpu-digital ide običan adapter (pasivni, ne aktivni-konverter, tj sve radi gpu-driver + pinovi za analogni signal u dvi konektoru-standardu..).

-odnosno, DVI ima tri moguće oznake, DVI-D za digital, tad nema analognog, DVI-A, analogni, kao i DVI-I koji ima oboje..

-starije gpu imaju većinom DVI-I, novije nemaju analogno, npr od nv-serije 7 izbačen vga.. nema, već desetak godina.. na mbo su već duže vrijeme dvi-hdmi-dp isključivo digital itd..

 

-pojednostavljeno.. digitalni signal, po 'jačini' (standard kao rezolucija-refresh..) DP, HDMI, DVI..

- nije problem adapter, kompatibilno je.. radi, osim naravno što ne može preko mogućnosti priključka-standarda npr rezolucija..

-umjesto dp-hdmi pa hdmi-dvi, dva adaptera, bolje je dp-dvi.. bez dodatnog kemijanja i mogućih problema.

-ponekad je zgodno adapter-konektor, ponekad kabel.. razlika, kabel dužine recimo 1-2m, s jedne strane dp s druge hdmi ili dvi.. to je to, .. no ponekad je praktično imati adapter (sam konektor).. npr imati hdmi kabel na koji se lako po potrebi nabode dvi adapter.. pri čemu su hdmi kablovi jeftiniji od ostalih, dovoljno kvalitetni i dobra ponuda izbora npr dužina 1-2-5m.. i mogu se naći u bilo kojoj trgovini, ne samo pc.. recimo špar-konzum..

 

-zbog cijene i ponude-dostuptnosit po trgovinama.. ima smisla uzeti jedan hdmi kabel (muško-muški normalan) i par adaptera, koje po potrebi nabodeš na kraj.. DP i DVI adapter.. tad u pravilu možeš sve potrebne kombinacije dok su dp kablobi najskuplji, dvi nešto između no već ih je teže pronaći po trgovinama.. ili pitanje dužine, npr ako trebaš 3m a nude 1-2m.. zato je najzgodniji hdmi + adapteri ..

 

-adapter je pasivna komponeta, no problem što se i konvertere jednako naziva po trgovinama-cjenicima.. tj konverer = aktivni adapter, onaj koji uz promjenu oblika-formata radi i nešto sa signalom.. recimo konverzija analogno-digitalna.. tad je važno i smjer, tj nije isto hdmi-vga i vga-hdmi.. suprotno-smjer.. jedno radi, drugo ne + naravno da je skuplje nego samo fizički adapter kojeg i konverter sadrži u sebi... a to je i vrlo malo, čip, tj stane u tijelo konektora pa po izgledu ne možeš nešto bitno zaljučiti.. tj možeš kod konvertora koji ima vanjsko napajanje i za analogno dodatno audio jack.. tad je to konverter.. bez elektronike je samo fizički adapter no tad radi u oba smjera tj to je tad samo žica-pin-spoj dva različita oblika-dimenzije, kao usb-adapter za mobač-punjač-usb-c-mini itd..

 

-dvi-i na vga adapteri su znali biti problem.. ako imaš neki stariji iz tog doba, uz grafičku se dobijalo.. moguće par kombinacija, tj zato jer se audio nije uopće koristio na grafičkoj, no iskorišteni su 'višak' pinovi, dok je prva serija nvidie imala dodatni audio kabel kao za cd.. tad jedan adapter radi na radeonki ili đifors ali ne na onoj drugoj.. kasnije je sve bilo normalno.. pa ako nešto neće i to je 'normalno' :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
ihush kaže...

- nije problem adapter, kompatibilno je.. radi, osim naravno što ne može preko mogućnosti priključka-standarda npr rezolucija..

 

-zbog cijene i ponude-dostuptnosit po trgovinama.. ima smisla uzeti jedan hdmi kabel (muško-muški normalan) i par adaptera, koje po potrebi nabodeš na kraj.. DP i DVI adapter.. tad u pravilu možeš sve potrebne kombinacije dok su dp kablobi najskuplji, dvi nešto između no već ih je teže pronaći po trgovinama.. ili pitanje dužine, npr ako trebaš 3m a nude 1-2m.. zato je najzgodniji hdmi + adapteri ..

 

-adapter je pasivna komponeta...

 Hvala, a sad drugo pitanje: Gledam HDMI kablove na Linksu koje bi kupio za ta 2 moniora - (brat je kupovao prije prije i bilo je za 30 kn i za 80 kn - onaj za 30 kn koji smo uzeli je malo trazala slika s pikselim). Ugl, sada piše 4K@30, 4K@60, High Speed sa Ethernetom i sl. Šta nije kabel kabel? Može jedino biti kvalitetniji kontatki i sl. Kakve veze ima rezolucija?

15 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva

-ima veze s kvalitetom kabla, žica-ožičenja.. klasa-cijena i deklaracija-certifikacija, pa tako deklariran kabel nešto može, mora, dok teoretski može biti isti kao jeftiniji za koji to znaš tek kad probaš..

-trzanje je upravo posljedica nedovoljne propustnosti kabla, količina žice-bakra i načina motanja, nisu sve žice iste + nije ista namjena .. + kad se na to doda duljina razlika se može povećati a može biti isto-jednako..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 22:15 (ihush).
5 godina
offline
Re: HDMI to DP adapter - iskustva
Patrik Sonny kaže...
ihush kaže...

- nije problem adapter, kompatibilno je.. radi, osim naravno što ne može preko mogućnosti priključka-standarda npr rezolucija..

 

-zbog cijene i ponude-dostuptnosit po trgovinama.. ima smisla uzeti jedan hdmi kabel (muško-muški normalan) i par adaptera, koje po potrebi nabodeš na kraj.. DP i DVI adapter.. tad u pravilu možeš sve potrebne kombinacije dok su dp kablobi najskuplji, dvi nešto između no već ih je teže pronaći po trgovinama.. ili pitanje dužine, npr ako trebaš 3m a nude 1-2m.. zato je najzgodniji hdmi + adapteri ..

 

-adapter je pasivna komponeta...

 Hvala, a sad drugo pitanje: Gledam HDMI kablove na Linksu koje bi kupio za ta 2 moniora - (brat je kupovao prije prije i bilo je za 30 kn i za 80 kn - onaj za 30 kn koji smo uzeli je malo trazala slika s pikselim). Ugl, sada piše 4K@30, 4K@60, High Speed sa Ethernetom i sl. Šta nije kabel kabel? Može jedino biti kvalitetniji kontatki i sl. Kakve veze ima rezolucija?

 kd HDMI i nije bas. Imas HDMI 1.4, 2.0 i 2.1.. Ovdje ti je ojasnjeno u cemu je razlika. U svvakom slucaju ako kupujes idi na 2.1 ako ikako mozes...

HDMI 2.1 vs. 2.0 vs. 1.4 Explained Simply (makeuseof.com)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice