Iste postavke svijetline ekrana na više monitora

poruka: 4
|
čitano: 833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Iste postavke svijetline ekrana na više monitora

Imam tri različita monitora i jako se razlikuju u prikazu slike. Jedan je u stvari tv koji koristim kao monitor.

 

 

Preko Nvidia control panela uspio sam nekako tu razliku smanjiti ali nakon nekoliko minuta dešava se da se postavke slike na ekranima vrate na staro. To se dešava i kod reboota. Svako paljenje PC-a dočeka me ista stvar - različite boje i svjetlina.

 

Za ispraviti moram otvoriti Nvidia control panel i dotaknuti neki slider. Slideri stoje kako sam ih namjestio ali su postavke boje i svjetline na monitorima kao da ništa na Nvidia c.p. nije dirano. Čim dotaknem slider npr za gammu svi ekrani se namjeste na vrijednosti koje sam postavio na Nvidia c.p. Ne trebam ponovo postavljati slidere ali dok ih ne dodirnem mišem, monitori su kao što su bili prije ispravljanja. Čim miš dotakne slider npr gamme, svi ekrani se namjeste prema postavkama sa NCP.

 

Izgleda kao da Windows kontrolira postavke ekrana. Kad ja te postavke promjenim preko Nvidia c.p. to traje neko doba a onda se kontrola postavki opet nekako vrati Windowsima ili tko zna čemu.

 

Moje pitanje je kako isključiti Windows iz kontrole svjetline, kontrasta, gamme itd? Želim da ih mogu namjestiti na Nvidia c.p. i kad ih jednom namjestim da tako i ostane. Inače gledao sam preko Windows control panela to nekako riješiti ali mi nije uspjelo.

Možda je u monitorima problem?

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 15:43 (planety).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Iste postavke svijetline ekrana na više monito
12 godina
protjeran
offline
Re: Iste postavke svijetline ekrana na više monito
planety kaže...

 

 

Izgleda kao da Windows kontrolira postavke ekrana. Kad ja te postavke promjenim preko Nvidia c.p. to traje neko doba a onda se kontrola postavki opet nekako vrati Windowsima ili tko zna čemu.

 

Moje pitanje je kako isključiti Windows iz kontrole svjetline, kontrasta, gamme itd? Želim da ih mogu namjestiti na Nvidia c.p. i kad ih jednom namjestim da tako i ostane. Inače gledao sam preko Windows control panela to nekako riješiti ali mi nije uspjelo.

Možda je u monitorima problem?

 mozda glupo pitanje no jel ti ovo oznaceno?

 (use NVIDIA setings)

, nakon sto udes u windowse slika ti se mora na ocigled promjeniti nakon par sekund(ako si mijenjao varijable)! Vratit ce se na default ako mijenjas drivere!LP

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 1:22 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iste postavke svijetline ekrana na više monito

 

Stjepanj kaže...
planety kaže...

 

 

Izgleda kao da Windows kontrolira postavke ekrana. Kad ja te postavke promjenim preko Nvidia c.p. to traje neko doba a onda se kontrola postavki opet nekako vrati Windowsima ili tko zna čemu.

 

Moje pitanje je kako isključiti Windows iz kontrole svjetline, kontrasta, gamme itd? Želim da ih mogu namjestiti na Nvidia c.p. i kad ih jednom namjestim da tako i ostane. Inače gledao sam preko Windows control panela to nekako riješiti ali mi nije uspjelo.

Možda je u monitorima problem?

 mozda glupo pitanje no jel ti ovo oznaceno?  (use NVIDIA setings)

, nakon sto udes u windowse slika ti se mora na ocigled promjeniti nakon par sekund(ako si mijenjao varijable)! Vratit ce se na default ako mijenjas drivere!LP

 

 Sredio sam.  Pomoglo mi je ono iz filmića. I bitno je u windowsu pod upravljanje bojama namjestiti samo jedan ekran a ostale ostaviti prazne.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice