Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa, danas mi je crko monitor pa trazim novi i trebam preporuku..

-do 1000kn (uredu je ako malo prelazi)

-full hd

-ips

-22" do 24" incha

-imam amd karticu

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Florence1012 kaže...

Pozz ekipa, danas mi je crko monitor pa trazim novi i trebam preporuku..

-do 1000kn (uredu je ako malo prelazi)

-full hd

-ips

-22" do 24" incha

-imam amd karticu

 

 

 http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=327&jumpto=5401729&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=330&jumpto=5411371&sort=asc&view=flat

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
grmljar kaže...
Kogalon kaže...
Pozdrav ekipa, može preporuka oko kupnje gaming monitora?

Uzeo bi neki 27" monitor. Koristio bi se uglavnom za gaming, igram WoW.

Što bi mi preporučili oko 2000kn?
Da li preporučate amd freesync ?
Smatrate li da neki proizvođači imaju bolje boje pa tako i slike na svom displayu od drugih?
Koristim gtx 1060 3gb gpu.
I5 4690k

 

Ovdje možeš otprilike vidjeti što ti se nudi za te novce: https://www.jeftinije.hr/L3/962/racunalna-oprema/slika-i-zvuk/monitori?crft=653:27~27&craz=BZ1600Z2200&sort=4

 

Kao što vidiš, svi su FHD, nije nije 2k ili više. Moj bi ti savjet bio da se ipak malo protegneš financijski i uzmeš neki 2k 27" monitor. Ako nisi u mogućnosti ići preko 2000kn, onda bi ja uzeo DELL P2717H.

 Ili možda LG 27MP59G IPS, full hd, 75hz, 27", FreeSync.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Florence1012 kaže...

Pozz ekipa, danas mi je crko monitor pa trazim novi i trebam preporuku..

-do 1000kn (uredu je ako malo prelazi)

-full hd

-ips

-22" do 24" incha

-imam amd karticu

 

 

 Jel ti crka monitor ili samo kondezator otiša?

Provjeri, da nebi bacio ispravan monitor. :)

Za dom - vjera, ljubav i domovina
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Florence1012 kaže...

Pozz ekipa, danas mi je crko monitor pa trazim novi i trebam preporuku..

-do 1000kn (uredu je ako malo prelazi)

-full hd

-ips

-22" do 24" incha

-imam amd karticu

 

 

Ako imaš AMD karticu uzmi ovaj freesync monitor klik

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

zujao je nekih 2-3 mijeseca i evo sad se neda ni ukljuciti..ukljuci se na pola sec i odma ugasi..al monitor je star vec 10 godina tako da je i vrijeme za novi..

i sta misilite da li se ovaj monitor isplati kupiti s obzirom da igram i fps igre

 

https://edigital.hr/monitor/lg-25um58-p-219-ips-led-monitor-p412910?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_13

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 13:14 (Florence1012).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

izbjegavaj extreme digital

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

koja je razlika izmedju ips i pls jer ovaj je pls

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nema gotovo nikakvih razlika

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

a kakva iskustva imas sa protis???

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji je monitor bolji za general use uz lagani gaming bez high fps-a. Razlika u cijeni par kunica max...

 

BENQ GW2470HM

BENQ GW2406Z

 

Kontam AMVA panel da je bolji ali bih trebao drugo mišljenje iskusnijih forumaša

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

GW2406Z ti ima odlicnu sliku. Ja bi njega uzeo na tvom mjestu 

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji gaming monitor bi mi preporučili do 1300kn?

Konfiguracije kompa su :

-Procesor MD Ryzen 5 1600X, 3.6GHz, 19MB, AM4, bez hladnjaka
-Matična GIGABYTE Main Board Desktop AMD X370 (SAM4, 4xDDR4, HDMI, 1xPCIEX16/1xPCIEX4/3xPCIEX, USB3.1/USB2.0, 8xSATA III/2xSATA Express/M.2 socket3/RAID, 2xLAN) ATX retail
-Grafička MSI GF GTX 1060 Gaming X, 6GB GDDR5, DX12
-Memorija Kingston DDR4 hx fURY, 16gb, (2x8GB), 2133MHz
-Hladnjak za procesor Fortron Windale 6, s1151/AM4
-Fractal Define S, crno s prozorom, bez napajanja
-Fractal napajanje Integra M 650W, 80PLUS BRONZE
-SSD WD Green 240 GB M.2

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kupi si 1600 umjesto 1600X da ustedis pa manualno clockaj. Osobno, na te komponente ne bih gledao cooler sa 120, nego 140mm ventom za tisinu, preporuka Thermalright Macho Rev.B za 380kn ili Macho Direct za 322kn u Mikronisu (vani ta 2 coolera kostaju skoro jednako, Rev.B je skoro pa jak kao Noctua NH-D14, dok Direct kako mu ime kaze ide direkt na bazu proca, ali ima 1 heatpipe manje i bakrene, umjesto nikl cijevi te crni umjesto bijelog venta koji je na razini ili bolji od Noctue NF-A14). Btw. na Techpowerupu mozes vidjeti da se Windale 6 drzi sa Thermalrightom True Spirit 140 koji je losiji od oba 2 prethodno spomenuta Thermalrighta. Inace, lijepo slozena konfa.

 

E sad monitor. Isplati se protegnuti na 29" 2560x1080 LG 29UM69G, ako te i najmanje privlaci 21:9 format. U suprotnom imas 24" LG 24MP59G. To su, ako se ne varam, jedini monitori u tom rangu sa toliko visokom preciznoscu boja (>=99% sRGB), a imaju i dobar response, sa i bez FreeSynca s kojim se ne moras zamarati, makar ides na tu Nvidiju. To ti velim iz iskustva jer imam istu grafu, a imao Radeonku. FreeSync je kul kad ganjas postavke u zahtjevnim igrama koje ne mozes drzati blizu 60, tj. 75fps. Refresh rate je 75Hz na tim LGima sto je jos jedna stvar koja ih izdvaja iz mora monitora u tom rangu i tih 75Hz imas i bez FS, a ako slucajno ne funkcionira out of the box si namjestis u CRU programu. Jedina mana tih LGa je zavrsna obrada, plastika koja se lako zgrebe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 12:20 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Kupi si 1600 umjesto 1600X da ustedis pa manualno clockaj. Osobno, na te komponente ne bih gledao cooler sa 120, nego 140mm ventom za tisinu, preporuka Thermalright Macho Rev.B za 400kn u Uziju ili Macho Direct za 322kn u Mikronisu (vani ta 2 coolera kostaju skoro jednako, Rev.B je skoro pa jak kao Noctua NH-D14, dok Direct kako mu ime kaze ide direkt na bazu proca, ali ima 1 heatpipe manje i bakrene, umjesto nikl cijevi te crni umjesto bijelog venta koji je na razini ili bolji od Noctue NF-A14). Btw. na Techpowerupu mozes vidjeti da se Windale 6 drzi sa Thermalrightom True Spirit 140 koji je losiji od oba 2 prethodno spomenuta Thermalrighta. Inace, lijepo slozena konfa.

 

E sad monitor. Isplati se protegnuti na 29" 2560x1080 LG 29UM69G, ako te i najmanje privlaci 21:9 format. U suprotnom imas 24" LG 24MP59G. To su, ako se ne varam, jedini monitori u tom rangu sa toliko visokom preciznoscu boja (>=99% sRGB), a imaju i dobar response, sa i bez FreeSynca s kojim se ne moras zamarati, makar ides na tu Nvidiju. To ti velim iz iskustva jer imam istu grafu, a imao Radeonku. FreeSync je kul kad ganjas postavke u zahtjevnim igrama koje ne mozes drzati blizu 60, tj. 75fps. Refresh rate je 75Hz na tim LGima sto je jos jedna stvar koja ih izdvaja iz mora monitora u tom rangu i tih 75Hz imas i bez FS, a ako slucajno ne funkcionira out of the box si namjestis u CRU programu. Jedina mana tih LGa je zavrsna obrada, plastika koja se lako zgrebe.

OFF ...i umjesto x370 neku kvalitetniju b350 ploču (ako ne mislis SLI ili cf)

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 21:12 (Mile).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Danas mi je stigao monitor BenQ GW2470HM. Dosta dugo sam se igrao sa podešavanjima, ali nikako da dobijem sliku koja bi me zadovoljila.

Do sada (od 2011. god.) sam koristio LG monitor sa TN matricom.

Bio bih jako zahvalan ako mi možete preporučiti postavke.

I ako može informacija na koji način se može provjeriti koliko monitor ima sati rada.

Puno hvala.

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav raja, planiram sebi uzeti novi monitor, ponajvise radi gejminga ali naravno i ostali stavri koje radim na racunaru, dvoumim se izmedju ova dva, pa po vasem misljenju, koji je bolji?

 

AOC I2481FXH AH-IPS 23,8 Led Monitor

Samsung LC24F350FHUXEN 23,5 LED IPS

 

hvala unaprijed na pomoci. lp

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Samsung.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kamo se može testirati FREESYNC nas monitoru? Da li radi ili ne radi? I kakvu razliku čini? Jel postoji neki test program ili nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Azmo kaže...

Kamo se može testirati FREESYNC nas monitoru? Da li radi ili ne radi? I kakvu razliku čini? Jel postoji neki test program ili nešto?

 Imas amd-ov program no malo ga je teze pronaci, barem je bilo meni! Amd freesync demo test tak nekaj..lp

evo:

https://drive.google.com/drive/folders/0B0RkAW7Y4oRSd1gtSkFPcXB6RGM

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2017 20:29 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Guglao sam Benq-ove i Eizo-ove i čini mi se da je #Stjepanj u pravu. Ne bi se penjao više od 27 ".

Btw načičkao sam do PG27UQ i Acer Predatora XB272 i vidim da će biti prebrutalni kad izađu.

Stvar je u tome kad će grafičke gurati 4K UHD na više od 60 ?
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja bi rekao da trenutnih cca 50% gpu napretka svake godine nije dovoljno da se novi naslovi vrte u cca 60fps-a avg@ultra na 4k ekranima, svaki novi naslov je zahtjevniji a gpu je prakticki fiksiran na tih prosjecnih 50%, primjer ako sad uzmes najaci gpu i sljedecu godinu izade nekakav novi nastavak bf1 koji je zahtjevniji pad perfomansi ce biti ocigledan s starom grafom, da bi digao barem tih 50% gpu napretka(ili fps-a:) moras opet ulagati u novi gpu iz godine u godinu, mislim da si vecina nemoze to priustiti, ja sam odlucio uzeti 1440p koji je zlatna sredina za 27" izgleda fenomenalno ostro a igre se vrte u poprilicno vecem framerateu nego na 4k pa prakticki nisi prisiljen svake godine uzimati novi gpu!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ma nije niti potrebno vrtit na ultra 4k.

razlike su toliko mizerne izmedu ultra i high na 4k rezi pri npr 28" dijagonalom da zaista nije vrijedno pefromance impacta.

jedna gtx 1070 to hendla s gustom dakle i gtx 980ti

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Slažem se za Stjepanom, 1440p u ovom trenutku je više nego dovoljna pa i tako sam tražim neki 1440p monitor. Ima ih puno ali mi doista teško reći kaj piknut, dali li ići na više od 60hz na toj rezi bez g-synca ili ne. Da li uzeti 144Hz bez ikog synca. Evo priznajem da jednostavno nemam pojma kaj uzeti, IPS, TN, .... doista neznam. Frend mi veli uzmi obavezno sa puno Hz i syncom, nebrigaj sa rezom, znači po njegovom bi i 27" sa FHD bio super sa navedim speckama. A ja mislim da je 1440p za 27" jako dobra reza, pa čak i kad bi postojao neki 28" sa 1440p. U subotu navratio u HGSpot i vidio LG 34UC79G-B koji je doduše 2560x1080 sa 144Hz i freescynom. Reko, uzimam to i imam dok ne umrem, ali do doma sam se ohladio uz klimu od istog. Najgore kaj nemam nigdje uživo vidjeti 27" 1440p sa 144hz i G-sync pa da velim to je to ili ne. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A 34", 100Hz, 1440p?

Nemam neki određeni model, ali mi se čini da bi za tebe bilo savršeno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Taraba kaže...

Slažem se za Stjepanom, 1440p u ovom trenutku je više nego dovoljna pa i tako sam tražim neki 1440p monitor. Ima ih puno ali mi doista teško reći kaj piknut, dali li ići na više od 60hz na toj rezi bez g-synca ili ne. Da li uzeti 144Hz bez ikog synca. Evo priznajem da jednostavno nemam pojma kaj uzeti, IPS, TN, .... doista neznam. Frend mi veli uzmi obavezno sa puno Hz i syncom, nebrigaj sa rezom, znači po njegovom bi i 27" sa FHD bio super sa navedim speckama. A ja mislim da je 1440p za 27" jako dobra reza, pa čak i kad bi postojao neki 28" sa 1440p. U subotu navratio u HGSpot i vidio LG 34UC79G-B koji je doduše 2560x1080 sa 144Hz i freescynom. Reko, uzimam to i imam dok ne umrem, ali do doma sam se ohladio uz klimu od istog. Najgore kaj nemam nigdje uživo vidjeti 27" 1440p sa 144hz i G-sync pa da velim to je to ili ne. 

 nema ti smisla ici na vise od 60hz jer ces imati screentearing i na 100+hz zbog manjka frameratea, pogotovo jer imas "stari" i5, gtx 1070 nije dovoljna za 1440p i puno frame-ova! da ne govorim o 144hz@1440p!

treba ti 60hz ili nekakav 10bitni TN koji je slikom kao IPS ili pak IPS od barem 4ms no takvi su rijetki svi su od 5-6ms pa na vise, nazalos izbora imas/imamo no cijena im je zaoostala kao tamo iz 2000-tih jednostavno tesko je dati za manju rezu vise novaca(naspram 4k)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da, izbor je tu ali se teško odlučiti kaj, jbg ko Hugo, odluči se, sigurno ćeš pogriješiti, ha ha. A ja mislio da moj i5 nije star, mislim da bum još malo pričekao s kupnjom monitora, možda se i malo cijene korigiraju, who knows ....

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Jedna mala pomoc, sinoc mi crkao monitor, u biti nije crkao, nego mi otisao backlight, ne znam hocu li to uspijeti popraviti, pa trazim neku zamjenu.

Zanima me neki monitor 22"-24" da je pristojan, ali sto jeftiniji. Monitor mi vecinom sluzi za surganje i gejmanje, nisam neki pro, tako da mi 2 ms ne znace nista.

Hvala unaprijed

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice