Kako spojiti laptop na monitor?

poruka: 18
|
čitano: 54.305
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

imam laptop Toshiba(Pod Moj PC) i monitor Samsung Syncmaster 2233,i sad me zanima mogu li ih spojiti,tj da se slika sa laptopa prikazije na monitoru?i moze li se to isto uraditi na tv-u?

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?

Nisam bas expert u tom podrucju, al mislim da bi kao privremeno rjesenje mogao

povezati se u "veza sa udaljenom radnom povrsinom".

start>all programs....

Za tv sam 99% siguran da nemoze

14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

OS mi je Vista SP2 oriđiđi,to mi bas i nije jasno kako mislis.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

Ma samo uštekaj, mora moći :)

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?

Ukljucis monitor, i ja isto imam toshibu, meni se pali tako da stisnem FN + F5, tako biram hoce se slika prikazivati na ekranu laptopa, ekran laptopa + monitor, ekran laptopa + monitor (extended desktop) ili samo na monitoru. A ako ne ide tako, mozes u postavkama od displaya. Desni klik na pozadinu - properties - display properties, i tu namjestis nacin prikaza.

 

EDIT: to isto radis i kad je tv u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 11:41 (Ramo).
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

Radit će na monitoru i LCD tv-u(oba slučaja isprobano sa VGA kablom). a ako misliš za CRT TV, to stvarno ne znam, sorry Neodlučan

Priključiš sa HDMI-em ili VGA kablom na monitor ili TV, ideš na Desktop, desni klik, Personalize, ideš zadnju opciju(Display Settings) i kad se pojavi vidjet ćeš 2 kutije, jedna je kutija "1", a druga je br. "2". Sad tu drugu "2" koja je zatamnjena u sivo jednim klikneš i ideš "Extend the Desktop onto this monitor" i trebalo bi raditi..

Testirano na Acer Aspire One laptopu, koji je doduše na XP-u, ali sam upute prilagodio za Vistu.. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 11:43 (AlienWare1).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?
Ramo kaže...

Ukljucis monitor, i ja isto imam toshibu, meni se pali tako da stisnem FN + F5, tako biram hoce se slika prikazivati na ekranu laptopa, ekran laptopa + monitor, ekran laptopa + monitor (extended desktop) ili samo na monitoru. A ako ne ide tako, mozes u postavkama od displaya. Desni klik na pozadinu - properties - display properties, i tu namjestis nacin prikaza.

 

EDIT: to isto radis i kad je tv u pitanju.

evo na monitoru je uspijelo samo FN i F5 u upali se i otvori mi se prozor i on da izaberem kako ce se prikazivati i to je to,samo mi nije jasno kako nastimati rezoluciju,nekako mi veliko izlgeda na monitoru.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?
Gman kaže...
Ramo kaže...

Ukljucis monitor, i ja isto imam toshibu, meni se pali tako da stisnem FN + F5, tako biram hoce se slika prikazivati na ekranu laptopa, ekran laptopa + monitor, ekran laptopa + monitor (extended desktop) ili samo na monitoru. A ako ne ide tako, mozes u postavkama od displaya. Desni klik na pozadinu - properties - display properties, i tu namjestis nacin prikaza.

 

EDIT: to isto radis i kad je tv u pitanju.

evo na monitoru je uspijelo samo FN i F5 u upali se i otvori mi se prozor i on da izaberem kako ce se prikazivati i to je to,samo mi nije jasno kako nastimati rezoluciju,nekako mi veliko izlgeda na monitoru.

Tamo gdje rihtaš rezoluciju za lap tamo i za ovaj monitor koji si priključio rihtaš

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?

E sad, ne znam koji tv imas. Mozes, kao sto kolega kaze, u postavkama na laptopu namjestiti rezoluciju, ili na tv-u. Ja mogu na svojoj lg lcd televiziji namjestiti na njoj postavke mi sluzi kao monitor, dakle slika, rezolucija, pozicija... Pogledaj u postavkama tv-a, ili na kompu.

14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

ali u mene je stara tv u sobi(crt),pa sad neznam kako.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?

A kako si je prikljucio na laptop? Koji kabal si koristio? U tom slucaju mozes mijenjati postavke samo na laptopu. Desni klik na pozadinu, personalize - display settings, pa tu vidi sto mozes riktati. Ali mislim ako je crt tv, da ti se isplati jedino gledati film, mislim da neki rad bas i nije praktican, ispravite me ako grijesim.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?
Ramo kaže...

A kako si je prikljucio na laptop? Koji kabal si koristio? U tom slucaju mozes mijenjati postavke samo na laptopu. Desni klik na pozadinu, personalize - display settings, pa tu vidi sto mozes riktati. Ali mislim ako je crt tv, da ti se isplati jedino gledati film, mislim da neki rad bas i nije praktican, ispravite me ako grijesim.

na laptop sam ga priklucio onim obicnim kablom od monitora,a to za tv i je malo neprakticno osim ako nemas plazmu ili lcd.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
13 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

Posto da ne otvorim temu,htio bi pitat kako upalit laptop na projektor,sve sam napravio kako je navedeno,samo nema datoteka,programa i misa samo slika kojeg imam na laptopu...

pa kako to napravit?Radi se o HP Mini laptopu i Windows XP programu i Mitsubishi XD221u projektoru...moj komp je uredno prikopcan i DVD player s kucnim kinom preko kojeg gledam filmove i NET preko mog kompa,samo laptop nece prikazat samo wallpaper kojeg imam na laptopu...Isao sam na properties na desktopu i stavio na settings pa sam stavio extend na drugu slicicu i stavio 1024x768 i prikaszuje samo wallpaper kojeg imam na laptopu... i nista drugo...sta sam tu pogrijesio?Molim savjet

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti laptop na monitor?
Doc2010 kaže...

Posto da ne otvorim temu,htio bi pitat kako upalit laptop na projektor,sve sam napravio kako je navedeno,samo nema datoteka,programa i misa samo slika kojeg imam na laptopu...

pa kako to napravit?Radi se o HP Mini laptopu i Windows XP programu i Mitsubishi XD221u projektoru...moj komp je uredno prikopcan i DVD player s kucnim kinom preko kojeg gledam filmove i NET preko mog kompa,samo laptop nece prikazat samo wallpaper kojeg imam na laptopu...Isao sam na properties na desktopu i stavio na settings pa sam stavio extend na drugu slicicu i stavio 1024x768 i prikaszuje samo wallpaper kojeg imam na laptopu... i nista drugo...sta sam tu pogrijesio?Molim savjet

To ti je normalno, Extend znači da ti proširuje radnu površinu na taj ekran, možeš tamo odvuć program koji želiš koristit itd.

 

Ako želiš da ti bude ista slika kao na monitoru, onda stavi Duplicate za taj projektor a ne Extend.

14 godina
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

Pozdrav!Imam HP Mini 5101 (mini laptop).Zanima me da li na njega mogu spojiti monitor Samsung SyncMaster 793DF?Na laptopu imam 15-pinski VGA priključak.Hvala!

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako spojiti laptop na monitor?
Gman kaže...

imam laptop Toshiba(Pod Moj PC) i monitor Samsung Syncmaster 2233,i sad me zanima mogu li ih spojiti,tj da se slika sa laptopa prikazije na monitoru?i moze li se to isto uraditi na tv-u?

spojiš monitor i laptop vga kablom i to je to

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
11 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

Nadam se da ovo smijem pisati na ovoj temi.

Imam ovakav problem; naime pročitala sam ovdje kako spojiti laptop na monitor, i uspjelo je, pojavila se slika na monitoru, ekran na laptopu je ionak razbijen tako da slike niti nema, i sad nakon samo par sekundi, na laptopu je prestala svijetliti lampica za hard disk i sve se zamrznulo, ne mogu ništa. kad pomičem miša, to se vidi na monitoru ali je cijelo vrijeme uz strelicu pješčani sat. zna li tko što trebam učiti? laptop je bio kod servisera i budući da nije moguće popraviti ekran, on mi je preporučio da ga spojim na monitor, jer, kako kaže, hard disk radi, i on je to isprobao i radilo je.....

monitor je crt, jako stari, nadam se da u tome nije problem jer trenutno nisam u mogućnosti nabaviti drugi

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti laptop na monitor?

Spojio sam lenovo E540 na Samsungov monitor (22 incha) i htio bi namjestiti rezoluciju ali najveća šta mi nudi je 1366x768 što je od laptopa.

Instalirao sam drivere od Samunga ali opet ništa.

Ako netko može pomoći bio bih zahvalan.

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice