Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.494
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vi ste stvoreni jedan za drugoga❤😎lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo updatean mi je post od prije, nadam se da sam kolko tolko dobro obuhvatio segmente neceg sto bi forumasima bilo zanimljivo. LP

Kovačić
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, može molim vas preporuka monitora do nekih 1600kn +- 100kn, da je 144Hz.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
iAvenger kaže...

Pozdrav ekipa, može molim vas preporuka monitora do nekih 1600kn +- 100kn, da je 144Hz.

 AOC C24G1

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
AmonZero kaže...
iAvenger kaže...

Pozdrav ekipa, može molim vas preporuka monitora do nekih 1600kn +- 100kn, da je 144Hz.

 AOC C24G1

 Koliko je bolji/losiji od ovog asus-vg248qz jer kupujem konfiguraciju u ADM-u tamo nema ovog AOC ali ima taj Asus na akciji 100kn je jeftiniji.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
iAvenger kaže...
AmonZero kaže...
iAvenger kaže...

Pozdrav ekipa, može molim vas preporuka monitora do nekih 1600kn +- 100kn, da je 144Hz.

 AOC C24G1

 Koliko je bolji/losiji od ovog asus-vg248qz jer kupujem konfiguraciju u ADM-u tamo nema ovog AOC ali ima taj Asus na akciji 100kn je jeftiniji.

 asus je TN panel, pogotovo ovaj, stara tehnologija, jednostavno neusporediv sea c24g1, los kontrast, nikakve boje, koliko vidim ima problema sa frameskip na 144 na pojedinim  primjercima.

dok c24g1 je perfektan monitor , osim ako ne dobis kao ja backlight bleed, al to bas moras bit lose srece, i mala je vjerojatnost. Vecina ljudi ga nebi ni primjetila.

takodjer nemoj se obeshrabrit za zakrivljen ekran na 24 inch, kad ga stavis ispred sebe pitat ces se sta sam ja radio do sad bez ovako ljepog zaboljenog ekrana, perfektna imerzija sa korisnikom, nakon nekog vremena morat ces gledat odozgora i sastrane da se uvjeris da ima zakrivljenost jer je neces ni primjetit. 

boje su fenomenalne kao i kontrast, va ghost se vidi samo na benchmark testu usporedno sa najbrzim ispranim tn panelina, u stvarnosti je neprimjetan. imas puno recenzija i preporuka kao i preporuke za postavke. sretno

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kaj si ti radio sa svojim onda, vratio ga nazad i dobio drugi model ili ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
AmonZero kaže...

Kaj si ti radio sa svojim onda, vratio ga nazad i dobio drugi model ili ?

 Vracen, al nisam nista uzimo, htio sam probat vg270up al taman nestalo tako da sad cekam. Htio bi ipak 27 inch 1440p , kad bi naso takav va bio bi bingo.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

@Djozaa hvala ti na opsirnom objasnjenju i savjetu! Uzimam onda taj AOC :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Javi dojmove kad ga dobijes ;)
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Eto da se i ja javim

 

Prije 10tak dana mi je stigao AOC g2590px i mogu samo reć da sam jako zadovoljan kupnjom.

Pakiranje je dobro i robusno, stalak monitora je dosta težak, metalan i čvrst tako da je cijeli monitor veoma stabilan. Završna obrada je ok.

Potrebno je malo podešavanje boja i svjetline, ali prikaz je za moj dojam sasvim ok. Odličan je novi osjećaj kod online igranja, sve nekako mi je oštrije i brže :) Pošto mi je to prvi 144Hz monitor, razlika naspram 60Hz je veoma osjetljiva, usto odziv mu je 1ms.

Na žalost nemam GPU koji podržavam freesync iako mi online igre rade većinom iznad 144fps, pa ono, nećemo cjepidlačit. kad uštedim nešto uzet ću RX 580. 

 

Uglavnom,

hvala svima na savjetima. mogu reć da je malo stresno kupovat monitor. nije to baš kao grafička ili procesor, večinom kod njih gledaš brojeve, a kod monitora ima jaaaako puno subjekivnih mišljenja.

žao mi je što trgovine ne nude da isprobaš neki monitor prije kupnje, (ajd HGspot ima tu mogućnost da isprobaš TN 144hz monitor u igrama, barem onaj u kojem sam ja kupio svoj monitor), al možda da sam naletio na VA ili IPS 144hz monitor nebi uzeo TN, no kao što sam rekao, nećemo cjepidlačit (tu temu ću prepustit lokalnim navijačima da bodre svoj TN, VA ili IPS klub)

 

pozdrav!

MPLAB C18
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...
AmonZero kaže...

Kaj si ti radio sa svojim onda, vratio ga nazad i dobio drugi model ili ?

 Vracen, al nisam nista uzimo, htio sam probat vg270up al taman nestalo tako da sad cekam. Htio bi ipak 27 inch 1440p , kad bi naso takav va bio bi bingo.

 Ukro ja zadnjeg u lijepoj nasoj 😎

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 0:04 (acmilan2).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Stigao i meni novi monitor, već 2,3 mjeseca se premišljam što bi kako bi gdje. Kao što je kolega gore napisao kupnja monitora je dosta zajebana, oćeš ovaj, oćeš onaj panel, oćeš toliko, onoliko incha, oćeš zakrivljeno, ne zakrivljeno. Koliko ćeš herca itd. I tako naletim na ovaj monitor, i čitam strane revse, čak je i bug.hr napravio recenziju samo za gsync verziju ali ostalo je više manje isto. Bilo je tu solucija na 27 incha 1080p nisam htio ići. I tako naručim Dell Alienware-25-gaming-monitor-aw2518hf Freesync 240Hz, danas stigao, fino stavio ga na zid iako dolazi sa finim metalnim stalkom, i upalim komp, stavim na 240hz u windowsu i već se vidi razlika pri samome pokretu miša, scorlanju na forumu, zašto sam išao na 240hz kad mi računalo ne može ni blizu tome frejmu u novijim igrama? Vrlo jednostavno monitor me izišao par stotina kuna više nego što bi me izišao 144hz monitor ( nisam platio po cijeni koja piše na kutiji) i znam da je ovaj model isto tako TN, kako sam čitao dosta o ovome monitoru isto tako su i dečki sa buga koji su recenzirali monitor rekli da je ovo najbolje što se iz TN matrice može dobiti. Premda sam od 2011 do 2015 bio na TN modelu pa prešao na IPS, razlika mi je bila velika i stari TN monitor je imao isprane boje i iskreno bojao sam se ponovo sad sa ipsa na TN kad ono ostao sam ugodno iznenađen, daleko je ovo od onog TN modela iz 2011 po kvaliteti slike, čak razlika od ovog samsung ips govneta od 60hz iz 2015 što sam ga platio tad cca 1100kn je skoro pa neprimjetna. Boje su mi stvarno odlične, naravno moraš gledati ravno premda su kutovi gledanja na TN matrici loši. Kad sam upalio Battlefield tek onda sam ostao paff, već na 120,130fpsa to je ogromna razlika naspram starog monitora, prekrasan fluidni osjećaj u kombinaciji sa freesyncom koji radi od 48 do 240hz, stvarno tko se razmišlja na 144hz ili više svaka preporuka. Ja koji nikada prije nisam iskusio jači RR od 60hz do danas, ostao sam paf. Nagodinu kad izaće ryzen 2, te kad izbace grafe na navi arhitekturi tad ću promjenit proc i grafu te će monitor imati puni potencijal i siguran sam da ga neću mjenjati malo duži period. Eto moj mali osvrt na kupnju :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 17:16 (BeLLicus).
Moj PC  
9 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Stroj. Sad si miran. Nek te dobro služi.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...

A ništa, sada baci taj PC i koš za smeće i trk u dućan ako ništa po i7 9700k i polovnu GTX 1080 Ti. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 19:28 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
BeLLicus kaže...

A ništa, sada baci taj PC i koš za smeće i trk u dućan ako ništa po i7 9700k i polovnu GTX 1080 Ti. 

 Rekoh budem sačekao Ryzen 2, i Navi od AMD, valjda su u stanju napraviti grafu po snazi gtx 1080ti :P... Inače već sada i na ovom kompu mi je razlika velika naspram starih 60hz. Ali naravno daleko od punog potencijala monitora :))

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,

 

Tražim monitor koji če se u glavnom koristit za programiranje...

 

Karakteristike monitora koje tražim:

  • 27"
  • ISP matrika
  • 1440P (QHD)

 

Ova dvojica izgledaju kao najbolji kandidati:

  • Dell U2715H
  • ThinkVision P27H

 

Ima možda tko jednog ovih monitora? Kojog bi priporučili?
Molim vas za priporuku i hvala u naprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 21:26 (PrimK).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
PrimK kaže...

Pozdrav svima,

 

Tražim monitor koji če se u glavnom koristit za programiranje...

 

Karakteristike monitora koje tražim:

  • 27"
  • ISP matrika
  • 1440P (QHD)

 

Ova dvojica izgledaju kao najbolji kandidati:

  • Dell U2715H
  • ThinkVision P27H

 

Ima možda tko jednog ovih monitora? Kojog bi priporučili?
Molim vas za priporuku i hvala u naprijed.

Meni prije tjedan dana došao taj Dell, vrlo sam zadovoljan. Boje odlične, praktički sve po defaultu, samo sam malo svjetinu smanjio. Podesivo po visini, okreće se, ne umara oči, a dosta buljim u njega. Dizajn također lijepi, minimalistički, poprilična klasika.

Ne mogu reći da sam našao nešto što mi se nije svidjelo.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Uzeo sam dva Lenova, odnosno ThinkVision P27h i sve ok. Sličan je Dellu U2715H koji mi je također bio u užem izboru a presudila je povoljnija cijena (dobio sam ih po nešto manjoj od redovne).

Oba dolaze kalibrirani a čini mi se i podjednaka kvaliteta slike tako da mislim da nećeš pogriješiti ni sa jednim.

Meni je jedino mali minus stalak (ljepši mi je kod Della) ali oba imaju VESA mount pa se pitanje stalka može rješiti dvostrukim monitor-armom. Plus je USB-C kod Lenova (Dell ga nema).

 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luuka kaže...
PrimK kaže...

Pozdrav svima,

 

Tražim monitor koji če se u glavnom koristit za programiranje...

 

Karakteristike monitora koje tražim:

  • 27"
  • ISP matrika
  • 1440P (QHD)

 

Ova dvojica izgledaju kao najbolji kandidati:

  • Dell U2715H
  • ThinkVision P27H

 

Ima možda tko jednog ovih monitora? Kojog bi priporučili?
Molim vas za priporuku i hvala u naprijed.

Meni prije tjedan dana došao taj Dell, vrlo sam zadovoljan. Boje odlične, praktički sve po defaultu, samo sam malo svjetinu smanjio. Podesivo po visini, okreće se, ne umara oči, a dosta buljim u njega. Dizajn također lijepi, minimalistički, poprilična klasika.

Ne mogu reći da sam našao nešto što mi se nije svidjelo.

 Koja revizija?

Reverse ghosting problem koji se spominjao u temi?

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5489672&sort=asc&view=flat&page=359

 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

pazite sad ova dva su TN, ali meni boje na Asusu izgledaju neousporedivo bolje.

Koji od ova dva uzeti? 

Zaboravio sam dodat da je Asus 500kn jeftiniji.

1 Benq
1 Asus
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 10:56 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Asus ti nije flicker free pa ako imas problema s umaranjem ociju pripazi.

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

pazite sad ova dva su TN, ali meni boje na Asusu izgledaju neousporedivo bolje.

Koji od ova dva uzeti? 

 to ti je totalno nevazno kako slika izgleda u nekom videu jer tko zna koji je preset boja po defaultu, moras procitati koju recenziju i na osnovu toga vidjeti koji ima bolji gamut i nikako drugacije.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...

...pazite sad ova dva su TN, ali meni boje na Asusu izgledaju neousporedivo bolje.

Koji od ova dva uzeti? 

 to ti je totalno nevazno kako slika izgleda u nekom videu jer tko zna koji je preset boja po defaultu, moras procitati koju recenziju i na osnovu toga vidjeti koji ima bolji gamut i nikako drugacije.lp

 odmah mi je to palo na pamet, tko zna kako su namještene boje po defoultu na jednom i drugom, kakvi su nakon kalibracije

osim toga meni je asus daleko lošiji u tamnim scenama, skoro da ništa ne vidiš čim je malo mračnije - dolje je par slikica gdje se na benq jasno vide detalji, a na asusu je sve crna mrlja

doduše, to također može biti do defoltnih postavki svjetline, kontrasta itd.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...
Luuka kaže...
PrimK kaže...

Pozdrav svima,

 

Tražim monitor koji če se u glavnom koristit za programiranje...

 

Karakteristike monitora koje tražim:

  • 27"
  • ISP matrika
  • 1440P (QHD)

 

Ova dvojica izgledaju kao najbolji kandidati:

  • Dell U2715H
  • ThinkVision P27H

 

Ima možda tko jednog ovih monitora? Kojog bi priporučili?
Molim vas za priporuku i hvala u naprijed.

Meni prije tjedan dana došao taj Dell, vrlo sam zadovoljan. Boje odlične, praktički sve po defaultu, samo sam malo svjetinu smanjio. Podesivo po visini, okreće se, ne umara oči, a dosta buljim u njega. Dizajn također lijepi, minimalistički, poprilična klasika.

Ne mogu reći da sam našao nešto što mi se nije svidjelo.

 Koja revizija?

Reverse ghosting problem koji se spominjao u temi?

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5489672&sort=asc&view=flat&page=359

 

Kaže naljepnica iza Rev A09, proizvedeno u 08/2018.

 

A nisam primjetio nikakve artefakte po ekranu kod skrolanja, imaš neki bolji način za reprodukciju osim mahnitog skrolanja? :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne bih znao, jedno vrijeme mi je taj monitor bio u užem izboru, međutim nakon ovog komentara na forumu sam odustao. I na kraju uzeo još veći monitor.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luuka kaže...
sosta kaže...
Luuka kaže...
PrimK kaže...

Pozdrav svima,

 

Tražim monitor koji če se u glavnom koristit za programiranje...

 

Karakteristike monitora koje tražim:

  • 27"
  • ISP matrika
  • 1440P (QHD)

 

Ova dvojica izgledaju kao najbolji kandidati:

  • Dell U2715H
  • ThinkVision P27H

 

Ima možda tko jednog ovih monitora? Kojog bi priporučili?
Molim vas za priporuku i hvala u naprijed.

Meni prije tjedan dana došao taj Dell, vrlo sam zadovoljan. Boje odlične, praktički sve po defaultu, samo sam malo svjetinu smanjio. Podesivo po visini, okreće se, ne umara oči, a dosta buljim u njega. Dizajn također lijepi, minimalistički, poprilična klasika.

Ne mogu reći da sam našao nešto što mi se nije svidjelo.

 Koja revizija?

Reverse ghosting problem koji se spominjao u temi?

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5489672&sort=asc&view=flat&page=359

 

Kaže naljepnica iza Rev A09, proizvedeno u 08/2018.

 

A nisam primjetio nikakve artefakte po ekranu kod skrolanja, imaš neki bolji način za reprodukciju osim mahnitog skrolanja? :D

 

sosta kaže...

Ne bih znao, jedno vrijeme mi je taj monitor bio u užem izboru, međutim nakon ovog komentara na forumu sam odustao. I na kraju uzeo još veći monitor.

Da se ja nadovežem.
Ili nemaš oštro oko koje to vidi i iz tog razloga ne primjećuješ.
Ili novije revizije monitora to konačno imaju fixano, što se nadam da je tako.

 


Vidi se u igrama, vidi se u radu s Windowsima, vjerujem da bi to osoba kada joj ni ne bi rekao na što da posvetiš pažnju - primijetila.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...
Luuka kaže...
PrimK kaže...

Pozdrav svima,

 

Tražim monitor koji če se u glavnom koristit za programiranje...

 

Karakteristike monitora koje tražim:

  • 27"
  • ISP matrika
  • 1440P (QHD)

 

Ova dvojica izgledaju kao najbolji kandidati:

  • Dell U2715H
  • ThinkVision P27H

 

Ima možda tko jednog ovih monitora? Kojog bi priporučili?
Molim vas za priporuku i hvala u naprijed.

Meni prije tjedan dana došao taj Dell, vrlo sam zadovoljan. Boje odlične, praktički sve po defaultu, samo sam malo svjetinu smanjio. Podesivo po visini, okreće se, ne umara oči, a dosta buljim u njega. Dizajn također lijepi, minimalistički, poprilična klasika.

Ne mogu reći da sam našao nešto što mi se nije svidjelo.

 Koja revizija?

Reverse ghosting problem koji se spominjao u temi?

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5489672&sort=asc&view=flat&page=359

 

 U ponudi imajo revizijo A08 ili A09...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 9:47 (PrimK).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...
Valentin17 kaže...
BeLLicus kaže...

A ništa, sada baci taj PC i koš za smeće i trk u dućan ako ništa po i7 9700k i polovnu GTX 1080 Ti. 

 Rekoh budem sačekao Ryzen 2, i Navi od AMD, valjda su u stanju napraviti grafu po snazi gtx 1080ti :P... Inače već sada i na ovom kompu mi je razlika velika naspram starih 60hz. Ali naravno daleko od punog potencijala monitora :))

 Naravno da se moze izvuci potencijal, zavisno od naslova igre.

 Recimo sa tom konfiguracijom monitor ima puni potencijal na igrama koje ti mozes vrtit na 240fpsa ili iznad.

 Mislim da sam prvi ili medu prvima tu sa foruma koji je uzeo taj monitor, ja sa svojom konfiguracijom izvlacim puni potencijal u CS:GO gdje letim na 240hz + 280fps.

 Price za malu djecu da ti treba nesto jace, tocnije treba da ako oces igrat GTA V u 240hz LOL, ali cim si kupio 240hz vjerovatno igras neke kompetitivne igre tipa CS:GO,OW,LOL itd.. Tu ne bi trebalo biti problema ni sa trenutnom konfiguracijom na low postavkama.

Barcelona - Mes que un club
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Chayy kaže...
Chayy kaže...

Pozdrav!

 

Kupio sam prekjučer monitor https://www.links.hr/hr/monitor-27-aoc-c27g1-144hz-1ms-250cd-m2-80000000-1-crni-100300338

 

Međutim ne mogu se naviknuti na malo veće piksele (s obzirom da je 27" 1080p) te sam danas htio monitor u Linksu zamjeniti za isti ali 24" model, uz povrat novaca do razlike u cijeni.

 

Na to mi u Linksu odgovraju da nije moguće za monitore (i jos cijelu listu ostalih proizvoda) izvršiti zamjenu ili dobiti povrat novaca, bez obzira što se radi unutar 8 dana od kupovine.

 

Zovem ADM, koji kažu da je moguće kod njih napraviti zamjenu monitora ili dobiti povrat novaca, ali uz prethodni pregled na servisu, te umanjenje cijene za 10 - 20% ako na monitoru ili ambalaži ima znakova korištenja.

 

Kakva su vaša iskustva u sličnom slučaju, što napraviti i da li to Links mulja??

 Također na Linksu u tablici je navedeno da se npr. periferija, mobiteli ili prijenosna računala mogu vratiti https://www.links.hr/Content/Images/uploaded/pdf_datoteke/Tablica%20umanjenja%20iznosa%20povrata%20v3%2015.03.2016.pdf, a dalje dolje u tekstu stoji da se između ostalog prijenosna računala i monitori NE MOGU vratiti unutar 8 dana od kupovine.

 

Ovo je iz uvjeta korištenja, kada se naručuje iz web shopa u 5. koraku (prije same potvrde naruđbe):

 

"Iz povrata su isključeni svi proizvodi prema kojima se nije moguće odnositi kao da niste njihov vlasnik a to su ( printeri, monitori, računalni programi (software),
stolna i prijenosna računala, tablet računala, mobiteli i smartphone uređaji, TV uređaji LCD/LED/Plasma, knjige, asortiman rabljene robe, proizvodi koje nije moguće
dovesti u prvobitno stanje te proizvodi koji su od dana kupovine znatno promijenili cijenu)"

 

Tu nešto Links gadno mulja. Napominjem da su mi u ADM-u rekli da je moguće kod njih izvršiti povrat.

 

Evo odobren mi je puni povrat novca za vraćeni monitor, ali tek nakon duge bitke. Navesti ću kronologiju dogadjanja, tako da ljudi znaju koje su im zakonske mogučnosti i da se ne pokolebaju odmah.


- naručujem preko web shopa, a plačam i podižem u Links poslovnici navedeni monitor 27". Dodjem doma, vidim piksele. Pokušam se još drugi dan naviknut ili namjestit drugačije monitor, ne pomaže.

- treči dan pakiram monitor sa svim dijelovima natrag u originalnu ambalažu, vraćam doslovce u tvorničko stanje i nosim u Links poslovnicu na zamjenu za isti ali 24"

- odbijaju primiti monitor natrag, a takodjer i zamjenu za manji jer monitor spada u grupu proizvoda za koju ne priznaju zamjene ili povrat novca (također mi pokazuju zaljepljenu za pult cijelu listu proizvoda za koje isto vrijedi)

- vrlo neugodno iznenađen odlazim doma sa monitorom i konzultiram se na forumu. :D Istu noć pišem mail Links podršci uz ispunjeni obrazac da želim iskoristiti "pravo jednostranog raskida ugovora za narudžbu i kupovinu monitora preko web shopa"

- dolazi odgovor da nemam pravo na jednostrani raskida ugovora i povrat sredstava jer kao "po računu je vidljivo da sam monitor kupio u poslovnici", uz srdačne pozdrave

- pisem opet mail podršci i objašnjavam da je monitor naručen preko web shopa, a da je podignut i plačen u poslovnici, te prilažem i broj narudžbe

- odgovaraju da ipak ne mogu izvršiti povrat jer ja nisam platio na daljinu, vec samo naručio, te da sam monitor vidio i platio u poslovnici prilikom preuzimanja, te da monitori ne spadaju u artikle na koje je omogučen povrat, te opet srdačno pozdravljaju

- idući dan kontaktiram Društvo za zaštitu potrošaća, gdje mi jasno savjetuju da prema Zakonu o zaštiti potrošaća članak 72 i Zakonu o obveznim odnosima članak 247, imam potpuno pravo na jednostrani raskid ugovora i povrat novca, iako sam samo naručio (a ne i platio) preko web shopa. Društvo mi također savjetuje u slučaju daljnjih problema da sve prijavimo tržisnoj inspekciji pa nek oni odluče tko je u pravu

- u međuvremenu kupujem isti ali 24" monitor u drugom IT shopu

- šaljem opet mail Links podršci, jasno im preciziram sto mi je rečeno i savjetovano od strane Društva za zaštitu potrošača, a spominjem i tržišnu inspekciju

- idući dan dolazi kratak mail od Links podrške da monitor u originalnoj ambalaži pošaljem poštom na servis u Svetu Nedjelju na pregled

- šaljem poštom i nakon par dana dobivam mail da mi je odobren povrat novca. Odlazim u poslovnicu s računom i dobivam novac.

Eto. Uz blaži odnos prema kupcu, mogli su odmah omogučiti zamjenu za manji monitor u obostranu korist, a i ne bi trebao trošiti vrijeme i energiju u borbi za svoje zakonsko pravo.

Jasno naglašavam da je ovdje prvenstveno moja greška kao kupca radi krive procjene, i itekako smatram da treba svaku kupovinu provoditi savjesno, a ne svaki artikl 5 puta vraćati. Ali mogle bi i pojedine firme imati malo blaži stav prema kupcima i ne provoditi tako tvrdu politiku i neke svoje zakone.

Nazalost na kraju vrlo neugodno iskustvo u Linksu, uz buduće široko izbjegavanje.

 

 

A da budem i OT :D, AOC C24G1 mi je jako dobar za sad. Ima ghostinga na default postavkama, ali kad stavim overdrive na medium, prilično smanji ghosting i radi solidno. Zaobljenost i ne doprinosi nesto specijalno IMO, ali nit ne smeta. Freesync je zakon. Za sada jako zadovoljan.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice