Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
honor8 kaže...
roby27 kaže...

 ja sam probao 4k na 28" TN panelu i moram potvrdit da je to milina za oči, naravno scale na 150% inače je presitno, slika čista oštra tekst također, baš ono wow efekt

 

čak ovi 28" 4k TN monitori su pravo blago postali jer su matrice 8 ili 10 bitne te je jako vidljiv napredak u odnosu na prastare TN matrice prije nekoliko godina

 

tak da za mene sve manje su isplativi 27" 1440p a pogotovo 1080p na toj veličini dolaskom tako povoljnih 4k monitora, napominjem nisam gamer to sam valjda preraso prije 15 godina

  

Koji su kod nas u našim dućanima danas 2k i 4k best buy monitori za sveobuhvatno korištenje.

 

   2k  https://www.nabava.net/search.php?q=BenQ+EW2775ZH

2,5k https://www.centro.hr/lenovo-thinkvision-p27h-27-monitor-hdmi.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

    4k https://www.protis.hr/products/details/monitor-27-lg-led-ips-27ud58-4k-hdmi-dp/116079?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 21:45 (Stjepanj).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prvi link ti je full hd reza.
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

da i?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

da i?

 

Pod 2k i 4k sam mislio na rezolucije, a ne budžet heh.

Ovaj 4k LG se čini kao ulaganje za dugi niz godina.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 22:12 (honor8).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
metallic kaže...

Vjerojatno se varaš, ali je 32"-ica možda suviše velik monitor ako nemaš dovoljno velik stol za pravu udaljenost.....

 prava riječ je dovoljno dubok stol.

Monitor ide na zid, a stol je razmaknut na udaljenost 1,0m prema uputstvima s neta. Tako će barem biti kod mene 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
honor8 kaže...
Stjepanj kaže...

da i?

 

Pod 2k i 4k sam mislio na rezolucije, a ne budžet heh.

Ovaj 4k LG se čini kao ulaganje za dugi niz godina.

 

 pa 2k nikad nije bio naziv za 2560x1440 rezoluciju, vec naziv za 1920, koliko ja znam brojka od 1920 je blize 2000 nego 2560! inace da taj LG je cisti grand-prix s obzirom na cijenu, mrvicu mu fali svijetline no to neumanjuje njegovu ocjenu jer ipak manje svjetline nam i manje "steti"lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 22:32 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ako imas barem gtx 1070 pa navise bolji nema za te pare😁lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Ako imas barem gtx 1070 pa navise bolji nema za te pare😁lp

 imam r9 280x ali bih svejedno sada kad vec kupujem novi monitor uzeo nesto da me sluzi barem sljedeca 2 upgradea racunala. uzeo sam nedavno i5 7500 sa novom maticnom i memorijom tako da ako u naredno vrijeme poboljsam gpu nece biti problema sa bottleneckanjem :) ako uzmem neki srot od ekrana za milju-milju i po kn nisam naparavio neki znacaj korak u naprijed sto se kvalitete tice

 

EDIT> ima netko iskustva sa ovom firmom? vidim da je kod njih cijena 500kn jeftinija nego kod ostalih https://edigital.hr/monitor/lg-27ud58-b-uhd-ips-led-monitor-p455863?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

edit2> nasao sam na forumu iskustva vezana za firmu, sutra narucujem :) nema sta na ovom bugovom forumu ne mozes nac, sta jest jesti :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 20:33 (sushii).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Ajmo mali pool, baš me zanima što mislite. Dakle, veća rezolucija vs veća frekvencija osvježavanja ?? Govorim o razumnim ciframa, ne da mi netko kaže kupi 4k 144Hz monitor ili tako nešto pa imaš sve a košta 15 000 kn.  Dakle, da morate birati za nekih razumnih 3k ili slično. Bi li uzeli višu frekvenciju ili veću rezoluciju? Namjena je općenita, multimedija prevenstveno.

 

 

 

18 Veća rezolucija
9 Viša frekvencija
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 15:23 (itomic009).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne treba ti glasanje 1440p@27"@60hz" ti je savrsen omjer odlicnog prikaza i perfomansi a da nemoras prodati bubreg ili nedaj boze ak uzmes 4k svake godine davati za gpu od milju eura.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 15:18 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

 Ajmo mali pool, baš me zanima što mislite. Dakle, veća rezolucija vs veća frekvencija osvježavanja ?? Govorim o razuminim ciframa, ne da mi netko kaže kupi 4k 144Hz monitor ili tako nešto pa imaš sve a košta 15 000 kn.  Dakle, da morate birati za nekih razumnih 3k ili slično. Bi li uzeli višu frekvenciju ili veću rezoluciju? Namjena je općenita, multimedija prevenstveno.

 

 

 

 Ako igraš samo igre, onda razmišljaš o tom pitanju. Ako je SAMO multimedija, što će to visoki fps? Doslovno nikakve koristi u Windowsima.

Osim ako imaš kolekciju 144Fps videa :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Pa nije SAMO multimedija nego i igranje i gledanje filmova/serija i tako dalje.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

 Pa nije SAMO multimedija nego i igranje i gledanje filmova/serija i tako dalje.

 Aha, moraš igre spomenuti ako to pitaš :D

Brze igre izgledaju puno bolje s visokim fpsom.

Ali zato sve ostalo (i sam izgled u igrama) izgleda bolje na visokoj rezoluciji.

 

Ja bi osobno gledao zlatnu sredinu 75 ili 100Hz i 2k rezoluciju. I to samo zato jer mi je glavna namjena igre.

Ako je sve podjednako, gledaj rezoluciju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja bas trazim neki takav al ga nemrem nac...imas kakav prijedlog?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sale_ds kaže...
Ja bas trazim neki takav al ga nemrem nac...imas kakav prijedlog?

 buraz je ovo uzeo, kaze da osjeti ful razliku, konkretno bf1.

https://edigital.hr/monitor/asus-vg248qe-lcd-full-hd-monitor-p244269

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pitam za 1440p na 75-100hz i po mogucnosti 27".
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 TN monitore bih izbacio odmah iz kalkulacija jer nisam pro gamer tako da mi je važnija kvaliteta slike neko najmanji mogući refresh rate.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sale_ds kaže...
Pitam za 1440p na 75-100hz i po mogucnosti 27".

 Gledal sam prošle godine i bili su pre skupi, pa sam uzeo ovaj koji imam.

Trenutne modele i cijene ne znam.

Možda netko pomogne.

 

P.S. ja bi takav ultrawide :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
Sale_ds kaže...
Pitam za 1440p na 75-100hz i po mogucnosti 27".

 Gledal sam prošle godine i bili su pre skupi, pa sam uzeo ovaj koji imam.

Trenutne modele i cijene ne znam.

Možda netko pomogne.

 

P.S. ja bi takav ultrawide :D

 Kak ti se igrat na toj sirini? Jel igras mozda moba igre na tome?

Performanse su iste il bolje nego na 1440p, kaj se tice grafe jel..?

 

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 17:38 (Sale_ds).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sale_ds kaže...

 Kak ti se igrat na toj sirini? Jel igras mozda moba igre na tome?
Performanse su iste il bolje nego na 1440p, kaj se tice grafe jel..?

 FPS, i utrke! A većinom i strategije  

A pogotovo filmovi kad ispune cijeli ekran! 

 

Kako misliš performanse? Ima manje piksela nego 1440p ekran, pa igra bolje rade, ako si to mislio.

1440p ultrawide će raditi malo lošije nego 1440p 16:9 jer ima dosta više piksela, tj. treba ti jača grafička kartica. Ili smanjeni detalji. Da bi imao isti broj slika u sekundi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok

 

Trazim neki monitor za gaming. Koliki raspon cijena bih trebao očekivati za neki 1080p, 144Hz, <5 ms monitor? Ako je nešto posebno skupo ok bi mi bilo i od 60Hz. Naviknut sam na male monitore, pa nebi neki veći od recimo 24", idealno oko 20.

 

Hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 22:32 (mooze).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pozdrav mooze. Ako je monitor samo za gaming svakako gledaj s TN panelima jer oni imaju najmanji odziv. Ono što je još bitno za gaming je freesync i refresh rate. Preporučam da ne uzmeš 60Hz monitor nego da gledaš minimalno sa 75Hz. (Razlika između 60 i 75 Hz se jako osjeti u odnosu na razliku između 75 i više). FHD (1080p) je nativna za 24" monitor pa taj i preporučujem. Dakle 24", TN panel, 75Hz, freesync. 
Cijene za ovakav monitor kreću se uglavnom do 2000kn, a najčešće se svodi na onu kolko para tolko muzike

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 22:53 (jurke69).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Freesync? A sta ako ima nvidia grafu? Razlika izmedju 60Hz i 75Hz i nije toliko ocita koliko ti to naglasavas. Takoder 1ms odaziv nije "must have" za gaming i po meni nije bas neka dobra odluka, pogotovo da daje 2.000kn za TN matricu. 4-5ms je cisto ok i nema potrebe radi toga zrtvovati boje i kuteve gledanja. Dakle IPS/VA is way to go. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Koji bi bio najbolji monitor koji bih mogao kupiti za oko 1500kn? Mogu ja dat 2000 al mi je malo previše.
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mooze kaže...
Koji bi bio najbolji monitor koji bih mogao kupiti za oko 1500kn? Mogu ja dat 2000 al mi je malo previše.

Koju konfu imas? Jel grafa AMD ili Nvidia?

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor do kojih 1000kn, da je full hd i kojih 20-23in, 60hz, DVI-D ili HDMI.

Steam: Cekpi7 Origin: Cekpi7 Youtube: Cekpi7
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 19:37 (Cekpi7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

u nedoumici sam izmedju ova 2 ekrana, sa jedne strane je manja velicina, rezolucija ali ima 144hz i 1ms odaziv i koliko sam ispratio pricu razlika izmedju 60hz i 144hz je ogromna.

sa druge strane je 4k monitor IPS. Stvarno me muci uzeti sada da li uzeti ekran vece rezolucije ili boljeg refresh rate-a? nisam competitive manijak za igre ali volim odigrati battlefield i cod online jednako kao sto volim i gotiviti sp i voziti simulacije voznje. Plz help ! 

 

144hz Asus 24"

LG 27" 4K

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 12:21 (sushii).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
nvidia gtx1060 3gb, ryzen 5,
ASROCK AB350M-HDV matična
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice