IPS vs. PLS

poruka: 9
|
čitano: 38.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
IPS vs. PLS

Evo jedan zanimljiv

Usporedba Dell-a(IPS) i Samsunga(PLS). Čini se da je PLS po svemu bolji osim po cijeni :P video je na njemačkom, al valjda vas ima koji razumijete taj jezik :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 17:30 (Master Z).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
IPS vs. PLS

Koja bomba od monitora i slike. Cim cijena bude prihvatljiva 27" je moj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IPS vs. PLS

Kaj ima kod nas opće monitora sa PLS matricom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPS vs. PLS
Master Z kaže...

Evo jedan zanimljiv

Usporedba Dell-a(IPS) i Samsunga(PLS). Čini se da je PLS po svemu bolji osim po cijeni :P video je na njemačkom, al valjda vas ima koji razumijete taj jezik :)

Eh i kakva korist od tog videa,Izlanuo se ako večina ne kuži o čem se tu priča a kaj se tiče tog Samsunga ništa posebno zapravo evo dole detaljni test i to je to.Cool

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1331899332

 

 

 

Conclusion


"Samsung’s S27A850D – and the 24-inch S24A850D – monitor offers a slim design with the classic black matte bezel used on most professional monitors. The picture settings options are adequate for most users but it offers nowhere near the level of picture customization of Eizo’s monitors. The ergonomic adjustability is great, on the other hand.

When it comes to picture quality, Samsung’s PLS technology is very identical to the IPS panel technology that has been around for years. The characteristics are the same and it also offers wide viewing angles and pleasant colors like most IPS based monitors. The most popular IPS based monitors are without doubt those from Dell, and the direct competitor is the Dell 27” U2711. Priced almost the same in most countries, it is an interesting comparison.

Unfortunately Samsung has some fine-tuning to do. The out-of-box settings are not very accurate and there is no accurate sRGB profile for photo editing or graphic work. The color gamut was also slightly off and even though we managed to get a quite good result after calibration, Dell U2711 still offers better pre-defined profiles and calibrated pictures for advanced users. Black depth on S27A850D is not on par with U2711 either. These are not critical issues but it just leaves Dell U2711 as the best choice in our opinion. On the other hand, S27A850D has a more pleasant anti-reflective coating.

All in all Samsung S27A850D is a fair contender in the IPS market and may appeal to photographers and graphic artists but it does not bring anything new to the table compared to the IPS monitors that have been around for years."

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
15 godina
offline
Re: IPS vs. PLS
Pa bilo je u BUG-u, ispada da je to samo modificirani in-plane switching, boje su nesto losije, input lag identican
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
neaktivan
offline
IPS vs. PLS

Kaj bi mogla čuti koju pametno o mišljenju IPS vs. PLS??

Znam da je IPS bolji, a PLS jeftinija inaćica IPS-a. Al dal zaista postoji toliko značajna razlika između njih? Ili bi se kalibracijom boja to dalo riješiti?

Jer kao jedinu značajniju razliku nailazim samo na "gama shifting"!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPS vs. PLS
Eve77 kaže...

Kaj bi mogla čuti koju pametno o mišljenju IPS vs. PLS??

Znam da je IPS bolji, a PLS jeftinija inaćica IPS-a. Al dal zaista postoji toliko značajna razlika između njih? Ili bi se kalibracijom boja to dalo riješiti?

Jer kao jedinu značajniju razliku nailazim samo na "gama shifting"!

PLS je Samsung varijantaIPS LCD tehnologije, na drugoj strani AHVA LCD panel je Benq varijantaIPS LCD tehnologije.U praksi nema neke bitne razlike, LG IPS vs Samsung PLS vs Benq AHVA=IPS LCD paneli sa svojim specifičnim manama i prednostima.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
9 godina
offline
IPS vs. PLS

Imam ja PLS i zadovoljan sam! 

Lijep da umreš!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: IPS vs. PLS

Mislim da PLS Samsung postaje moj :P

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice